דרוש מידע דיאטות....

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
זה נכון, אבל צריך להבין שירידה במשקל לגמרי לא תלויה רק בכח הרצון. וכמו שכותבת רחל יהלום בספרה, רואים את השמנים מתפקדים בכל תחומי החיים כבעלי רצון חזק מאד.
לפעמים אף אחד לא יעמוד בפני הרצון הזה.

הם יכולים להיות מנהלים מוצלחים, יזמים מעולים, ולפעול ולהשיג הכל עם הרצון החזק שלהם. איך אפשר לומר עליהם, שבבעיה הכי קשה שלהם, הם לא מגייסים את כח הרצון שלהם?
איך אפשר להגיד על אנשים שמוכנים להעלות עצמם על שולחן הניתוחים ולעבור את כל סדרת הבדיקות המייגעת בדרך לניתוח, שמה שמנע מהם לרזות היה שלא השקיעו מספיק???
אהבתי מאוד את מה שכתבת ומסכימה לגמרי... נושא כל כך קריטי בשבילי ונכשלת בו פעם אחרי פעם, לעומת מספיק תחומים קשים שאני. ב"ה מצליחה בהם...
אחחח... אם רק היה איזשהו פתרון כבר...

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
איזה דיאטה ניסית, ומה היה הקושי העיקרי שלא יכולת להמשיך?
דווקא לא הלכתי על שיטות קיצוניות ומשונות של הפרדת מזונות או המנעות מוחלטת מתחום מסויים וכד' אלא דיאטה קונבנציונלית של סך פחמימות /שומנים/חלבונים לכל יום.
הקושי העיקרי שגרם לי בהדרגה לנטוש עוד ועוד מהרגלי האכילה הבריאים הוא הגעגועים העזים לאוכל הטעים באמת ולא בערך וכמעט כמו שניסיתי להרגיש באוכל הדל קלורי

נערך לאחרונה ב:

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
ולכן אמרתי, שהדיאטה שבניתי לעצמי (שלא בטוח מתאימה לכל אחד) היא טובה לי, כי אני לא מרגישה בדיאטה, טעים לי, שבע לי, רגוע לי. וזה לדעתי מה שחשוב.
תבני לך תפריט שאת תרגישי בו טוב. בלי לחץ, ובלי לרוץ אחרי מספרים. הירידה באמת איטית, ובהמשך זה נהיה עוד יותר איטי. אבל זה הרבה יותר בטוח.
המשפטים האלו נשגבים מבינתי! תפריט שטעים לי וארגיש בו טוב הוא תפריט מלא בעוגות וגבינות שמנות ולקינוח מגנום טוב...
מקנאה בך אם התפריט הטעים לך ורגוע לך מורכב מחסה נבטים וכוסמת לקינוח...

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
כואב לשמוע.

אבל מה שאני רואה, שסדנאות ההרזיה והקבוצות למיניהם, סופרות קלוריות ו"לומדות" את הסימון התזונתי בכל מאכל לפני שהן מכניסות לפה.
סורי, אני, לא מסוגלת לחיות ככה לאורך שנים, אני יכולה לשמור ממתוק, משומן מהכל, אבל לא לחיות עם מספרים, עד כאן.

ולכן אמרתי, שהדיאטה שבניתי לעצמי (שלא בטוח מתאימה לכל אחד) היא טובה לי, כי אני לא מרגישה בדיאטה, טעים לי, שבע לי, רגוע לי. וזה לדעתי מה שחשוב.
תבני לך תפריט שאת תרגישי בו טוב. בלי לחץ, ובלי לרוץ אחרי מספרים. הירידה באמת איטית, ובהמשך זה נהיה עוד יותר איטי. אבל זה הרבה יותר בטוח.
הייתי בכל מיני סדנאות הרזייה, אמנם בחוברת שמחלקים שם, מופיע ערכן הקלורי של כל מאכל אבל בפועל בדיאטה, אף מנחה לא מדברת על ספירת קלוריות, אלא כפי שכבר כתבתי, מגבילים מכל קבוצת מזון כמה ליום. למשל כמה מנות פחמימה ליום וכמה חלבון. וכמובן מסבירים מה הכמות שנחשב למנה...

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
למה להוציא כסף
המזונות הבריאים ידועים
דגנים מלאים, קטניות, פירות וירקות ובעיקר ירקות ירוקים.
תרבי כמה שיותר מאלה ותמעיטי כמה שיותר משאר המזונות.
טעות מאוד נפוצה לחשוב שאוכל בריא לא משמין. הבעיה המאוד רצינית המפריעה לשמנים להתמיד בדיאטה כי גם את הדברים הבריאים צריך לאכול בצמצום רב.
אם הייתי יכולה לזלף חופשי שמן בריא על הסלט או לאכול חופשי לחמים מדגנים מלאים בריאים עם המון טחינה בריאה ולאכול הרבה אבוקדו בריא עם מיונז שהוכן משמן בריא והרבה אגוזים ושקדים בריאים. אז מזמן הייתי הכי רזה בעולם...
לא פעם יוצא שמישהי רזה שואלת אותי נניח למה אני נמנעת ממאכל כלשהו ואני עונה לה שזה משמין, ואז בתרועת נצחון היא עונה לי: אבל זה בריא!!!

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית

שמש זורחת

משתמש פעיל
רציתי להמליץ על ספר שלי אישית שינה את כל המבט על נושא ההרזיה והדיאטה, הספר מסביר בצורה הכי ברורה ומפורטת שיש איך עובדים כל המנגנונים בגוף הקשורים להשמנה והרזיה, אלרגיות למזון ועוד הרבה הרבה מעבר ומסביר איך לבנות תפריט אישי להרזיה, בנוסף היא מסבירה בספר מה לעשות בשביל לשמור על המשקל לאורך שנים.
היתי מגדירה את הספר הזה ממש 'משנה חיים'! אמנם אני קניתי את הספר הזה רק השבוע אבל כבר אני יכולה לומר שהוא שינה לי המון!! קניתי אותו ב20 שח באור החיים
והשם שלו 'בדרך אחרת' של רחל יהלום
גמני קניתי אתמול בהמלצתה של כנפיים!!

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
המשפטים האלו נשגבים מבינתי! תפריט שטעים לי וארגיש בו טוב הוא תפריט מלא בעוגות וגבינות שמנות ולקינוח מגנום טוב...
מקנאה בך אם התפריט הטעים לך ורגוע לך מורכב מחסה נבטים וכוסמת לקינוח...
אם רק עוגות וגבינות שמנות טעים לך, את באמת בבעיה.

אבל על הסקאלה בין גבינת שמנת לחסה וכוסמת יש כל כך הרבה מאכלים טעימים. וזה בדיוק מה שהדגשתי. שלא הלכתי על המאכלים הכי הכי דיאטטים, אבל הם כן בריאים ולא משמינים.
חביתות למיניהם, גבינות שהם פחות מ9% שומן, נכנסו אצלי, אמנם לא בכמות גדולה אבל כן אוכלת, ובלי נקיפות מצפון. (גבינת שמנת שום שמיר 5% שומן, שמעת עליה?) גבינה צהובה 9%.

מרקים - למכביר ולא מחשבנת אם כן להוסיף תפו"א או לא, מכינה מרק הכי טעים שיש. אפילו מתחילה עם בצל מטוגן במעט שמן. לא מתלהבת מזה.
ארוחת ערב מתחילה אצלי עם סלט גדול גדול, ומכניסה מה שאני רוצה, כן, לפעמים גם זיתים קצת, וגם רוטב שום לייט, למרות שהוא כן עם קצת אחוזי שומן.
שעה / שעתיים אחר כך, אני אוכלת לחמניה (דיאטטית), עם מה אני אוכלת אותה? חומוס, חביתה, אבוקדו, טונה, ולפעמים מרשה לעצמי אפילו להוסיף קצת סלטים קנויים, כמו מטבוחה וחצילים...

אז באמת, אני אוכלת קצת יותר שמן מכל אחת אחרת שעושה דיאטה. אבל חשוב לי שיהיה לי טעים, אז אני יורדת הרבה יותר לאט. אבל אני יודעת שאני יכולה להחזיק עם זה מעמד הרבה זמן. וזה טוב לי. ותתפלאי לשמוע, טעים לי.

ולא, גבינת שמנת לא תכנס לפה שלי, אבל גם לא כוסמת...

ותרשי לי גם לסתור את דבריך,
תפריט שטעים לי וארגיש בו טוב הוא תפריט מלא בעוגות וגבינות שמנות ולקינוח מגנום טוב...
-

תפריט מלא בעוגות וגבינות שמנת, אולי יהיה לך טעים, אבל את לא תרגישי בו טוב, לא פיזית ולא נפשית...

dafdefet

משתמש מקצוען
אין ספק שדיאטה טובה
התוצאות שלה-
שינוי מחשבתי, פתיחות לטעמים חדשים, אהבות אחרות.

כל שיטה שלא תהיה מנסה לשנות לנו את ההרגלים, אם זה צלח הדיאטה צלחה ותחזיק לזמן.
דיאטה זו הבנה איך הגוף שלנו מגיב.

אישית אני חושבת שלכל אחד מתאימה דיאטה אחרת.
העיקר השינוי שיבוא בעקבותיה

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם רק עוגות וגבינות שמנות טעים לך, את באמת בבעיה.

אבל על הסקאלה בין גבינת שמנת לחסה וכוסמת יש כל כך הרבה מאכלים טעימים. וזה בדיוק מה שהדגשתי. שלא הלכתי על המאכלים הכי הכי דיאטטים, אבל הם כן בריאים ולא משמינים.
חביתות למיניהם, גבינות שהם פחות מ9% שומן, נכנסו אצלי, אמנם לא בכמות גדולה אבל כן אוכלת, ובלי נקיפות מצפון. (גבינת שמנת שום שמיר 5% שומן, שמעת עליה?) גבינה צהובה 9%.

מרקים - למכביר ולא מחשבנת אם כן להוסיף תפו"א או לא, מכינה מרק הכי טעים שיש. אפילו מתחילה עם בצל מטוגן במעט שמן. לא מתלהבת מזה.
ארוחת ערב מתחילה אצלי עם סלט גדול גדול, ומכניסה מה שאני רוצה, כן, לפעמים גם זיתים קצת, וגם רוטב שום לייט, למרות שהוא כן עם קצת אחוזי שומן.
שעה / שעתיים אחר כך, אני אוכלת לחמניה (דיאטטית), עם מה אני אוכלת אותה? חומוס, חביתה, אבוקדו, טונה, ולפעמים מרשה לעצמי אפילו להוסיף קצת סלטים קנויים, כמו מטבוחה וחצילים...

אז באמת, אני אוכלת קצת יותר שמן מכל אחת אחרת שעושה דיאטה. אבל חשוב לי שיהיה לי טעים, אז אני יורדת הרבה יותר לאט. אבל אני יודעת שאני יכולה להחזיק עם זה מעמד הרבה זמן. וזה טוב לי. ותתפלאי לשמוע, טעים לי.

ולא, גבינת שמנת לא תכנס לפה שלי, אבל גם לא כוסמת...

אני חושבת שאת פשוט מעוררת השראה!!!
כתבת כל כך יפה.

(ולגבי כוסמת, אולי שווה לך לחפש כוסמת ירוקה, יש לסוגת. המרקם די מזכיר פתיתים, טעם עדין ונייטרלי, ממש לא קרוב ולא דומה לכוסמת החומה).

ר פלדמן

משתמש צעיר
אני הייתי קצת שמנה
הלכתי למישהי בשם דינה היא נתנה לי תפריט די סביר ורגיל
אבל אמרה לי שכל ארוחה חייבים לאכול לפחות חצי שעה לאכול לאט לאט וגם לא לשתות באוכל
זה מאוד עזר
ובעיקר זה עוזר לא להרגיש אחרי האוכל מלא מלא

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
"אנרגיה ירוקה"
לחיזוק המערכת המטבולית, ולעידוד פעילות מעיים;
לאכול כמה גבעולי סלרי טריים בכל יום
אפשר למשל 1 לארוחה, ובעצם איך שנוח
יש לציין שזה טוב גם לחיזוק כללי של הגוף ולתחושה רעננה

סימפטי

משתמש פעיל
דווקא לא הלכתי על שיטות קיצוניות ומשונות של הפרדת מזונות או המנעות מוחלטת מתחום מסויים וכד' אלא דיאטה קונבנציונלית של סך פחמימות /שומנים/חלבונים לכל יום.
הקושי העיקרי שגרם לי בהדרגה לנטוש עוד ועוד מהרגלי האכילה הבריאים הוא הגעגועים העזים לאוכל הטעים באמת ולא בערך וכמעט כמו שניסיתי להרגיש באוכל הדל קלורי
טעות מאוד נפוצה לחשוב שאוכל בריא לא משמין. הבעיה המאוד רצינית המפריעה לשמנים להתמיד בדיאטה כי גם את הדברים הבריאים צריך לאכול בצמצום רב.
אם הייתי יכולה לזלף חופשי שמן בריא על הסלט או לאכול חופשי לחמים מדגנים מלאים בריאים עם המון טחינה בריאה ולאכול הרבה אבוקדו בריא עם מיונז שהוכן משמן בריא והרבה אגוזים ושקדים בריאים. אז מזמן הייתי הכי רזה בעולם...
לא פעם יוצא שמישהי רזה שואלת אותי נניח למה אני נמנעת ממאכל כלשהו ואני עונה לה שזה משמין, ואז בתרועת נצחון היא עונה לי: אבל זה בריא!!!
אוכל בריא לא משמין, רק הטעות הוא בזה שחושבים שיש כזה דבר שומן בריא, אבל האמת שאין כזה דבר, שומן הוא לא בריא ולא משנה איזה, המקסימום ביום הוא חופן של אגוזים או אבוקדו אחת ביום.

מה שאולי יכול לעזור לך זה אם יש לך משיכה למתוק זה לקחת שתי כדורים של כרום ביום, לא תהיו מסוגלת לגעת במתוק.

להורדת תיאבון יכול לעזור להרבות במיץ ירקות ובעיקר מעלים ירוקים.

לחילוף חומרים זנגביל יכול לעזור.

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
אוכל בריא לא משמין,
אוכל בריא ודאי יכול להשמין, במידה וצורכים אותו בצורה מוגזמת!
אבל האמת שאין כזה דבר, שומן הוא לא בריא ולא משנה איזה,
אגוזים, אבוקדו או שמן זית הם לא מוצרים בריאים?
המקסימום ביום הוא חופן של אגוזים או אבוקדו אחת ביום.
לא "מקסימום", על פי כל תזונה חייבים לשלב בתפריט היומי שתי מנות שומן ביום!
זה יכול להיות כמצוטט לעיל, או כף שמן זית / טחינה.

מי שצורך מעט שומנים ו/או סוכרים מידי יום - לא ישמין.
מי שצורך אוכל בריא בצורה מוגזמת - ישמין.

הכלל בזה הוא ברור,
כל מוצר שצורכים ממנו בצורה מוגזמת הוא ישמין!

(וכבר כתבתי כאן בפורום, הכלל בדיאטה הוא מעט כמות ורב איכות).

נ. ב. למעט מלפפון, כרוב וכדומיהם...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש את נושא ה'אוכל' הלא בריא,
ויש את נושא ה'אכילה' הלא בריאה.
רוב רובן של הדיאטות עוסקות בנושא האוכל,
שהוא בוודאי חשוב ונצרך
אבל נושא האכילה הוא זה ששם לנו רגל,
ההרגלים שלנו,
מערכת היחסים שלנו עם האוכל.
כל זמן שהיא משובשת, מלאת רגשות קשים,
הדחקות, כוחניות, התנהגויות לא טובות ועוד - השינוי של האוכל לא מספיק לנו בכלל.
כמו שאפשר לדוגמא לראות באשכולות ה'תנו אוכל שאפשר לאכול ממנו בלי הגבלה.'
לא דווקא כאן בפורום, בכל מקום.
הרצון 'לאכול בלי הגבלה' הוא היסוד שדורש בירור.
לברר רק את סוג האוכל זה לעשות חצי דרך,
ולהשאר בתסכול מתמיד כל החיים.

משפחה גדולה

משתמש מקצוען
אני ממליצה מאוד על הקבוצה של מיכל פתל!! בזכותה הורדתי 15 קילו וגם שומרת על ההשג.
לקבוצה יש כח חזק מאוד. לא ידעתי זאת עד שניסיתי.
המפגשים מאוד פרקטיים עם הרבה טיפים מדהימים. והכל בכיף, בשובע ובחיוך;)

אבל---- אחרי הכל קבוצה זה לא קסם
צריך הרבה רצון ושליטה עצמית. זאת עבודת מידות יומיומית!!

אם אוכלים הרבה- משמינים
ואם מתגברים- נשארים במשקל הרצוי,
אף פעם לא יהיו בזה קיצורי דרך!
חוץ מניתוח...

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
ג
אני ממליצה מאוד על הקבוצה של מיכל פתל!! בזכותה הורדתי 15 קילו וגם שומרת על ההשג.
לקבוצה יש כח חזק מאוד. לא ידעתי זאת עד שניסיתי.
המפגשים מאוד פרקטיים עם הרבה טיפים מדהימים. והכל בכיף, בשובע ובחיוך;)

אבל---- אחרי הכל קבוצה זה לא קסם
צריך הרבה רצון ושליטה עצמית. זאת עבודת מידות יומיומית!!

אם אוכלים הרבה- משמינים
ואם מתגברים- נשארים במשקל הרצוי,
אף פעם לא יהיו בזה קיצורי דרך!
חוץ מניתוח...
גם הייתי אצל מיכל פתל (לא היא בעצמה, היא שולחת תלמידות) אבל זה לא עזר לי, כי זו קבוצה המונית ובכל שיעור חלק מהנוכחות הן חדשות/אחרות/ לא קבועות. ואף אחד לא שם לב אם כן הגעת, לא הגעת, כן באת להשקל. לא באת... בקיצור, בצורה כזאת אשב כבר בבית עם עצמי..
אני יודעת שהרבה כן נעזרות בקבוצות שע"י תלמידות מיכל פתל, אבל לי לא מתאים אופן כזה

כיפת ברזל

משתמש פעיל
אוכל בריא לא משמין, רק הטעות הוא בזה שחושבים שיש כזה דבר שומן בריא, אבל האמת שאין כזה דבר, שומן הוא לא בריא ולא משנה איזה, המקסימום ביום הוא חופן של אגוזים או אבוקדו אחת ביום.

מה שאולי יכול לעזור לך זה אם יש לך משיכה למתוק זה לקחת שתי כדורים של כרום ביום, לא תהיו מסוגלת לגעת במתוק.

להורדת תיאבון יכול לעזור להרבות במיץ ירקות ובעיקר מעלים ירוקים.

לחילוף חומרים זנגביל יכול לעזור.

מה זה כדורי כרום??

סימפטי

משתמש פעיל
אוכל בריא ודאי יכול להשמין, במידה וצורכים אותו בצורה מוגזמת!

אגוזים, אבוקדו או שמן זית הם לא מוצרים בריאים?

לא "מקסימום", על פי כל תזונה חייבים לשלב בתפריט היומי שתי מנות שומן ביום!
זה יכול להיות כמצוטט לעיל, או כף שמן זית / טחינה.

מי שצורך מעט שומנים ו/או סוכרים מידי יום - לא ישמין.
מי שצורך אוכל בריא בצורה מוגזמת - ישמין.

הכלל בזה הוא ברור,
כל מוצר שצורכים ממנו בצורה מוגזמת הוא ישמין!

(וכבר כתבתי כאן בפורום, הכלל בדיאטה הוא מעט כמות ורב איכות).

נ. ב. למעט מלפפון, כרוב וכדומיהם...
זה ממש לא נכון
מי שיאכל שלש פעמים ביום סעודות גדולות של דגנים מלאים עם קטניות לא ישמין כלל!!!
לעומת זאת מי שיאכל אפילו חצי מהסעודות שומן ישמין כמו עשר חזירים.

ברור שריבוי שמן לא בריא, וברור שמעט לא מזיק, השאלה כמה זה הרבה וכמה זה מעט, אולי זה אנדבידואלי, אבל מי שמשמין מכמות לא מוגזמת של שמן אז זה סימן ששמן לא בריא בשבילו, עובדה שהגוף מסתדר עם ריבוי של דגנים וקטניות ולא עם ריבוי שמן, זה מראה שזה טוב לגוף וזה לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה