חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 17

מה לדעתך הגורם המרכזי שעלול להוביל למלחמה בין ישראל לחיזבאללה?

• פגיעה משמעותית של חיזבאללה בבסיס ישראלי

• מכת מנע ישראלית בהפתעה

• פגיעה ישראלית ביעדים איראניים

• חטיפה של חיילים ישראלים ח''ו

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
דווח על התחייבות שלא להפעיל כטבמי"ם מעל עזה 6 שבועות , כחלק מההעסקה

מישהו מבין איזה עיורון מודיעיני זה מייצר ?

חבורה הזויה לגמרי
ויסבירו לך שיש עוד דרכים... חירטוטים ע"ג חירטוטים..

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
\
עסקת החטופים יוצאת לדרך, אלו הפרטים המלאים:

הפוגת אש תצא לדרך בשבת הקרובה (03/02/2024) בחצות (00:00).
העסקה בנויה מ-5 שלבים, 2 שסוכמו ועוד 3 פוטנציאליים.

שלב א׳ - שחרור הומניטרי:

חמאס ישחרר 35 חטופים (נשים כולל חולים), כשבכל יום הפוגה ישוחרר חטוף אחד.
ישראל מנגד תשחרר על כל חטוף x אסירים ביטחוניים (טרם ידוע מספר סופי) ובהם ארכי טרוריסטים שאחראים לרצח מאות יהודים ושנידונים לעשרות רבות של מאסרי עולם כמו מרואן ברגותי.

שלב ב׳

כזכור סוכם על 45 ימי הפוגה.
כעבור 35 ימי הפוגה כשכל החטופים ההומניטריים ישוחררו - ישארו 10 ימים להפסקת האש, ובמהלכן ינסו להגיע להסכמות על עסקה רחבה יותר.

שלב ג׳ (אם יגיעו להסכמות)

שחרור גברים חטופים שאינם חיילים

שלב ד׳ (אם יגיעו להסכמות)

שחרור חיילים וחיילות

שלב ה׳ ואחרון (במידה ויגיעו להסכמות)

שחרור כל הגופות שבידי חמאס.
מה המקור של זה?

הוספה: לא צריך גם אישור ממשלה לעסקה?
איך כבר בשבת יוצאת לדרך אם היום יום חמישי?

רחשי הלב

משתמש מקצוען
שליח הנשיא ביידן לסוגיית לבנון, עמוס הוכשטיין, יגיע לארץ בשבוע הבא לביקור בזק. ישראל העבירה מסר לארה"ב - "הפוגה ארוכה בדרום היא הזמן לקבל הכרעות בצפון". (כאן)

למי שרוצה לדעת למה ישראל חושבת בכלל על עסקה עם הפוגה ארוכה. וד"ל ואכמ"ל והמב"י

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שליח הנשיא ביידן לסוגיית לבנון, עמוס הוכשטיין, יגיע לארץ בשבוע הבא לביקור בזק. ישראל העבירה מסר לארה"ב - "הפוגה ארוכה בדרום היא הזמן לקבל הכרעות בצפון". (כאן)

למי שרוצה לדעת למה ישראל חושבת בכלל על עסקה עם הפוגה ארוכה. וד"ל ואכמ"ל והמב"י
אני כבר חושב ככה הרבה זמן.. במיוחד שהתאריך היעד שדובר עליו חודש פברואר הגיע..
וכל האוגדות שעלו לצפון בשבוע האחרון

אחד החכמים

משתמש מקצוען
אגב 2 הקבינטים מתכנסים היום

רשמית , על היום שאחרי

מעשית ,

כנראה יחליפו מתכונים לפני שידברו על זה

היום שאחרי מה בדיוק ? אחרי ששיכנסו 2000 מחבליםנוספים לעזה , אחרי שיסוגו מהרצועה .

בקיצור , הקבינט דן בעסקה

רחשי הלב

משתמש מקצוען
מישהו מבין איזה עיורון מודיעיני זה מייצר ?
לא אני ולא אתה מבינים, אבל השבוע שמעתי קצין בכיר שאומר שהרבה מחבלים נהרגו בעקבות ההפוגה הקודמת שהביאה לישראל מודיעין טוב.
אני לא יכול להתווכח עם כל המבינים פה, אבל הדיבור פה הוא שכל מקבלי ההחלטות הם חבורה של מופקרים נבערים חסרי אחריות וכו'.
נכון שכל גופי המודיעין והביטחון איבדו המון המון קרדיט בעקבות המחדל הקטסטרופלי של השביעי באוקטובר, אבל כשיוצאת מקבינט המלחמה סוג של הסכמה על מסגרת להסכם, והיא מתקבלת פה אחד בתמיכת כל הגורמים, יש להניח שהם יודעים הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מכל הידענים דכאן וגם מהפרשנים באולפנים.

אחד החכמים

משתמש מקצוען
לא אני ולא אתה מבינים, אבל השבוע שמעתי קצין בכיר שאומר שהרבה מחבלים נהרגו בעקבות ההפוגה הקודמת שהביאה לישראל מודיעין טוב.
אני לא יכול להתווכח עם כל המבינים פה, אבל הדיבור פה הוא שכל מקבלי ההחלטות הם חבורה של מופקרים נבערים חסרי אחריות וכו'.
נכון שכל גופי המודיעין והביטחון איבדו המון המון קרדיט בעקבות המחדל הקטסטרופלי של השביעי באוקטובר, אבל כשיוצאת מקבינט המלחמה סוג של הסכמה על מסגרת להסכם, והיא מתקבלת פה אחד בתמיכת כל הגורמים, יש להניח שהם יודעים הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מכל הידענים דכאן וגם מהפרשנים באולפנים.

א. ההפוגה הקודמת היתה 7 ימים

ב.ההפוגה הקודמת כללה התחייבות לאי הטסה , רק בדרום הרצועה, ובצפון רק 6 שעות ביום .

ג. במהלך ההפוגה הקודמת היו 2 אוגדות בצפון הרצועה ושלטו על שטח עצום , ומאידך חטיבת חאן יונס עדיין לא טופלה

במקרה הזה , יש כבר הישגים בשטח , וההפוגה תמסמס אותם , לאור העובדה שהכוחות נמצאים בפאתים ובהיקף קטן מאוד

בקיצור , תקרא את התדרוכים של האמריקאים , ההפוגה היא סיום המלחמה , אמנם לא סיום העימות , אך מלחמה כבר לא תהיה , מי שחושב שזה הזמן , שיגיד.

ובקשר לקבינט המלחמה , התשובה היא בשתי מילים ולטובת הקורא 3 : ביידן רונן צור

אחד החכמים

משתמש מקצוען
אגב

מישהו שם לב שלאורך כל היום לא היה אפילו דיווח אחד על תקיפה ברצועה .

היה מי בחמאס שאמר שלא יתנהל מו"מ תחת אש ? או שאני טועה ?

אם כן , מה הלחץ של חמאס להחזיר תשובה ,

סתם שואל

טאבו

משתמש סופר מקצוען
אגב

מישהו שם לב שלאורך כל היום לא היה אפילו דיווח אחד על תקיפה ברצועה .

היה מי בחמאס שאמר שלא יתנהל מו"מ תחת אש ? או שאני טועה ?
דיווחים על תקיפות:
תקיפה בדיר אל בלח
תקיפה בסביבת אזור שייח' זאיד, בצפון רצועת עזה.
בתקיפה בטל אל זעתר, בצפון רצועת עזה
ירי ארטילרי על כיכר אל-חיסבה והעיר אנסאר, ממערב לעיר עזה
בעזה מדווחים על ירי עז מאוד בסביבת המתחם הרפואי אל-שיפא, ממערב לעיר עזה.
4 מחוסלים בתקיפת בית משפחת ''דיירי באזור מזרח רפיח
תקיפה בחאן יונס באזור בית החולים האירופי

כל זה דיווחים שראיתי משעה 17:02

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אגב 2 הקבינטים מתכנסים היום

רשמית , על היום שאחרי

מעשית ,

כנראה יחליפו מתכונים לפני שידברו על זה

היום שאחרי מה בדיוק ? אחרי ששיכנסו 2000 מחבליםנוספים לעזה , אחרי שיסוגו מהרצועה .

בקיצור , הקבינט דן בעסקה
יתכן שחלק גדול מהעניין יהיה הצפון

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
אבישי גרינצייג:
שאלתי היום שני שרים שחברים בקבינט אם הם בכלל יודעים מה ההצעה. ענו לי שלא ממש. אל-ג׳זירה מעדכנת כעת שישראל כבר הסכימה להפסקת האש וכעת הגיע אישור ראשוני של חמאס. השלב הבא - להציב בפני הקבינט הצבעה על דיל שכבר נסגר.
או שאל ג'זירה משקרים.
באמת קשה לדעת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...