עזרה יש לי רעיונות לסיפורים, אין לי סבלנות. מי רוצה אותם?

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
@חיים רר נראה לי שבראש הנספח כדאי לרשום את קווי העלילה בצורה מסודרת.
חיברתי את שני הרעיונות אבל צריך לשפץ את התקציר הזה...

בחור בשם שימי (אפשר גם שם אחר : ) ממשפחה דלת אמצעים שרוצה לטוס עם חבריו לטיול בין הזמנים בחו"ל לקברי צדיקים.
מישהו מהשכונה קולט את זה ומציע לו להעביר חבילה לחו"ל ולשלם לו את הכרטיס ושימי מסכים.
הם נוחתים באחת ממדינות אירופה (נניח פולין) ושם תופסים אותו בשדה התעופה ומכניסים אותו לכלא.
שימי נמצא בכלא עם שני חברה אימתניים והוא מפחד מהם מאוד. הוא גם בדיכאון מכל המצב. החברה האלה הם בעצם סוכני CIA שהגיעו למשימת חיסול בכלא והם משחקים אותה פושעים איטלקים או משהו.
הם מחליטים שכשהם בורחים מהכלא הם גם יבריחו את שימי כי הם קלטו שהוא בחור תמים ועדין ושחבל שהוא יתקע 10 שנים בכלא הפולני.
הסוכנים עוד לא ביצעו את המשימה ומשתמשים בו כפיתיון למסומן בגלל המראה התמים שלו. בתור התחלה שימי "מתחבר" לפושע ולבסוף בורח יחד איתו מן הכלא.
מתברר ששני סוכני הCIA התחזו לכאלה ובאמת מדובר בשתי מאפיות הנלחמות זו בזו, כבראש הצד השני עומד הפושע שברח יחד עם שימי.
וכאן מתחילה העלילה להסתבך... צריך רעיונות למה שימי ברח איתו ומיהו באמת הפושע?...

צריך שם של ספר מתח...
מצוין!
השאלה היא אם החלק האחרון חסר או שלא כדאי לסבך מדי.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ומיהו באמת הפושע?...
מה דעתכם שבאיזשהו שלב יגלו שהפושע הוא ישראלי?
תחליטו אם טוב או רע.
אפשר גם ששימי לא בא ממשפחה ישראלית כך שהוא יודע עוד שפה בה הוא משתמש בכלא וכו', והפושע לא יודע שהוא יהודי (הוא עם מדים וכובע של הכלא), או שזה קיטשי?
אני דווקא קצת נוטה שלא לכתוב שם אלא "הפרוייקט של קהילת כתיבה" זה יעשה מזה יותר "עסק" לא?
יש בזה משהו.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מצוין!
השאלה היא אם החלק האחרון חסר או שלא כדאי לסבך מדי.
לדעתי ניתן לסיפור לזרום עם הכותבים, בלי החלטת סוף מסויים או דרך סגירת קצוות.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
תחליטו אם טוב או רע.
אפשר גם ששימי לא בא ממשפחה ישראלית כך שהוא יודע עוד שפה בה הוא משתמש בכלא וכו', והפושע לא יודע שהוא יהודי (הוא עם מדים וכובע של הכלא), או שזה קיטשי?
לדעתי הראשון כן והשני לא.

(אוף, למה אתם מגלים את הסוף?...)

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תחליטו אם טוב או רע.
רעיון יפה אבל לא נשמע לי.

אריאלל34

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בדיוק. לדעתי יקח זמן ופרקים עד שנגיע אפילו לאמצע העלילה...

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
הבעיה היא שצריך לדעת את הסוף, כדי לדעת בעת הכתיבה לחתור לזה, אחרת זה הרבה יותר מסובך (ויוצר סתירות).

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
הבעיה היא שצריך לדעת את הסוף, כדי לדעת בעת הכתיבה לחתור לזה, אחרת זה הרבה יותר מסובך (ויוצר סתירות).
יש בזה, אבל לדעתי לפחות בפרקים הראשונים אין צורך בקביעת סוף.
אפשרי לאחר מספר פרקים לראות לאן הסיפור מתקדם ואז לכתוב בנספח להשתדל לחתור לרעיון מסויים.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
@כותבים יקרים!
נא לא להביא את העלילה לסיומה בקצב מהיר!!!
אולי עוד פרוג יתמכו בהוצאת ספר בשיתוף חברי הפורום ;).
אני כבר מדמיין את "הוצאת ספרים פרוג".
זה יתפתח גם לקומיקסים. שכל עמוד מאייור על ידי מישהו אחר...;)
בסוף כבר לא יזכרו שפעם פרוג היה בכלל מכללה חרדית עם פורום ציבורי...

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
יש בזה, אבל לדעתי לפחות בפרקים הראשונים אין צורך בקביעת סוף.
אפשרי לאחר מספר פרקים לראות לאן הסיפור מתקדם ואז לכתוב בנספח להשתדל לחתור לרעיון מסויים.
אני חושב שצריך לסגור הכל מראש.

אריאלל34

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני חושב שצריך לסגור הכל מראש.
בעלילה כתבתי ששני ה"סוכנים" הם בעצם מאפיה הנלחמת מול בוס המאפיה השני - הפושע
אפשר שהפושע לא יהיה בוס מאפיה אלא מישהו שהסתבך עם המאפיה הזו, (עם הסוכנים המתחזים)
ומכאן האפשרויות יותר פתוחות.
יש למישהו רעיונות? (לדעתי מכאן לא יהיה מדי מסובך לזרום הלאה תוך כדי הכתיבה. צריך פשוט לקחת בחשבון שהפושע לא באמת פושע). וכמובן שכל עוד אנחנו לא יודעים מה הסוף אז לא לכתוב בסיפור פרטים מיותרים על הפושע שיוכלו לתקוע אותנו עם הסוף. מה דעתכם? לשנות, או להשאיר איך שהיה?

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למה שימי בורח? זה לא שאלה. כל אחד רוצה לברוח, מה זה משנה עם מי?
עם שימי יחליט להשאר איתו- אז תהיה שאלה.

אריאלל34

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
למה שימי בורח? זה לא שאלה. כל אחד רוצה לברוח, מה זה משנה עם מי?
עם שימי יחליט להשאר איתו- אז תהיה שאלה.
כי למה ששימי יעדיף לברוח איתו מאשר עם הסוכנים שומרי החוק? הרי שימי מאמין להם.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
@אריאלל34 שכתבתי קצת את הסיפור שלך, דעתך-דעתכם?

שימי, בחור בן 19 ממשפחה דלת אמצעים מבני ברק, רוצה לטוס עם חבריו לטיול בין הזמנים בחו"ל לקברי צדיקים אך אין לו את הכסף הדרוש לכך.
זה נודע לאדם שגר בשכונתו, והלה מציע לו להעביר חבילה לחו"ל בתמורה לכרטיס טיסה, ושימי מסכים.
הם נוחתים בפולין, שם תופסים אותו בשדה התעופה ומכניסים אותו למעצר.
בתאו נמצאים שני פושעים אימתניים והוא מפחד מהם מאוד, הוא גם בדיכאון מכל המצב.
שני הפושעים מספרים לשימיהם בעצם סוכני CIA שהגיעו למשימת חיסול בכלא והתחפשו לפושעים איטלקים, והיות והוא עושה רושם עדין, הם החליטו למלט אותו אתם מהכלא, אך בתוך כך, גם להשתמש בו כפיתיון למבוקש אותו הם נשלחו לחסל.
שימי אכן "מתחבר" לפושע, ולבסוף מתברר שהאמת הפוכה, המבוקש הוא תמים שנפל בפח, והשניים הם פושעים שבאו לחסל אותו. ואז שימי והמבוקש בורחים מהכלא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה