ביקורת ספרות דופליקטים/כרך ראשון- התגלות.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
8 שעות לאחר שהספר הגיע לידי, ואני כבר כותבת את הביקורת...
פעם ראשונה שאני מעיזה, ביקורת מוזרה מאוד...

הקדמה
שנים שהסוגה הזאת הייתה טאבו בציבור החרדי
שום סופר/ת לא העיזו להיכנס להר הזה,
מלבד כמה בודדים, בעיקר ספרי ילדים
ומובן למה, בעצם היותה פנטזיה היא סוג של כפירה. נדרשת מיומנות רבה בשמירה על פנטזיה ואמונה בו זמנית.
אישית, לא מכירה עוד ספרי פנטזיה למבוגרים.
עד שבאה @יונה ספיר , שברה את המוסכמה ועשתה את בגדול. מה זה בגדול? בענק!!! (כוחות על אנושיים כבר אמרנו?;))
ספר פנטזיה, לפי כל הכללים
מסדרים סודיים, כוחות על אנושיים, כדורים זוהרים ותליונים מוזרים.
ספר גאוני בטירוף. מפחיד לחשוב על שלושת הטיוטות שנמחקו, לא חושבת שאני הייתי עושה את זה...
נקודה חמודה - בספרים הקודמים שלמה דודק הוא תחקירן ועורך, בספר הנוכחי אין מה לחקור אז הוא רק עורך...
וזה ניכר קצת!

הסדרה:
סדרת דופליקטים
גיבור הסדרה - דני (בסגול) הארט
סדרה בת חמש כרכים
כל כרך מתרחש על פני מדינה אחרת בכדור הארץ

הספר:
כתיבה:
אין חולק. יונה כתבה את הספר, לא אף כפיל או סקנדר...
דו שיח שנון, שליטה מלאה בכל פריטי המידע בסיפור, אפס חורים, הכנסת מידע בכפית, רציחות בכמויות, הרשע- שסוחט-את-גיבור-הסיפור-ע"י- חיי- חבריו דמויות בנויות היטב, מאופינות מושלם, סופרמנים עמידים בחקירות בעינויים בהרעבה ובהתשה, בסוף הספר הכל מתהפך כמובן וכו'. מי שיתעמק ימצא נקודות רבות מאוד של דמיון למרגל להשכרה.

מיקום: כדור הארץ, ברוב הספר. על הארצות סיים, אוטוקרט, פיוצ'ר, אינדווידואל, פרדייס
בספר זה ההתמקדות היא במדינת סיים, ובכל ספר הסיפור יתרחש במדינה אחרת
ואיך?
זה כבר קשור לעלילה...

עלילה: בהווה: דני הארט, צעיר יהודי המתגורר בפרדייס ומתמודד עם בעיית זיכרון מוזרה נשלח לתחרות עולמית לגילוי המוכשרים בעולם.
דני גאון, חזק בצורה יוצאת דופן, מהיר, ו- ככל הנראה לא יתחתן בקרוב עם בעיה כזאת, כך שהוא להישלח אל "שנת ההתגלות"
משם הכל מסתבך במהירות. דני מגלה שהוא חבר במסדר הדופליקטים, מקבל משימות, שומע על האוייבים, וגם יוצא להילחם בהם באומץ לב.
בעבר: דוקטור שהוא גם מנהל בית יתומים מגלה כח מיוחד, שגורם לו להשתכפל. ברצינות, היה פרופסור אחד - נהיה שתים.
ד"ר קאלי מקים את מסדר הדופליקטים, שערכיו הם דומיה, גבורה, הגנה ונאמנות.

ולשאלה הבוערת...
איך השילוב בין המילים פנטזיה, למילה חרדית?
חביב. זה דעתי. ללא מספיק חרדי...
אמנם הדופליקטים מאמינים בה' ויודעים שכוחם ממנו, אך משימות רבות שמוטלות על דני לא בהכרח כאלו שרב יתיר לו אותם...

נקודות שאהבתי מאוד
1. את הפנטזיה...
כל הפנטזיה הזאת כ"כ ברורה, כ"כ הייתה יכולה לקרות, שזה מדהים.

2. את החוצפה של דני. היא יפה ומחמיאה לו: )

נקודות שהפריעו לי / לא היו מספיק ברורות
1. מקסימיליאן. היצור הזה לא היה מספיק ברור.
רגע דואג לדני כ"כ, סובל בשבילו ייסורים גדולים מאוד, וברגע אחר הוא יודע דברים שגם המאסטר לא ידע להסביר אותם.

2. החלוקה בין המדינות. כל הקטע המדיני היה לא מספיק ברור. איך זה שהאנושות מתחלקת ככה? ועוד מאוחדת יחסית...
הרי כבר אמר רולס רויס: "האנושות לא בשלה לשלום" (לוחמי הצללים)
מוזכרת שם מלחמת העולם השניה, וכן המהפכה הגדולה שבה קרה כל זה
לעניות דעתי היה כדאי לפרט קצת מה היה שם

3. אם המאסטר הוא היורש, ויש לו את כל הכוחות, איך זירו הצליח להכריח אותו להביא את הכדור? לא ברור שם לגמרי...
אפשר לתרץ שבעזרת התליון. אבל אם יש לזירו את התליון כבר שנים, למה הוא לא השתמש בו עד עכשיו?

4. מה יתן לזירו להיות דופליקט, אם בכל מקרה יש כאלו שמכירים אותו בבועת האוצרים ויהרגו אותו?
וכן, המטרה שלו לא ברורה לגמרי
איך הוא יקבל כוחות אם הוא לא יעשה משימות? והרי זירו אמר לדני שהוא לא מתכוון לקיים את השבועה?

5. לא נעים הקטע של ההסתרות בין הלן למייקל
בכל אופן בני זוג...
ואם כבר מדברים על קלן, איך היא ידעה שדני הסקנדר הוא לא דני הפייס?

6. מה עם המשיח? בכל אופן...

קיצור, ספר הזוי.
נהניתי מכל רגע
מתי יוצא הספר הבא?

לרקוד על הירח

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
וואו.
ביקורת טובה שעושה חשק לקרוא את הספר. (הייתי קוראת אותו גם בלעדיה, אבל עכשיו זה הרבה יותר מסקרן, ואני ממש רוצה לראות אם אני אסכים על מה שכתבת בספויילר...נעדכן..)

לגבי זה,
שום סופר/ת לא העיזו להיכנס להר הזה,
לא מדויק. ליעל רועי יש שלוש לפחות, (מחלק התמונים, מחנה הקיץ של אדון הוא, ילדי דינור. אגב ילדי דינור, ממליצה בחום!!) ואני יודעת שעכשיו חלקכם חושבים 'אבל זה אליגוריה, ולא פנטזיה!' אז נכון,
אבל מה שהיא עשה זה בהחלט אומץ שראוי מאוד להערכה.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
וואו.
ביקורת טובה שעושה חשק לקרוא את הספר. (הייתי קוראת אותו גם בלעדיה, אבל עכשיו זה הרבה יותר מסקרן, ואני ממש רוצה לראות אם אני אסכים על מה שכתבת בספויילר...נעדכן..)

לגבי זה,

לא מדויק. ליעל רועי יש שלוש לפחות, (מחלק התמונים, מחנה הקיץ של אדון הוא, ילדי דינור. אגב ילדי דינור, ממליצה בחום!!) ואני יודעת שעכשיו חלקכם חושבים 'אבל זה אליגוריה, ולא פנטזיה!' אז נכון,
אבל מה שהיא עשה זה בהחלט אומץ שראוי מאוד להערכה.
ילדי דינור בלבד הוא פנטזיה.
האחרים אליגוריות לחלוטין.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
וואו ברכי זריזה!
אז גם אני קראתי את הספר למרות שהבטחתי לשמור אותו לשבת, איזה... כולה אמרתי שאני אקרא את ההתחלה להבין מי נגד מי ומה הסגנון :sne:

עוד לא ממש עיכלתי את הספר, אבל יש לי השגות לגביו.

יש פה ספוילרים, זהירות.
גם אני לא קראתי הארי פוטר וספרי פנטזיה בסגנון והיו רגעים שהרגשתי שהסיפור הזוי כמעט מידי. נגיד הקטע של מקסימיליאן עם החלפת כוחות העל ובכלל כל הנקסומים האלה (למרות שזה סך הכל כמו עלעל וצמח מאחד מאלף).
ועוד משהו, מסתבר שיונה ספיר עצמה נתנה לפרוגיסטים ספוילר קטן בעבר לגבי דרך היווצרות הדופליקטים, ולא רק. מעניין לקרוא את האשכול הזה ולהשוות לספר, ומעניין עוד יותר האם ועד כמה האשכול נתן השראה לסופרת.
כאן הבאת רעיון, מנסה לפשט אותו קצת, ברשותך.
נניח היה אירוע כמו אירוע טונגוסקה, כן? סתם לשם המחשה.
נניח בעקבות האירוע אנשים שהיו שם, קיבלו כוחות הזויים (נקביל אותם לכוחות קסם, כדי לא להסגיר יותר מידע) ובלתי מציאותיים בעליל.
אנשים לא יגידו שזו כפירה? זה לא יזכיר להם, חלילה, את המפץ הגדול שיצר את כדור הארץ ובעקבותיו בסופו של דבר יצורים תבוניים שהתפתחו עם השנים (עפ"ל) הנקראים כיום בני אדם?
אני אשמח לשמוע שיקבלו את זה.
חוששת שלא.
כך בעולם הפנטזיה יכולים להיות אנשים בעלי כוחות לעוף / לשלוט במתכות / להידבק לקירות חלקים / לשרוף דברים עם העיניים / להקפיא דברים, ועוד ועוד...
הופה! או שזה ניחוש מוצלח או שנתת רעיון (או שזה פשוט כוח על מוכר מספרי פנטזיות, גם אפשרות...)

נערך לאחרונה ב:

ניק 70107

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בראש שלי סיפור הפנטזיה החרדי הראשון האמיתי למבוגרים הוא יחידאי. (והיה גם את היתונשים של מוריופ האלופה שלמען הפי.סי אקרא לו פנטזיה נקיה ולא חרדית)
בכל אופן תודה על הביקורת, ומכיוון שלא אקרא את הספר בגלל בעיה אישית עם סגנון הכתיבה (והאורך...) אשמח, כן, לספוילרים! או לעלילה בקצרה. תודה!

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
יש פה ספוילרים, זהירות.
undefined
מסכימה איתך לחלוטין בנוגע למקסימיליאן
דרך אגב, השם היה מוכר לי מספר כלשהו של הרב ליהמן
או שזה שם מוכר ולי לא ידוע....
בראש שלי סיפור הפנטזיה החרדי הראשון האמיתי למבוגרים הוא יחידאי. (והיה גם את היתונשים של מוריופ האלופה שלמען הפי.סי אקרא לו פנטזיה נקיה ולא חרדית)
השאלה היא מה נקרא קודם למה, פרסום בפרוג או הדפסת ספר...

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מסכימה איתך לחלוטין בנוגע למקסימיליאן
דרך אגב, השם היה מוכר לי מספר כלשהו של הרב ליהמן
או שזה שם מוכר ולי לא ידוע....
זה נראה לי שם אצולה נושן. הגיוני שמקס ניכס אותו אליו הרי זה לא השם האמיתי שלו...
וכמו שכתבת בהתחלה באמת מקס הזה לא ברור, הוא אמור להכיר את זירו כי הוא פגש אותו ביום שמייקל עזב את עמק השדים למרות זאת הוא אמר שהמסדר לא מכיר את זהותו של זירו, אבל זה כנראה שייך לכרך הבא בסדרה.

3. אם המאסטר הוא היורש, ויש לו את כל הכוחות, איך זירו הצליח להכריח אותו להביא את הכדור? לא ברור שם לגמרי...
אפשר לתרץ שבעזרת התליון. אבל אם יש לזירו את התליון כבר שנים, למה הוא לא השתמש בו עד עכשיו?
לתליון יש השפעה של כמה קילומטרים, ככה שזירו היה חייב שהמאסטר יהיה בקרבתו בשביל לנטרל את הכוחות שלו. בעצם התליון הוא סוג של מנגנון הגנה מפני הדופליקטים למקרה שהם יחליטו להשתלט על העולם וכל זה.
4. מה יתן לזירו להיות דופליקט, אם בכל מקרה יש כאלו שמכירים אותו בבועת האוצרים ויהרגו אותו?
וכן, המטרה שלו לא ברורה לגמרי
איך הוא יקבל כוחות אם הוא לא יעשה משימות? והרי זירו אמר לדני שהוא לא מתכוון לקיים את השבועה?
וואלה נכון, לא חשבתי על זה.
אולי בתור זה שמחזיק באבן הסגולה (איך קוראים לה?) הוא יכול ליצור בועת אוצרים משלו בדיוק כמו ד"ר קאלי. בכלל הוא יכול לתת לכל האנשים שלו לגעת באבן ואז הם יהיו קבוצה ולא דופליקט בודד.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
זה נראה לי שם אצולה נושן. הגיוני שמקס ניכס אותו אליו הרי זה לא השם האמיתי שלו...
וכמו שכתבת בהתחלה באמת מקס הזה לא ברור, הוא אמור להכיר את זירו כי הוא פגש אותו ביום שמייקל עזב את עמק השדים למרות זאת הוא אמר שהמסדר לא מכיר את זהותו של זירו, אבל זה כנראה שייך לכרך הבא בסדרה.

לתליון יש השפעה של כמה קילומטרים, ככה שזירו היה חייב שהמאסטר יהיה בקרבתו בשביל לנטרל את הכוחות שלו. בעצם התליון הוא סוג של מנגנון הגנה מפני הדופליקטים למקרה שהם יחליטו להשתלט על העולם וכל זה.

וואלה נכון, לא חשבתי על זה.
אולי בתור זה שמחזיק באבן הסגולה (איך קוראים לה?) הוא יכול ליצור בועת אוצרים משלו בדיוק כמו ד"ר קאלי. בכלל הוא יכול לתת לכל האנשים שלו לגעת באבן ואז הם יהיו קבוצה ולא דופליקט בודד.
פתרת לי כמה שאלות.
תודה!!!

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
ואם כבר מדברים על קלן, איך היא ידעה שדני הסקנדר הוא לא דני הפייס?
אחרי קריאה חוזרת של הספר הבנתי...
כי היא שמעה שדני הקפיא את הזאב, ולכן היא בדקה שהוא יכול להפשיר את השממית,
כי רק סקנדר יכול להשתמש בכוחות על ולא בייס...
אין אף אחד שמוכן לתמצת לי את העלילה בכמה משפטים?:( או שעלי לחכו לציבור קוראים רחב יותר
בעזרת ה' אני יעשה את זה תוך כמה ימים...

הוריקן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
יש לי משהו שלא בדיוק הבנתי ואשמח להסבר:
אם בנדו לקח לדני את התרופה והבין מה היא, למה הוא לא גילה לזירו שדני הוא רק סקנדר? בהמשך כתוב בפירוש שזירו אמר שהוא לא ידע שדני סקנדר..

מימיי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
@brachy 100 קראתי את הביקורת שלך ברפרוף כי ממש נזהרתי מספויילרים (איכשהו אני יצאתי זו שקוראת אחרונה את הספר בתור שאחים שלי סידרו:cautious: אל תדאגו, אני אטפל בהם!)
בכל מקרה, ממש מדגדגות לי האצבעות ופוזלות לי העיניים לכיוון הספר אחרי הביקורת.
תודה לך!

נערך לאחרונה ב:

לרקוד על הירח

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אוקי....
אז קראתי את הספר, בנשימה עצורה. למתעניינים: נקנה ביום שישי ב12 בצהריים, ב12 בלילה כבר לא נשאר לי עמודים לקרוא..

טוב, הספר הזה הוא יצירת מופת.
לחלוטין.
הוא הזוי, הוא מטורף, הוא לא צפוי בעליל, (כמעט..) ואם ככה נפתח ז'אנר הפנטזיה בציבורנו, יש למה לחכות...

אזהרת ספויילרים חמורה!!!

(כחכוחים, התמתחות קלה) "ועכשיו--- לביקורת!" (חצוצרות)

אוקי. אז הספר הזה מטורף, אבל כמו בכל ספר טוב, יש גם ביקורת: (טוב נו, לא ממש ביקורת, אלא כמה חורים שהפריעו לי..)

1. בנדו- הרי כתוב שכל דופליקט שבוגד, הורגים אותו. מה עם בנדו? חוצמזה, שאף דופליקט לא הפר מעולם את היורמנטהום, (אני כותבת נכון?..:rolleyes:) למה דווקא פה כן? מה מניע אותו?
לא בטוחה שבאמת כל אחד שבוגד הורגים אותו, בכל זאת עברה יותר מיממה...;) אבל ממש נראלי.

2. כשמסופר סיפור הפציעה של דני- המלא- שאז מגלים לנו שכל הזמן הוא לא היה הוא- אלא זה היה הסקנדר שלו, לא היה ברור לי איך אבא שלו לא הבין מיד שהוא לא הבן שלו- הרי כתוב במפורש שאבא שלו הוטרד מכמות הדם הקטנה שהייתה עליו, אבל אם זה היה הסקנדר- הדם היה אמור להיות סגול, לא?

3. נקודה טיפשית משהו, אבל שמתי לב אליה מיד, הציורים. כן, כן, אלו שבתחילת כל פרק... עד עמוד 140 לא שמתי לב לזה בכלל, אבל אז זה ממש הפריע לי.
עד עכשיו, הציורים היו די באותו הקו, ובאותו הסגנון. ופתאום אני פוגשת ציור שנראה כאילו הוא נתלש היישר מהמקלדת, מאיפשהו שמה ליד כל האימוג'ים..
זה אולי טיפשי, אבל זה הפריע לי. עד עכשיו היה לנו ספר היה מאוד תואם אווירה, הכריכה, הצדדים שלה, אפילו הגופן של המספרים בתחילת כל פרק, והציור הזה קצת תלש אותי מהאווירה....

4. כמו שציין כבר מישהו, השנינות המפורסמת, העקיצות, קצת נעלמו לי...
אומנם, דני מאוד שנון וציני, אבל... לא יודעת. חסר.
5. הסימבוליות.
כל הספר מאוד מאוד סימבולי.
פיוצ'ר-עתיד
פרדייס-גן עדן
דופליקט-שכפול
וכן הלאה... לא יודעת איך זה מבחינה מקצועית,- בקשר לכתיבה של פנטזיה- אבל את כותבת פנטזיה, תני לנו להרגיש שם לגמרי! פחות אהבתי.

6. זירו- נבל שטוח קצת. איפה התחכום, הערמומיות, הסיבובים מאחורי הגב שלנו, היה חסר לי. חבל.

7. בנדו- כמו שכתב @הוריקן הפריע לי גם. הוא הכיר את התרופה, וכנראה הבין שדני הוא סקנדר. איפה העדכון לזירו?

8. כשזירו העיף את דני מהצוק, הוא לא מת!! לא צפוי בכלל, אה?.. טוב, לא ציפינו שהגיבור ימות בכזה שלב מוקדם של הספר, אבל הפריע לי הסיום הצפוי מראש. (ייאמר לשבחה של הסופרת, שזו אחת הפעמים היחדות שצפיתי נכונה את ההמשך...)

9. משהו אחרון, לא זוכרת איפה ובאיזה משפט, היה כתוב עם ולא אם. שגיאה גסה.

היצור הזה לא היה מספיק ברור.
דווקא לדעתי הוא היה ממש חמוד. אהבתי את המיסתורין שלו. מרגיש לי שהולך להיות לנו מעניין איתו...
ואם כבר מדברים על מישהו לא ברור, נראלי זה קייזר. מריח לי משהו אפל שם...

אבל, חוץ מכל הכתוב כאן למעלה, ספר מיוחד ללא ספק. שווה קריאה לחלוטין.
וגם, ייתכן מאוד שבהמשך הסדרה יתבררו לנו כל הטעויות. ימים יגידו.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
יש לי משהו שלא בדיוק הבנתי ואשמח להסבר:
אם בנדו לקח לדני את התרופה והבין מה היא, למה הוא לא גילה לזירו שדני הוא רק סקנדר? בהמשך כתוב בפירוש שזירו אמר שהוא לא ידע שדני סקנדר..
שאלה קשה...
במיוחד שהוא גם בלע אותה, ואז בדק את הדם שלו, וראה שהוא נהיה מה שהוא לא אמור להיות... (לא יודעת אם בנדו היה אז בייס או סקנדר) אולי הוא רצה שיהיה לו איזה קלף מול זירו. אנחנו לא יודעים בדיוק את יחסי הכוחות
@לרקוד על הירח - להכניס מהר לספויילר!!!

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
1. בנדו- הרי כתוב שכל דופליקט שבוגד, הורגים אותו. מה עם בנדו? חוצמזה, שאף דופליקט לא הפר מעולם את היורמנטהום, (אני כותבת נכון?..:rolleyes:) למה דווקא פה כן? מה מניע אותו?
לא בטוח שהם יודעים שהוא בוגד.
לדעתי זירו מצא אותו בעמק השדים, והבטיח לו משמעות וכו'.
2. כשמסופר סיפור הפציעה של דני- המלא- שאז מגלים לנו שכל הזמן הוא לא היה הוא- אלא זה היה הסקנדר שלו, לא היה ברור לי איך אבא שלו לא הבין מיד שהוא לא הבן שלו- הרי כתוב במפורש שאבא שלו הוטרד מכמות הדם הקטנה שהייתה עליו, אבל אם זה היה הסקנדר- הדם היה אמור להיות סגול, לא?
ההסקנדר לא נפצע, פשוט מרחו עליו מהדם של דני.
הוא הרי המם את הזאב, אז ממה שהוא יפצע?
3. נקודה טיפשית משהו, אבל שמתי לב אליה מיד, הציורים. כן, כן, אלו שבתחילת כל פרק... עד עמוד 140 לא שמתי לב לזה בכלל, אבל אז זה ממש הפריע לי.
עד עכשיו, הציורים היו די באותו הקו, ובאותו הסגנון. ופתאום אני פוגשת ציור שנראה כאילו הוא נתלש היישר מהמקלדת, מאיפשהו שמה ליד כל האימוג'ים..
זה אולי טיפשי, אבל זה הפריע לי. עד עכשיו היה לנו ספר היה מאוד תואם אווירה, הכריכה, הצדדים שלה, אפילו הגופן של המספרים בתחילת כל פרק, והציור הזה קצת תלש אותי מהאווירה....
מסכימה איתך. הציורים היו מיותרים לחלוטין ולא קשורים
4. כמו שציין כבר מישהו, השנינות המפורסמת, העקיצות, קצת נעלמו לי...
אומנם, דני מאוד שנון וציני, אבל... לא יודעת. חסר.
בהחלט.
אבל שימו לב שמדובר על דני, שהוא נן אדם נורמלי בעיקרון
הוא איזה סוכן מוסד שעובר הכשרות וכו'
יחסית למה שהייתי מצפה ממנו הוא שנון בהחלט...
5. הסימבוליות.
כל הספר מאוד מאוד סימבולי.
פיוצ'ר-עתיד
פרדייס-גן עדן
דופליקט-שכפול
וכן הלאה... לא יודעת איך זה מבחינה מקצועית,- בקשר לכתיבה של פנטזיה- אבל את כותבת פנטזיה, תני לנו להרגיש שם לגמרי! פחות אהבתי.
דווקא לדעתי זה נתן מלא אוירה... אבל מסכימה איתך שזה מאוד מאוד סימבולי
6. זירו- נבל שטוח קצת. איפה התחכום, הערמומיות, הסיבובים מאחורי הגב שלנו, היה חסר לי. חבל.
דווקא הוא יחסית כן מתוחכם. למה שמצופה ממי שמתמודד מול יובניס פשוט...
7. בנדו- כמו שכתב @הוריקן הפריע לי גם. הוא הכיר את התרופה, וכנראה הבין שדני הוא סקנדר. איפה העדכון לזירו?
ע"ע מה שכתבתי להוריקן...
8. כשזירו העיף את דני מהצוק, הוא לא מת!! לא צפוי בכלל, אה?.. טוב, לא ציפינו שהגיבור ימות בכזה שלב מוקדם של הספר, אבל הפריע לי הסיום הצפוי מראש. (ייאמר לשבחה של הסופרת, שזו אחת הפעמים היחדות שצפיתי נכונה את ההמשך...)
כי הוא סקנדר!!! ולא בייס
זה היה נפילה מכווונת שהוא כמעט יהרג, ואם הוא סקנדר אז עוד יותר ברור שהוא לא יהרג

הוריקן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אף דופליקט לא הפר מעולם את היורמנטהום
אני דווקא הייתי שמחה להבין יותר לעומק, למה? מה מחייב אותם? הרי בוגדים תמיד יש, אז למה פה אף אחד לא מפר את השבועה? מה הם מרוויחים (רובם אפילו לא בחרו בזה מרצון- גנטי)...
שאלה קשה...
במיוחד שהוא גם בלע אותה, ואז בדק את הדם שלו, וראה שהוא נהיה מה שהוא לא אמור להיות... (לא יודעת אם בנדו היה אז בייס או סקנדר) אולי הוא רצה שיהיה לו איזה קלף מול זירו. אנחנו לא יודעים בדיוק את יחסי הכוחות
באיזשהוא שלב הייתה לי מחשבה פרועה שבנדו הוא מקס, במיוחד שהיה כתוב שמקס נראה שונה כסקנדר מהבייס...

נערך לאחרונה ב:

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
באיזשהוא שלב הייתה לי מחשבה פרועה שבנדו הוא מקס, במיוחד שהיה כתוב שמקס נראה שונה כסקנדר מהבייס...
תכניסו לספויילריםםםםםם
ניחוש הזוי, אבל ממש יכול להיות
הרי זירו חיפש דופליקט בוגד בעמק השדים, ומסופר לנו איך מקס נפגש עם זירו בעמק השדים
איך הוא יצא חי מהמפגש? הרי זירו הורג כל דופליקט שהוא פוגש!!
אני דווקא הייתי שמחה להבין יותר לעומק, למה? מה מחייב אותם? הרי בוגדים תמיד יש, אז למה פה אף אחד לא מפר את השבועה? מה הם מרוויחים (רובם אפילו לא בחרו בזה מרצון- גנטי)...
כי יש את השומרים האלו שהורגים את הדופליקטים שלא מקיימים את היורמנטהום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה