חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 17

מה לדעתך הגורם המרכזי שעלול להוביל למלחמה בין ישראל לחיזבאללה?

• פגיעה משמעותית של חיזבאללה בבסיס ישראלי

• מכת מנע ישראלית בהפתעה

• פגיעה ישראלית ביעדים איראניים

• חטיפה של חיילים ישראלים ח''ו

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני מציעה שנחכה עם הדיבורים על מופקרות העסקה למתי שתהיה עסקה.
כי באותה מידה אני הייתי יכולה לכתוב פה שסינוואר דורש כתנאי בסיסי לעסקה שיורידו אליו לבונקר את קרוקשנקס החתול.

אחד החכמים

משתמש מקצוען
דיווחים על תקיפות:
תקיפה בדיר אל בלח
תקיפה בסביבת אזור שייח' זאיד, בצפון רצועת עזה.
בתקיפה בטל אל זעתר, בצפון רצועת עזה
ירי ארטילרי על כיכר אל-חיסבה והעיר אנסאר, ממערב לעיר עזה
בעזה מדווחים על ירי עז מאוד בסביבת המתחם הרפואי אל-שיפא, ממערב לעיר עזה.
4 מחוסלים בתקיפת בית משפחת ''דיירי באזור מזרח רפיח
תקיפה בחאן יונס באזור בית החולים האירופי

כל זה דיווחים שראיתי משעה 17:02
סתם מעניין איפה ראית ?

נגיד זאת כך

המקומות שאני מתעדכן מהם , מאז פרוץ המלחמה , מספקים את התמונה הזאת

יתכן שיש מעט תקיפות ,

החשוב זו ההשוואה לימים אחרים

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
לפי הדיווחים מדובר במפעל של חברת "פרוקטר וגמבל" במחוז קוקלי בטורקיה בצפון-מערב המדינה שם מחזיק אותו אדם 7 בני ערובה החל מהשעה 10 בבוקר במחאה על התמיכה האמריקאית בישראל במסגרת מלחמתה בעזה. בתמונה שהוציא מהמקום נצפים דגל טורקיה ודגל פלסטין.
כוחות משטרה גדולים במקום. יתכן שמדובר בתמהוני.
(רשת ב')
מה קורה עם זה?

טורונטיאני

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יוצרי ai
'ווינט': גורם ישראלי בכיר אומר כי הסיכוי להגיע להסדר מדיני בצפון, שידחק את חיזבאללה צפונה, עומד נכון לעכשיו על 30%.
מה שלא ברור זה איך יש עדיין 30%...
חיזבאללה לא יזוז ללא פתרון צבאי!

אחד החכמים

משתמש מקצוען
מה שלא ברור זה איך יש עדיין 30%...
חיזבאללה לא יזוז ללא פתרון צבאי!
מה שלא נאמר :

הסיכוי שצה"ל יפתח בפעולה צבאית , אפילו פחות מ30%

תושבי הצפון היקרים , ליבנו איתכם ,

ביידן לא סופר אתכם , תתקשרו אליו אחרי הבחירות

[ אולי תנסו לרכוש מערכת "כיפת ברזל" ביתית , דברו עם אוסטין ]

נכון מאוד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
דובר משרד החוץ הקטארי: "אנחנו ממתינים לתגובת חמאס על ההצעה שעלתה בפסגת פריז והועברה לישראל. היא מבוססת על הפסקת אש הומניטרית, עדיין נמשכת העבודה על כמה פרטים. שני הצדדים הסכימו על המהות, מקווים שזה יושלם בתוך כמה שבעות".
אני קורא נכון?
בתוך כמה שבועות?
כלומר שום דבר לא מתוכנן מיידי, אז... להרגיע...
לא?
כנראה נפל טעות, וצריך להיות שעות במקום שבעות !!

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
הסיכוי שצה''ל יפתח אומנם פחות גבוה אבל הסיכוי שהתושבים יחזרו ללא פעולה צבאית הוא אולי 10% איך זה יקרה? מסתבר יותר שבעקבות תגובה חזקה לירי של חיזבאללה ולא כמכת מנע.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
מה שלא נאמר :

תושבי הצפון היקרים , ליבנו איתכם ,

ביידן לא סופר אתכם , תתקשרו אליו אחרי הבחירות

[ אולי תנסו לרכוש מערכת "כיפת ברזל" ביתית , דברו עם אוסטין ]
כדאי להפסיק ליאש.
ובכל מקרה:
הסיכוי שתהיה מלחמה בצפון?
נושק ל100%.
(חברים שלי שבמילואים בצפון מספרים, שמשחררים אותם - לעוד חודש-חודשיים מעכשיו. ואז הם אמורים לחזור, כשהמשתמע בצורה לא רשמית זה שאז תהיה מלחמה)
כרגע צריך לטפל בדרום, ו2 חזיתות זה ממש לא כדאי.
אז הצבא עושה עבודה מעולה.

נערך לאחרונה ב:

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
תקיפות התגובה של ארצות הברית על פגיעת הכטב"ם בבסיס אמריקני בירדן - יחלו בסוף השבוע, כך על פי דיווח בוול סטריט ג'ורנל.

(כל רגע)

הכל לפי התוכניות...
הם עוד מחפשים דיונה שאפשר לתקוף בלי לפגוע בחפים מפשע.
הרי כידוע, גם בבעלי חיים אסור לפגוע.
G-d also make them....

GBSA

משתמש סופר מקצוען

השיח’ נעים קאסם, סגנו של חסן נסראללה, מזכ”ל חזבאללה​

חזבאללה אינו מעוניין כעת בשיח על הדרישות הישראליות בדרום לבנון.
עם תום הלחימה בעזה תפסק הלחימה גם בדרום לבנון.

(אבו עלי)

@מישהו12

מזה החשש הגדול,
שחיזבאללה יפסיק את הירי,
ואנחנו לא ניזום מלחמה כי אף אחד לא רוצה לקחת אחריות על זה, והמפלצת רק תמשיך ותגדל.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה

השיח’ נעים קאסם, סגנו של חסן נסראללה, מזכ”ל חזבאללה​

חזבאללה אינו מעוניין כעת בשיח על הדרישות הישראליות בדרום לבנון.
עם תום הלחימה בעזה תפסק הלחימה גם בדרום לבנון.

(אבו עלי)

@מישהו12

מזה החשש הגדול,
שחיזבאללה יפסיק את הירי,
ואנחנו לא ניזום מלחמה כי אף אחד לא רוצה לקחת אחריות על זה, והמפלצת רק תמשיך ותגדל.
א. לדעתי יתקפו שם גם אם חיזבאללה יפסיק.
ב. כבר חלקתי עליך על המאמר ההוא...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
לא אני ולא אתה מבינים, אבל השבוע שמעתי קצין בכיר שאומר שהרבה מחבלים נהרגו בעקבות ההפוגה הקודמת שהביאה לישראל מודיעין טוב.
אני לא יכול להתווכח עם כל המבינים פה, אבל הדיבור פה הוא שכל מקבלי ההחלטות הם חבורה של מופקרים נבערים חסרי אחריות וכו'.
נכון שכל גופי המודיעין והביטחון איבדו המון המון קרדיט בעקבות המחדל הקטסטרופלי של השביעי באוקטובר, אבל כשיוצאת מקבינט המלחמה סוג של הסכמה על מסגרת להסכם, והיא מתקבלת פה אחד בתמיכת כל הגורמים, יש להניח שהם יודעים הרבה הרבה הרבה הרבה יותר מכל הידענים דכאן וגם מהפרשנים באולפנים.
זה נכון שהם יודעים הרבה דברים. אבל אל תשכח שהם פוליטיקאים! הם לא אנשי מקצוע! אפשר לומר שהרמטכ"ל הוא איש מקצוע, אלופי הפיקוד הם אנשי מקצוע, החיילים והקצינים הם אנשי מקצוע, אנשי מודיעין הם אנשי מקצוע אבל פוליטיקאים?? אין שום הבדל בינם לבינינו, כלום! חוץ מהעובדה שהם נבחרו על ידינו להוביל את המדינה.
ופוליטיקאי מקבל אינפורמציה מאנשי המקצוע וישר חושב - איזה אינטרס המידע הזה משרת אצלי? אם אעשה כך - האם הבוחרים שלי יאהבו את זה? האם יש לי סיכוי להמשיך עוד קדנציה? האם הקהל הרחב יאהב את זה? זה מה יש להם בראש ולא שום דבר אחר!
אז נכון שהם לא יובילו את המדינה לקטסטרופה גמורה, כי זה לא ישרת אותם בשום צורה, אבל הם יעשו כל דבר אחר, גם אם זה לא באמת יהיה טוב למדינה לאורך זמן.
לכן, ביבי ראה בזמנו של שליט שדעת הקהל מאוד נוטה לשחרר אותו והוא רצה את התהילה הזאת, לכן שחרר אותו תמורת אלף מחבלים פלוס. אה, מה יקרה עוד 10 שנים? 5 שנים? שטויות, את מי זה מעניין עכשיו? העיקר שאני ממשיך.
והנה, שליט שוחרר וחי, אדם אחד שאין קץ לחשיבותו, כן? אבל תמורתו ככל הנראה נתנו יותר מאלף אזרחים שנרצחו פלוס חיילים שנהרגו ועוד עשרות אלפי פצועים!
האם ביבי לא ידע מי זה סינוואר וכמה הוא מסוכן?
ידע.
ובכל זאת.
אולי הוא חלם בלילה לחסל אותו מתישהו, אולי הוא חשב שנצליח להגן על המדינה בצורה טובה.
אז הוא חשב.
אבל לא המחשבות האלו הובילו אותו לשחרר אותו, אלא האינטרס הפוליטי שלו בלבד! כל השאר הם קישוטים כדי לטשטש את המסוכנות של המהלך.
אם אין דעת תורה, אין כלום. אי אפשר לסמוך עליהם בכלל, ובמקום שאין אנשים, חייבים להיות איש וחייבים למחות כנגד פעולות כאלה. או עדיף, לשאול דעת תורה מה ניתן לעשות (למי שלא לומד תורה כמובן).

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...