ארגון מסילה וכד'

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
למשפחה חרדית ברוכת ילדים (בוגרים עם הוצאות לימודים )עם הכנסות יפות אך עם חובות של כמה עשרות.
מאד מתלבטים עם להצטרף, חוששים מהתערבות או חוסר הבנה של חיי המשפחה החרדית. נשמח להמלצות מנסיון בלבד
לכל חברי הפורום כאן -
גילוי נאות, אני באופן אישי מלווה משפחות ומרצה בארגון 'מסילה'!
מה שנכתב כאן - "מי שהולך למסילה חייב לדעת שהדרך [כמו שהבנתי] זה להצטמצם ביומיומי ממש ממש]" - הוא טעות של ממש, ולא נכון! יש לנו 6 כיווני יציאה ממצב כלכלי סבוך, והורדת רמת חיים - היא רק אחת מתוכן, אך בודאי שלא האידיאלית.. הדגש הוא ממש לא על הורדת רמת חיים וצמצום חונק, אלא נתינת ארגז כלים למשפחה, כדי לבנות לעצמה תקציב שמותאם לה אישית ע"פ החלטותיה האישיות והבלעדיות!!
או בהגדלת הכנסות, או בצמצום הוצאות בדרך של התייעלות [יש לנו ספרון שלם בנושא - עם עשרות רעיונות לביצוע, ממש לאו דווקא צמצום רמת חיים], חשיבה מחוץ לקופסא, מיצוי זכויות, עזרה בבדיקת הפרשות משכורת, ועוד.. אנחנו לא מחליטים עבור המשפחות כמה לצמצם/להגדיל/לייעל ועוד, אנחנו רק מכוונים ונותנים כלים וידע מקצועי, את ההחלטות המשפחות מקבלות לבד.
מכירה משפחה שלא הצליחה בזה - ברור שיש, אין הצלחה של 100%, אבל כן יש לנו על פי סטטיסטיקות של חברת מחקר חיצונית הצלחה של 88%, גם לאורך שנים הלאה, מה שאצל ארגונים אחרים, לא עבר את ה-50%!.. בדוק!!
אפרופו, אני מקבל לליווי המוני משפחות משלנו, שהיו בפעמונים ופשוט "ברחו/נפלטו/נזרקו" משם, כשהדבר היחיד שהיה לפעמונים לומר להם הוא - תגדילו הכנסות. 0 אימון עצמי, 0 תרגול והטמעת ערכים, 0 נתינת כלים להמשך החיים - רק משוואה של הכנסות והוצאות, וזהו! וכשמשפחה מתקשה להעלות הכנסות ברמה כ"כ גבוהה כמו שנדרש ממנה היא מגיעה אלינו, וב"ה אנחנו [לי ישנן זכויות כאלה למכביר..], מעלין אותם על דרך המלך - בדרך של השקפת עולמנו שלנו, השקפת רבותינו. היתה לי משפחה שסיפרה לי שבפעמונים, ביקשו מהם את הכרטיס אשראי ופשוט גזרו להם אותו בפנים!!
מבחינתנו - זה ההיפך של כל שיטת העבודה. גזירת כרטיס אשראי, אינה כלי ואינה מחנכת כלום - אולי אילוף סוסים, וגם זה לא ברור, כי מה שקרה המשפחה כ"כ נפגעה, שפשוט קמה ועזבה במקום. היום הם ממשיכים להשתמש בכ"א, ומצבם מעולה, אודות להכוונה ותהליך שהם עברו במסילה.
יש כאלו שזה מעבר לכוחות האנושיים שלהם לא לקנות מוצרים בסיסיים או להוריד באיכות המוצרים הקיימים - ייתכן שזה היה סיפור מהעבר המאד רחוק, כיום אין שום הכוונה כזו, אלא רק ייעוץ לייעול בקניה חכמה, טיפים להתייעלות בהוצאות, וכל היתר.
אני ממליץ בחום רב - מכיון שאני אישית רואה כל פעם מחדש את האור בעיניים של המשפחות אחרי התהליך, ומבין את המשמעות האדירה של להתחיל לחיות ברוגע.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לכל חברי הפורום כאן -
גילוי נאות, אני באופן אישי מלווה משפחות ומרצה בארגון 'מסילה'!
מה שנכתב כאן - "מי שהולך למסילה חייב לדעת שהדרך [כמו שהבנתי] זה להצטמצם ביומיומי ממש ממש]" - הוא טעות של ממש, ולא נכון! יש לנו 6 כיווני יציאה ממצב כלכלי סבוך, והורדת רמת חיים - היא רק אחת מתוכן, אך בודאי שלא האידיאלית.. הדגש הוא ממש לא על הורדת רמת חיים וצמצום חונק, אלא נתינת ארגז כלים למשפחה, כדי לבנות לעצמה תקציב שמותאם לה אישית ע"פ החלטותיה האישיות והבלעדיות!!
או בהגדלת הכנסות, או בצמצום הוצאות בדרך של התייעלות [יש לנו ספרון שלם בנושא - עם עשרות רעיונות לביצוע, ממש לאו דווקא צמצום רמת חיים], חשיבה מחוץ לקופסא, מיצוי זכויות, עזרה בבדיקת הפרשות משכורת, ועוד.. אנחנו לא מחליטים עבור המשפחות כמה לצמצם/להגדיל/לייעל ועוד, אנחנו רק מכוונים ונותנים כלים וידע מקצועי, את ההחלטות המשפחות מקבלות לבד.
מכירה משפחה שלא הצליחה בזה - ברור שיש, אין הצלחה של 100%, אבל כן יש לנו על פי סטטיסטיקות של חברת מחקר חיצונית הצלחה של 88%, גם לאורך שנים הלאה, מה שאצל ארגונים אחרים, לא עבר את ה-50%!.. בדוק!!
אפרופו, אני מקבל לליווי המוני משפחות משלנו, שהיו בפעמונים ופשוט "ברחו/נפלטו/נזרקו" משם, כשהדבר היחיד שהיה לפעמונים לומר להם הוא - תגדילו הכנסות. 0 אימון עצמי, 0 תרגול והטמעת ערכים, 0 נתינת כלים להמשך החיים - רק משוואה של הכנסות והוצאות, וזהו! וכשמשפחה מתקשה להעלות הכנסות ברמה כ"כ גבוהה כמו שנדרש ממנה היא מגיעה אלינו, וב"ה אנחנו [לי ישנן זכויות כאלה למכביר..], מעלין אותם על דרך המלך - בדרך של השקפת עולמנו שלנו, השקפת רבותינו. היתה לי משפחה שסיפרה לי שבפעמונים, ביקשו מהם את הכרטיס אשראי ופשוט גזרו להם אותו בפנים!!
מבחינתנו - זה ההיפך של כל שיטת העבודה. גזירת כרטיס אשראי, אינה כלי ואינה מחנכת כלום - אולי אילוף סוסים, וגם זה לא ברור, כי מה שקרה המשפחה כ"כ נפגעה, שפשוט קמה ועזבה במקום. היום הם ממשיכים להשתמש בכ"א, ומצבם מעולה, אודות להכוונה ותהליך שהם עברו במסילה.
יש כאלו שזה מעבר לכוחות האנושיים שלהם לא לקנות מוצרים בסיסיים או להוריד באיכות המוצרים הקיימים - ייתכן שזה היה סיפור מהעבר המאד רחוק, כיום אין שום הכוונה כזו, אלא רק ייעוץ לייעול בקניה חכמה, טיפים להתייעלות בהוצאות, וכל היתר.
אני ממליץ בחום רב - מכיון שאני אישית רואה כל פעם מחדש את האור בעיניים של המשפחות אחרי התהליך, ומבין את המשמעות האדירה של להתחיל לחיות ברוגע.
מנסיון זה נכון
אבל חובה לציין שהשם שיצא על מסילה, כארגון שגורם לאנשים 'לסבול' הוא בגלל השיטה שבה הם היו עובדים פעם
ואכן כיום הם שינו את השיטה לכיון חיובי במקום כיון שלילי

במילים אחרות, מסילה של היום אינה מסילה של פעם.

האם אני צודק?

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
זה ליווי? או שהמפגשים זה סדנא אישית?
לא ממש ליוי
האמת שזה משהו שהפריע לי
אתה אמור להגיע עם כל הנתונים שלך (הוצאות, הכנסות וכדו'), ואתה גם מקבל הכוונה מסויימת איך לעשות את זה
ואח"כ אתה מקבל על הראש דרשות מסוגים שונים איך תוכל לצאת מהמצב שלך

אבל זה לא ליווי
אני מניח שליויי זה משהו שעולה הרבה יותר

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מנסיון זה נכון
אבל חובה לציין שהשם שיצא על מסילה, כארגון שגורם לאנשים 'לסבול' הוא בגלל השיטה שבה הם היו עובדים פעם
ואכן כיום הם שינו את השיטה לכיון חיובי במקום כיון שלילי

במילים אחרות, מסילה של היום אינה מסילה של פעם.
האם אני צודק?
צודק ב- 100%!!!
ועכשיו אני אשלוף סקופ, שהוא עוד בגדר סוד, אבל לחברי הפורום כאן באמת מגיע:
ומסילה של היום - אינה מסילה של מחר!
מסילה בשנים האחרונות - עברה שינוי אדיר ומהותי, גם במקצועיות, וגם ביעילות רבה.
בעבר - הליוויים יכלו להימרח על פני חודשים רבים/שנים, המצב היה חובבני ולא מספיק מקצועי גם מצד המלווים וגם מצד התכנים, ולא היה פיקוח ובקרת איכות על מה שקורה עם המשפחות.
מאז פוטרו מלווים רבים, והוחלפו במקצועיים בלבד - המלווים עוברים הכשרות מקצועיות ארוכות [חודשים רבים] ורציניות כולל מבחנים, יש בחינה ובקרת מדידה מקצועית מרחוק על המשפחה וההתקדמות שלה, כמו גם על המלווה ועל המקצועיות שלו.
הוכנסו תכנים אדירים - שגרמו למלווים להפסיק להיות רק יועצים מהצד אלא ממש קאוצ'רים ומאמנים לכלכלה נבונה. הפגישות תוחמו בזמן, כדי להספיק את הידע המקצועי בלי להימרח, ורמת האימון המקצועי של המשפחות - עלתה פלאים.

כיום נכנס לתפקיד של הנהלת המחלקה ללווי משפחות - מישהו צעיר ודינמי עם המון מרץ, הוא הולך להעלות את הרמה של המלווים עוד יותר ממה שיש היום [בידיעה!!], ויחד עם זה רמת הליווי וההצלחה בעז"ה [זה על קצה המזלג של השינויים הקרבים. יש הרבה יותר, אבל ארגון מסילה חרט על דגלו את הדיסקרטיות לשמה, כך שכל משפחה במערכת מקבלת מספר, כדי שחוץ מהמלווה עצמו והמזכיר/ה שקיבל/ה אותם בטלפון, לא יידע במי מדובר. אז אני איאלץ להשתמש בזה כעת, ולא אוכל לחשוף מעבר, אבל יהיו עוד המון המון שיפורים, ובעתיד אביא אותם בעז"ה כשיהיו גלויים יותר לכל].

אגב אפרופו - רק בכדי להבין מה הכוונה באימון אישי אצלנו בארגון. סיפור אמיתי:
אני באופן אישי, ישבתי עם אזושהי משפחה, וגיליתי שיש לה תכונה של בריחה מהקושי להתמודד [יושב על משקעי העבר..], וכחלק מהבריחה, ישנו נוהג לברוח אל העישון כמפלט מרגיע. דיברתי עמם רבות על הענין הזה עצמו, וכבר אחרי פגישה אחת!! קיבלתי במייל, שהדבר הראשון כדי לטפל בעצמם כלכלית ולא לברוח, היא החלטה לחינוך העצמי שלהם, להפסיק לעשן!!
אני בטוח שהם יצליחו גם את התהליך הכלכלי בס"ד, כיון שיש כאן כבא אימון עצמי להתמודד - לנצח! ולא משנה מה יהיו המספרים, ואיך נגיע אל הייתרון, בעז"ה נגיע!

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כ1500 שח ל6 מפגשים
משהו כזה
זה סכום לא משמעותי בהתחשב בכך שלאחר הליוי אתה יכול לחסוך סכום כזה לפחות, בתוך חודש אחד
זה ליווי? או שהמפגשים זה סדנא אישית?
אני אעשה סדר ברשותכם.
הסכום הוא כ-1,500 ל-6 מפגשים.
כן! זה כן ליווי, וסדנא אישית.
רק עם 2 בני הזוג.
מלווה של מסילה [ואני מדבר כמובן מניסיון אישי], נפגש עם הזוג, מקשיב לסיפור שלהם - ומתחיל לבנות איתם את המפה של התקציב [חודשי/שנתי/רב שנתי], מפגש-שניים. בפגישה השלישית, אחרי שמפת התקציב ברורה ומסודרת [וזה לא קל כמו שזה נשמע, למי שלא עושה זאת מקצועית - יש המון טעויות בחישובים השונים], מתחילים ביחד לחשוב איך לבצע שינוי נכון, שיביא אותנו למאזן חיובי - שוב, הכל מותאם למידות המשפחה הספציפית!! לא משהו גנרי כלל! עוד 2-3 פגישות.
אחרי שהשלב הזה הצליח בעז"ה, ועכשיו מערכת התקציב המשפחתית בנויה באופן שהמשפחה יכולה להחיות עמו ברוגע ובמאזן פלוס, בונים את הכלים לקיום עתידי. וזו הפגישה ה-6 האחרונה בדר"כ.
זמן משוערך כ-3 חודשים בערך, משהו כמו שבועיים בין פגישה לפגישה, כדי לתת למשפחה להצליח בתכנית.
לא ממש ליוי
האמת שזה משהו שהפריע לי
אתה אמור להגיע עם כל הנתונים שלך (הוצאות, הכנסות וכדו'), ואתה גם מקבל הכוונה מסויימת איך לעשות את זה
ואח"כ אתה מקבל על הראש דרשות מסוגים שונים איך תוכל לצאת מהמצב שלך
אם קבלת ממישהו על הראש - אאמן לי, הוא בטח רצה את טובתכם! אבל זה ממש לא הדרך שבה הוא היה אמור להעביר חומר כלשהו. ההוראות שלנו הן חד משמעיות!! יש לדבר אך ורק בנועם, להכיל, להבין, להקשיב, להשתתף - ולנסות לחשוב שאנחנו במקום של המשפחה.
מלווה שיהיה שיפוטי או מתנשא - חוטא אל המטרה, ומקומו מחוץ לארגון!
באם עדיין אתה מרגיש שאתה מעוניין לדבר על המקרה שלך, אשמח אם תיצור איתי קשר בפרטי keseffchacham בג'מייל, ואוכל גם להעביר אותך להנהלה. זה לא היה אמור להיות כך, אלא בדרך של הקניית כלים, וחשיבה התנהגותית נכונה ביחס לתקציב שאנחנו מנהלים.

נערך לאחרונה ב:

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אבל זה לא ליווי
אני מניח שליויי זה משהו שעולה הרבה יותר
אין משהו אחר שעולה יותר, לא כעת לפחות.
ולגבי המחיר - ייתכן ויהיו כאלה שיחשבו שזה הרבה כסף, ויש ארגונים חינמיים וכו' וכו',
אבל למסילה יש כבר ניסיון של מעל 20 שנה, והמציאות הוכיחה - שמה שחינם = חינם!
כאשר המשפחה לא שילמה כלום, היא גם לא הייתה מחוייבת כלום, וכשקצת לא היה כוח ונוח לעבוד על נושא התקציב, שמצריך עבודה אישית, וניהול חשבונות, ושינויי תפיסות, וכו' [ולעיתים גם הצתמצמות מסויימת], הכל נגמר, כיון שזה היה ממילא חינם. לכן, לא היתה ברירה - והיה צורך לקחת 'דמי רצינות' והמציאות הוכיחה, שמאז אחוזי ההצלחה עלו פלאים!
בכ"מ, זה ממש לא מתחיל לכסות את הוצאות הארגון [משרד, מזכירות, הדפסת חומרים, תשלום למלווים, ועוד], הארגון הוא מלכ"ר ומחזיק מעמד בעיקר בגלל תרומות, טיפונת תקציבים, ותשלומי המשפחות.

sim

משתמש פעיל
אחרי שהשלב הזה הצליח בעז"ה, ועכשיו מערכת התקציב המשפחתית בנויה באופן שהמשפחה יכולה להחיות עמו ברוגע ובמאזן פלוס, בונים את הכלים לקיום עתידי.
רציתי לדעת
האם יש סכום מסוים לנפש, שהמשפחה אמורה להכניס כדי להתנהל נכון?
האם יש מצב שמסילה תבוא ותגיד: אין אין לך איקס כסף, איך לך מה לעשות פה?
תודה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
האם יש מצב שמסילה תבוא ותגיד: אין אין לך איקס כסף, איך לך מה לעשות פה?
לא. ממש לא!
הרעמון דל מסילה הוא לעזור לכל משפחה באשא יהיה מצבה. לפעמים חלק מההכוונה היא - להגדיל הכנסות, לעיתים ולחילופין התייעלות בהוצאות, או גם וגם.
אבל מעולם לא נדחתה משפחה מהתהליך בגלל רמת הכנסותיה.

• תודה
Reactions: sim

אברומי 200

משתמש צעיר
טוב אז כאחד שעבר לא מעט בגלגול חובות[אגב יש לי ראש ענק וזה חלק מהסיבה..]. עברתי פעמיים בחיי אמון בפעמונים. וכן בארגון מקימי פעם אחת...
מה שאמרו שבפעמונים זה מתנדבים לא מקצועיים וכו' זה שקר. יש לפעמונים שתי מחלקות, מחלקה לציבור הכללי שזה מתנדבים ולציבור החרדי שזה אנשים עם ניסיון רב של בעלי מקצוע שמקבלים משכורת על עבודתם..
בכל מקרה לדעתי מקימי מומלץ יותר כי הוא ארגון יותר קטן ומשקיע יותר משאבים בכל משפחה לרדת לפרקטיקה ולשבת שעות לנסות להגיע עם המשפחה ליותר הכנסות...[אגב מנוהל ע"י ציבור דתי לאומי חזק פעמונים על ידי חרדים אם זה משנה למישהו..]
מה שכן בסופו של דבר על הכל אפשר לומר אם אין אני לי מי לי...הם יכולים לעזור אבל אם האדם תקוע בבועה שלו ולא מספיק מפשיל שרוולים לעזור לעצמו אז מי יעזור לו..
אגב נראה לי שהרבה מהכותבים באשכול הזה עם בעלי נגיעות ואנשים שקשורים למסילה לא נשמע לי כ"כ נקי התגובות כאן שהם באמת של אנשים שעברו תהליך וסתם ממליצים..לא ברע לא מכיר את מסילה באופן אישי אבל ככה קצת מריח לי.....
אגב בפעמונים וארגון מקימי זה חינם ללא שום עלות בשונה מארגון מסילה שגובה כסף כמו שכתוב למעלה.
נקווה שלכולם יהיה הרבה כסףףףף

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה