שאלה תכנון דירה - נקודות פתוחות, עזרה!

לא אני

משתמש מקצוען
מעלה לפיקית..
שלום לכל המוכשרות!

אשמח אם תוכלו לשים עין על כמה נקודות בתוכנית הדירה שאני מתלבטת לגביהן. מדובר בדירה קטנה שעוברת תוספת בניה ומחולקת ליחידה גדולה (כניסה מהבנין) ודירת 5 חדרים (עם כניסה מחצר מוגבהת). יש די מגבלות בתכנון בשל אילוצי עמודים גדולים יחסית שקיבלנו "ירושה" מבניה של השכן למעלה.

1. מיקום פינת נטילת ידים – כרגע ממוקם באמצע ארון הכניסה, ולא מול השירותים. א. כדי "לשבור" את הגובה בארון הכניסה. ב. פחות יפה לטעמי שזה הדבר בראשון שרואים בכניסה לבית. אבל מתלבטת לגבי הפרקטיות מבחינת לכלוך שיוצרת פינה כזו.

יש אופציה למקם בנישה מאחורי שירותי האורחים, אבל זה יכניס כל אורח לתוך הסלון פנימה... חשבתי לנצל במקום זה את הנישה לפינת הדלקת נרות קסומה.

2. תאורה בסוכה - הסוכה היא חלק משמעותי בסלון, רציתי תאורה תלויה באיזור הספות, אבל התקרה אמורה להיות תקרה פריקה כמובן. אשמח לפתרונות.

3. מטבח – קיר ה"גבוהים" מפוצל ונמצא באמצע ה"ריש". פחות אוהבת את המראה. מצד שני לא מצאתי מיקום אחר שיאפשר גם משטחי עבודה מספקים וארונות מזווה מכילים, גם חיבור בין ארונות מזווה לשיש פנוי בשביל ארון צידי למיקסר וכד', גם מספיק מרחב מחיה במטבח עצמו. אם למישהי יש רעיון אחר אשמח לשמוע. (לא עם אי...)

4. יחידת אירוח – האם הגודל אכן ריאלי למקלחון + שירותים וכיור קטן?

5. חדר שינה – כרגע יש מרחק של 55 ס"מ בלבד בין המיטה לארון. לדעתכן צפוף מידי? בצד ימין יש מעבר של 80 ס"מ שאמור להכיל גם עריסה...

6. יחידת הורים – בשל הרוחב הצר, מתלבטת לגבי אמבטיה פינתית מפנקת או אמבטיה מלבנית רגילה כדי לאפשר יותר מרווח עמידה ותזוזה בחדר עצמו.

7. מטבח פסח – מוקם על קיר המטבח כדי לאפשר בעתיד לפרוץ דלת ולספח את חצי החדר של היחידה לדירה. מצד שני העברה לקיר הנגדי תאפשר בפסח לסובב את המקרר לכיוון מטבח הפסח, או לחילופין להזיז אותו ולאפשר מעבר רציף למטבח למשטחי עבודה גדולים יותר על השולחן שם.
תוכנית דירה ויחידה_page-0001.jpg
תוכנית דירה ויחידה_page-0001.jpg

קבצים מצורפים

• תוכנית דירה ויחידה.pdf
    KB 133.3 · צפיות: 27
נערך לאחרונה ב:

TamArch1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
5. חדר שינה – כרגע יש מרחק של 55 ס"מ בלבד בין המיטה לארון. לדעתכן צפוף מידי? בצד ימין יש מעבר של 80 ס"מ שאמור להכיל גם עריסה...

6. יחידת הורים – בשל הרוחב הצר, מתלבטת לגבי אמבטיה פינתית מפנקת או אמבטיה מלבנית רגילה כדי לאפשר יותר מרווח עמידה ותזוזה בחדר עצמו.
לגבי זה
הייתי מתכננת את חדר השינה בצורה כזו
הרבה יותר מרווח
ואפשר גם להקטין את רוחב היחידה ולהגדיל קצת את החדר
1704148710640.png

נערך לאחרונה ב:

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לא היה לי סבלנות לקרא עכשיו הכל (אולי מחר. למה אני ערה בכלל בכזו שעה???)
סתם משהו אחד שהפריע לי, בלי קשר לנק' שנכתבו
רוחב החדר כביסה 135
מכונת כביסה עם הצנרת מאחורה 65 לפחות
נשאר 70
אני מבינה שמתכוונים לתלות כביסה בחלון שם
70 סמ לא ממש נח לתנועה
שאר החדר יכול להיות עם ארונות בעומק מופחת
וגם אם יהיה בעומק 55, שזה עומק רגיל לאונות- ישאר 80 שזה בסדר
באזור המכונה- מייבש כדאי 'לגנוב' קצת מהחדר ליד ולהפוך את החלון
ככה שאחרי המכונה ישאר מרחב לתנועה בגודל 90 סמ (אידיאלי. אפשר מעט פחות)

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

חני וולפא מעצבת פנים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
נכון לגמרי
אם הם לא מקפידים על צפון-דרום
במידה וכן
תכנון כזה מנצל יותר את השטח והופך אותו למרווח!!
(גודל הארון ומיקום המיטות ניתנים לשינוי כמובן)
ולא גורם לבזבוז של כזה מעבר ארוך עד ליחידת ההורים.
(שעוד אמורה להכיל גם עריסה)
(הייתי מצרה את היחידה ל 1.20 ושומרת על מרחק תיקני בין מיטה לארון)
1704199303564.png

TamArch1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
במידה וכן
תכנון כזה מנצל יותר את השטח והופך אותו למרווח!!
(גודל הארון ומיקום המיטות ניתנים לשינוי כמובן)
ולא גורם לבזבוז של כזה מעבר ארוך עד ליחידת ההורים.
(שעוד אמורה להכיל גם עריסה)
(הייתי מצרה את היחידה ל 1.20 ושומרת על מרחק תיקני בין מיטה לארון)
צפה בקובץ המצורף 1541305
רעיון יפה
אבל שימי לב שיש פה עמוד
1704200556108.png

אני הייתי טיפה משנה את החדר האמבטיה וגורם לו להיות טיפה יותר על חשבון חדר השרות ופחות על חשבון הפרזדור (יתכן שתוכלי לעשות שם את הכיור).

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
1. מיקום פינת נטילת ידים – כרגע ממוקם באמצע ארון הכניסה, ולא מול השירותים. א. כדי "לשבור" את הגובה בארון הכניסה. ב. פחות יפה לטעמי שזה הדבר בראשון שרואים בכניסה לבית. אבל מתלבטת לגבי הפרקטיות מבחינת לכלוך שיוצרת פינה כזו.
החשיבה לשבור את הארון הגבוה היא חשיבה יפה ונכונה,
לגבי פינת נטילה בכניסה - אפשר לעשות שם קיר יפהפה של שילוב נגרות ופינת נטילה, זה יכול להיות מאד מרשים ואסטטי.
מבחינת לכלוך - עושה רושם שיש לך שם עומק 60 ס"מ כך שהייתי פחות מוטרדת משפריצים וטיפות. אם הפינת נטילה גדולה מספיק, יש לה כיור וברז מותאמים למידה - חושבת שאת יכולה להיות רגועה בעניין הזה.
יש אופציה למקם בנישה מאחורי שירותי האורחים, אבל זה יכניס כל אורח לתוך הסלון פנימה... חשבתי לנצל במקום זה את הנישה לפינת הדלקת נרות קסומה.
צודקת
2. תאורה בסוכה - הסוכה היא חלק משמעותי בסלון, רציתי תאורה תלויה באיזור הספות, אבל התקרה אמורה להיות תקרה פריקה כמובן. אשמח לפתרונות.
יש הרבה פתרונות, הכל תלוי בעיצוב הכללי ובצרכים שלכם,
יש אפשרות לעשות סינר גבס בהיקף של 30/40 ס"מ ולמקם עליו תאורה, יש אפשרות לתת תאורת קיר, או אפילו תאורה מסביב לתקרת הפריקה
הכל תלוי בסגנון העיצוב הכללי של הסלון,
אם יש מערכת מיזוג שאמורה להשתלב בתקרת הגבס - זה עוד נתון משמעותי מאד לעיצוב של התקרה
מטבח – קיר ה"גבוהים" מפוצל ונמצא באמצע ה"ריש". פחות אוהבת את המראה. מצד שני לא מצאתי מיקום אחר שיאפשר גם משטחי עבודה מספקים וארונות מזווה מכילים, גם חיבור בין ארונות מזווה לשיש פנוי בשביל ארון צידי למיקסר וכד', גם מספיק מרחב מחיה במטבח עצמו. אם למישהי יש רעיון אחר אשמח לשמוע. (לא עם אי...)
המטבח כפי שהוא כרגע עוד זקוק להרבה מאד עיבוד, נראה כי התכנון שלו כרגע די מפוספס וחבל
מבחינת המטראז' שלו הייתי מצפה כן לראות יותר משטחים, יותר ארונות גבוהים, יותר ניצול וזרימה במטבח.
ויש כאן בפירוש אפשרות ליותר
(ספציפית הכיור הבשרי נמצא במיקום לא הגיוני - אין שום משטח בינו לבין הכיריים)
יחידת אירוח – האם הגודל אכן ריאלי למקלחון + שירותים וכיור קטן?
צפוף, אבל אפשרי
חדר שינה – כרגע יש מרחק של 55 ס"מ בלבד בין המיטה לארון. לדעתכן צפוף מידי? בצד ימין יש מעבר של 80 ס"מ שאמור להכיל גם עריסה...
אני חושבת שאם החדר אמור להכיל גם עריסה - צריך לחשוב על תכנון שונה,
כי לשים עריסה של 60 ס"מ רוחב במעבר של 80, זה לא הגיוני
יחידת הורים – בשל הרוחב הצר, מתלבטת לגבי אמבטיה פינתית מפנקת או אמבטיה מלבנית רגילה כדי לאפשר יותר מרווח עמידה ותזוזה בחדר עצמו.
פינתית עדיפה לדעתי, אבל הייתי קודם מטפלת בתכנון של חדר השינה
יש מצב שגם חדר הרחצה ישתנה בעקבותיו והדילמה תיפתר מאליה
מטבח פסח – מוקם על קיר המטבח כדי לאפשר בעתיד לפרוץ דלת ולספח את חצי החדר של היחידה לדירה. מצד שני העברה לקיר הנגדי תאפשר בפסח לסובב את המקרר לכיוון מטבח הפסח, או לחילופין להזיז אותו ולאפשר מעבר רציף למטבח למשטחי עבודה גדולים יותר על השולחן שם.
האם צירוף החדר לדירה יהיה רלוונטי באופן וודאי בשנים הקרובות?
אם כן, הייתי משאירה ככה
אם לא, או שהצירוף ייתכן ולא יקרה בכלל - כן הייתי שוקלת להעביר לקיר הנגדי.

בהצלחה!

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כאן עשיתי תאורה שמשתלבת כל השנה בתקרה
ובסוכות נשארת גם כתאורה בסוכה סלון.jpg
4. יחידת אירוח – האם הגודל אכן ריאלי למקלחון + שירותים וכיור קטן?
אם זה רק כיור קטן
ולא כמו שמשורטט בתוכנית- כיור עם משטח.
אז אפשרי בהחלט

חני וולפא מעצבת פנים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הייתי מרחיקה את הכיור מהכניסה!
איך שלא יהיה גם ללא שפריצים כיור הוא מקום מועד.
(אפשרי לעשות היום ארונות כניסה מטורפים בלי הצורך לשבור עם כיור )
הייתי מעבירה לנישה (בלאו הכי איזה אורח מגיע לבית ונמצא רק באזור השירותים והדלת כניסה???)
או לכל הפחות הייתי שמה אותו בקצה הארון ולא באמצעו.
3. מטבח – קיר ה"גבוהים" מפוצל ונמצא באמצע ה"ריש". פחות אוהבת את המראה. מצד שני לא מצאתי מיקום אחר שיאפשר גם משטחי עבודה מספקים וארונות מזווה מכילים, גם חיבור בין ארונות מזווה לשיש פנוי בשביל ארון צידי למיקסר וכד', גם מספיק מרחב מחיה במטבח עצמו. אם למישהי יש רעיון אחר אשמח לשמוע. (לא עם אי...)
כמו שכתבה תמר
המטבח נראה מבוזבז לחלוטין
אפשרי ליצור מטבח נישה מענין
להגדיל משטחי אחסון ועבודה וכו'...

כמו שכבר כתבתי
הסיבוב לכניסה ליחידת ההורים
זה המון שטח שהולך לאיבוד
וחבל....

לא אני

משתמש מקצוען
מצטטת:
קודם כל תודה על כל ההערות המחכימות והרעיונות. חלק כבר יישמתי:
1. בחדר שינה - החלטתי להזיז את קיר הממ"ד מעט, להקטין מיטות ממטר ל90 ס"מ ולהפוך את כיוון המיטות לקבלת חדר מרווח יותר. גם יחידת ההורים השתנתה בהתאם.
(תודה ל-TamArch1, חני וולפא - הרעיונות שלך נהדרים, ספציפית העמוד די "בוק", 62 ס"מ,
לא משתלב בארון ודי תקוע בחדר, אמבטיה פינתית של 120 קטנה לי מידי...)
2. את מרפסת הכביסה הרחבתי ב5 ס"מ על חשבון החדר (תודה לאסתי).
בכל מקרה המכונה והמייבש לא מתוכננות לעמוד זו על זו על יד החלון, אלא זו לצד זו בגובה הידיים בערך. ליד החלון מתכונן משטח עבודה של 70 ס"מ בערך בעומק 55 ס"מ.
3. מטבח פסח - תודה לתמר, אכן לא מדובר בתכנית לזמן הקרוב. עזרת לי ממש.

לגבי המטבח - אשמח ליותר הכוונה וכיווני חשיבה אחרים. חושבת שניסיתי בו כל קונסטלציה אפשרית...
בגדול כמות המשטחים והארונות מספקת אותי. החלק שהפריע לי בעיקר זה החלוקה של המקרר והארונות הגבוהים ל-2 קירות.
יש לי כמה ג'וקים שמאוד משפיעים על התכנון:
אלמגובים מעל כיורים, מטבח סגור ולא פתוח, פינת ישיבה ולא אי או דלפק, ארון מיקסר רציף עם השיש... כיוון שאני לא גבוהה ארונות עליונים לא נגישים לי.

חדר שינה לאחר שינויים.jpg
תוכנית מטבח עם מידות_page-0001.jpg
תוכנית ארונות מטבח_page-0001.jpg

shani123

משתמש מקצוען
במטבח
שטח העבודה העיקרי - בין הכיור לכיריים, צריך לתת שם יותר מקום
לא מומלץ להצמיד כיריים לקיר אלא לתת 10-30 ס"מ מרווח
כדאי לחשוב על כיריים של 5-6 להבות (או לפחות להשאיר לזה באופציה)

א שיינפלד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נפסק בהלכה (בשו"ע סימן ר"מ) שמיטות החד"ש יהיו בכיוונים אלו
הרמ"ע מפרש את הזוהר שהכיוונים הם דווקא מזרח- מערב
לכן לרוב ליטאים יותר מקפידים על צפון דרום וחסידים לא
(לא יודעת מה אצל ע"מ...)

*עריכה- בעלי הסביר לי יותר מפורט, אבל זה היה מסובך...
זה ידע שרכשתי מעיצוב דירות ללקוחות שונים
כל אחד בא עם דרישות משלו
וכששאלתי את בעלי ע"כ זה מה שהסביר לי

נערך לאחרונה ב:

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי המטבח - אשמח ליותר הכוונה וכיווני חשיבה אחרים. חושבת שניסיתי בו כל קונסטלציה אפשרית...
בגדול כמות המשטחים והארונות מספקת אותי. החלק שהפריע לי בעיקר זה החלוקה של המקרר והארונות הגבוהים ל-2 קירות.
יש לי כמה ג'וקים שמאוד משפיעים על התכנון:
אלמגובים מעל כיורים, מטבח סגור ולא פתוח, פינת ישיבה ולא אי או דלפק, ארון מיקסר רציף עם השיש... כיוון שאני לא גבוהה ארונות עליונים לא נגישים לי.
מצרפת שרבוט שעלה לי מיד בראש כשראיתי את המטבח,
מאמינה שיש עוד הרבה אופציות, זה מה שעלה לי מיד עוד לפני עיבוד והתאמה
בקיר הימני של הגבוהים, לפי המידות שנתת אמורים להיכנס - מזווה, מקרר רחב, תנורים, וארון תריס למיקסר.
פינת האוכל תהיה בת 6 מקומות ישיבה, שולחן ריבועי של 120/120 - 2 מקומות בכל צלע.
מעבר למטבח של פסח, אפשר כל השנה לסגור עם דלת
הרבה יותר אחסון, יותר משטחים, יותר זרימה במטבח, והמטבח עדיין מרווח
בגדול התכנית עונה לכל ה"גוקים" שציינת
מאמינה שאפשר בתכנון מקצועי ללטש עוד ולהוציא עוד כמה אופציות טובות
(אגב, גם הפריסות שהעלית זקוקות להרבה תכנון ועיבוד, לא מתייחסת אליהן כרגע, אבל לא הייתי מוציאה אותן לביצוע עם התכנון הזה - חבל)
12.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה