דרוש מידע דופליקטים יונה ספיר

מצב
הנושא נעול.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
הגיוני שלמגלה הכדור יש אופציה לשלוט עליו בדרך כלשהי.
מי שגילה את החשמל או את האטום, היה לו כח לקבוע שפצצת אטום תתפוצץ רק עם הטייס הוא יורש של איזה מישהו?
הכללים נוצרו כתוספת לכח הדופלקטי, לא מוטמעים בתוכו ויש אחראים ליישם אותו.
לא תמיד.
למשל הכלל שהסקנדר מתפוצץ במגע עם הכדור, שהבייס מאבד את יכולותיו, שיורש כן יכול.
יש עוד, כמו התליון שמבטל את השפעת הכוחות.

מבזק

משתמש רשום
עוד מספר שאלות: אם דני היה סקנדר, איזה כפיל שלו הוא ראה בבית החולים? הסקנדר של בועת האוצרים? למה שיגיע לשם?
אם מקסימיליאן נכלא בעמק השדים בגלל שהוא דוקילר, כנראה שזה הסקנדר. גם בנדו במפגש עם זירו מוכיח את היכולת שלו, אז הוא גם סקנדר. אז למה שגוף הבייס לא יזמן את הסקנדר אליו, והוא פשוט יתעופף מתוך הכלא באותה דרך מופלאה שבה הכל קורה?
אם יש 14 כוחות-על, אז למאסטר אמור להיות 15 סקנדרים, כולל האחד שבבועת האוצרים. אז למה לטהולא היו רק 14 במותו?
מקסימיליאן הוא לא דוקילר, הוא אמר לדני שזה לא מה שהוא חושב (כשדני ישן אצל מקסימיליאן בבועת האוצרים),
זה באמת מענין למה גוף הבייס לא יכול לזמן אליו את הסקנדר כשהוא בכלא. אולי הוא גם מורדם ומונשם..
הגיוני שטהולא איבד סקנדר אחד מתישהו כשהתאמן או היה במשימה. וחוצמזה, נראה לי שחלק מהקטע עם התליון זה שהסקנדר שבבועת האוצרים לא יכול לבוא להציל את גוף הבייס. אז הוא בעצם לא הצליח לבוא ולהציל אותו בגלל התליון.

דולפין כחול

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
למשל הכלל שהסקנדר מתפוצץ במגע עם הכדור, שהבייס מאבד את יכולותיו

ומי קבע שמי שנוגע בחשמל מתחשמל ומי שלייד האטום מקבל קרינה?
זה תוצאה אוטומטית.
מה גם שאי אפשר כל כך להשוות, אחרי הכל...

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חייב להתייחס לנקודה מסויימת שאולי לא נראית חשובה לקוראים, אבל מקצת מעקב שלי על יונה ספיר דורשת התייחסות: מכמה ראיונות של יונה ספיר היה נראה שהיא שואבת השראה לסדרה מוצלחת מסדרת הספרים 'הארי פוטר'. האמת שאם לא הייתי קורא את זה, לא הייתי אומר שיש קשר בין העולם שהיא בנתה לזה של ג'יי קיי רולינג. אבל מה לעשות שהיא אמרה את זה והדברים קופצים מאליהם וצצים מול העיניים מקבילות שאי אפשר להתעלם מהן: הסמל של מסדר הדופליקטים דומה מאד לסמל של הוגוורטס, אפילו הפונט בו זהה; הרעיון של חזרה בזמן עם סכנה למות בהווה דומה מאד למחולל הזמן; מקסמיליאן (ראיתי שהרבה דברו עליו כאן) הזכיר לי ממש את סריוס בלק; הכישרון של דני לרכוב על דואוסיינס זהה לכישרון של הארי לתפוס את הסניץ; וסתם כל האווירה שדני פונה לאנגל בשם 'פרופסור' הזכירה ממש את הדיאלוגים של הארי ודמבלדור. עלו לי תוך כדי קריאה עוד הרבה. אבל זה עדיין לא מחייב שום דבר והיו הרבה שעשו חיכקויים בצורה הרבה יותר בוטה (אם כי פה זה כלל לא חיקוי), סתם הבאתי את זה בעקבות הראיונות שלה שהעלו לי את זה לראש].
הסיבה היחידה להשוואה בין הארי פוטר לדופליקטים היא שזה ספר פנטזיה כמעט היחיד המוכר בציבור החרדי...
הכריכה אולי קצת דומה.... הדואוסיינס באמת אולי נלקח בהשראה להיפוגרפים...
אבל זה השראה לחלקים קטנים בספר, אבל לא לספר כולו.
אין קשר בכללל בין הספרים.
דבר ראשון הארי פוטר זה ספר פנטזיה לילדים (שסוחף אולי גם מבוגרים) והדופליקטים הוא ספר למבוגרים לכל דבר
יש בו שאלות מוסריות קשות שמוצפות בו (לדוג' מה הדרך הנכונה בחיים? האיזון? פיוצר, פרדייס, סיים וכו)
בכלל רולינג הכניסה את הקסם בחיים הרגילים, הילדים שם חווים התמודדויות שמוכרות לנו מעולמנו ושזור בהם הקסם...
ואילו יונה ספיר יצרה עולם שונה לחלוטין עתידני/בדיוני... והשראה לזה הגיוני שאכן שאבה מרבי מכר רבים המתארים עולם עתידני כל שהוא...

אם כבר הספר נכתב בהשראה לסדרת ספרים רבי מכר מהשנים האחרונות.
שם אכן יש קבוצת אנשים שקבלו כוחות מיוחדים ע"מ להגן על האנושות מפני שדים... ושם יש מסדר מסודר, וכללים וחוקים, וחובה לשמור על דממה וחשאיות מהעולם הרגיל...
אבל גם פה זה היא לקחה השראה... ולא חיקוי!! ושלבה את זה בהצלחה בעולם העתידני שהיא יצרה.

הדפקט היחיד זה הדבקת נושא הדת... שרואים שהוא נדחף בכוח....
חבל שהציבור לא בשל לספרים שגיבור הסיפור הוא לא חרדי.... המסרים הסמויים הם החזקים לא הגלויים...

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
הסיבה היחידה להשוואה בין הארי פוטר לדופליקטים היא שזה ספר פנטזיה כמעט היחיד המוכר בציבור החרדי...
דבר ראשון הארי פוטר זה ספר פנטזיה לילדים (שסוחף אולי גם מבוגרים) והדופליקטים הוא ספר למבוגרים לכל דבר
יש בו שאלות מוסריות קשות שמוצפות בו (לדוג' מה הדרך הנכונה בחיים? האיזון? פיוצר, פרדייס, סיים וכו)
בכלל רולינג הכניסה את הקסם בחיים הרגילים, הילדים שם חווים התמודדויות שמוכרות לנו מעולמנו ושזור בהם הקסם...
ואילו יונה ספיר יצרה עולם שונה לחלוטין עתידני/בדיוני... והשראה לזה הגיוני שאכן שאבה מרבי מכר רבים המתארים עולם עתידני כל שהוא...

שם אכן יש קבוצת אנשים שקבלו כוחות מיוחדים ע"מ להגן על האנושות מפני שדים... ושם יש מסדר מסודר, וכללים וחוקים, וחובה לשמור על דממה וחשאיות מהעולם הרגיל...
אבל גם פה זה היא לקחה השראה... ולא חיקוי!! ושלבה את זה בהצלחה בעולם העתידני שהיא יצרה.

חבל שהציבור לא בשל לספרים שגיבור הסיפור הוא לא חרדי.... המסרים הסמויים הם החזקים לא הגלויים...
תודה שיפי!
תמללת אותי...

מבזק

משתמש רשום
רוב המונחים בספר נלקחו מהשפה האנגלית בשינויי הטייה או הוספה של אותיות. זה ממש חמוד.
לדוגמא-
פיוצ'ר- עתיד, פרדייס- גן עדן, אינדבדואל- פרט
צי הוורלד פיס- שלום עולמי, דוקילר- קילר זה רוצח אז דו- רוצח בעצם, רבלר- הטייה של לגלות, לחשוף.
ויש עוד..

אני ממש מזדהה עם הכתוב. הסופרת נגעה בנקודות בחירה בחיים שלנו שאנחנו מתמודדים איתם.
יש בזה הרבה יותר מסר וחשיבה לחיים מאשר ספרי הארי פוטר.

הקטע של הדואוסיינס יותר מזכיר אומנות של רכיבה על דרקון, כל הרעיון של רוכבי ברקים ממש מגיע מזה.
אז נכון שהדואוסיינס יותר דומה להיפוגרף, אבל הרעיון ממש דרקוני.

ילד חמוד

משתמש חדש
לדעתי זה פשוט חור בסיפור
שתמיד אצל יונה ספיר אנחנו עולים על זה, בגלל הקריאה העיונית והחמידה לעומק של הסיפור...
בואו, אחרי 6 פעמים שקראתי את הספר זה כבר קריאה לשם ביקורת.
חור? לא כזה מהר.
לדעתי מקס אמר שהוא לא זוכר בתור הדופליקט הארצי ולכן יהיה חייב להפגש עמו אח''כ ולהזכיר לו את המפגש ותוכנו {כמו שבאמת קרה}.

עדין תלמידה...

משתמש רשום

זה ממש לא נכון.
דופליקטים למבוגרים? אחותי בת 11 קוראת אותו בעיון רב זה לא אומר שאא שמבוגרים יקראו אותו אבל קשה לי להאמין שזה קהל היעד.
הספר גאוני אין חולק. אבל יש נקודות דמיון רבות מאד להארי פוטר ואין מה להתכחש (אפילו הסופרת אומרת ששאבה משם השראה אז מי אני שאתנגד?) הארי פוטר מציף הרבה מאד שאלות מוסריות (כמו האם לקוסמים טהורי דם יש צידוק לשלוט בכולם?)
מבחינת העלילה אין כל קשר להארי פוטר ובפעם הראשונה שקראתי לא הרגשתי בכלל הקשר חוץ מהדואוסיינס אבל יש הרבה סיטואציות שכחושבים לאחר מכן שהם מרגישות זהות (מה שכתבו פה לפניי). הרבה מאד מאפיינים דומים. אבל לא רק דומים להארי פוטר אלא להרבה ספרי פנטזיה אחרים.
וכמו שכתבתי לפני כל ספר משווים להארי פוטר אז קשה להאמין שיונה ספיר תמלט מההשוואה.
ומה שהכי מוזר לא הרגיש לי שהדת הדבקה בכח נראה לי הבעיה בי...

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
נכון שיש חלקים שלא דומים להארי פוטר, אבל יש הרבה חלקים שכן מזכירים. יש מספיק הבדלים שניתן למנות ביניהם, אבל מה שכן נראה לקוח מרגיש מאד מוכר.

נערך לאחרונה ב:

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
יש נקודות דמיון רבות מאד להארי פוטר ואין מה להתכחש (אפילו הסופרת אומרת ששאבה משם השראה אז מי אני שאתנגד?) הארי פוטר מציף הרבה מאד שאלות מוסריות (כמו האם לקוסמים טהורי דם יש צידוק לשלוט בכולם?)
זו לא רק הנקודה של השאלה המוסרית האם לקוסמים יש זכות לשלוט, אלא בעיקר העימות שנוצר בין חברי המסדר, שמגנים על האנושות, בדומה למסדר עוף החול, עם מי שרוצה לנצל את הכח הדופליקטי לשליטה בבני האדם, בדומה ללורד וולדמורט. מלבד הילד שנולד עם כוחות מיוחדים שמתמודד מול ראש הנחש בעצמו.

מבזק

משתמש רשום
מקסימיליאן חייב להיות מישהו דרמטי בסיפור שאנחנו לא יודעים שזה הוא בגלל שהוא דמות אחרת בארץ.
יש לו יד מדי חופשית, שזה מחשיד שהוא הפך 3 אנשים ללברלרים בלי להתייעץ עם המסדר קודם, והוא יודע מדי הרבה.
גם למה הוא ומייקל לא בקשר?
וגם ראיתי שמלא שאלו למה מי שבאי השדים לא יכול לזמן סקנדר, נראה לי זה פשוט בלתי אפשרי שם. כי בנדו הוא סקנדר, והוא לא יכל לברוח מאי השדים.
גם מקסימיליאן לא ברח. כנראה יש משהו באי או עם המסדר שבאמת אי אפשר לברוח משם. אבל זה ממש לא ברור מהספר.
גם החלק של טהולא. איך הוא הביא את כדור הטונגו כשהשרשרת באזור? כלומר, הוא היה צריך לזמן סקנדר שעובר באש רחוק מזירו ומהשרשרת, ואז להביא את הכדור. הוא יכל פשוט לעוף משם כשהיה מספיק רחוק כדי לזמן סקנדר.
זה קצת לא ברור למה הוא עשה את זה.
יש למישו תשובות?

בניברקית:)

משתמש רשום
ומה שהכי מוזר לא הרגיש לי שהדת הדבקה בכח נראה לי הבעיה בי...
גם לי זה לא נגע לדעתי הדת כמעט ולא תופסת שם מקום כמו נגיד בכל ספר אחר
ומבחינתי זה מצויין כאילו היא הייתה חייבת להכניס דת לספר והיא עשתה את זה בטוב טעם
הציבור החרדי לא בשל לספרים שהגיבור הוא לא יהודי

עדין תלמידה...

משתמש רשום
זו לא רק הנקודה של השאלה המוסרית האם לקוסמים יש זכות לשלוט, אלא בעיקר העימות שנוצר בין חברי המסדר, שמגנים על האנושות, בדומה למסדר עוף החול, עם מי שרוצה לנצל את הכח הדופליקטי לשליטה בבני האדם, בדומה ללורד וולדמורט. מלבד הילד שנולד עם כוחות מיוחדים שמתמודד מול ראש הנחש בעצמו.
נכון לגמרי.
ציינתי את הדוגמא כדי להראות שגם בהארי פוטר יש שאלות מוסריות.
והדבר הכי דומה זה הנבחר רק שפה אין הסבר ככ מובן למה זירו צריך את דני.

מבזק

משתמש רשום
נכון לגמרי.
ציינתי את הדוגמא כדי להראות שגם בהארי פוטר יש שאלות מוסריות.
יש. אבל בואי לא ברמה שיש בדופליקטים
אני גם חושבת שזה יותר רלוונטי לעולם שלנו כל הפיוצ'ר ופרדייס וסיים עם השוויון
האקטואליות כבר מעוררת יותר מחשבה

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
למה מי שבאי השדים לא יכול לזמן סקנדר, נראה לי זה פשוט בלתי אפשרי שם. כי בנדו הוא סקנדר, והוא לא יכל לברוח מאי השדים.
גם מקסימיליאן לא ברח. כנראה יש משהו באי או עם המסדר שבאמת אי אפשר לברוח משם.
השאלה היא למה הבייס לא יכול לזמן את הסקנדר, הסקנדר עצמו ודאי לא יכול לברוח (אלא עם יכולת-על מתאימה)

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מקסימיליאן חייב להיות מישהו דרמטי בסיפור שאנחנו לא יודעים שזה הוא בגלל שהוא דמות אחרת בארץ.
יש עוד דמות מסתורית בספר: אמא של דני. היא רבת עוצמה, בזה אין ספק. מה התפקיד שלה מלבד להסתתר ולהחליף את הבייס של דני בסקנדר? ואולי - ממש רק אולי - היא מקסימיליאן?????

עדין תלמידה...

משתמש רשום
יש. אבל בואי לא ברמה שיש בדופליקטים
אני גם חושבת שזה יותר רלוונטי לעולם שלנו כל הפיוצ'ר ופרדייס וסיים עם השוויון
האקטואליות כבר מעוררת יותר מחשבה
נכון אבל הם לא שאלות שהיא שואלת, אלא שהעולם כבר שאל. האם הקומוניזם הוא פתרון? קרל מרקס צודק? הקדמה טובה לאנושות?
אלא לא שאלות חדשות אלא שאלות מאד ידועות ונפוצות כל המהפיכות שאלו אותם לפניה.

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דופליקטים למבוגרים? אחותי בת 11 קוראת אותו בעיון רב זה לא אומר שאא שמבוגרים יקראו אותו אבל קשה לי להאמין שזה קהל היעד.
צודקת. גם אחותי בת 10 שקוראת את הארי פוטר לא מבינה אותו בצורה שילדה בוגרת יותר מבינה.
אבל בבסיס הספר מיועד לילדים. (המשך הסדרה כבר שינה כיוון) והדופליקטים בבסיס מיועד לקהל בוגר יותר.
הארי פוטר מציף הרבה מאד שאלות מוסריות (כמו האם לקוסמים טהורי דם יש צידוק לשלוט בכולם?)
לגמרייי. והרבה שאלות!!!
אבל- המסרים הסמויים ברובם מותאמים להבנה של גיל צעיר יותר, ככל שאת מתבגרת אפשר להבין אותם בצורה הרבהה יותר עמוקה. אבל הם לרוב דילמות של ילדים (לפחות בספרים הראשונים)
אפילו הגיל של גיבור הסיפור הוא שונה.... אם הגיבור הוא בן 20... אז הדילמות שהוא מתמודד איתם חופפות לגיל 20!! ולא לגיל 11....
נכון שיש חלקים שלא דומים להארי פוטר, אבל יש הרבה חלקים שכן מזכירים. יש מספיק הבדלים שניתן למנות ביניהם, אבל מה שכן נראה לקוח מרגיש מאד מוכר.
אולי בגלל שאני מכירה ספרי פנטזיה רבים, לא ראיתי כ"כ הרבה דמיון....
אלא דמיון לספרים שונים לגמריי!!
הדמיון היחידי שראיתי היה בעיצוב העטיפה, סמל המסדר, הציפור והדפלקות (התעתקות)

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון אבל הם לא שאלות שהיא שואלת, אלא שהעולם כבר שאל. האם הקומוניזם הוא פתרון? קרל מרקס צודק? הקדמה טובה לאנושות?
אלא לא שאלות חדשות אלא שאלות מאד ידועות ונפוצות כל המהפיכות שאלו אותם לפניה.
הרעיון בספר זה להציף לקורא שאלות קיימות עם ראייה של צדדים מסויימים בצורה סמויה.
לא תמיד להמציא חדשות....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה