דרוש מידע דופליקטים יונה ספיר

מצב
הנושא נעול.

fraidy1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מה זה דופליקט?
בן אדם עם כוחות על
יש לו יכולת לשכפל את עצמו ולהיות בכמה מקומות בו זמנית
לכל דופליקט יש כוחות על שונים זה מזה לדו'ג:לאחד יש את היכולת לעבור בתוך אש ולשני יכולת להקפיא את הזמן וכ'ו.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
וואלה חתיךךך
בדיוק כך דמינתי את זה...

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
כחובב ספרות פנטזיה, באמת מאכזב למצוא את הדמיון לספרים אחרים. כאילו: מסדר עם כוחות-על נסתר מהאנושות שנועד לעשית טוב כדי לא לפגוע בבני האדם הרגילים, איש רב עוצמה שרוצה את השליטה בדיוק כדי לשלוט בבני האדם, ילד שנולד עם כוחות חזקים במיוחד, יותר מידי הארי פוטר...
חוץ מהרבה דברים צפויים למדי או פשוטים מידי (לדוגמא השמות האנגליים הבוטים של היבשות), אולי זה תלוי בהיכרות של הציבור עם הז'אנר.
חוץ מזה, לא באמת אפשר להאשים את יונה ספיר בכך שהשתמשה בפעם המיליון בז'אנר זה בכוחות-על של חזרה בזמן, קריאת מחשבות, תעופה וכן על זו הדרך, כנראה שבאמת זה מה שיש...
הקטע האורתודוקסי קצת מאולץ ולא מספיק מתאים לעלילה, הלואי שכל בני הנוער יהיו כאלו מוסריים ונאמנים, אבל זה מרגיש הכרח..
שאפו גדול על ההנגשה, על ההתפתחות של העלילה, הרבה פחות על קטעי הדו-שיח שאמורים להיות ציניים, לא מרגיש כמו שיח שאתם הייתם שומעים ברחוב (ולא בגלל שזה בעתיד, ע"ע מרגל להשכרה). חוצמזה, בחייך, מדובר בילד, וגם אם יש לו כוחות-על הוא בטח לא מנוסה כל כך בדרכי העולם..
כמה דברים שלא מספיק ברורים לי: טיב הקשר בין זירו למקסימיליאן, שאני מניח שיתברר בספרים הבאים.
מה מקור כוחו של זירו עוד קודם שנעשה דופליקט, הוא פשוט מופיע במקומות שונים, יודע כל, כמעט כל יכול עוד קודם שחבר לבנדו, הוא הרי ידע לזהות דופליקטים ולגבור עליהם.
מתי בדיוק הוא מצא את התליון, מה הכוחות של כדור הטונגו, איך גרם ד"ר קאלי המנוח לכל מה שעשה, ולמה היורשים הבאים אחריו לא השתמשו באותו כדור ליצירת דברים נוספים שיכולים להועיל למסדר.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
כחובב ספרות פנטזיה, באמת מאכזב למצוא את הדמיון לספרים אחרים. כאילו: מסדר עם כוחות-על נסתר מהאנושות שנועד לעשית טוב כדי לא לפגוע בבני האדם הרגילים, איש רב עוצמה שרוצה את השליטה בדיוק כדי לשלוט בבני האדם, ילד שנולד עם כוחות חזקים במיוחד, יותר מידי הארי פוטר...
הנקודות שציינת הם חלק ממאפייני פנטזיה מסוג זה.
כך שאין פה כלל חיקוי או השראה.

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
כן, אבל זה לא רק מאפיין, זה בסיס העלילה. וזה בהחלט לא הדבר היחיד, זו פשוט הדוגמא הבולטת ביותר.
זה ציטוט מאחד הדפים הקודמים באשכול זה, סליחה על הבורות בשימוש בפרוג...

[אני חייב להתייחס לנקודה מסויימת שאולי לא נראית חשובה לקוראים, אבל מקצת מעקב שלי על יונה ספיר דורשת התייחסות: מכמה ראיונות של יונה ספיר היה נראה שהיא שואבת השראה לסדרה מוצלחת מסדרת הספרים 'הארי פוטר'. האמת שאם לא הייתי קורא את זה, לא הייתי אומר שיש קשר בין העולם שהיא בנתה לזה של ג'יי קיי רולינג. אבל מה לעשות שהיא אמרה את זה והדברים קופצים מאליהם וצצים מול העיניים מקבילות שאי אפשר להתעלם מהן: הסמל של מסדר הדופליקטים דומה מאד לסמל של הוגוורטס, אפילו הפונט בו זהה; הרעיון של חזרה בזמן עם סכנה למות בהווה דומה מאד למחולל הזמן; מקסמיליאן (ראיתי שהרבה דברו עליו כאן) הזכיר לי ממש את סריוס בלק; הכישרון של דני לרכוב על דואוסיינס זהה לכישרון של הארי לתפוס את הסניץ; וסתם כל האווירה שדני פונה לאנגל בשם 'פרופסור' הזכירה ממש את הדיאלוגים של הארי ודמבלדור. עלו לי תוך כדי קריאה עוד הרבה. אבל זה עדיין לא מחייב שום דבר והיו הרבה שעשו חיכקויים בצורה הרבה יותר בוטה (אם כי פה זה כלל לא חיקוי), סתם הבאתי את זה בעקבות הראיונות שלה שהעלו לי את זה לראש].

נערך לאחרונה ב:

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
עוד מספר שאלות: אם דני היה סקנדר, איזה כפיל שלו הוא ראה בבית החולים? הסקנדר של בועת האוצרים? למה שיגיע לשם?
אם מקסימיליאן נכלא בעמק השדים בגלל שהוא דוקילר, כנראה שזה הסקנדר. גם בנדו במפגש עם זירו מוכיח את היכולת שלו, אז הוא גם סקנדר. אז למה שגוף הבייס לא יזמן את הסקנדר אליו, והוא פשוט יתעופף מתוך הכלא באותה דרך מופלאה שבה הכל קורה?
אם יש 14 כוחות-על, אז למאסטר אמור להיות 15 סקנדרים, כולל האחד שבבועת האוצרים. אז למה לטהולא היו רק 14 במותו?

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
אם דני היה סקנדר, איזה כפיל שלו הוא ראה בבית החולים? הסקנדר של בועת האוצרים? למה שיגיע לשם?
זאת באמת שאלה
אולי דני היה בסכנת חיים והוא לא ידע?
אם מקסימיליאן נכלא בעמק השדים בגלל שהוא דוקילר
מי אמר לך?
אם יש 14 כוחות-על, אז למאסטר אמור להיות 15 סקנדרים, כולל האחד שבבועת האוצרים. אז למה לטהולא היו רק 14 במותו?
אולי חלק התמוססו
כן, אבל זה לא רק מאפיין, זה בסיס העלילה. וזה בהחלט לא הדבר היחיד, זו פשוט הדוגמא הבולטת ביותר.
אני מסבירה שוב
כמעט כל הדוגמאות שנתנו כאן אנשים לקשר בין הארי פוטר לדופליקטים זה דוגמאות של מאפייני פנטזיה.
וואו את ממש לא צודקת
תקראי בויקיפדיה מה מאפיינים של פנטזיה בשביל ההתחלה
כמה מעניין שקראתי שם, ובעוד מקומות רבים.

שנועד לעשית טוב כדי לא לפגוע בבני האדם הרגילים
זה באמת דומה, אבל הרי יונה לא יכלה לעשות שהמטרה של דופליקטים היא לשלוט בעולם
חייבים מטרה ערכית כל שהיא, זה פנטזיה חרדית...

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אני מסבירה שוב
כמעט כל הדוגמאות שנתנו כאן אנשים לקשר בין הארי פוטר לדופליקטים זה דוגמאות של מאפייני פנטזיה.
אמרת שלא קראת הארי פוטר. אז איך את יכולה להגיד?
ספרי פנטזיה אחרים קראת?
נלך על המפורסמים- נרניה? ההוביט (שר הטבעות)?

כל ספרי הפנטזיה דומים באיזשהו אופן, אבל יש גבול מסוים שעד אליו זה דמיון בגבול הסוגה, וממנו זה אובר
לא קראתי את הדופליקטים כך שאני לא יכולה להגיד
אבל הייתי מחווה את דעתי רק אחרי שקראתי את שניהם פלוס ספרי פנטזיה אחרים

AVITAL34

משתמש פעיל
חוץ מהרבה דברים צפויים למדי או פשוטים מידי (לדוגמא השמות האנגליים הבוטים של היבשות),
לא קראתי הכל, אבל הנקודה הזאת תפסה אותי.
דווקא לטעמי זה מעולה שהיא עשתה את זה, כדי שיהיה לקוראים כמה שיותר ברור.
ולא כל רגע לבדוק- רגע, אז מי יושבי הארץ הזאת? ובמה אלו מתאפיינים?
כשהשמות מובנים זה קל לזכירה, ברור, קליט.
בכלל שאפו שהיא כתבה את הספר עם הרבה פרטים, ועם זאת כל כך מובן.

לוצ'י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
אמרו בפירוש שיש 14 כוחות על?
יכול להיות שיש 13, ואז לטהולא יש 14 סקנדרים..

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
איך גרם ד"ר קאלי המנוח לכל מה שעשה, ולמה היורשים הבאים אחריו לא השתמשו באותו כדור ליצירת דברים נוספים שיכולים להועיל למסדר.
ואולי לשאול יותר ברור:
אם זה כדוק שנותן כח מיוחד למי שנוגע בו, מה שייך להחיל כללים?
[איך אפשר להעביר אותו, איך אפשר לתת כוח על נוסף וכו']
כמו 'חשמל', אחרי שגילו אותו, במשך השנים למדו עוד כללים על אופן פעולתו, אבל לא שייך ליצור עליו כללים.
[תליון שמבטל חייב להיות קיים בעצם לפני כן, ולגלות אותו, אבל לא יכול להיות יצירה חדשה רק כי מתחשק לד"ר קאלי]

דולפין כחול

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אמרו בפירוש שיש 14 כוחות על?
יכול להיות שיש 13, ואז לטהולא יש 14 סקנדרים..
כדור הטונגו התחלק ל14 כדורים = 14 כוחות על (ד''ר קאלי)
ואולי לשאול יותר ברור:
אם זה כדוק שנותן כח מיוחד למי שנוגע בו, מה שייך להחיל כללים?
[איך אפשר להעביר אותו, איך אפשר לתת כוח על נוסף וכו']
כמו 'חשמל', אחרי שגילו אותו, במשך השנים למדו עוד כללים על אופן פעולתו, אבל לא שייך ליצור עליו כללים.
[תליון שמבטל חייב להיות קיים בעצם לפני כן, ולגלות אותו, אבל לא יכול להיות יצירה חדשה רק כי מתחשק לד"ר קאלי]
הגיוני שלמגלה הכדור יש אופציה לשלוט עליו בדרך כלשהי.
הכללים נוצרו כתוספת לכח הדופלקטי, לא מוטמעים בתוכו ויש אחראים ליישם אותו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה