שיתוף - לביקורת יש לך כישרון? תבזבז אותו!

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
משהו שכתבתי, אשמח לביקורת.

- אפשר לדבר אתך לרגע?

- בשמחה, עכשיו?

- בוא רגע לצד, עדיף שזה יהיה בארבע עניים.

- הנה, פה יש פינה טובה לשבת.

- אני קצת סקרן, תתחיל ישר עם הנושא.

- אוקיי, המושא הוא אתה.

- אני?

- כן!

- טוב, תתחיל.

- אתה בטח יודע, כנראה שכבר אמרו לך פעם, אתה מאד כשרוני.

- כן, שמעתי על זה פעם.

- אבל,

- מה אבל?

- אבל חבל!

- מה חבל?

- אתה לא מנצל את הכישרון שלך מספיק.

- כן, גם על זה שמעתי פעם...

- ומה אתה חושב בנושא?

- אתה צודק ב 100% אבל גם טועה...

- עכשיו אני ממש סקרן!

- אני אסביר, אמנם זה נכון שיש לי שכל מהיר, אבל !

- מה אבל?

- אבל חבל!

- תסביר.

- אמנם בורכתי במתנות שמים רבות, ואפילו חלק מהם השגתי תוך עמל אבל זה לא העניין. ובזה, דרך אגב, אתה צודק ב 100% אבל לעומת זאת גם יש בך תכונות שאני ממש מקנא בך בזכותם.

- אתה? מקנא? בי? תמיד הסתכלתי עליך בקנאה אבל לא חלמתי שאתה יכול לקנא בי, חוצמיזה אני בחור הכי סטנדרט שיש אז אולי תסביר לי במה אתה בדיוק מקנא.

- בדיוק בזה.

- במה?

- בזה שאתה סטנדרט, שמעתי פעם משפט שמסביר את זה מצויין " לא פשוט להיות פשוט" הוא אומר.

- אתה שוב לא ברור, מה כבר יש לקנא בי על זה שאני רגיל.

- אני מייד מסביר, חשבת פעם על זה שאתה יכול לשבת כל הסדר ברצף על המקום בלי שתקפוץ לך פתאום איזו הברקה על דרך חדשה לפתור איזו בעיה בפיזיקה, או שסתם יתפוס לך את העיניים איזה יתוש מציק או כל הסחת דעת אחרת. יותר מזה, אתה גם יכול לשבת שעה שלימה בשיעור בלי שיהיו לך קוצים.

- וואו, את האמת - אף פעם עדיין לא אמרתי על זה תודה לאבא שבשמים אבל איך זה קשור?

- מה זאת אומרת איך זה קשור? הכי קשור שיש, אני, לא מסוגל לשבת במקום בשקט ולהתרכז בדבר אחד. תמיד הראש שלי קופץ בין מליון דברים. וגם אם אתה רואה אותי מוסר מערכה של ארבע עמודים שמקיפה את כל הסוגיא עם איזה מהלך חדש, זה עדיין לא אומר שישבתי והמצאתי את כולה ברצף, חיבורים גדולים תמיד באים לי בשביבים שביבים. אפשר לומר שהחיים שלי הם רצף של קטעים לא קשורים. נראה אותך מקשר אותם יחד ליחידה אחת...

- אף פעם לא חשבתי על זה, תמיד ראיתי אותך ככישרון מבוזבז, אבל אף פעם לא חשבתי על זה שיש לך מלא נסיונות אחרים.

- תדע, שמנסיון של הרבה אנשים - אין כזה דבר מי שקל לו הדרך ואם מדי קל לך זה סימן שאתה לא בדרך הנכונה. חבר שלי פעם אמר את זה במשפט אחד שמבטא את זה נפלא וגם מעלה חיוך על השפתיים "החיים הם כמו אופניים, אם זה וורוד - זה לא שלך"

- אתה כל כך צודק. אני באמת צריך לשנות את כיוון המחשבה שלי על אנשים אחרים.

- אני בטוח שמהיום תדע לא לקנא באף אחד, אתה לעולם לא תוכל לדעת מה כוללת החבילה של השני.

- תודה לך על השיחה הזאת, היא תרמה לי המון.

- תודה לך, אתה הוא זה שיזם אותה, אז הקרדיט מגיע לך. ואני בטוח שתעביר הלאה את הדברים לכל מי שזה יוכל לעזור לו, לילה טוב.

- לילה טוב, נהיה בקשר.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רעיון נהדר, מסר חשוב, ביצוע טוב.
הערות:
כמובן, קודם כל - הריווח בין השורות. מקשה לשמור על רצף. מניחה שזה נגרם בגלל העתקה, ולכן להבא אולי כדאי להשתמש בדרכים שונות להעתיק (דרך וורד/דוקס/ מסמך אחר שלא יגרום להכפלת ריווח).
אין מושג כזה, למיטב ידיעתי. יש "חשיבה מהירה" או "שכל טוב".
הרווחים מיותרים.
מיד.
- מה זאת אומרת איך זה קשור? הכי קשור שיש, אני, לא מסוגל לשבת במקום בשקט ולהתרכז בדבר אחד. תמיד הראש שלי קופץ בין מליון דברים. וגם אם אתה רואה אותי מוסר מערכה של ארבע עמודים שמקיפה את כל הסוגיא עם איזה מהלך חדש, זה עדיין לא אומר שישבתי והמצאתי את כולה ברצף, חיבורים גדולים תמיד באים לי בשביבים שביבים. אפשר לומר שהחיים שלי הם רצף של קטעים לא קשורים. נראה אותך מקשר אותם יחד ליחידה אחת...
ואם הראש שלו כל כך לא מסוגל להתרכז, אין הוא מצליח לתת את כל הנאום הזה בלי לאבד ריכוז?
מניסיוני כבעלת הפרעת קשב - קשה מאוד להצליח להסביר ברצף איך עובד חוסר ריכוז, כי בד"כ מאבדים באמצע ריכוז. בולט במיוחד ביחס לתשובות האחרות של הדמות, שהן אכן קצרות מאוד ואופייניות.
- אני בטוח שמהיום תדע לא לקנא באף אחד, אתה לעולם לא תוכל לדעת מה כוללת החבילה של השני.
אמ... ההקצנה כאן נותנת קונטקסט ילדותי מעט. "אני בטוח שמהיום תדע" נשמע כמו אבא שנוזף בילד בן 5. "אתה לעולם לא תוכל לדעת" - כן, זה נכון, אבל כולנו יודעים שכולנו שוכחים את זה...
השיח בשורות האלה הופך להיות קצת פחות בשל מאשר בשאר הקטע.

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
רעיון נהדר, מסר חשוב, ביצוע טוב.
הערות:
כמובן, קודם כל - הריווח בין השורות. מקשה לשמור על רצף. מניחה שזה נגרם בגלל העתקה, ולכן להבא אולי כדאי להשתמש בדרכים שונות להעתיק (דרך וורד/דוקס/ מסמך אחר שלא יגרום להכפלת ריווח).

אין מושג כזה, למיטב ידיעתי. יש "חשיבה מהירה" או "שכל טוב".

הרווחים מיותרים.

מיד.

ואם הראש שלו כל כך לא מסוגל להתרכז, אין הוא מצליח לתת את כל הנאום הזה בלי לאבד ריכוז?
מניסיוני כבעלת הפרעת קשב - קשה מאוד להצליח להסביר ברצף איך עובד חוסר ריכוז, כי בד"כ מאבדים באמצע ריכוז. בולט במיוחד ביחס לתשובות האחרות של הדמות, שהן אכן קצרות מאוד ואופייניות.

אמ... ההקצנה כאן נותנת קונטקסט ילדותי מעט. "אני בטוח שמהיום תדע" נשמע כמו אבא שנוזף בילד בן 5. "אתה לעולם לא תוכל לדעת" - כן, זה נכון, אבל כולנו יודעים שכולנו שוכחים את זה...
השיח בשורות האלה הופך להיות קצת פחות בשל מאשר בשאר הקטע.

א. תודה על התשובה המפורטת
ב. בקשר ליכולת להסביר כ"כ הרבה ברצף - אחרי שכבר הוא נשאל את זה בחייו פעמים רבות, הוא כבר יודע את זה בעל פה וזה יוצא לו בלי לחשוב...

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
רעיון א ד י ר
ממש אהבתי, מאוד!!

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
רעיון א ד י ר
ממש אהבתי, מאוד!!
ואין דבר מרתק יותר מלראות מה קורה בראש של מופרעי קשב;
כל המיליוניי רעיונות והמחשבות והמהירות ו ה.. הקטיעות וה.. הקצרים!!!!!!!

אקסטרה היפראקטיבי

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הערה יפה, לא לגמרי רלוונטית, הפרעת קשב אינה חוסר קשב.
היא הפרעה בניתוב הקשב, והזרמתו למקום הנדרש בסיטואציה.
אדם עם הפרעת קשב ינצח בדרך כלל בתחרות קריאת ספר מרתק במשך שמונה שעות רצוף לשם הדוגמא.
כל מי שאני מכיר, כולל עצמי, יהיה אלוף בלהסביר משהו ברצף, אפילו לכמה שעות, כי הקו המחשבתי שלו תמיד ירוץ הלאה.
אם כבר, אפשר לשאול איך הוא הפסיק את ההסבר כל כך הרבה פעמים בשביל לשמוע את השני:)
אבל בטח בעלי הפרעות קשב עובדים, כמו כל פילוח אחר של אוכלוסייה, במלא צורות שונות

אגב, הנה דוגמא להסבר ארוך על הפרעת קשב, ישירות מבעל הפרעת קשב.

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
הערה יפה, לא לגמרי רלוונטית, הפרעת קשב אינה חוסר קשב.
היא הפרעה בניתוב הקשב, והזרמתו למקום הנדרש בסיטואציה.
אדם עם הפרעת קשב ינצח בדרך כלל בתחרות קריאת ספר מרתק במשך שמונה שעות רצוף לשם הדוגמא.
כל מי שאני מכיר, כולל עצמי, יהיה אלוף בלהסביר משהו ברצף, אפילו לכמה שעות, כי הקו המחשבתי שלו תמיד ירוץ הלאה.
אם כבר, אפשר לשאול איך הוא הפסיק את ההסבר כל כך הרבה פעמים בשביל לשמוע את השני:)
אבל בטח בעלי הפרעות קשב עובדים, כמו כל פילוח אחר של אוכלוסייה, במלא צורות שונות

אגב, הנה דוגמא להסבר ארוך על הפרעת קשב, ישירות מבעל הפרעת קשב.

מסכים, כל מילה...
כמעט!

כי גם אנשים בעלי הפרעת קשב יכולים לעבוד על עצמם ולתקשר טוב...

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני הרבה פעמים עוצרת ואומרת "איבדתי את הרצף" ואז צריך להזכיר לי מה אמרתי לפני שניה.

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ממש יפה! הכותרת אדירה

הקטע עושה רושם כאילו כל גאון סובל מהפרעת קשב, וזה לא נכון.
מה גם שמהיכרות שלי, מחונן עם הפרעת קשב לא ממש עושה רושם של מחונן... כי הוא לא מספיק מצליח לממש את הכישרונות.

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
ממש יפה! הכותרת אדירה

הקטע עושה רושם כאילו כל גאון סובל מהפרעת קשב, וזה לא נכון.
מה גם שמהיכרות שלי, מחונן עם הפרעת קשב לא ממש עושה רושם של מחונן... כי הוא לא מספיק מצליח לממש את הכישרונות.

נכון, באמת אני התכוונתי לרשום על מישהו שהוא גם גאון וגם יש לו הפרעת קשב וריכוז, בסוף זה לא יצא מספיק ברור,
הכותרת המסנוורת כנראה מטעה...

אקסטרה היפראקטיבי

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה