ארגון מסילה וכד'

יוגורט

משתמש מקצוען
למשפחה חרדית ברוכת ילדים (בוגרים עם הוצאות לימודים )עם הכנסות יפות אך עם חובות של כמה עשרות.
מאד מתלבטים עם להצטרף, חוששים מהתערבות או חוסר הבנה של חיי המשפחה החרדית. נשמח להמלצות מנסיון בלבד

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
חובה והכרחי לכל משפחה ללמוד את ענין ניהול התקציב המשפחתי, וארגון מסילה שהוא משלנו הוא המקום הראוי לכך!

חיים העורך

משתמש רשום
עריכה תורנית
לאחר בירור מעמיק ונסיון אישי אני ממליץ לפנות לארגון 'פעמונים', הליווי של הארגון מיוחד, הם מלמדים את המשפחה את לקחת אחריות על התקציב, ולא להיגרר אחרי השלכותיה.
המספר הוא 035321919

מביתשמש

משתמש מקצוען
פעמונים זה אירגון התנדבותי כל אחד שרוצה מלווה משפחות בלי יותר מידי הכשרה ומניסיון של הרבה משפחות, המלווים מתנדבים והמשפחות מתנדבות....
ממליצה מאד על מסילה!!!

נ.ב.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לאחר בירור מעמיק ונסיון אישי אני ממליץ לפנות לארגון 'פעמונים', הליווי של הארגון מיוחד, הם מלמדים את המשפחה את לקחת אחריות על התקציב, ולא להיגרר אחרי השלכותיה.
המספר הוא 035321919
מצטרפת להמלצה בחום!!

SHILATI

משתמש מקצוען
מניסיון אישי:

1. הם לא מקבלים כל אחד.
2. אם יש הוצאות מעל ההכנסות ואין עוד אפשרות להכנסה נוספת הם פשוט לא מתחילים תהליך של ליווי.
3. לא מכירה את מסילה, יודעת רק שפעמונים ומקימי (ארגון שהוקם ע"י מישהו מפעמונים שפרש) מתבססים על כמה שפחות הוצאות ומנגד למצות את כושר ההשתכרות כמה שיותר, כלומר למצוא הכנסות כמה שניתן (רעיונות ששמעתי לפעמים היו בגדר ההזוי...)
4. כל ליווי של ארגון שכזה ודומיו בהחלט נכנס להוצאות המשפחתיות עד השקל (!), צריך הרבה מאוד כוחות נפש וגם שיתוף פעולה של כל המשפחה (במקרה הזה שיש בוגרים) בכדי לצמצם הוצאות ולרדת מכל מיני הרגלים שהורגלו.

לא חושבת שזה לא נכון לעבור תהליך, זה מבורך, אך צריך מנגד להבין את המשמעות שלו.

בהצלחה רבה!

חיים העורך

משתמש רשום
עריכה תורנית
הם טובים או לא?
מעולים
2. אם יש הוצאות מעל ההכנסות ואין עוד אפשרות להכנסה נוספת הם פשוט לא מתחילים תהליך של ליווי.
ובנימה אישית, אם יש לך ביד חמישה שקלים ואתה מעונין לקנות מוצר שעולה ששה שקלים תוכל לקנות את המוצר?
ברור לכל בר דעת שהמשוואה הבסיסית לכל תהליך הינה ההבנה שההכנסות חייבות להיות ששוות להוצאות.
כמו"כ יתרון מיוחד שיש לפעמונים הוא ההפרדה (בעיקר בתודעה) בין ההוצאות לחובות, תשלומי חובות אינם הוצאות, הם רק מסבכות אותן.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תשלומי חובות אינם הוצאות, הם רק מסבכות אותן.
משפט מעניין, החובות זה הוצאות שהיו פעם, והיום הם מוסיפים על ההוצאות החודשיות, אם תוכלו להסביר איך בנ"א עם חובות מסדר את החודש בלעדיהם, אני מאמין שזה יעזור להרבה הרבה אנשים

צליל קסום

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
גם אנחנו קצת בררנו
מי שהולך למסילה חייב לדעת שהדרך [כמו שהבנתי] זה להצטמצם ביומיומי ממש ממש]
מכירה משפחה שלא הצליחה בזה
יש כאלו שזה מעבר לכוחות האנושיים שלהם לא לקנות מוצרים בסיסיים או להוריד באיכות המוצרים הקיימים

חיים העורך

משתמש רשום
עריכה תורנית
משפט מעניין, החובות זה הוצאות שהיו פעם, והיום הם מוסיפים על ההוצאות החודשיות, אם תוכלו להסביר איך בנ"א עם חובות מסדר את החודש בלעדיהם, אני מאמין שזה יעזור להרבה הרבה אנשים
זוהי שאלה שכל מי שמתחיל את התהליך בפעמונים שואל, והתשובה פשוטה, החובות אכן נגרמו מחמת הוצאות ישנות "שלא היה להן כיסוי", וכעת הן מתגלגלות ככדור ועדיין אין להם כיסוי.
התהליך של פעמונים הינו תהליך תודעתי שבו המשפחה המלווה עושה סדר בהוצאותיה והכנסותיה, שההוצאות "החודשיות" יכוסו ע"י ההכנסות, לצורך כך מקפיאים לתקופה את החזר החובות בכדי שנוכל ללמוד כראוי מהי ההקצבה הנכונה למשפחה.
אחרי שמגיעים לאיזון הנדרש אפשר להוסיף להקצבה את הסכום הנדרש להחזר החובות, וכשהבנ"א רגוע ויודע שבהקצבה החודשית הוא מאוזן, הוא יכול לכלכל את צעדיו בתשלום החובות כראוי.
כמו"כ חשוב להדגיש שמהלך זה אינו התעלמות מהחובות, ההיפך, כשהבלגן חוגג בהוצאות ובחובות זה רק מסבך את הענינים, ועסוקים רק בלקיחת הלוואות חדשות לצורך כיסוי ההלוואה הקודמת (וכמובן שמוסיפים כל חודש אחוז ניכר עבור שכ"ט לצורך המשפחה שאביה מגלגל את הגמחי"ם:confused:)
יש כאלו שזה מעבר לכוחות האנושיים שלהם לא לקנות מוצרים בסיסיים או להוריד באיכות המוצרים הקיימים
בפעמונים אין תופעה כזאת, כשהמשפחה הפנימה את העיקרון שאי אפשר להוציא כסף שאין לך זה גורם להם או להגדיל את ההכנסות, ולמצער באין אפשרות המשפחה מפנימה שהיא צריכה לצמצם, אבל זה לא נובע מהכתבה של התהליך.

SHILATI

משתמש מקצוען
אם יש לך ביד חמישה שקלים ואתה מעונין לקנות מוצר שעולה ששה שקלים תוכל לקנות את המוצר?
מכירה הרבה מאוד משפחות שיש בידם 4 ש"ח והם צריכים לקנות מוצרים חיוניים ב 6 ש"ח, איך תוכל להסביר לילד שיש לך 4 ש"ח?
אם זה היה כ"כ ברור שהכנסות חייבות להשתוות להוצאות, לא היו קיימים הארגונים האלה.
מכירה גם כאלה שנכנסו לחובות שלא תמיד היו ההוצאות, אלא הוצאות בעל כורחם, שנופלים עליך ואין לך ברירה אלא להתמודד איתם, ואז מתחיל גלגל מסובך.
הנושא הזה לא פשוט כמו שמציגים אותו, בכלכלה, מהניסיון האישי והרב שלי, נדרשים כוחות נפש יותר מאשר מתמטיקה פשוטה הכנסה=הוצאה, הרבה מאוד פסיכולוגיה, הרבה מאוד מחשבה, הרבה מאוד כוחות לעמוד מול כל מה שמוגדר כחובה אבל הוא בעצם מותרות.

ראש מנוע

משתמש פעיל
למסילה יש שיעורים או קורסים, יש לי חבר שמאוד נהנה, אפשר ללכת לשיעור אחד ואם נראה לכם שהמרצים מתאימים לכם לקבוע עם אחד מהם באופן פרטני, ואם לא נראה לכם שהתוכן בכיוון שלכם לחפש משהו אחר.

SHILATI

משתמש מקצוען
שוב, מניסיון, פעמונים לא מקבל משפחה שברור להם שאין אפשרות להכניס עוד הכנסות מאיפה שהוא.
בנוסף, אני יודעת שבמקימי הם מגייסים בהתחלה משפחה (תרומות) בכדי לאזן את המצב ואז מתחילים תהליך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה