עיצוב עזרה בתכנון יחידת דיור

שירה111

משתמש רשום
שלום לכולם,

אנחנו באמצע לתכנן יחידה ברמת אהרן בבני ברק.
אני יותר מאשמח לתגובות/הערות/שיפורים
או כל פידבק אחר שיש לכם!

כמה הערות שחשוב להבין לפני:
היחידה היא בקומת קרקע בחזית הבנין.

צד ימין - צד שפונה לחזית הבנין (לא מספיק פרטיות)
שמאל - צד שפונה לשביל צדדי של הבנין (חצי פרטיות...)
למטה - פונה לשביל לכניסה לבנין (אפס פרטיות, אפשר לעשות שם רק חלון גבוה לאורור אמבטיה ושירותים וכו)
למעלה - פונה לבנין ליד, ויש גדר עם צמחיה גבוהה שמפרידה (יש שם הכי הרבה פרטיות, ולכן חלון של חדר שינה עדיף שיהיה לשם)

יש בשטח של היחידה די הרבה עמודים (מסומנים בורוד, הם 10*10) + עמוד תמיכה של רלסים (מסומן בעיגול ורוד חלול)

בהתחלה חשבנו לעשות יחידה של חדר וחצי + חדרון נפרד להשכרה, אחרי שהאדריכלית התחילה לשרטט את היחידה, הבנו שהוא יוצא קטן מידי ופשוט חבל לעשות אותו.
אז אני חושבת על מה האופציות שאפשר לנצל אותו בצורה טובה, כדי שייצא חלל יפה של סלון מטבח + 2 חדרים (במקום חדר וחצי)

את דלת הכניסה אפשר לעשות מהחזית (אבל עדיף פחות כי אין פרטיות)
או מלמעלה (הצד המשותף לבנין ליד) כדי שיהיה יותר פרטיות.

מצרפת תוכנית של האדריכלית (שלא מנצלת את החלל שהיה מיועד למשרדון) + תוכניות שאני עשיתי בפוור פוינט (לא מכירה משהו אחר...) ששם ניסיתי להשתמש בחלל הזה, אבל הם לא מספיק מדויקות במידות וכו.

אשמח לעזרה ברעיונות, ולפידבק על התוכניות הקיימות.
כמובן שאחר כך אני יישב על זה עם האדריכלית בצורה מסודרת...

תוכנית של האדריכלית:
1684441128499.png

תוכנית ראשונה שאני עשיתי, אבל הכניסה מהחזית (יכול להיות שאפשר לשין שם איזה קיר, וככה כן תהיה פרטיות.
1684441208174.png

תוכנית שניה שאני עשיתי, כניסה מהצד, לא חילקתי מספיק טוב את הסלון והמטבח (יותר התמקדתי בחלוקה של הקירות)
1684441328967.png

תוכנית שלישית שאני עשיתי, בחלל בצד שמתי את המטבח + קיר שמגיע עד הרלס (כדי שלא יהיה סתם תקוע באמצע המטבח)
1684441345890.png

-אסתר גרין-

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
התכנית של האדריכלית מתוכננת הכי טוב שאפשר יש שם זרימה טובה ומיקומים נכונים לכל דבר.
רק הערה קטנה, תמיד צריך לנסות הכל כדי לעשות חלונות כמה שיותר גדולים איפה שאפשר בהתחשב במיקום של הדירה. במיוחד בדירת קרקע הדירה חשוכה ויש תחושת צפיפות, אפשר לעשות חלונות ארוכים כלפי מטה או מעלה תלוי כמובן במיקום, גם אם זה לעשות חצי חלון קבוע עם זכוכית חלבית (וסורגים לתחושת ביטחון...)
הייתי מציעה שאם השביל לדירה הוא רק לאותה דירה,את הגדר הפרדה הייתי מרימה עד מותניים ומשם ומעלה עד גובה ראש גדר במבוק צפוף ואז פותחת כמה שיותר חלון בסלון, חלונות גדולים זה חשוב וכדי להשקיע בזה,
בהצלחה רבה! וס"ד עם שוכרים טובים...

שירה111

משתמש רשום
תודה על התגובה!

התכנית של האדריכלית מעולה (זה תוכנית שהנחתי אותה מראש), אבל עכשיו כשהחלטנו לא לעשות את המשרדון (כי לא הגיוני במבחינת גדלים), השטח הזה נשאר חסר שימוש לחלוטין, ונהיה יחידה עם חדר שינה יחסית מצומצם + חצי חדר + רבע חדר שיוצא ממנו.
קצת מוזר, לא?

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני אישית הייתי שוכרת את הדירה הראשונה:)
כשיש מיני מסדרון לחדרים
זה מרגיש הרבה יותר דירה ומיחידה

הייתי מנסה לשנות באזור החדרים שהנישה הזו תשמש לפינת משחקים /לימוד /עבודה מחדר הילדים
בנוסף, תנסו לתת מקום לחדר כביסה.

אגב, בחדר ילדים של יחידה אין צורך במכתבייה
יותר חשוב ארון בגדים

-אסתר גרין-

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על התגובה!

התכנית של האדריכלית מעולה (זה תוכנית שהנחתי אותה מראש), אבל עכשיו כשהחלטנו לא לעשות את המשרדון (כי לא הגיוני במבחינת גדלים), השטח הזה נשאר חסר שימוש לחלוטין, ונהיה יחידה עם חדר שינה יחסית מצומצם + חצי חדר + רבע חדר שיוצא ממנו.
קצת מוזר, לא?
אני אכן שמה לב עכשיו לחצי חדר בתוך חדר...לא מנוצל כראוי,
האופציה הזאת שאת מציעה (מה שצירפתי..)נראית יותר טוב למרות הכניסה בחזית, ולא צריך להוסיף קירות, יש היום פתרונות דקורטיביים ליצר פרטיות בלי להוסיף קירות...יותר זול ויותר יפה ונעים,
וכן לגבי החדר הנוסף- עדיף למקם את החלון בצד העליון-הפונה לבנין השני, זה יתן פרטיות יותר...
וכן באזור המטבח (בקיר השמאלי)הייתי עושה חלון כמה שיותר גדול ואף ממשיכה אותו אחרי העמוד...
כמובן שאת העמדת הריהוט והמטבח אפשר לשנות מעט,
בהצלחה רבה!!
1684659873833.png

שירה111

משתמש רשום
תודה על הפידבקים!
בנושא החלונות אני מסכימה לגמרי, פשוט בתוכניות שלי, יותר שמתי דגש לקירות הפנימיים עצמם
ולא שרטטתי את החלונות כמו שצריך, אבל כמובן שנעשה אותם גדולים ועם פרטיות ככל הניתן (של החדר לבנין השני וכו), וגם לא העמדתי לגמרי נכון את הרהיטים.
האופציה הזאת שאת מציעה (מה שצירפתי..)נראית יותר טוב למרות הכניסה בחזית, ולא צריך להוסיף קירות, יש היום פתרונות דקורטיביים ליצר פרטיות בלי להוסיף קירות...יותר זול ויותר יפה ונעים,
איזה פתרונות דקורטיבים יש?
כי האופציה הזאת אכן טובה, חוץ מהכניסה בחזית (ממש רואים את כל הבית מהכניסה)

-אסתר גרין-

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם תוכלי לצרף תמונה שתים של המיקום בו ימקמו את היחידה ביחס לבנין וכל מה שמסביב אפשר יהיה לראות מה ניתן לעשות
אני מנסה להבין מה זה הקיר הזה (שסימנתי בצהוב)ומי עובר בשביל ומאחורי השביל...
עם תמונה של המקום הכל יהיה יותר ברור...
1684663178488.png

שירה111

משתמש רשום
מעלה, צד ימין זה הכיוון שפונה לבנין השני, צד שמאל זה שביל כניסה לבנין.
סימנתי את הריבוע של היחידה בורוד.
1684664309419.png

-אסתר גרין-

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה שביל שאנחנו נבנה בשביל כניסה ליחידה, הוא מקביל לרחוב, וחשוף אליו כרגע
אם הבנתי נכון השביל יהיה בין החומה הקימת בחזית של הבנין לבין היחידה ,
כך שמה שאני מציעה זה ממש פשוט,
את הגדר הפרדה הייתי מרימה עד מותניים ומשם ומעלה עד גובה ראש גדר במבוק צפוף כמובן שצמחיה תוסיף הרבה לתחושה נעימה. אך זה אכן שיקול רציני אשר תלוי בכמה האזור פעיל באנשים במהלך היום...

יעקב נוימן

משתמש פעיל
התכנית של האדריכלית מתוכננת הכי טוב שאפשר יש שם זרימה טובה ומיקומים נכונים לכל דבר.
רק הערה קטנה, תמיד צריך לנסות הכל כדי לעשות חלונות כמה שיותר גדולים איפה שאפשר בהתחשב במיקום של הדירה. במיוחד בדירת קרקע הדירה חשוכה ויש תחושת צפיפות, אפשר לעשות חלונות ארוכים כלפי מטה או מעלה תלוי כמובן במיקום, גם אם זה לעשות חצי חלון קבוע עם זכוכית חלבית (וסורגים לתחושת ביטחון...)
הייתי מציעה שאם השביל לדירה הוא רק לאותה דירה,את הגדר הפרדה הייתי מרימה עד מותניים ומשם ומעלה עד גובה ראש גדר במבוק צפוף ואז פותחת כמה שיותר חלון בסלון, חלונות גדולים זה חשוב וכדי להשקיע בזה,
בהצלחה רבה! וס"ד עם שוכרים טובים...
מסכים מאד. הערות אחדות: להשתדל שעמוד יהיה צמוד לקיר, גם אם זה מחייב שינוי המידות חדרים. בנוסף, מומלץ להשתמש במיטות עם נפח אחסנה גדול מתחתיהן, זה יכול לחסוך קצת בשטח שהארונות גוזלים

seven up

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי משנה את מיקום הדלת של הח. רחצה הורים ומחליפה את מיקומי הסניטרים לדעתי נכון יותר.
מתקבלת מבואה נחמדה לאמבטיה שניתן לשים בה שולחן איפור/ כורסא...
בחדר ילדים, כדאי להוסיף ארון.
1685354812348.png

seven up

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
במחשבה שניה, נראה לי עדיף כך:
1685355014682.png

שירה111

משתמש רשום
אהבתי את השינוי של היחידת הורים, באמת מונע את המסדרון המוזר בהתחלה, תודה!

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי משנה את מיקום הדלת של הח. רחצה הורים ומחליפה את מיקומי הסניטרים לדעתי נכון יותר.
מתקבלת מבואה נחמדה לאמבטיה שניתן לשים בה שולחן איפור/ כורסא...
בחדר ילדים, כדאי להוסיף ארון.
צפה בקובץ המצורף 1385209
הרעיון של הכניסה ליחידת הורים- מעולה!
המיטה בחדר ילדים לא נכנסת שם
רוחב החדר 244
מיטה לפחות 190
נשאר 54 לכנף הדלת
הייתי משאירה את המיטה במקומה
ומוסיפה ארון של 160 מול הדלת
ישאר 84 לכנף הדלת

seven up

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הרעיון של הכניסה ליחידת הורים- מעולה!
המיטה בחדר ילדים לא נכנסת שם
רוחב החדר 244
מיטה לפחות 190
נשאר 54 לכנף הדלת
ישאר 84 לכנף הדלת
שימי לב שאורך של החדר כולל הנישה זה נראה לפחות 274, ובמקרה כזה יש מספיק מקום לכנף הדלת.

שירה111

משתמש רשום
תאמת שהיחידת הורים (האמבטיה השניה) לא תבנה עכשיו, אלא תשאר כנישה של חדר עבודה/לימוד וכו, (זה נישה קצת בעייתית מבחינת בניה, ואנחנו מקווים לבנות אותה אבל עדיין יש איזה 5% שלא נבנה, לכן לא שמנו שם חלק קריטי של הבית)
תכננו שם יחידת הורים משום שיש מצב סביר שעוד שנה-שנתיים נרחיב את כל היחידה ב2 מטר לכל האורך (עם הרחבה של הבנין) ואז נגדיל את הסלון ונוסיף איזה חצי חדר, ויהיה צורך לעוד שירותים.

רוחב החדר 244
מיטה לפחות 190
נשאר 54 לכנף הדלת
ישאר 84 לכנף הדלת
תאמת שלא מספיק הבנתי, יש מצב לשרטוטון קטן?

תודה לכולם!

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שימי לב שאורך של החדר כולל הנישה זה נראה לפחות 274, ובמקרה כזה יש מספיק מקום לכנף הדלת.
צודקת
לא שמתי לב לנישה
אבל תיכנס שם מיטה בלי אפשרות לפתוח
תאמת שלא מספיק הבנתי, יש מצב לשרטוטון קטן?

תודה לכולם!
בגלל הנישה ליד החלון המיטה תיכנס
אבל לא יוכלו לפתוח את המיטה מתחת
המיטה התחתונה תיתקע בקיר ליד העמוד הוורוד עם ה30 עליו
לפרוג.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה