דרוש מידע דופליקטים יונה ספיר

מצב
הנושא נעול.

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בכל מקרה, אני מאמין שלא היה לזירו את התליון כל הזמן אלא הוא השיג אותו באמצע הספר לקראת הסוף ונגלה בעתיד איך.
אני חושבת שכאשר בנדו ראה את התליון זה היה מן רמז מטרים וזה התליון הזה, אולי יש דרך 'להפעיל' אותו ומהסיבות שלו זירו לא השתמש בכוח של התליון לפני כן.

הגיוני שהשתמש בו כשהרג את הדופליקטים ולכן הסקנדרים שלהם לא באו להציל אותם.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אכן
הקטע הזה לא ברור
פעמים רבות נכתב שזירו הוא דולפליקט
תמיד שכתוב שהוא דופליקט, זה בדו שיח של הדופליקטים.
כלומר: הם בטוחים שהוא דופליקט, שרוצה לשלוט במסדר.
הם לא חולמים שמדובר באדם רגיל, ושהמטרה הראשונית שלו היא בכלל לההיפך לדופליקט.

אבל יש הרבה שאלות אחרות:
אם לבלר, אז איך אין עליו שמירה הדוקה כל הזמן שהוא לא עושה שימוש במידע?
למה בנדו לא יכל לראות את התעלות באחוזה העתיקה?
למה זירו הצליח לקבל רק כח על טבעי אחד? אם הכדור בידיו, מה הוא שונה מפרופ' קאלי שיכל לעשות כרצונו?
למה טהולא שמע בקול זירו? הרי הוא ידע שבכל מקרה הוא לא ישאר חי אחרי שהוא יעביר את הכדור.
למה האו כ"כ היה נלהב לרוץ לדו קרב, כאשר ברור שזירו הוא לא עוד סתם אויב?
זירו אמר לדני שהוא יכול להכריח את אמא שלו [מה שגרם לדני לעשות אתה משימה] - למה באמת הוא לא עשה ככה, למה הוא היה צריך לחכות שנים לדני?
מה הכוח של זירו מול השומרים שלו? כשהוא הוציא להורג את השומר שפגע בדני, ההוא לא ניסה להתנגד, למה הוא פשוט לא ירה בזירו? כמו"כ הוא איים שהוא יוציא להורג את כל ששת השומרים, כשלפי ההגיון הם בקלות יכולים לגבור עליו.
אחרי שבנדו יצא מעמק השידים - כלומר הוא קיבל חזרה את הסקנדר שלו, למה האו לא קם וברח מזירו?
והשאלה הגדולה, כל הזמן חוזרים על המנטרה הזאת שהדופליקטים כל מטרתם זה לעזור לבני האנוש, כשבפועל לא מסופר בכלל על עזרה כל-שהיא שהם מגישים.

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש לי השערה שמקסימיליאן חשף אותו למידע כמו שהוא עשה עם החברים של דני.
ובכלל הקשר ביניהם חשוד מאוד. לא יפה מצד הסופרת לכתוב לנו בפירוש איך הם נפגשו והמשך בספר הבא עוד שנה !

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תמיד שכתוב שהוא דופליקט, זה בדו שיח של הדופליקטים.
כלומר: הם בטוחים שהוא דופליקט, שרוצה לשלוט במסדר.
הם לא חולמים שמדובר באדם רגיל, ושהמטרה הראשונית שלו היא בכלל לההיפך לדופליקט.

אבל יש הרבה שאלות אחרות:
למה בנדו לא יכל לראות את התעלות באחוזה העתיקה?
למה זירו הצליח לקבל רק כח על טבעי אחד? אם הכדור בידיו, מה הוא שונה מפרופ' קאלי שיכל לעשות כרצונו?
למה טהולא שמע בקול זירו? הרי הוא ידע שבכל מקרה הוא לא ישאר חי אחרי שהוא יעביר את הכדור.
למה האו כ"כ היה נלהב לרוץ לדו קרב, כאשר ברור שזירו הוא לא עוד סתם אויב?
זירו אמר לדני שהוא יכול להכריח את אמא שלו [מה שגרם לדני לעשות אתה משימה] - למה באמת הוא לא עשה ככה, למה הוא היה צריך לחכות שנים לדני?
מה הכוח של זירו מול השומרים שלו? כשהוא הוציא להורג את השומר שפגע בדני, ההוא לא ניסה להתנגד, למה הוא פשוט לא ירה בזירו? כמו"כ הוא איים שהוא יוציא להורג את כל ששת השומרים, כשלפי ההגיון הם בקלות יכולים לגבור עליו.
אחרי שבנדו יצא מעמק השידים - כלומר הוא קיבל חזרה את הסקנדר שלו, למה האו לא קם וברח מזירו?
והשאלה הגדולה, כל הזמן חוזרים על המנטרה הזאת שהדופליקטים כל מטרתם זה לעזור לבני האנוש, כשבפועל לא מסופר בכלל על עזרה כל-שהיא שהם מגישים.
לדעתי המפתח לכל השאלות האלו הוא מקס, יש לו סוד והסוד הזה קשור לזירו.
מקס מכיר את זירו ויודע עליו דברים שהמסדר לא יודע. יכול להיות גם שמקס הוא זה שהפך את זירו לרבלר ולא דיווח על כך.
לגבי בנדו זה באמת לא ברור, כי בנדו השתמש בכוח שלו כדי לגלות מה זירו נושא עליו והוא אמר תליון בין השאר, אז איך התליון לא מנע ממנו להשתמש בכוח?

כתבתי את זה גם באשכול השני, בנדו מסתיר הרבה דברים, הוא יותר ממה שהוא מראה. לא יפליא אותי אם הוא ומקס משתפים פעולה למען מטרה כל שהיא.

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כתבתי את זה גם באשכול השני, בנדו מסתיר הרבה דברים, הוא יותר ממה שהוא מראה. לא יפליא אותי אם הוא ומקס משתפים פעולה ךמען מטרה כל שהיא.
זה חוץ מזה שהפרופסור משתף עם מקסימיליאן פעולה ככה לפחות זה נראה...

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
איפה נמצאים הסקנדרים שהם לא במשימות?
איפה נמצאות המחשבות שלנו כשאנחנו לא חושבים אותן?
לדעתי הסקנדרים הם ביטוי ממשי של מחשבות. הרי הסקנדר אמר לדני שהוא מציף דברים מתת המודע של הבייס.

אגב סתם השתעשעתי לעצמי עם כל מיני שאלות הלכתיות מעניינות שיש לדופליקטים, נניח כמו האם סקנדר מחוייב להניח תפילין, לשמור שבת או לברך לפני שהוא אוכל? ועוד
וכל הכאב של דני שהוא לא הניח תפילין כשתכלס יכול להיות שכל הנחות התפילין שלו במשך 5 שנים לא באת נחשבות כי הוא היה סקנדר ולא בייס.
אני הגעתי למסקנה שסקנדר מחוייב במצוות לא תעשה ולא מחוייב במצוות עשה, ככה שאסור לו לחלל שבת, אבל הוא לא מחוייב לשמוע הבדלה במוצרי שבת (הבייס שלו כן צריך)
וואו נהייתי פוסקת הלכה :sne: ;)

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
יש לי השערה שמקסימיליאן חשף אותו למידע כמו שהוא עשה עם החברים של דני.
ואז מה?
גם עליהם הוא דיווח כראוי.
אם הכוונה לזה -
יכול להיות גם שמקס הוא זה שהפך את זירו לרבלר ולא דיווח על כך.
זירו ידע על הדופליקטים לפני שהוא פגש את מקס,
הרי רק אחרי שהוא נודע לקיומם, הוא פתח במצוד הענק למציאת דופליקט שישתף איתו פעולה - ויהפוך אותו לדופליקט.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הרי רק אחרי שהוא נודע לקיומם, הוא פתח במצוד הענק למציאת דופליקט שישתף איתו פעולה - ויהפוך אותו לדופליקט.
מי אמר שהוא פגש אותו במהלך המצוד? הרי רק כתוב שהם נפגשו בעמק השדים ביום שמייקל עזב.

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרופסור אנגלר?
גם אני חושבת
כן.
מה שבטוח יש קשר ביניהם זה מתואר בפירוש.
אם הכוונה לזה -
בדיוק לזה התכוונתי, שהוא לא דיווח.
לא מחייב. הוא פגש את מקסימיליאן לפני שנים והתיאור בתחילת הספר על חיפוש דופליקטים לכאורה קרה לא הרבה לפני שדני יצא לשנת ההתגלות.
בסוף הספר כתוב שהוא שנים חיכה לרגע שהוא יהיה דופליקט זה די מתאים עם הזמן שבין המפגש בין זירו למקס (אחרי שמייקל עזב את עמק השדים) לבין הזמן בו מתרחשת העלילה המרכזית (עם דני).

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
מי אמר שהוא פגש אותו במהלך המצוד? הרי רק כתוב שהם נפגשו בעמק השדים ביום שמייקל עזב.

לא מחייב. הוא פגש את מקסימיליאן לפני שנים והתיאור בתחילת הספר על חיפוש דופליקטים לכאורה קרה לא הרבה לפני שדני יצא לשנת ההתגלות.
בסוף הספר כתוב שהוא שנים חיכה לרגע שהוא יהיה דופליקט זה די מתאים עם הזמן שבין המפגש בין זירו למקס (אחרי שמייקל עזב את עמק השדים) לבין הזמן בו מתרחשת העלילה המרכזית (עם דני).
איך הוא כבר רצה להציע לו משהו?

חיים 8

משתמש מקצוען
את כל התשובות לשאלות האלו נגלה בהמשך, זוהי סדרה בת חמש ספרים, ויש מספיק זמן לגלות את הכל (חמש שנים).

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
את כל התשובות לשאלות האלו נגלה בהמשך, זוהי סדרה בת חמש ספרים, ויש מספיק זמן לגלות את הכל (חמש שנים).
@יונה ספיר אמרה לי שהספר יהיה תוך שנה - שנתיים
כך שאולי זה יקח יותר מחמש שנים
רוצים להקפיץ לי את כל השאלות שעוד אין עליהם תשובות?
קשה לי להבין...

AVITAL34

משתמש פעיל
@brachy 100 לדעתי "לבלום כל כוח שהוא"
זה גם לבלום כל כוח ראייה לתוך תחום ההשפעה של התליון,
אני היחידה שחושבת כך?
אז איך הסקנדר של דני צפה על טהולא וזירו, למרות שלא יכל להתקרב?

כמה שאלות:

איך טהולא הביא לזירו את הכדור אם התליון מנע ממנו לתקשר עם הסקנדרים שלו?

"הקפאה היא כח די בסיסי" (פרופסור אנגלר),
בהמשך הספר דני אומר- "אני מקפיא אנשים, חפצים, בעלי חיים.... זה לא כח העל שלי?"
"כן, מסתבר כך". (מקסימיליאן).
-- אז הקפאה זה כח בסיסי שנראה שיש אותו לכל הדופליקטים, או כח על מסוים?

כשדני התעורר אחרי שזירו השליך אותו מראש הצוק הוא לא זכר כלום.
"זירו הזדהה בפניו?" השתאה אונטריו. "זו עליית מדרגה! על מה הוא דיבר איתו?"
"איני יודע. לא שמעתי, רק ראיתי."(מקס). והוא", החווה בראשו לעבר דני. "אינו זוכר דבר".
באולם המועצה העליונה דני אמר לטהולא-
"הוא רצה שאזמן את הסקנדר שלי...לא הצלחתי".
איך דני ידע מה זירו רצה, הוא הרי לא זכר דבר, ומקס לא שמע.

אחרונה בלי נדר:)
כשמקס רצה להוכיח לדני שהוא סקנדר אחרי שעברו לבועת האוצרים, הוא הראה לו שהרגל שלו לא פצועה.
אם דני כל הזמן הזה היה סקנדר, איך הוא היה פצוע? למה לפני שהגיע לבועת האוצרים הרגל שלו היתה פצועה?

מקושרת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אז איך הסקנדר של דני צפה על טהולא וזירו, למרות שלא יכל להתקרב?
הוא ראה אותם בעיניים רגילות, אבל לא יכל להיכנס לתוך תחום ההשפעה של התליון-כי הוא סקנדר
(בנדו ראה בתוך תחום ההשפעה בעזרת כוח דופליקטי)

AVITAL34

משתמש פעיל
הוא ראה אותם בעיניים רגילות, אבל לא יכל להיכנס לתוך תחום ההשפעה של התליון-כי הוא סקנדר
(בנדו ראה בתוך תחום ההשפעה בעזרת כוח דופליקטי)
אבל התליון מונע כח דופליקטי!
התבלבלתי לגמרי.
השאלה היא- איך בנדו ראה את התליון?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה