דרוש מידע דופליקטים יונה ספיר

מצב
הנושא נעול.

המסודרת

משתמש מקצוען
אני מבין שזה פשוט משותף לכל ספרי הפנטזיה.. פשוט הארי פוטר הוא המוכר ביותר ולכן זה קופץ ראשון..
הוא לא המוכר ביותר הוא המוכר היחיד לציבור החרדי ולכן תולים בו כל ספר שמתחיל להזכיר פנטזיה
תתחילו להנות מספרים בלי לחפש את מי הסופרת העתיקה
הספר דופליקטים מיוחד
הכי נהנתי מהגישה התורנית שבספר
זה פנטזיה אבל תוך כדי כל כך ברור לי שזה ספר חרדי

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני לא סופרת, לכן מעניין אותי לשאול- כל העניין של ספרות מגיע מהשראה כלשהיא, לא?
כמו בכל אומנות, אז מה הבעיה שזאת ההשראה שלה?
אני בהחלט מסכימה עם זה שיש בספר מספר פרטים דומים מאוד להארי פוטר, אבל לא מבינה למה זה מעצבן.
הרי הסופרת עצמה אמרה שזאת ההשראה שלה, ואני מצדיעה לה שהיא לקחה את זה והגיעה עם ההשראה הזאת ליצירה מיוחדת במינה.

עליבאבא

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
לא רואה בעיה
קריאת שמות באנגלית היא נוסחה מקסימה, שגם יוצרת שמות מעט רחוקים מהשפה היומיומית ומכניסים אותך ל'עולם אחר', ומצד שני מאפשרת לזכור ולהבין בקלות את ההקשר, ולא צריך כל פעם לחשבן אז מה זה ארץ 'פיוצ'ר'.
זה מאד מקל, ובדיוק לכן קצת מזלזל..

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
השמות בכלל היו צריכים להיות ברוסית כי מסתבר שרוסי מתקופת הצאר יתן שמות לדברים ברוסית
ומסתבר שהוא בכלל לא ידע אנגלית

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ועדיין רוסי היה נותן שמות ברוסית .לאנגלית לא היה מעמד מיוחד כמו בימנו

חדוי לינד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא סופרת, לכן מעניין אותי לשאול- כל העניין של ספרות מגיע מהשראה כלשהיא, לא?
כמו בכל אומנות, אז מה הבעיה שזאת ההשראה שלה?
אני בהחלט מסכימה עם זה שיש בספר מספר פרטים דומים מאוד להארי פוטר, אבל לא מבינה למה זה מעצבן.
הרי הסופרת עצמה אמרה שזאת ההשראה שלה, ואני מצדיעה לה שהיא לקחה את זה והגיעה עם ההשראה הזאת ליצירה מיוחדת במינה.
אישית אותי, הקטע הזה לא מעצבן.
ראיתי חיקויים הרבה יותר גרועים ובאמת מעצבנים!

וניסיתי באמת לחדד לעצמי האם זה חיקוי או מקור להשראה?
יש מקום של לקרוא ספר, להתענג עליו, לצאת עם כל כך הרבה מהקריאה.
ולהפטיר לעצמי, 'איזה חבל שאין ספרות כזו במגזר החרדי'
וחלום להוציא ספר כזה גם.
ודווקא אז יש נקודה קשה יותר בכתיבה, כדי שזה לא יהיה חיקוי.
כי באופן אוטומטי המוח הולך למוכר ולידוע.

אבל בהחלט יש קווים מאד מקבילים.
משום מה עולה לי לראש "חיות הפלא והיכן ניתן למצוא אותן"
גם את זה כתבה ג'יי קיי רולינג. אבל היא מביאה לשם משהו שונה. (אין מקום להשוואה להארי פוטר שעולה עליו עשרות מונים. אבל הרעיון עצמו)
היא מעבירה את כל כוחות הקסם כמעט לחיות ופחות לאנשים.

תכל'ס, השראה מומלצת יותר היא יצירת אומנות כלשהיא, אבל לא מז'אנר הספרות.
יש שם מרחב הרבה יותר בטוח לכתיבה.:sneaky:

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בהרבה ספרי פנטזיה יש מוטיבים דומים ,לא ראיתי בספר שום דבר שחורג מגדר הרגיל,
אגב גם בהארי פוטר יש חיקויים.

מבזק

משתמש רשום
כתוב שצריך להתייעץ לפני שמוסיפים לברלר?
[זה כן בולט, מצד אחד החשדנות כלפיו מצד בכירי המסדר, מצד שני יכולתיו הרחבות, אבל סוכ"ס הוא 'אמן האשליות'...]
לא צריך להתייעץ, לא התנסחתי נכון. פשוט מי שרשום על שמו לבלר, לא מקבל כח על נוסף. אז זה בעצם לא חוקי להפוך אנשים ללבלרים מרצון, הלא כן?
ומה זה באמת אמן האשליות? איך זה מתבטא בספר..?
לא כתוב מפורש בספר, שמי שהוכנס לאי השדים, זומן גם לבית משפט סקנדרי, ואם פסקו לרעתו, אסרו לו את הסקנדר בבית כלא עד להודעה חדשה?
כתוב, אבל אם הוא עצמו סקנדר, לכאורה יש לו כוחות על איתם יכול לברוח. אם הוא בייס, אין לו סיכוי לברוח
למה יכל לעוף? הבייס לא יכול לעוף, מישהו צריך לסחוב אותו.
אוקיי, אז היה מזמן סקנדר עם כח על של תעופה והוא היה לוקח אותו משם. באותה מידה שזימן סקנדר שעובר באש, כך יכל לזמן סקנדר של תעופה, כי היה צריך להתרחק מהשרשרת לעשות את זה. הגיוני שעמדו לידו עם נשק וכו', אבל הסצנה פשוט לא מפורטת וזה נעשה מדי בקלות לטעמי.
גם לי הפריע.
אבל לפי סדר הדברים בעצם קודם היה אוצר [אולל- בגיל 15 עם הזאב] ואח"כ אוצרת [מיאנמה- בגיל 18 עם הביצה].
אז היה מקום לומר שהוא מת בנתיים, אבל מה לעשות שהוא מופיע אח"כ כאחד מביכיר המסדר [באחת האסיפות].
כן משהו שם ממש לא מסתדר. כאילו היתה צריכה למנוע מפגש בין אוצר להלן, אז היא יצרה אוצרת. כי בבועת האוצרים לא נתקלנו באוצרות כלשהן.
ש מצב!
באחד מהקטעים מקסימיליאן אומר לדני שמייקל לא ישמח לדעת איך קוראים לבייס שלו בעולם.
מישהו יודע מתי יוצא הספר הבא? שנתחיל להבין מה קורה...
כן משהו שם דורש תשובה יסודית.

יש לי שאלה, מישהו יודע למה מרגיש לי שזה לקח שנה שלמה כל הסיפור מתחילת שנת ההתגלות ועד הרגע שבו דני מופיע על גב דואוסנייס אחרי פיזותרפיה מאומצת שאמור לקחת כמה חודשים טובים...?
הרי שנת ההתגלות אמורה להיות שנה אחת, ובה הם עוברים בכל חמשת הארצות ובינתיים הם היו רק בסיים..

מבזק

משתמש רשום
בהרבה ספרי פנטזיה יש מוטיבים דומים ,לא ראיתי בספר שום דבר שחורג מגדר הרגיל,
אגב גם בהארי פוטר יש חיקויים.
נכון מאוד..!
הוא לא המוכר ביותר הוא המוכר היחיד לציבור החרדי ולכן תולים בו כל ספר שמתחיל להזכיר פנטזיה
הספר דופליקטים מיוחד
הכי נהנתי מהגישה התורנית שבספר
זה פנטזיה אבל תוך כדי כל כך ברור לי שזה ספר חרדי
זה ממש לא נכון. אני אישית מכירה הרבה ספרי פנטזיה, משר הטבעות למשחקי הרעב, ודופלקטים נכתב ללא ספק בהשראת הארי פוטר, ובאמת הכי מזכיר אותו.

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
השמות בכלל היו צריכים להיות ברוסית כי מסתבר שרוסי מתקופת הצאר יתן שמות לדברים ברוסית
ומסתבר שהוא בכלל לא ידע אנגלית
גם אני חושבת ככה.
ההסבר היחיד שלי (לעצמי בעיקר) זה שכשהכל השתנה לאנגלית גם השמות במסדר השתנו.
למרות שאין שום סיבה לשנות שמות אחרי שהם כבר קיימים ברוסית

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
לא צריך להתייעץ, לא התנסחתי נכון. פשוט מי שרשום על שמו לבלר, לא מקבל כח על נוסף. אז זה בעצם לא חוקי להפוך אנשים ללבלרים מרצון, הלא כן?
לא, רק המטרה היא שכמה שפחות ידעו בעולם, לכן זה מעין 'כשלון' במשימה.
לחדד: זה לא שאי אפשר יותר לקבל כוחות, רק המשימה אפי' שנעשתה בהצלחה, לא גורמת לקבל כוח על.
פה מקסימילאן לא היה במשימה, וגם אם כן, הסכים לוותר על הכוח בשביל זה.
ומה זה באמת אמן האשליות? איך זה מתבטא בספר..?
הוא אחראי על מגרשי האשליות בהם מדריכים את היובנסים.
כתוב, אבל אם הוא עצמו סקנדר, לכאורה יש לו כוחות על איתם יכול לברוח. אם הוא בייס, אין לו סיכוי לברוח
סימן של היה סקנדר.
אוקיי, אז היה מזמן סקנדר עם כח על של תעופה והוא היה לוקח אותו משם. באותה מידה שזימן סקנדר שעובר באש, כך יכל לזמן סקנדר של תעופה, כי היה צריך להתרחק מהשרשרת לעשות את זה. הגיוני שעמדו לידו עם נשק וכו', אבל הסצנה פשוט לא מפורטת וזה נעשה מדי בקלות לטעמי.
התליון לא מבטל כליל את הכוח, כמו שרואים שהיה עוד כוחות שפעלו על יד זירו.
זה מבטל את הכוחות שהאוחז את התליון רצה לבטל.
יש לי שאלה, מישהו יודע למה מרגיש לי שזה לקח שנה שלמה כל הסיפור מתחילת שנת ההתגלות ועד הרגע שבו דני מופיע על גב דואוסנייס אחרי פיזותרפיה מאומצת שאמור לקחת כמה חודשים טובים...?
הרי שנת ההתגלות אמורה להיות שנה אחת, ובה הם עוברים בכל חמשת הארצות ובינתיים הם היו רק בסיים..
השאלה כבר נשאלה. או פה, או באשכול המקביל.

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה ממש לא נכון. אני אישית מכירה הרבה ספרי פנטזיה, משר הטבעות למשחקי הרעב, ודופלקטים נכתב ללא ספק בהשראת הארי פוטר, ובאמת הכי מזכיר אותו.
דבר ראשון משחקי הרעב זה לא ספר פנטזיה....(אפשר לבדוק בהגדרה של ויקיפדיה)
זה ספר הרפתקה לנוער. הוא מתקיים בעולם שצורת הממשל והחיים שונים מאיתנו, אבל לא דימיוניים!!

ואני אישית מכירה עוד כמה ספרי פנטזיה. ויש סדרה אחת שהיא ממש אחד לאחד.. (סדרה די חדשה מהעשר שנים האחרונות)
העלילה שונה, אבל כל העקרונות תואמים בדיוק!! רק במילים שונות.

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
במיוחד זה התחזק אצלי כשהוא התעורר בתור הבייס ואז אמרו לו שעברו חמש שנים והוא קרוב לגיל עשרים ואחת (הספר לא מולי יתכן ואני טועה), בתחילת שנת ההתגלות הוא עוד לא היה בן עשרים. זכור לי שכשקראתי את זה זה הציק לי.

michalor

משתמש מקצוען
יוצרי ai
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה