דרוש מידע דיאטות....

משפחה גדולה

משתמש מקצוען
ג

גם הייתי אצל מיכל פתל (לא היא בעצמה, היא שולחת תלמידות) אבל זה לא עזר לי, כי זו קבוצה המונית ובכל שיעור חלק מהנוכחות הן חדשות/אחרות/ לא קבועות. ואף אחד לא שם לב אם כן הגעת, לא הגעת, כן באת להשקל. לא באת... בקיצור, בצורה כזאת אשב כבר בבית עם עצמי..
אני יודעת שהרבה כן נעזרות בקבוצות שע"י תלמידות מיכל פתל, אבל לי לא מתאים אופן כזה
שוב---
קבוצה זה לא הוקוס פוקוס
אניצריכה לגייס את עצמי!
אבל עצם ההשתתפות חייבה אותי (מה, אני משלמת בחינם??)
בשבועות שלא יוצא לי להגיע למפגש, קשה לי עם הדיאטה יותר מתמיד. לא יודעת איך להסביר את זה, אבל כנראה שעצם העתעסקות בתזונה בעקביות נותן את הכח לשמור...

אני דווקא בקבוצה של מיכל בעצמה

דונג

משתמש צעיר
דיאטת סאות' ביץ', שנהגתה על ידי הרופא של הסלבס והקרדיולוג, ארתור אגאטסטון, בשנת 2003 במיאמי ביץ', היא עדיין אחת הדיאטות הנפוצות ביותר בימינו אנו.

מטרתו המקורית של ממציא הדיאטה הייתה לסייע לחולי לב שטופלו אצלו לרדת במשקל ולשפר את בריאותם. לאחר שחזה בהצלחתה של הדיאטה, החליט להפיץ את הבשורה לקהל הרחב והוציא ספר השופך את עקרונות הדיאטה.

הדיאטה מחולקת לשלושה שלבים. הראשון שבהם הוא הקשה והקצר ביותר, השלב השני הוא שלב ביניים שמטרתו להגיע למשקל הרצוי והשלישי מיועד לשמש כדרך חיים קבועה.

עקרונות הדיאטה

השומנים הנחשבים כ"רעים" הם למעשה שומנים רוויים ושומן טראנס המעלים את רמת הכולסטרול בדם ומגבירים את הסיכון למחלות לב, סכרת, טרשת עורקים ועוד.

yyy0170g__w223h150q95.jpg

מקודם
חיסול מחשבים נידיים: סייל היסטרי לחיסול מלאי 2019
vxqxryo5__w223h150q95.jpg

מקודם
הקניות המשתלמות ביותר במגזין 'כח הפרסום'
שומנים אלה נמצאים, לדוגמא, בבשר, גבינות שמנות, מרגרינה, חטיפים וכדומה. השומנים ה"טובים" המעלים את רמת הכולסטרול ה"טוב" בגוף ומסייעים למניעת טרשת עורקים נמצאים באבוקדו, שמן זית, אגוזים, דגים ועוד.

הפחמימות ה"רעות" הן אלה הנספגות במהירות בדם וגורמות להעלאת רמת הסוכר בדם באופן מיידי ולתחושת רעב, זאת, בשונה מפחמימות בעלות אינדקס גליקמי נמוך שבהן הסוכר מתפרק לאט ותורם לתחושת שובע. פחמימות "טובות" הן לחם מחיטה מלאה, אורז מלא, ירקות וכדומה, ואילו פחמימות "רעות" הן קמח לבן, בורקסים, עוגות וכן הלאה.

שלבי הדיאטה

שלב ראשון
נמשך שבועיים שבמהלכם מורידים בין 3.5 ל-6 ק"ג ממשקל הגוף. שלב זה קיצוני וכולל תפריט מדוקדק ביותר המורכב משלוש ארוחות עיקריות ושתי ארוחות ביניים. בשלב זה מותר לאכול בעיקר עוף, בקר רזה, דגים, ביצים, רוב הירקות, אגוזים, גבינות ללא שומן, קטניות, שמן זית ושמן קנולה.

מחוץ לתפריט נמצאים מזונות כמו: בשר שמן, חלב, סויה, דגנים, גזר, בטטה, סלק, תפוחי אדמה, תירס, פירות וכמובן ממתקים וחטיפים. מטרת ההימנעות מפחמימות בשלב זה היא בעצם להיגמל מההתמכרות אליהן.

שלב שני
נמשך עד ההגעה למשקל היעד, כאשר הירידה במשקל נעה בערך בין 0.5-1 ק"ג בשבוע. בשלב זה משיבים לתפריט באופן הדרגתי את הפחמימות ה"טובות" כדגנים מלאים וכן פירות ומזונות אסורים אחרים כמו חלב דל שומן.

שלב שלישי
לאחר ההגעה למשקל היעד, שלב זה מיועד להבטיח שמירה על המשקל על ידי אימוץ עקרונות הדיאטה כאורח חיים. הוא אינו שונה בתכלית מהשלב השני מבחינת התפריט, אך הוא פחות קפדני. במקרה של עלייה במשקל, יש לשוב על השלב הראשון.

יתרונות הדיאטה

1. הירידה המהירה במשקל בשלב הראשוני, מגבירה את המוטיבציה להתמיד בתהליך.

2. הדיאטה שמה דגש על העדפת מאכלים בריאים יותר כמו פחמימות מלאות, בשר רזה וירקות.

3. בשונה מרוב הדיאטות שהן זמניות, דיאטה זו אמורה לשנות את הרגלי האכילה לתמיד ובאופן זה מבטיחה שמירה על משקל תקין לאורך זמן.

4. הדיאטה אינה גורמת לתחושת רעב ולכן קל ליישם אותה.

5. הדיאטה לוקחת בחשבון "נפילות" במהלך החיים ומאפשרת להוריד את הקילוגרמים שנוספו על ידי חזרה זמנית לשלב הראשון.

חסרונות הדיאטה

1. הדיאטה אחידה ואינה מותאמת אישית לכל אדם בהתאם למשקלו, מצבו, הרגלי אכילתו ועוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'להיות בריא ולהישאר בריא' ותישארו מעודכנים

2. ההימנעות המוחלטת מעמילנים וריבוי החלבונים בשלב הראשון של הדיאטה אינה מומלצת מבחינה בריאותית. אכילת חלבונים רבים מהחי עשויה לגרום להעלאת הכולסטרול ה"רע".

3. הגדרת מזונות כ"אסורים" למרות שהם מכילים ויטמינים חשובים, כמו גזר, סלק ופירות.

4. הירידה המהירה במשקל בשלב הראשון אינה מומלצת מבחינה בריאותית ועשויה להיגרם ממחסור בנוזלים.

5. השלב הראשון בדיאטה הוא די קיצוני וקשה לעמוד בו.

6. הדיאטה אינה כוללת פעילות גופנית שהיא חיונית לשמירה על בריאות וירידה במשקל

איך אפשר להשיג את הספר?

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תזהרנה,
כשאתן עושות דיאטה....

נתקלתי לאחרונה במשפחה בנשים שעושות דיאטה.
לא. אני לא הולכת עכשיו לדבר על אנורקסיה ודומיה
אלא על כאלה שבטוחות שאם הן עושות דיאטה - כל העולם עושה איתן...!
החל מספירת קלוריות בצורה קולנית בארוחת משותפות.
המשך בקריאת 'משמין' ופרצופי דחיה שרק הן מסוגלות להפיק
וכלה בעיסוק אובססיבי בנושא האוכל.
תנו לחיות לחיות!
תנו לאנשים לאכול!
עשו דיאטה כאוות נפשכם הרזה - אך אם לא בקשנו - אל תערבנה אותנו בה!
זה לפחות כמו להדליק מוזיקה רעשנית וקופצת עמוק באזניהם של אנשים שלא בקשו אותה!
ואם אתן גם מכירות כאלה - אנא, תנו עצות למתמודדות עם נשות הדיאטה הממולחות, כי לפעמים הן סוג של ראקציה וטריגר לאכילה - יותר מכל.

נסייניסטית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
טוב, אז מניסיון
כל הדיאטות שמבוססות על יותר מ-3 ארוחות או שייקים במקום ארוחות או ספירת קלוריות
הן בלוף אחד גדול כי נשרף מסת שריר ולא שומן!!!
יורדים במשקל יפה, מצליחים לשמור קצת עליו ואז עולים עם בונוס נחמד של כמה ק"ג יותר מהמשקל הראשוני.
אז הכי נורמלי, הגיוני, אמיתי ומבוסס על מחקרים זוכי פרס נובל, ובעיקר על פי הרמב"ם
זה לא קשה זה רק הרגלי חיים טובים ובריאים
היא השיטה של אליהו שירי שמשודרת (נמכרת) בקמפוס היהודי בארגון הידברות!!! (אין לי קשר אליהם, לא נשלחתי על ידם, בסך הכל קניתי את התוכנית אחרי שנפלתי בדיאטות אחרות)
שווה כל שקל למי שהתמודד עם דיאטות מעצבנות ומתסכלות, שפך כספים במקומות הלא נכונים,הרס מסת שריר שקשה עד בלתי אפשרי להחזיר אותה וגם מי שלא ניסה שום דיאטה תלכו על זה ותמנעו עוגמת נפש מרובה
במילה אחת (או כמה....) "הדיאטה הסופית והאחרונה בחייך"- כך קוראים לה וכשמה כן היא!!
בהצלחה לכולם!!

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
על תובנות ודיאטות...
כאחד שבחייו עשה דיאטות לרוב, (הורדתי משקל בדיאטות ממנו היה ניתן "ליצור" אדם שמן מאד...) וחוזר חלילה.
כיום, לאחר 7 שנים במשקל תקין ב"ה, אחרי שעשיתי שינוי מדהים בחיי, אני מרשה לעצמי להציע כאן את משנתי..
גילוי נאות: כחלק מהשינוי שעשיתי אני מאמן כושר כיום, ועוסק בפעילות גופנית עצימה, אבל בואו נתחיל....
תקראו לזה "אכילה רגשית", תקראו לזה "פרעס", ממש לא משנה: שמן פותח את המקרר ונמרח לו חיוך רחב על הפנים. אנשים שלא מוגדרים "שמנים" לא יבינו את זה לעולם. כיום, כשאנשים שואלים אותי "מה קרה? הפסקת לאכול?" אני עונה - ההיפך, התחלתי לאכול, הפסקתי לזלול. זו האמת המרה והכואבת: שמן לא אוכל. הוא זולל. לא נעים.
זו רק הקדמה לכל הצדקנים המטיפים מוסר לשמנים, ש"יעשו עם עצמם משהו", ולא מסוגלים להבין אותם עד שיגיעו למקומם, ולוואי שלא יגיעו.
אבל לא לשם כך התכנסנו... דיאטה?
התובנה שלי היא שדיאטה היא קודם כל מותאמת אינדיבידואלית. כשמגיעים אלי אנשים בחדר כושר מיואשים מעצמם, במצב של "דבקה לארץ בטננו", ומבקשים דיאטה, אז ככה: בעצם אסור לי לתת תפריטים דיאטתיים כי אני לא מוסמך לזה. אבל אני יכול לתת כיוון חשיבה.
כל הנאמר כאן הוא מנסיון שלי ושל עוד המון אנשים במצב של עודף משקל ותעשיית דיאטות ענפה, מוגדרים כ"קרבן עולה ויורד".
דיאטה טובה - היינו דיאטה שהמטופל יוכל להתמיד בה לאורך זמן, לראות תוצאות ולהנות ממנה, ושתהפוך לו את ההרגל החדש לטבע עם הזמן.
כשם שכל אחד יש לו את החוויות והריגושים שלו, ואי אפשר ללמוד מאחד על השני, כך גם הדיאטות.
"חבר שלי לא מכניס שום דבר משעה 7 בערב, הוא ירד 20 קילו במשקל"
"הפסקתי לשתות ממותקים"
"מכיר מישהו שאוכל רק פעם ביום קצת פחמימות, והשאר ירקות"
ועוד כהנה וכהנה...
זה טוב או לא?
תלוי למי... לאחד מתאים בול לספור קלוריות בשילוב עם אפליקציה ומוקד בטחון, והשני מתמיד דווקא באי שתיית 20 כוסות קפה עם סוכר. כל אחד ומה שהוא מסוגל לעמוד בו.
דעתי היא: קח לך הגבלה הגיונית כלשהיא בנושא האוכל, הגבלה שתוכל לעמוד בה ולא להישבר. זה הצעד הראשון המתבקש. זה הרסן הראשון שתשים על פיך. כשתתרגל להתרסן מעט, נדבר על פעילות גופנית, נדבר על שלב ב' בדיאטה שלך, אולי אתה עצמך תמצא אותו לבד, תוסיף על השלב הראשון, עד שיהפוך להיות חלק ממך.
בקיצור, זה שחבר שלך מצא חן בעיניו יונדאי והיא סופר מתאימה לו, זו לא סיבה שאתה לא תקנה סובארו, אם היא יותר מתאימה לך..
ופטור בלא כלום אי אפשר... עדיין לא נמצא מחקר אחד בעולם שפעילות גופנית הרעה למישהו את מצבו.

סימפטי

משתמש פעיל
עיקרון הירידה במשקל זה להפחית מאוד או שומן או פחמימות, כל השאר התעמלות, שינה, סיבים תזונתיים הם טפלים לעיקר הזה, צריך להחליט מה מעדיפים, להמעיט בפחמימות או להמעיט בשומן, ואם שתיהם לא, אז תשכחו מירידה במשקל שמחזיק לאורך זמן.

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
כתב מעולה המאמן הרב @אברימי, אולם ראיתי לנכון להתעכב על השורה האחרונה שכתב ולחדד אותה:
עדיין לא נמצא מחקר אחד בעולם שפעילות גופנית הרעה למישהו את מצבו.
כשם שתזונה כזאת או אחרת מותאמת לכל אחד אינדיבידואלית.
כך בדיוק ואף יותר "פעילות גופנית" יש להתאים לכל אחד ככוחו ויכולתו.

לדוגמא, פעילות גופנית עצימה בחדר כושר, עלולה דווקא להחמיר את הבריאות של אנשים חולים (לחץ דם גבוה, בעיות לב ופריצת דיסק וכו'...)
היא מסוכנת לאנשים מבוגרים ואסורה לנשים במצבים מיוחדים.

פעילות גופנית עצימה היא כן יכולה לשפר את הבריאות של בן אדם בריא. והרבה.
משום שבנוסף לכל המעלות הרבות שנמצאו אודות פעילות גופנית רגילה, פעילות גופנית עצימה עם משקולות היא מיוחדת בכך שהיא תורמת לצפיפות העצם.

למסקנת הדברים, יש אדם שיתאים לו חצי שעה הליכה שלוש פעמים בשבוע, ויש אחר שיתאים לו דווקא שחייה. יש שיתאים לו פעילות גופנית עצימה עם משקולות, ויש את האחר שיתאים לו פעילות גופנית מול משקל גוף (שלזה ניתן להיעזר בקובץ שצירפתי בנושא "התייעצות - פעילות גופנית זכות או חובה?" , אותו הקובץ כתב איש מקצוע גדול בתחום).

לסיום אזהרה למתאמנים מתחילים, "אימון יתר" עלול להוביל לשחיקת הגוף ולגרום למתאמן למוות בטרם עת!
בכדי לא להגיע למצב של אימון יתר, יש להקפיד על מנוחות מספיקות בין אימון לאימון ועל "תזונת ספורט" מתאימה המכילה תפריט יומיומי מכל אבות המזון.

מעוניינים לראות דוגמא של תזונת ספורט?
נמתין מעט שייגמר חנוכה ואיתו "ערבי הלביבות", ואעלה אותה לפורום "הפסקת אוכל".

פרפר סגול

משתמש מקצוען
בעיני, דיאטה היא דבר מטופש.
למה?
כי היא כמו מעצר בית.
סופרים ת'ימים עד ש...
המנה האסורה תהיה מותרת.
מה כן?
אורח חיים בריא.
נניח, שתרדי כל שבוע 250 גר'.
תוך שנה תרדי 12 ק"ג.
או במילים אחרות:
האם עלית 12 ק"ג תוך חודשיים?
לא!
אז למה את מצפה שתרדי אותם בחודשיים?

השיטה היעילה היא איטית ובטוחה.
אורח חיים נכון.

בכל אופן, אני מקפידה על כמה דברים:
סלט גדול כל יום.
שתיה מרובה- ולא מתוקה.

ויטמינים במינון נכון.
לדוג':
מגנזיום- שמאד עוזר לתחושת שובע , הוא ממש אנטי שוקולד.
כאחת שמאד אוהבת גבינות (שמנות) גיליתי שכשאני לוקחת סידן- החשק יורד.
איזון ברזל בגוף מוריד את החשק למתוק.

מה שברור הוא שחיב להיות לנו טוב בתהליך, כי אם נעכס, למה שנרצה להמשיך?
אה, ופעילות גופנית מתאימה היא חיובית בהחלט לכל התהליך הזה.

*בול עץ

משתמש מקצוען
לא קראתי את הכל, אולי כבר רשמו
אחרי לידה עשיתי דיאטת 17 הימים וירדתי 5 קילו בשבועיים וחצי.
בשבילי זה היה טוב כי זה כל מה שהייתי צריכה לרדת מאחרי הלידה.
כמו כן נטלתי את האגוז ההודי (מה איתו היום?...) וגם עזר לי לרדת יחד עם הדיאטה

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
לדוגמא, פעילות גופנית עצימה בחדר כושר, עלולה דווקא להחמיר את הבריאות של אנשים חולים (לחץ דם גבוה, בעיות לב ופריצת דיסק וכו'...)
היא מסוכנת לאנשים מבוגרים ואסורה לנשים במצבים מיוחדים.
אני מדבר על פעילות גופנית מסודרת ומבוקרת, מומלצת בכל מצב כולל מצבים הכי מיוחדים שיש. לא ביקשתי מבן 90 עם פרקינסון להרים משקולות של 100 ק"ג.
אבל הנה טעימה קטנה מעכשיו. כן, עכשיו סיימתי משמרת בחדר כושר.
יתכן מאד שחלק מכם מכירים אותו. גם היום הוא הגיע. אבל רציתי לספר לכם על היום הראשון שלו... כל מאמן מאחל לעצמו משמרת שקטה וקלה. הוא הגיע לחדר הכושר לפני שמונה חודשים. "שחיף" ששוקל פחות מ50 קילו, בן 22 אחרי שתי השתלות כבד, וריאות שלא מתפקדות... הוא פירט את מצבו הרפואי, חולה במחלה כרונית לא קלה, עם "היקמן" (צינור קבוע להכנסת תרופות בחזה), ורק למקרא האישור הרפואי שלו ל"כושר" נהייתה לי צמרמורת. אני מרגיש איך הגב מגרד לי, ושואל את הקב"ה מה רע עשיתי שהוא היה צריך ליפול עלי במשמרת שלי... בכולופן, זה אומר שאני חייב להיות איתו ממוקד, וזהיר שבעתי שבעתיים...
התחלנו. ההוראות שלי היו בערך כמו של רופא לחולה אחרי ניתוח... כשהשורש ז.ה.ר. נאמר כמעט בכל ההטיות האפשריות.
אבל הוא, כנראה יצוק מחומר אחר. גוף 0 ורוח 100. גם אורך רוח. הוא פשוט הקשיב, וביצע בסבלנות רבה. מטרה ראשונה לפתח סבולת לב ריאה. אז התחלנו פעילות אירובית. בקושי 8 דקות על מכשיר הליכה, הליכה מתונה, ומשאף הוונטולין נשלף ופעל... תרגילי התנגדות (כח) החלו עם משקלי נוצה (המשקולות הוורודות...) כשיותר ממה שאני מכוון אותו לעבודה, אני מכוון למנוחה...
שמונה חודשים אחרי... במהלכן אני רואה אותו מתקדם ומתקדם.
הערב שוב פגשתי אותו. הנה סיכום מפורט:
הוא העלה משקל עוד 8 ק"ג נוספים של מסת שריר טהורה, ה"היקמן" הוצא ממנו לאחר 4 שנים של פעילות, מרווח הזמן מהאשפוז הקודם שלו הוא הארוך ביותר בחייו. הוא "מתלונן" שהיום ספציפית הוא "חלש" ולא מצליח לדחוק משקל של 55 ק"ג חזה 3 סטים של 12... הוא רץ כמה קילומטרים ללא מאמץ וכמובן ללא משאף.
שאלתי אותו האם הוא מרגיש מוגבל במשהו כיום: "כן, מוגבל בזמן..." הוא ענה.
אז כל זה בהשראה שלו. אני רק חותם על הדברים.
אגב, המרפאה שלו ביקשה ממנו להופיע בפני הורים לילדים עם אותה מחלה כדי שיקבלו השראה מהמהפך שהוא עשה.
אז, אולי עכשיו תבינו אותי למה אני לא קונה את הלוקש הזה של "פעילות גופנית מסוכנת".

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אז, אולי עכשיו תבינו אותי למה אני לא קונה את הלוקש הזה של "פעילות גופנית מסוכנת".
שום לוקש.
פעילות גופנית לא מבוקרת היא פעילות גופנית מסוכנת. חד וחלק.
תאר לעצמך שהיית מעלה אותו על סט מכשירים במפגש הראשון, בלי כל אמצעי הזהירות שנקטת.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בספר שלה מופיע הטל' שלה (או בספרה השני-לבריאות) היא אשה מאד מבוגרת שסבלה לאורך שנים ארוכות מבעיות משקל ועשתה עליהן את המחקר של החיים שלה...
דיברתי אתה פעם אחת, אבל יותר הועיל לי לקרוא את הספר.
היא מפיצה אותו ממש מתוך שליחות ואפילו כותבת בו שאפשר להעתיק וכו' לא למטרות רווח.
איפה אפשר להשיג את הספר שלה?

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
אני מדבר על פעילות גופנית מסודרת ומבוקרת, מומלצת בכל מצב כולל מצבים הכי מיוחדים שיש.
לכאורה הגענו כאן בדיון של דיאטות גם לברר את הנושא של פעילות גופנית.
אברימי המאמן עשה לנו סדר בדברים, הבהיר והדגים עם מעשיות מהשטח כיצד ניתן לעשות מהפך בעזרת הדבר הנפלא הזה שנקרא "פעילות גופנית".

מאמין שהקוראים הבחינו מהדברים שכתב שאכן נדרשת זהירות ומתינות בכל הנוגע לפעילות גופנית, שזה יותר חשוב מהפעילות גופנית עצמה.
כמו שאמר מר משה כהנוב (מחבר "שיטת כהנוב") פעילות גופנית לא זהירה - אינה ראויה להקראות פעילות גופנית.

ואולי בהזדמנות אעלה לכאן חלקים מהספר של מר כהנוב המלמד את השיטה המדהימה שלו, אבל לפני כן אעלה את תפריט תזונת ספורט בפורום "הפסקת אוכל".

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
במחילה מהרב המאמן @אברימי ,כתבת מאד יפה. באמת.
אני מסכימה עם רוב הנאמר.
רק דבר אחד.
זו האמת המרה והכואבת: שמן לא אוכל. הוא זולל. לא נעים.
אכפת לך שאחליף את המשפט הזה רגע?
זו האמת המרה והכואבת: נכה לא הולך. הוא מזדחל.
או לחילופין:
זו האמת המרה והכואבת: חירש לא שומע אותך, הוא מדמיין מה השפתיים שלך אומרות.
או לחילופין:
זו האמת המרה והכואבת: ילד ADHD לא זז, הוא מתפרע ועושה לך סחרחורת.

העובדות יכולות להיות נכונות, אבל למה הנימה?
השמן, כמו אנשים אחרים בעלי מוגבלויות אחרות, סובל מבעיה קשה, שבין השאר גורמת לו לאכול אכילה לא מבוקרת. יש דרכים. פתרונות.
לא אמרתי שהוא אמור להזניח את הבעיה שלו, אבל כדאי לדבר קצת בכבוד.
ואני לא מדברת על אנשים ובעיקר נשים שהשמינו 2 ק"ג שלמים וכבר חודשיים לא מתפטרות מהם..
בתור מאמן כושר אני בטוחה שאתה פוגש אנשים שמנים מאד עם כח רצון גדול לפחות כמו הגוף שלהם. יש להם קושי, שראוי לכבד אותו, ולפחות לא להסתכל עליהם כזללנים חסרי מעצורים.

אגב, שאר הדברים שכתבת, לגבי התאמת הדיאטות קשורים גם הם לקושי הספציפי שיש לכל אדם בעל בעיות משקל באופן אישי, ולכן רבים כלכך המכריזים על הדיאטה המנצחת שאין בלתה, כי היא התאימה בדיוק לבעיות הספציפיות שלהם...

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
במחילה מהרב המאמן @אברימי ,כתבת מאד יפה. באמת.
אני מסכימה עם רוב הנאמר.
רק דבר אחד.

אכפת לך שאחליף את המשפט הזה רגע?
זו האמת המרה והכואבת: נכה לא הולך. הוא מזדחל.
או לחילופין:
זו האמת המרה והכואבת: חירש לא שומע אותך, הוא מדמיין מה השפתיים שלך אומרות.
או לחילופין:
זו האמת המרה והכואבת: ילד ADHD לא זז, הוא מתפרע ועושה לך סחרחורת.

העובדות יכולות להיות נכונות, אבל למה הנימה?
השמן, כמו אנשים אחרים בעלי מוגבלויות אחרות, סובל מבעיה קשה, שבין השאר גורמת לו לאכול אכילה לא מבוקרת. יש דרכים. פתרונות.
לא אמרתי שהוא אמור להזניח את הבעיה שלו, אבל כדאי לדבר קצת בכבוד.
ואני לא מדברת על אנשים ובעיקר נשים שהשמינו 2 ק"ג שלמים וכבר חודשיים לא מתפטרות מהם..
בתור מאמן כושר אני בטוחה שאתה פוגש אנשים שמנים מאד עם כח רצון גדול לפחות כמו הגוף שלהם. יש להם קושי, שראוי לכבד אותו, ולפחות לא להסתכל עליהם כזללנים חסרי מעצורים.

אגב, שאר הדברים שכתבת, לגבי התאמת הדיאטות קשורים גם הם לקושי הספציפי שיש לכל אדם בעל בעיות משקל באופן אישי, ולכן רבים כלכך המכריזים על הדיאטה המנצחת שאין בלתה, כי היא התאימה בדיוק לבעיות הספציפיות שלהם...
זו בדיוק היתה המטרה: להבין שהשמנים לא שונים מכל נכות אחרת בענין זה ושיפסיקו להאשים אותם. הדגשתי את זה שאלו שאינם שמנים לא יוכלו להבין את זה.
הנימה הזו באה מתוך אותו מקום בו הייתי אז: מואשם, ולא מוכן להישיר מבט אל עצמי ולפתוח את האמת המרה והכואבת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה