חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 16

אילו חדשות יותר מעניינות אתכם במלחמה הנוכחית

• עזה - דרום

• לבנון - צפון

• איראן - חותים - סוריה - הזירה הרחבה יותר

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
*ראש הממשלה בנימין נתניהו:*

"שיהיה ברור: אני דוחה על הסף את תנאי הכניעה של מפלצות החמאס.

החמאס דורש תמורת שחרור חטופינו את סיום המלחמה, הוצאת כוחותינו מעזה, שחרור כל הרוצחים של הנוח'בה והשארת חמאס על כנו.

אם נסכים לכך - לוחמינו נפלו לשווא. אם נסכים לכך - לא נוכל להבטיח את ביטחון אזרחינו. לא נוכל להחזיר את המפונים בביטחה לבתיהם, וה-7 באוקטובר הבא יהיה רק עניין של זמן. אני לא מוכן להשלים עם פגיעה אנושה כזאת בביטחון ישראל, ולכן לא נסכים לכך.

התנאים שמעמיד החמאס מחדדים אמת פשוטה - אין תחליף לניצחון. רק ניצחון מוחלט יבטיח את חיסול החמאס והחזרת כל חטופינו.

לכן אני עומד על כך שאחרי שנשיג את הניצחון המוחלט, אחרי שנחסל את החמאס - לא יהיה בעזה שום גורם שמממן טרור, מחנך לטרור או משלח טרור.

עזה חייבת להיות מפורזת, בשליטה ביטחונית מלאה של מדינת ישראל. אני לא אתפשר על שליטה ביטחונית ישראלית מלאה על כל השטח ממערב לירדן.

כל עוד אני ראש הממשלה אמשיך לעמוד עליה בתקיפות. אם למישהו יש עמדה אחרת, שיגלה מנהיגות ויגיד את עמדתו ביושר לאזרחי ישראל".
בואו נראה מתי ביבי ישכח מהדברים האלו שהוא אמר היום ויתחיל לדבר בדיוק הפוך כהרגלו בקודש לצערנו ?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עפ"י דיווחים בלבנון:
אחד מהמחוסלים בדרום לבנון הוא פאדל סולימאן, מאבטח אישי של בכיר מאוד בחיזבאללה.

אישיות בכירה מחיזבאללה ניצלה בניסיון החיסול בדרום לבנון, ההרוגים - מאבטחים אישיים (כאן 11)

פאדי סלימאן, מפקד שטח בכיר שאחראי על הגזרה המרכזית בדרום לבנון הוא הניצול מהתקיפה של חיל האויר בכפרא בדרום לבנון. מאבטחיו חוסלו.

חזבאללה מודיע באופן רשמי על מותו של פאדל עלי סלמאן, מנבטיה. מדובר בפעיל חיזבאללה שנהרג היום בתקיפה המיוחסת לישראל בעיירה כפרא בדרום לבנון. הרוג מספר 164 רשמית מתחילת המלחמה
רועי קייס
אז מי הוא פאדי/ל ס(ו)ל(י)מאן הבכיר או המאבטח?

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

nsh

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עוד מישהו שומע זמזום חופר של כטב"מ בבני ברק בשעות האחרונות?

אם אף אחד לא שומע, אולי המכונה של השכנים נתקעה על סחיטה

יהודי חם

משתמש מקצוען
בואו נראה מתי ביבי ישכח מהדברים האלו שהוא אמר היום ויתחיל לדבר בדיוק הפוך כהרגלו בקודש לצערנו ?
מהלך פוליטי סטנדרטי מבית מדרשו של נתניהו
"אולי אני כשלתי ומגיע לי ללכת, אבל אתם צריכים אותי אז אני נשאר ונלחם למענכם."
אתם רוצים הכרעה? רוצים שליטה בטחונית? רוצים לשקם את הגאווה הלאומית?
רק אני פועל להשיג זאת.
כל השאר לא.
אלו ששותקים - אתם כבר מכירים אותם, הם בתחפושת, הם שפוטים של התקשורת, מה שאתם שומעים בתקשורת זו גם הדעה שלהם.
אז בשבילכם - אני. אני. ורק אני.

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אתם רוצים הכרעה? רוצים שליטה בטחונית? רוצים לשקם את הגאווה הלאומית?
רק אני פועל להשיג זאת.
כל השאר לא.
אלו ששותקים - אתם כבר מכירים אותם, הם בתחפושת, הם שפוטים של התקשורת, מה שאתם שומעים בתקשורת זו גם הדעה שלהם.
יותר מנשמח לשמוע את בני גנץ ואייזנקוט
מגבים את נתניהו או אפילו מאגפים אותו מימין
שלא יהיה עצירת המלחמה עד מיטוט חמאס אם זה מה שהם חושבים

GBSA

משתמש סופר מקצוען
‏ממשל ביידן נתן לפנטגון אור ירוק למבצעים צבאיים נרחבים נגד החות'ים בתימן.

שוב פעם מודיעים מראש,
אח"כ נשמע גם איזה סוג תקיפה,
ובאיזה יום ושעה,
אילו כלים ישתתפו בתקיפה ואילו חימושים יוטלו,
ומה יותקף.
ומה יהיו התוצאות.

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
שוב פעם מודיעים מראש,
באמת מוזר ולא מובן
לבינתיים מי שמראה אומץ זה גלנט שלא פוחד לומר את זה ובכל זאת הוא מאותרג ע''י התקשורת- שמנסה לתת מצג של הפסד במלחמה ומאשימה את ביבי שבכל זאת לא עוצר אותה בשביל החטופים.

AVITAL34

משתמש פעיל

נכון מאוד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יותר מנשמח לשמוע את בני גנץ ואייזנקוט
מגבים את נתניהו או אפילו מאגפים אותו מימין

הפוך על הפוך, נתניהו מוציא הצהרות לוחמניות כאלו, רק כשיודע שאייזנקוט וגנץ אומרים כמעט את ההיפך, ומההיבדלות הזו הוא שואב את הכוח שלו.

גדי אייזקוט בראיון לאילנה דיין טוען שמי שאומר שיש לחמאס חוסר רצון וחוסר יכולת לא אומר את האמת. לא צריך לספר סיפורי אלף לילה ולילה.
המצב היום ברצועה הוא שהמטרות האסטרטגיות לא הושגו, אבל המלחמה לא קורית. יש סד"כ מצומצם. בפועל המלחמה שינתה כבר פורמט. צריך לדבר על מצב סיום, מנגנוני סיום, ומצב עתידי רצוי.
מתוך "עובדה ערוץ 12
2. ציטוטים נוספים מידיעות אחרונות הבוקר: "מתגברות המחלוקות בתוך קבינט המלחמה באשר להמשך הפעילות בעזה. גנץ ואייזנקוט תומכים בעסקת אסירים גם אם הדבר ידרוש את הפסקת המלחמה. נתניהו וגלנט מעוניינים בהמשך הלחץ הצבאי על חמאס." המחלוקות בקבינט בין נתניהו וגלנט מתוארות כחזית שביעית של הלחימה וחזית זו משפיעה על המלחמה ועל המורל של החיילים.

אחד החכמים

משתמש מקצוען
פאדי = בכיר
פאדל = מאבטח
לא מן הנמנע שיש קשר משפחתי
אין שום אישור על כך שה"בכיר" שהוא לא באמת כ"כ בכיר [דרג מג"ד וכד', ממונה על אחת מ3 גזרות בחטיבה האחראית על המרחב שמדרום לליטאני] , היה היעד לחיסול .

וגם פחות סביר שמאבטחו האישי יהיה בעל שם כל כך דומה .

גם ההנחה שה"בכיר" הלז אמור להיות מאובטח ע"י אנשי היחידה הכ"כ מסווגת , האחראים על שלומם של נאסראללה והדרג שסביבו היא בעייתית מאוד , גם טאוויל , שבכיר ממנו בהרבה לא היה מאובטח על ידם .

אפשרויות 1. המודיעין התבלבל בין האישים בגלל שמם הדומה . 2. המחוסל עצמו היה מספיק בכיר כיעד , אולי כ"מסר" לבכיר אחר שהוא בצוות האבטחה שלו

נערך לאחרונה ב:

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אין שום אישור על כך שה"בכיר" שהוא לא באמת כ"כ בכיר [דרג מג"ד וכד'] , היה היעד לחיסול .

וגם פחות סביר שמאבטחו האישי יהיה בעל שם כל כך דומה .

גם ההנחה שה"בכיר" הלז אמור להיות מאובטח ע"י אנשי היחידה האחראים על שלומם של נאסראללה והדרג שסביבו היא בעייתית מאוד

אפשרות 1. המודיעין התבלבל בין האישים . 2. המחוסל עצמו היה מספיק בכיר כיעד , אולי כ"מסר" לבכיר אחר שהוא בצוות האבטחה שלו
קמצא ובר קמצא...

שלוות נפש

משתמש פעיל
עימות בקבינט בין בן גביר ליועמ"שית. הנדון: עתירה שהוגשה נגד שב"ס בדרישה להעביר פרטים על מחבלי חמאס שכלואים בישראל. בן גביר מתנגד להעברת המידע לצלב האדום וטען "פרטים - תמורת פרטים",
בשבוע שעבר אמרה היועמ"שית כי ההחלטה חורגת מתחומי סמכותו של השר לבטחון לאומי ונתונה לדרג המדיני-בטחוני. בן גביר היום ליועמ"שית: נעים מאד, אני הדרג מדיני. הנוכחים צוחקים. בהרב מיארה: נכון, אבל אינך היחיד (קסטל).
אחד הטובים נראה לי

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אז בשבילכם - אני. אני. ורק אני.
אתה כותב כמו אחד שלא שמע את הראיון של אייזנקוט לעובדה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...