תח"צ תחבורת מודיעין עילית - חברת קווים

מצב
הנושא נעול.

יוסף מ.

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני גם חושב נקודה נוספת שלא קשורה לעצם הבעיה, אם נהג לא מתנה כשורה ואתם על האוטובוס,
במיוחד אם זה לא עסק שלכם אל תתחילו לצעוק עליו (אני מדבר כמובן על נהג ערבי לפחות), זה עלול רק להכעיס אותו ןלפעמים הם עושים "על הפרנציפ".
לכן הייתי ממליץ לפעמים להתאפק במה שלא חייבים להגיב, וכמו שכבר אמרו "על תהיה צודק תהיה חכם".
בתיעוד של המקרה
היינו מרוויחים 2 דברים:
1. הנהג היה נרגע יותר מהר.
2. ניתן לפתוח פניה עם הוכחה

אני עשיתי פעם כך כשנהג היה עצבני ועצר את האוטובוס, עשיתי את עצמי מתעד וכן מתקשר לפקח,
ופתאום הבלתי יאומן קרה, הנהג התחל ליסוע.
שוב צריך מקרה לשקול לגופו של ענין.

יהודי פושט

משתמש פעיל
התקופה הזו דיי ארוכה
ואתה יודע שזו בעיה חריגה
מה היה עד אז? כמה שנים לקח לשפץ או בכלל לבנות כביש גישה הכי מינימלי ובטיחותי???
למה חריגה??? גם שם היו צריכים לשלוח מלאכים???
קח את הזמן שלך
זה אמור לקחת עד 2026
מוזמן לשאול את תושבי ירושלים איך זה אצלם
אתה רוצה שבין שתים לשלוש בלילה יגיעו אלפי מלאכים ויבנו את זה בדממה מופתית?
אין לי בעיה עם זה ב"ה אני כבר לא גר בעיר הזו, רק כתבתי את המציאות, וזה בהחלט אבסורד ששיפוצון כזה (לעומת הדוגמא של - ירושלים) אמור לקחת כ"כ המון זמן!!
לא מכיר. איפה אתה רואה שלא היתה לו השפעה?
שלקח כ"כ הרבה זמן עד שזה קרה, עכ"פ באף מקום לא שמענו / ראינו שמישהו שלח לו זרי תהילה ע"כ ואני לא חושב שאם הוא באמת היה עוששה משהו והוא לא היה קופץ על פרגון תקשותי אפי' הכי קטן!
זה לא הבעיה.
הבעיה שהוא יכול להיות גם גרוע יותר.
נניח ואתה בוחר ראש עיר חדש ומחר הוא דורש ארנונה - רחוב שלא משלם מספיק ארנונה אין פינוי זבל. מה תעשה אז?
חוץ מהעובדה שעוד לא שמענו את שמו של המועמד.
זה אתה צודק...

יהודי פושט

משתמש פעיל
אני גם חושב נקודה נוספת שלא קשורה לעצם הבעיה, אם נהג לא מתנהג כשורה ואתם על האוטובוס,
במיוחד אם זה לא עסק שלכם אל תתחילו לצעוק עליו (אני מדבר כמובן על נהג ערבי לפחות), זה עלול רק להכעיס אותו ןלפעמים הם עושים "על הפרנציפ".
לכן הייתי ממליץ לפעמים להתאפק במה שלא חייבים להגיב, וכמו שכבר אמרו "על תהיה צודק תהיה חכם".
בתיעוד של המקרה
היינו מרוויחים 2 דברים:
1. הנהג היה נרגע יותר מהר.
2. ניתן לפתוח פניה עם הוכחה

אני עשיתי פעם כך כשנהג היה עצבני ועצר את האוטובוס, עשיתי את עצמי מתעד וכן מתקשר לפקח,
ופתאום הבלתי יאומן קרה, הנהג התחל ליסוע.
שוב צריך מקרה לשקול לגופו של ענין.
ומצ"ש נהגים שצורחים על נשים וילדים, לתת להם להתמודד לבד???

כל מקרה לגופו...

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
יש חובה לחברת קווים שאינה קשורה למחסור בנהגים וכד' או למנהל עבודה אנטישמי:
יש חובה במכרז כי בהעסקת אוטובוס קבלני חובה שיהיה לו שילוט מואר מ3 צדדים של מספר הקו
וכן חובה שהוא יהיה מדווח במערכת GPS.

כיום כל הקבלנים מחזיקים שלט אחד מנייר בקצה השמשה הקידמית וזהו.
וכמעט ואין על הקבלנים דיווח במערכות של מידע על קווי האוטובוסים וגם לא באתרים כמו מוביט או איפה בוס
(אתה יכול להתקשר בתחנה בב"ב ולשמוע שהקו הבא למודיעין עילית יגיע בעוד 50 דק' ואחרי רגע מגיעים אוטובוסים קבלניים)

למה לא מטפלים בבעיות הקטנות הללו?
זה זלזלול אמיתי בצרכן שאין לו שום תירוץ.

הגולם החולם

משתמש מקצוען
לסיבה שהתחבורה בעיר הזו נראית כמו שהיא נראית, לעומת ירושלים לדוגמא שמשתפרת ללא הפסקה בעניני התחבורה (ולא רק!)
לדעתי מדובר בצירוף של ששתי סיבות מרכזיות
א. חוסר הבנה והשתתפות של האחראים על כך, כלומר, אף אחד מהאחראים על הקטסטרופה כנראה שאינו משתמש בתחבורה ציבורית
ב. גם בירושלים זה ככה.
אבל
בירושלים יש המון אנשים בעלי כוח, כי כל אדם עם קשר לרשתות החברתיות בכוחו לעורר מהומה על כל בור בכביש.
במו"ע אין את האפשרות הזאת.
ולכן הם לא מרגישים צורך לשפר, טוב להם שכולם יסבלו ולא יציצו (תרתי משמע)

נ. ב. הכביש שבין גרין פארק לנתיבות המשפט נבנה למעלה משש שנים (בחלקו כמעט עשר!!!) על קטע כביש שבירושלים לוקח סדר גודל של מקסימום חצי שנה לגמור אותו, כנ"ל הזוועה ברחוב ח"ח בעיר שם.
זה פשוט סטנדרטים של עולם שלישי (רביעי?), ולאף אחד אין יכולת אמיתית לצעוק על זה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
נ. ב. הכביש שבין גרין פארק לנתיבות המשפט נבנה למעלה משש שנים (בחלקו כמעט עשר!!!) על קטע כביש שבירושלים לוקח סדר גודל של מקסימום חצי שנה לגמור אותו, כנ"ל הזוועה ברחוב ח"ח בעיר שם.
אם אתה מתכוין על מנחת שלמה, רשמית לא היה האמור להיות שם בכלל כביש.
צריך לומר תודה למי שהצליח שבסוף כן יהיה כביש (אמנם כן היה אמור להיות כביש ממקום אחר והוא כן נחסם)

ק'סניק

משתמש מקצוען
צריך לומר תודה למי שהצליח שבסוף כן יהיה כביש (אמנם כן היה אמור להיות כביש ממקום אחר והוא כן נחסם)
שלא יעשו לנו טובות מי שבא לעשות טובות שיעוף מהעריה מי שבא לעבוד מוזמן להתחיל לעשות את זה..

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
שלא יעשו לנו טובות מי שבא לעשות טובות שיעוף מהעריה מי שבא לעבוד מוזמן להתחיל לעשות את זה..
אתה רוצה שהם באמת יעבדו כמו שצריך?
אין בעיה! אכיפה על כל חריגת בניה, דו"חות חניה, ביטול הנחה בארנונה לכל ה"אברכים" וכו' וכו'
(וגם ניקיון ותחזוקה נורמליים) מה אתה מעדיף?

ק'סניק

משתמש מקצוען
אתה רוצה שהם באמת יעבדו כמו שצריך?
אין בעיה! אכיפה על כל חריגת בניה, דו"חות חניה, ביטול הנחה בארנונה לכל ה"אברכים" וכו' וכו'
(וגם ניקיון ותחזוקה נורמליים) מה אתה מעדיף?
זה סתימת פיות!!!!
זו ממש לא טענה דיברנו על הכביש במנחת שלמה שהכל היה אינטרסים עם חברות הבניה של העיר אין לזה שום קשר לבעיות הכלכליות של העיר...
אותו הדבר לגבי ח"ח וכן אותו הדבר לגבי בית שמאי...
גם בכסף שכן האברכים משלמים לא עושים כלום!!! תראה מה קורה בערים אחרות איזה פיתוח יש שם אז אצלינו שאומנם רובם משלמים הרבה פחות אבל גם רחוב אחד לוקח שנים לעשות???? וגם זה מתפרק כבר..
אני לא מדבר עם גינון שלא עושים כלום בכל העיר רק פעם בשנה למעט רחוב בית הלל וגם זה רק עד ח"ח מעבר לזה הכל קוצים ודרדרים.. זה כבר לא בדרך לבית של גוטרמן...
בקיצור העיר לא מנוהלת ואין מה להתווכח בנושא הזה...
וסתם כך גילוי נאות אני משלם ארנונה על מלא..

ק'סניק

משתמש מקצוען
דוגמאות בבקשה
אפי' ירושלים כמה שהיא כולה אתר בניה ויש הרבה קובלנות על זה..
אבל אתה יודע כמה רחובות שופצו בשנים האחרונות????
עצם זה שכל העיר בבניה זה רק מעיד על רצון לשדרג לשנות... על מה אנחנו מדברים על רחוב אחד שתיים רבונו של עולם גם את זה אי אפשר לעשות???
באיזה עיר אתה נוסע בכביש בדיוק עם בורות בכל מטר????
אפי' בבני ברק ריבדו את כל השומר וחלק מר"ע...
גם את זה לא עושים במו"ע..
צר לי אבל לא מבין אפי' מה הנושא לויכוח..

המעוצב

משתמש צעיר
מקלב ב"ה נחשב לאחד הנציגים היותר בולטים בדאגתם לציבור החרדי אם לא הבולט שבהם,
ולכן מה האינטרס להחליפו?
לגבי ראש העיר יש עליו הרבה ביקורת התנהלותית (אם כי לא הכל צו
ודאי שודאי שמקלב היה אחד החזקים ביותר שידעה הכנסת והחרדים בכלל .
ובפרט בנושא התחבורה שהיה ידיו רב לו בזה - ולא בחינם קיבל תפקיד בכיר ביותר סגן שר התחבורה ואחראי על התחבורה בערים החרדיות .
דא עקא שזה בגדר היה...
התחבורה היום במודיעין עילית ושאר חלקי הארץ לפחות בחרדים גרועה ביותר . - תחת המשמרת גם של מקלב
לא צריך להחליף אותו אלא שכל ראש עיר חרדי ידע שהתפקיד מסתיים אחרי 4 שנים והביתה . - והשאלה היא האם אתה רוצה שיזכרו אותך כטוב מקצועי .

או כמו שזוכרים את גוטרמן .....

המעוצב

משתמש צעיר
מה הקשר לראש העיר?
זה נכון שישנה תחושה כזאת במו"ע שהעירייה לא עושה כלום

כשהוועד בית בבנין שלך יפסיק לנקות את הבנין ויזניח אותו .
לא תגיד מה הקשר של הועד בית - פשוט תחליף אותו ואז תדע האם באמת זה לא היה קשור אליו .
וד"ל

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אפי' ירושלים כמה שהיא כולה אתר בניה ויש הרבה קובלנות על זה..
אבל אתה יודע כמה רחובות שופצו בשנים האחרונות????
ואתה יודע כמה ארנונה משלמים שם? (אחרי הנחה)
וכמה שכונות שם נראות כמו...
אגב, ברמת שלמה לקח כמעט שנה וחצי לבנות כיכר!! ומי מדבר בכלל על חידוש גינות בירושלים...

ק'סניק

משתמש מקצוען
ואתה יודע כמה ארנונה משלמים שם? (אחרי הנחה)
וכמה שכונות שם נראות כמו...
אגב, ברמת שלמה לקח כמעט שנה וחצי לבנות כיכר!! ומי מדבר בכלל על חידוש גינות בירושלים...
אפשר לשאול במה אתה מתעסק???
לא חייב לענות אבל משום מה מרגיש לי משהו...

גונן

משתמש מקצוען
יש חובה לחברת קווים שאינה קשורה למחסור בנהגים וכד' או למנהל עבודה אנטישמי:
יש חובה במכרז כי בהעסקת אוטובוס קבלני חובה שיהיה לו שילוט מואר מ3 צדדים של מספר הקו
וכן חובה שהוא יהיה מדווח במערכת GPS.

כיום כל הקבלנים מחזיקים שלט אחד מנייר בקצה השמשה הקידמית וזהו.
וכמעט ואין על הקבלנים דיווח במערכות של מידע על קווי האוטובוסים וגם לא באתרים כמו מוביט או איפה בוס
(אתה יכול להתקשר בתחנה בב"ב ולשמוע שהקו הבא למודיעין עילית יגיע בעוד 50 דק' ואחרי רגע מגיעים אוטובוסים קבלניים)

למה לא מטפלים בבעיות הקטנות הללו?
זה זלזלול אמיתי בצרכן שאין לו שום תירוץ.
לפעמים יש בזה גם משהו טוב ;), שהמכשיר שלהם לא עובד או שאין להם בכלל מכשיר ואז לא צריך לשלם לפחות.
אבל כמובן שזה לא באמת שווה את הסיוט (ולפעמים גם חיכית וגם תשלם כי המכשיר עובד).

הגולם החולם

משתמש מקצוען
כמדומני שרואים לכביש הזה שד' הית שמאי, בין כיכר גרין פארק לכיכר גן הדסים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה