חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 16

אילו חדשות יותר מעניינות אתכם במלחמה הנוכחית

• עזה - דרום

• לבנון - צפון

• איראן - חותים - סוריה - הזירה הרחבה יותר

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אשכול נספח לשבוע הששה עשר למלחמה,
קראו בעיון את כללי האשכול, הם מחייבים.

האשכול מיועד עבור שאלות ובירורים בענייני המלחמה.
ציטוטים להרחבות ותגובות על הודעות מאשכול העדכונים או אשכול התיעוד.
כתבות נרחבות ופרשנויות אודות חרבות ברזל.

❌
האשכול אינו מקום לפטפוטים, בדיחות, דיוני השקפה, פוליטיקה חרדית ורבנים, הצעות למטכ"ל, רץ ברשת, וויכוחים וכו'.

❗
חשוב להבין, זה לא אשכול פטפטת, הפורום הוא פורום חדשות ועדכונים, ורק כדי לשמור על האשכולות האחרים נקיים לחלוטין, אנו מאפשרים אשכול נספח, אבל עדיין בגדר עדכונים, כל שיח פטפוטים יביא להרחקת המשתמש מהאשכול לצמיתות. כמובן כללי פורום חדשות ועדכונים וכללי האתר חלים גם באשכול זה.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בעזה מדווחים שישראל פיזרה באזור רפיח כרוזים עם תמונותיהם ושמותיהם בערבית של 69 חטופים, בצירוף קריאה לתושבים: "רוצה לחזור הביתה? אנא מסור פרטים אם אתה מזהה אחד מהם".
למה דווקא ה 69 האלו?
יש אינדיקציה שכל ה69 האלו נמצאים באיזור רפיח?
ואיפה האחרים מוחזקים?

אחג

משתמש מקצוען
למה דווקא ה 69 האלו?
יש אינדיקציה שכל ה69 האלו נמצאים באיזור רפיח?
ואיפה האחרים מוחזקים?
לא נראה לי שמישהו פה יודע איפה החטופים נמצאים, אבל ההבנה הפשוטה היא שהם אכן פירסמו 69 מסוימים שיש להם מידע או השערה על הימצאותם באזור

סבא ישראל

משתמש מקצוען

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
המחוסל הראשי בדמשק הוא סאדק אומידזאדה, ראש יחידת המודיעין של כוח קודס האיראני בסוריה והמחוסל המשני הוא סגנו, חאג' ר'ולאם
כמה זה דרמטי?
לא היה היום גם חיסולים בלבנון או בעזה אאל"ט?

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

החטופה ששוחררה: "נפרדנו מחטופות שהיו 'על הקצה'. מה איתן כעת?"​

חן גולדשטיין - אלמוג נחטפה מביתה, בקיבוץ כפר עזה, יחד עם שלושת ילדיה ושוחררה לאחר 51 יום. בעלה נדב ובתה הבכורה ים נרצחו בשבת שמחת תורה. "בעלי ובתי נרצחו לנגד עיניי ונחטפתי יחד עם שלושת ילדיי לעזה. שרדנו יחד את השבי הקשה. אני נסערת ומתרגשת לעמוד יחד אתכם במפגן עוצמה חזק המתנהל בשקט ובכבוד", אמרה הערב (מוצ"ש) בעצרת שקיים מטה המשפחות להחזרת החטופים.

עוד אמרה כי ימלאו "מחר שמונה שבועות מחזרתנו מעזה שבה נפרדנו מהחטופות שנשארו שם. בנות יקרות, פצועות, שמבקשות לשוב לחיק משפחותיהם. הן כל כך קרובות ועדיין כל כך רחוקות".

"זכיתי להכיר בנות שפצועות פיזית ונפשית, אך גילו חוסן בתופת בלתי אפשרית. הן הפכו להיות הרופאות של עצמן ואוזן קשבת אחת לשנייה. בנות שעדיין נמצאות באותו הסיוט, הפחד והאימה. כשאחת קורסת, האחרת מתחזקת ועוזרת לה לקום, גם אם היא בעצמה בכוחות מדוללים. אין להן אופציה אחרת. נפרדנו מהן שהן על הקצה. מי יודע מה איתן כעת? מה מצבם הרפואי, הפיזי, הנפשי? האם הן קיבלו תרופות השבוע, האם הן עדיין יחד, האם הן עדיין במקום קשה ועוברות התעללויות.

הן מנסות לתפקד שם למען עצמן ואני שואלת את עצמי האם אני עושה הכל למען חזרתן וחזרת כל החטופים. מצפה שכל אחד יבדוק עם עצמו את השאלה הזו. חמאס ממשיך לרצוח את אנשינו. חובתנו הערכית והמוסרית להחזיר את כולם, הם בסכנת נפשות.

אין לנו זכות להתקיים בלעדיהם. תחזירו אותם הביתה עכשיו", סיימה בהתרגשות.

מירב סבירסקי: השובה ירה באחי במהלך הפגזה של צה"ל​

מירב סבירסקי סיפרה כי היתה הפגזה של הצבא לא רחוק מאיפה שאחיה הוחזק, וכמה רגעים אחר כך השובה שלו ירה בו, ככל הנראה תוך כדי מנוסה

מירב סבירסקי, שאחיה איתי נרצח בשבי חמאס, אמרה בראיון לחדשות 12 כי אחיה נורה למוות בידי המחבל ששמר עליו, כשהיתה תקיפה של צה"ל סמוך למקום שבו הוחזק. לדבריה, אלה הפרטים שנמסרו למשפחה אחרי ההכרזה השבוע על אחיה כמי שנרצח בשבי.

"לאורך כל הזמן אמרנו ואנחנו אומרים שוב ושוב שהמטרות מתנגשות", אמרה סבירסקי על הטענה כי המלחמה בעזה נועדה להביס את חמאס וכן ליצור תנאים להחזרת החטופים. "הלחימה מסכנת אותם, והורגת אותם. במקרה של איתי היתה הפגזה של הצבא לא רחוק מאיפה שהוא היה, וכמה רגעים אחר כך השובה של איתי ירה בו, ככל הנראה תוך כדי מנוסה".

לשאלה על עמדתה בדבר עסקה אפשרית נוספת לשחרור חטופים, אמרה סבירסקי: "אני חושבת שזה מה שאפשר לעשות, ומה שהיה צריך לעשות אם אנחנו אומרים שהמטרה היא החזרת החטופים. אבל אם לא, זה אומר ששיקרו לנו והפקירו אותנו".

לדבריה, "הלחימה מסכנת את החטופים, אם יש דרך להוציא אותם והדרך היחידה היא עסקה שיש לה מחיר, תשלמו את המחיר. משקרים לנו, מקריבים אותם ומוותרים עליהם. אנשים מסוימים בקבינט עדיין אומרים 'רק לחימה'. אני שומעת מביבי ומגלנט 'אך ורק לחימה', כל הזמן. זה לא עובד ביחד".
זה לא עדכונים.
זה טורי דעה מבית: תפסיקו את המלחמה עכשיו.

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
מי שלא ידאג לעצמו בשבוע הראשון למלחמה שתפרוץ, המדינה לא תדאג לו

רועי לוי, ראש עיריית נשר, קורא לאזרחים להכין עצמם למלחמה "לקנות גנרטור, פח דלק, קופסאות שימורים, תדאגו לעצמכם כי המדינה לא תגיע אליכם בשבוע הראשון"
לא הבנתי, בשבוע הראשון המדינה לא תוכל לדאוג ואילו אח"כ כן? מה ההבדל?

סבא ישראל

משתמש מקצוען

קולאז'-

•מתנה שזוכרים•
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
ג'רוזלם פוסט:

דברים חשובים יקרו ב-24 השעות הקרובות

כנראה זה בהקשר של המלחמה אבל לא בטוח אז זה בנספח...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

אביר88

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
על זה הם אומרים ”אל תבלבלו אותנו עם עובדות”...
ולחילופין הם מאמינים שהשמש לא תזרח בהולנד בתקופה הקרובה
וממילא החמאה שעל ראשם לא תימס בקלות..

USHER

משתמש מקצוען
לא ייאמן.

אינדונזיה היא מדינה ששולטת עד היום על חצי משטחי פפואה ניו גיני, בניגוד לרצון הילידים המקומיים.
מישהו צריך פשוט 'להזכיר' להם את העובדות.
כנראה שכמו דרום אפריקה אינדונזיה היא עוד מדינה על סף קריסה שנתמכת כלכלית בידי איראן.
מאיפה הכסף?
אה... הדמוקרטים מסירים מאיראן עוד ועוד סנקציות כדי שהיא תוכל להמשיך ולהפיץ את הטוב שלה בעולם....
למה שרק חיזבאללה יזכו?!

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
ששובת רעב מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה
שמאלנים היקרים,
אני יודע שאתם אוהבים להופך את נתניהו לדמון שאשם בכל,
אבל...
אני אגלה לכם סוד, ככה בשקט בינינו, בלי שאף אחד ידע:
איפה החטופים אני לצערי לא יודע.
אבל אני יודע איפה הם לא.
הם לא במרתף של נתניהו בקיסריה, וגם לא ברחוב עזה בירושלים, למרות השם הדומה.
שמחתי לעזור.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...