שיתוף - לביקורת ישיבישע'ר בוחר את היהלום שבכתר

פרפרזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נו, איך זה?

- לא לא לא, זה ממש אין לו חלויס כובע!

למה, מה הבעיה בו?

- לאיודע... זה בעיה בחפצא.

טובבב. והכובע ההוא, עם הביטנה האדומה?

- צווי דינים. השוליים נישט קושע, אבל העיניים שלו אפעס...

יש לי עוד כובע שאולי תאהב, אבל הוא קצת יותר יקר.

- כמה יקר? זה מנפק"ם לי.

אז מה, בגלל כמה מאות שקלים תלך עם כובע שאתה לא אוהב?!

- אין הכי נמי, יש פה טענה.

לדעתי הוא יושב עליך פצצה! מה אתה חושב?

- אתה לא מדבר לגמרי שטויות...

נו, אז לארוז לך? איך אתה רוצה לשלם?

- רגע רגע, נראה לי שפה בתחילת הקימור של הקנייטש יש לו איזה שבר קטן. תפסת את זה?!

נו, מה יהיה? אתה לא רוצה שום כובע?

- לא, אני לא... חס ושולעם, אני לא פוסל אותו. זה רק מראה מוקעם.

נו, מה תכל'ס?

- אז למעיישה ככה. אתה מכיר את היסוד של רב חיים?!

קנייבסקי?

- רב חיים! רב חיים בריסקער. רב חיים מייסד שאם יש לך שלוש קושיות, ויש לך שתי אפשרויות – או לתרץ כל קושיה בתירוץ נפרד או לתרץ את כולן בתירוץ אחד, כנראה שהתירוץ האחד הוא הנכון...

אז אני מבין שאתה לא מעוניין באף אחד מהכובעים?!

- לא, מה פתאום. עיילא פילא בקופא דמחטא! התכוונתי לומר שרואים מפה יסוד – אין מושלם בעולם. אבל בשידוכים אני עדיין מקווה למצוא את המושלמת...

תראה, אם אתה באמת מחפש מושלם, יש לי כובע באמת מיוחד שעולה אלפיים שקל. רוצה לראות?

- אלפיים שקל על כובע? אולי אחרי שאקבל את הדירה מהשווער...

פרפרזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אולי כי לא הבינ[ה] חלק גדול?
אולי כי הוא הולך להתאכזב כשיגלה שאין באמת שידוך מושלם?!
אולי השתתפות בצערו שלא קנה את הכובע המושלם?!
אולי כי לא יפה לדרוש דירה מהשווער?!
אולי כי חבל לבזבז את הכסף של הדירה על כובע?!
אולי...
אחרי שכתבתי נזכרתי שאולי אין לניק הלז זכות תגובה בקהילה.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
- רב חיים! רב חיים בריסקער. רב חיים מייסד שאם יש לך שלוש קושיות, ויש לך שתי אפשרויות – או לתרץ כל קושיה בתירוץ נפרד או לתרץ את כולן בתירוץ אחד, כנראה שהתירוץ האחד הוא הנכון...
וקדם לו בעל הדורות ראשונים בתגובה לספר גבורות שמונים של ר' יוסף ענגיל שמנסה ליישב הערה אחת בשמונים דרכים - כי ההבדל ביננו אינו גדול אלא הוא חיפש ומצא 80 תירוצים ואני מנסה למצוא תירוץ 1 לשמונים קושיות!
וקצת מזכיר את תערו של.... (שקדם לשניהם)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה