מה עושים שלא נירדמים?

מצב
הנושא נעול.

בנדו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בעברי סבלתי מהתופעה הנ"ל ומהתייעצות עם מומחים (אמיתיים) וניסיון אישי אשתף את המסקנות שעלו לי.

הגוף שלנו מקבל מנוחה גם בשכיבה בעצימת עיניים אפילו כשהוא לא רדום, אמנם לא באיכות כמו של שינה רגילה, אבל עדיין.
ולכן, אדם שסובל מנדודי שינה צריך להקפיד לעלות למיטה בשעה קבועה ופשוט לשכב אפילו בלי להרדם. זה יכול להיות מתסכל לפעמים, אבל זה הרבה יותר טוב מאשר לקרוא או לשמוע מוזיקה או כל פעילות חושית אחרת (בהנחה שהפעילות הזו לא עזרה בעבר).
מניסיוני, אחרי תקופה של שכיבה רגועה במיטה, הבעיה מתחילה להיפתר, אבל גם אם לא, לפחות הגוף מקבל את הצורך שלו.
לא יודע אם זה מתאים לכל אחד, אבל אצלי זה עבד יופי.
בהצלחה.

משה אהרן גולד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הוא משפיע כ8 שעות, לפי מה שזכור לי. (ובכל זאת, אני לוקחת אותו לפני שמונה בבוקר)
וגם אם כן, לא מגיע לי לישון? רק בגלל שאני לוקחת ויואנס?
א. את יכולה לעשות חיפוש גוגל כמה ויואנס משפיע ולהיווכח שאני צודק.
ב. תלוי כמה מיליגרם.

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
בעברי סבלתי מהתופעה הנ"ל ומהתייעצות עם מומחים (אמיתיים) וניסיון אישי אשתף את המסקנות שעלו לי.

הגוף שלנו מקבל מנוחה גם בשכיבה בעצימת עיניים אפילו כשהוא לא רדום, אמנם לא באיכות כמו של שינה רגילה, אבל עדיין.
אולי, אבל זה לא מתחיל להשתוות לשינה

בנדו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי

michalor

משתמש מקצוען
היו לי תקופות שהגעתי למסקנה שכנראה אני יחידת סגולה שישנה תוך כדי שהמוח עובד

אחרת אין לי הסבר למה לא נרדמתי...
חזרתי פעם ממחנה - 2 לילות בלי שינה ולא הצלחתי להרדם!
תקופה מסוימת שהייתי ישנה לילה כן ולילה לא - אחרי 48 שעות בערך המוח הסרבן שלי נשבר והחליט לישון

אבא שלי הציע לי לומר תהילים כי היצה"ר בטוח לא ייתן לי לגמור - וגמרתי ספרים...

לאחר תקופת ייאוש ארוכה ב"ה ניסיתי להוריד אוכל 5 שעות פני השינה - מ7 בערב לא לאכול כלום, רק מים ואז ב-12 להיכנס למיטה
וגם לא להשתמש במסכים חצי שעה לפני השינה (לתשומת לב כל המתכתבים פה בלילה...)

עובד ב"ה כמעט מושלם! אני כבר כמעט שנה ישנה טוב!!!

רק מי שחווה את הלילות האינסופיים האלו יכול להבין איזה אושר זה להצליח להרדם ב12 ולקום בבוקר בצורה שפויה:love:

חיים פרוג

משתמש פעיל
כמובן רק אם יש לך ארון מיותר בבית לשים אותה ל100 שנים הבאות.
לנו יש, השתמשנו בזה יום- יומיים שבוע
והשמיכה עלתה לארון למעלה אחר כבוד וירדה משם רק בער"פ לכביסה וחזרה לבוידעם. וחוזר חלילה...
לנו היא הצילה תינוק מתוק שלא היה ישן כמעט, וכיום ישן רק אתה! כבר מס' חודשים

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
וגם לא להשתמש במסכים חצי שעה לפני השינה (לתשומת לב כל המתכתבים פה בלילה...)
נקודה מאוד חשובה.
האור של המסכים עושה בעיות שינה רציניות

חנה ויטמן

משתמש רשום
שלום וברכה לפותחת האשכול ולכל המזדהים איתה ביניהן אני.

מאז שאני בחורה אני סובלת מקשיי הירדמות ומנסה שיטות רבות - והיפוכן.
כל השיטות כדלקמן לפעמים הועילו ולפעמים לא.
לספור כבשים, או פשוט לספור סתם עד אלף למשל/או לא להתרכז בשום דבר
לא לאכול מאכלים עם שמן/או דוקא לאכול אוכל כבד שירדים
להחליט שמספיק לי רק לנוח וכך להרפות/או להחליט שאני חייבת להירדם ואם אני נרדמת אני קונה מחר מתנה לעצמי כגון תיק חדש.
לקום ולעשות עבודות בית פיזיות מעייפות/או לשמוע מנגינות מרגיעות
לקחת מלטונין או טונייט (שנמכר ללא מרשם רופא) / לצאת לחצר-מרפסת-גינה
התסכול בלא להירדם כשעייפים הוא גדול ומביא לצער ובכי.

בשנים האחרונות כשנחשפתי לעולם המדהים של הנפש שלנו.
החיים שלי התהפכו לטובה 180מעלות וביניהם גם הקושי הזה.
בד"כ הגורם שלא נותן להירדם (לאחר ששללנו גורמים פיזיים ופיזיולווגים ברורים) הוא הנפש העדינה והעמוקה של כל אחד ואחת מאיתנו. שבמשך היום עובר עליה מה שעובר (וגם מה שחוותה בעבר לא נשכח ממנה אם לא התרפא)
זה מאה אחוז כמו תינוק שבוכה בלילה עד שמקבל חלב. הנפש פשוט רוצה את מזונה - שנדבר איתה כמה דקות ברוך וליטוף ובגובה העיניים...

לשאול אותה, מה שלומך? מה מרגישה? לא להיבהל אם היא מתחילה לבכות ואולי אפילו לקלל...זה לא אני אלא הילדה הקטנה שבי שקיימת בלב כל אחד עד גיל 120. לשמוע אותה עד הסוף ולענות לה בדיוק כמו שעונים (שצריך לענות) לילד קטן. את צודקת! צודקת לגמרי במה שאת חווה.
אני איתך ומחר אנסה לעזור לך, ובכל מקרה מבטיחה לשמוע אותך שוב.

שימו לב שגם במקרים של מצוקות קשות שלא ניתנות לפתרון (מנסיון אישי ושל עשרות מכלי ראשון) - הנפש נרגעת כשנותנים לה "לדבר" ומחבקים 10 דקות רצוף (על השעון) בלי עצות, הקטנות, פתרונות וכדו'.

אשמח לשמוע תגובות ממי שינסה ואם יקל למישהו והיה זה שכרי..

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סיפרתי לחברה בייאוש על קשיי ההירדמות, אמא שלה הייתה לידה (היא עוסקת בחמשת או לא יודעת כמה המימדים) והיא אמרה לי לדפוק 7 פעמים עם האצבע על האיזור שבין הגבות ולחשוב שאני מפרקת את מה שמפריע לי לישון.
אני לא הצלחתי לפרק, אולי אתם תצליחו...
בהצלחה

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
סיפרתי לחברה בייאוש על קשיי ההירדמות, אמא שלה הייתה לידה (היא עוסקת בחמשת או לא יודעת כמה המימדים) והיא אמרה לי לדפוק 7 פעמים עם האצבע על האיזור שבין הגבות ולחשוב שאני מפרקת את מה שמפריע לי לישון.
אני לא הצלחתי לפרק, אולי אתם תצליחו...
בהצלחה
האמת, יש גמרא בפסחים (קיב.) שאומרת "ידא אפותא דרגא לשינתא" היינו שיד על המצח זה מביא לשינה
ולפי רש"י ורשב"ם הכוונה שמי שרגיל לשים את היד על המצח זה מביא לשינה
אז מעניין לנסות

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
שלום וברכה לפותחת האשכול ולכל המזדהים איתה ביניהן אני.

מאז שאני בחורה אני סובלת מקשיי הירדמות ומנסה שיטות רבות - והיפוכן.
כל השיטות כדלקמן לפעמים הועילו ולפעמים לא.
לספור כבשים, או פשוט לספור סתם עד אלף למשל/או לא להתרכז בשום דבר
לא לאכול מאכלים עם שמן/או דוקא לאכול אוכל כבד שירדים
להחליט שמספיק לי רק לנוח וכך להרפות/או להחליט שאני חייבת להירדם ואם אני נרדמת אני קונה מחר מתנה לעצמי כגון תיק חדש.
לקום ולעשות עבודות בית פיזיות מעייפות/או לשמוע מנגינות מרגיעות
לקחת מלטונין או טונייט (שנמכר ללא מרשם רופא) / לצאת לחצר-מרפסת-גינה
התסכול בלא להירדם כשעייפים הוא גדול ומביא לצער ובכי.

בשנים האחרונות כשנחשפתי לעולם המדהים של הנפש שלנו.

החיים שלי התהפכו לטובה 180מעלות וביניהם גם הקושי הזה.
בד"כ הגורם שלא נותן להירדם (לאחר ששללנו גורמים פיזיים ופיזיולווגים ברורים) הוא הנפש העדינה והעמוקה של כל אחד ואחת מאיתנו. שבמשך היום עובר עליה מה שעובר (וגם מה שחוותה בעבר לא נשכח ממנה אם לא התרפא)
זה מאה אחוז כמו תינוק שבוכה בלילה עד שמקבל חלב. הנפש פשוט רוצה את מזונה - שנדבר איתה כמה דקות ברוך וליטוף ובגובה העיניים...

לשאול אותה, מה שלומך? מה מרגישה? לא להיבהל אם היא מתחילה לבכות ואולי אפילו לקלל...זה לא אני אלא הילדה הקטנה שבי שקיימת בלב כל אחד עד גיל 120. לשמוע אותה עד הסוף ולענות לה בדיוק כמו שעונים (שצריך לענות) לילד קטן. את צודקת! צודקת לגמרי במה שאת חווה.
אני איתך ומחר אנסה לעזור לך, ובכל מקרה מבטיחה לשמוע אותך שוב.

שימו לב שגם במקרים של מצוקות קשות שלא ניתנות לפתרון (מנסיון אישי ושל עשרות מכלי ראשון) - הנפש נרגעת כשנותנים לה "לדבר" ומחבקים 10 דקות רצוף (על השעון) בלי עצות, הקטנות, פתרונות וכדו'.

אשמח לשמוע תגובות ממי שינסה ואם יקל למישהו והיה זה שכרי..
אני גם עושה את זה מדי פעם, שאני מרגיש שלנפש ממש קשה.
גם אם זה לא עוזר זה לפחות מרגיע.

פלורה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לאחרונה שמעתי עוד סגולה להירדמות - לפעמים זה עוזר לי ולפעמים לא.
כשעוצמים עיניים, לדמיין שרואים קיר לבן ממול ובאמצע הקיר נקודה שחורה.
להתמקד על העיגול השחור ולחשוב רק עליו!

כאמור לפעמים זה עוזר לי ולפעמים לא, ז"א באמצע הנקודה השחורה בורחת לי ואני מוצאת את עצמי חושבת על משהו אחר.....
אני מבינה את ההגיון שבדבר. פשוט לחשוב רק על משהו אחד מסוים וכך בעצם "נועלים" את המחשבות ולבסוף הוא נרדם.
ולפעמים אני מגלה מולי קיר שחור ואז בדמיון אני לוקחת טיפקס ועושה נקודה לבנה וכו'...
(העיקר על אותו עיקרון...)

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
  1. "תורה ציווה לנו משה מורשה קהילת יעקב" (דברים ל"ג, ד').
  2. "אש תמיד תוקד על המזבח לא תכבה" (ויקרא ו').
  3. "סעפים שנאתי ותורתך אהבתי" (תהילים קי"ט).
  4. "אור זרוע לצדיק ולישרי לב שמחה" (תהילים צ"ז).
(סגולת השל"ה הקדוש)

מנסה היום.

בבקשה

משתמש חדש
שוכבים במיטה, ושוכבים, ושוכבים אפילו שעתיים! גם אחרי יום עמוס וארוך...
ו.. הגוף לא מבין את הרמזים שפשוט- רוצים לישון..!
אשמח לדעת את הסיבות או עיצות, והאם כדאי ללכת לרופא?
תודה
מנסיון חוסר בויטמין B12 כדאי מאוד לבדוק ולקחת מנסיון

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה