דרוש מידע דופליקטים יונה ספיר

מצב
הנושא נעול.

עדין תלמידה...

משתמש רשום
צודקת. גם אחותי בת 10 שקוראת את הארי פוטר לא מבינה אותו בצורה שילדה בוגרת יותר מבינה.
אבל בבסיס הספר מיועד לילדים. (המשך הסדרה כבר שינה כיוון) והדופליקטים בבסיס מיועד לקהל בוגר יותר.

לגמרייי. והרבה שאלות!!!
אבל- המסרים הסמויים ברובם מותאמים להבנה של גיל צעיר יותר, ככל שאת מתבגרת אפשר להבין אותם בצורה הרבהה יותר עמוקה. אבל הם לרוב דילמות של ילדים (לפחות בספרים הראשונים)
אפילו הגיל של גיבור הסיפור הוא שונה.... אם הגיבור הוא בן 20... אז הדילמות שהוא מתמודד איתם חופפות לגיל 20!! ולא לגיל 11....

אולי בגלל שאני מכירה ספרי פנטזיה רבים, לא ראיתי כ"כ הרבה דמיון....
אלא דמיון לספרים שונים לגמריי!!
הדמיון היחידי שראיתי היה בעיצוב העטיפה, סמל המסדר, הציפור והדפלקות (התעתקות)
לא ראית דמיון בנבחר? הלן ללילי? ילד עם כוחות מול נבל? וזה רק חלק...

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא ראית דמיון בנבחר? הלן ללילי? ילד עם כוחות מול נבל? וזה רק חלק...
כשיש דמיון הרבה יותר מדיוק בין דופליקטים- לציידי הצללים..
מסדר-למסדר
כוח על-לרונות
דני-לקלרי (גם ילדה שלא ידעה כלום על הכוחות המיוחדים והמסדר שהיא חלק ממנו עד שנפלה לזה בסכנת חיים...)
זה קופץ לפני... ואז לא מבינים את הקשר למשהוא אחר...

עדין תלמידה...

משתמש רשום
כשיש דמיון הרבה יותר מדיוק בין דופליקטים- לציידי הצללים..
מסדר-למסדר
כוח על-לרונות
דני-לקלרי (גם ילדה שלא ידעה כלום על הכוחות המיוחדים והמסדר שהיא חלק ממנו עד שנפלה לזה בסכנת חיים...)
זה קופץ לפני... ואז לא מבינים את הקשר למשהוא אחר...
נכון הוא בהחלט דומה להרבה ספרי פנטזיה אבל לי הכי זעק הארי פוטר.

אח של אמי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הדפקט היחיד זה הדבקת נושא הדת... שרואים שהוא נדחף בכוח....
חבל שהציבור לא בשל לספרים שגיבור הסיפור הוא לא חרדי.... המסרים הסמויים הם החזקים לא הגלויים...
להזכירכם אייל גלבוע לא היה בכלל חרדי בספר הראשון והשני וגם בספר השלישי הוא דתי ולא חרדי

מבזק

משתמש רשום
יש עוד דמות מסתורית בספר: אמא של דני. היא רבת עוצמה, בזה אין ספק. מה התפקיד שלה מלבד להסתתר ולהחליף את הבייס של דני בסקנדר? ואולי - ממש רק אולי - היא מקסימיליאן?????
וואו לא חשבתי על זה, אבל זה דווקא מסתדר..
מענין הולך להיות!

דולפין כחול

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
יש עוד דמות מסתורית בספר: אמא של דני. היא רבת עוצמה, בזה אין ספק. מה התפקיד שלה מלבד להסתתר ולהחליף את הבייס של דני בסקנדר? ואולי - ממש רק אולי - היא מקסימיליאן?????
לא נראה לי...
מה גם שהלן טענה שהיא לא במסדר, ולראשונה מזה זמן רב היא בצעה התדפלקות (ככה? :unsure: )

משהו היה מוזר לי עם אוצרת הרפואה שהוזכר בהמשך כאוצר. יכול להיות שזה מחזק את הערבוב בין בנים לבנות- או שהאוצרת התחלפה מתישהו.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
ספציפית זה מאפיין של ספרי פנטזיה מסוג זה
שגיבור הסיפור אינו מודע לכוחו המיוחד והשתייכותו למסדר
ובמהלך הספר הוא פוגש מבוגר מהמסדר והוא מלמד אותו הכל
שימו לב שזה קיים ברוב ספרי פנטזיה מתת הזאנר של פנטזיה אורבנית

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
משהו היה מוזר לי עם אוצרת הרפואה שהוזכר בהמשך כאוצר. יכול להיות שזה מחזק את הערבוב בין בנים לבנות- או שהאוצרת התחלפה מתישהו.
כתבתי פה לפני זה תגובה ונטפרי חסמו
אז מחקתי אותה
מה שכתבתי שם זה שגם אני שמתי לב לזה, וזה ממש הצחיק אותי
ואולי האוצרת מתה והוחלפה באוצר

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים

fraidy1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
למה עצבן?
זה היה נחמד כזה, לזהות מאיזה מילה המקור...
למרות שמילים בעברית זה לא היה נחמד
לדוגמא אינדיבידואל
מסכימה איתך
גם אני אהבתי את הרעיון
מקור המילה אינדיבדואל לא באנגלית?

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
למה עצבן?
כי זה מרגיש לי קצת זלזול באינטלגנציה של הקוראים. למה? לא יודעת....
כאילו משדרת- "תראו, זה ספר שווה, יש פה מילים באנגלית..."- בשביל מה? הספר ממש שווה גם ככה,
ראשון מסוגו בציבור שלנו! עצם זה שיש כ"כ הרבה אנשים שמגיבים ודנים עליו, מראה את ההתעניינות של הציבור!
במשך כל הספר ברור לקוראים שבעולם בתקופה הזאת מדברים אנגלית,
אז למה זירו אומר לדני " אני סטורי- טלר מעולה"? אני מסכימה עם זה שקצת קשה למצוא תחליף למילים סטורי- טלר,
אבל סומכת על יונה, היא התגברה על דברים קשים מזה...

חשוב לי לציין שאני שואלת מתמיהה וממש לא מזלזול, ממש אהבתי את הספר.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
ומי קבע שמי שנוגע בחשמל מתחשמל ומי שלייד האטום מקבל קרינה?
זה תוצאה אוטומטית.
מה גם שאי אפשר כל כך להשוות, אחרי הכל...
מה הקשר?
הי' מדען שגילה מה קורה למי שנוגע בחשמל, הוא לא קבע מה יקרה.
זה הגבלות ופעולות של כוחות קיימים, לא יצירתם או קביעה איך הם יעבדו.
מקסימיליאן חייב להיות מישהו דרמטי בסיפור שאנחנו לא יודעים שזה הוא בגלל שהוא דמות אחרת בארץ.
יש לו יד מדי חופשית, שזה מחשיד שהוא הפך 3 אנשים ללברלרים בלי להתייעץ עם המסדר קודם, והוא יודע מדי הרבה.
כתוב שצריך להתייעץ לפני שמוסיפים לברלר?
[זה כן בולט, מצד אחד החשדנות כלפיו מצד בכירי המסדר, מצד שני יכולתיו הרחבות, אבל סוכ"ס הוא 'אמן האשליות'...]
גם למה הוא ומייקל לא בקשר?
מי אמר שלא? [אולי הוא דוד בן?]
וגם ראיתי שמלא שאלו למה מי שבאי השדים לא יכול לזמן סקנדר, נראה לי זה פשוט בלתי אפשרי שם. כי בנדו הוא סקנדר, והוא לא יכל לברוח מאי השדים.
לא כתוב מפורש בספר, שמי שהוכנס לאי השדים, זומן גם לבית משפט סקנדרי, ואם פסקו לרעתו, אסרו לו את הסקנדר בבית כלא עד להודעה חדשה?
גם החלק של טהולא. איך הוא הביא את כדור הטונגו כשהשרשרת באזור? כלומר, הוא היה צריך לזמן סקנדר שעובר באש רחוק מזירו ומהשרשרת, ואז להביא את הכדור. הוא יכל פשוט לעוף משם כשהיה מספיק רחוק כדי לזמן סקנדר.
למה יכל לעוף? הבייס לא יכול לעוף, מישהו צריך לסחוב אותו.
מה שכתבתי שם זה שגם אני שמתי לב לזה, וזה ממש הצחיק אותי
ואולי האוצרת מתה והוחלפה באוצר
גם לי הפריע.
אבל לפי סדר הדברים בעצם קודם היה אוצר [אולל- בגיל 15 עם הזאב] ואח"כ אוצרת [מיאנמה- בגיל 18 עם הביצה].
אז היה מקום לומר שהוא מת בנתיים, אבל מה לעשות שהוא מופיע אח"כ כאחד מביכיר המסדר [באחת האסיפות].

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
למה עצבן?
כי זה מרגיש לי קצת זלזול באינטלגנציה של הקוראים. למה? לא יודעת....
כאילו משדרת- "תראו, זה ספר שווה, יש פה מילים באנגלית..."- בשביל מה? הספר ממש שווה גם ככה,
ראשון מסוגו בציבור שלנו! עצם זה שיש כ"כ הרבה אנשים שמגיבים ודנים עליו, מראה את ההתעניינות של הציבור!
במשך כל הספר ברור לקוראים שבעולם בתקופה הזאת מדברים אנגלית,
אז למה זירו אומר לדני " אני סטורי- טלר מעולה"? אני מסכימה עם זה שקצת קשה למצוא תחליף למילים סטורי- טלר,
אבל סומכת על יונה, היא התגברה על דברים קשים מזה...

חשוב לי לציין שאני שואלת מתמיהה וממש לא מזלזול, ממש אהבתי את הספר.
לא רואה בעיה
קריאת שמות באנגלית היא נוסחה מקסימה, שגם יוצרת שמות מעט רחוקים מהשפה היומיומית ומכניסים אותך ל'עולם אחר', ומצד שני מאפשרת לזכור ולהבין בקלות את ההקשר, ולא צריך כל פעם לחשבן אז מה זה ארץ 'פיוצ'ר'.

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא רואה בעיה
קריאת שמות באנגלית היא נוסחה מקסימה, שגם יוצרת שמות מעט רחוקים מהשפה היומיומית ומכניסים אותך ל'עולם אחר', ומצד שני מאפשרת לזכור ולהבין בקלות את ההקשר, ולא צריך כל פעם לחשבן אז מה זה ארץ 'פיוצ'ר'.
אני מסכימה איתך, רק מציינת שזה מעצבן קצת.... אותי בכל אופן. עניין של טעם, אני מניחה.

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש מצב!
באחד מהקטעים מקסימיליאן אומר לדני שמייקל לא ישמח לדעת איך קוראים לבייס שלו בעולם.
מישהו יודע מתי יוצא הספר הבא? שנתחיל להבין מה קורה...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה