שיתוף - לביקורת שבב מחץ

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
שבב מחץ \ מאת נ. צ. פרצמן בן ה12

(לא יודעת מאיפה הרעיונות, אני רק הקלדנית אין לי פרטים :cool:)

פרק 1

שומקום בעזה המוחרבת, כ' תמוז, תשפ"ד 2:20 בצהריים

מספר מחבלים יושבים בתוך בונקר מוגן. לפתע התחיל אחד מהם לדבר.

"רחובות עזה מוחרבים ושוממים. מאז נגמרה מלחמת חרבות ברזל בנצחונו המוחץ של הציונים הכל שומם. כל תושב עזה נורה במוות משפיל. כל חמאסניק ישר-דרך נתלה ובשרו נאכל על ידי כלבים. זה לא יקרה יותר! אנחנו יודעים כבר בדיוק בגלל מה זה קרה. התורה שלהם! שהם לומדים! היא מגינה עליהם, ואנחנו נעצור את זה. ואז, כשאין להם הגנה, בשיתוף איראן וסוריה ולבנון נפתיע את הציונים ונשמיד את המדינה המטופשת הזאת ששמה פלסטין!"

ישראל, מפקדת צה"ל, כ' תמוד תשפ"ד, 2:30

"יורם, מאז שחיסלנו את הכלבים ששמם ערבים אתה לומד בכל זמן פנוי. מה, אתה עד הסוף חרדי?"

"מה אתה רוצה יגאל, כשאתה תחזור משדה הקרב אחרי שחמאסניקים צמאי דם רודפים אחריך עם טילי נ"ט, אתה לא תהיה חרדי?"

"אולי, אבל למה אתה לומד כל הזמן?"

"שני דברים. אחת, אני נותן תודה להשם. שתיים, כשהייתי בשדה הקרב למדתי שלימוד מציל, וזה לא אני שמצליח בשדה הקרב".

"טוב, תהנה".

עזה, כ"א תמוז, תשפ"ד

"לאלו ששאלו איך נעשה את זה, אז הנה התשובה. יש לנו הקלטה מודמית של הרב שלהם, איך קוראים לו? המוחרם דרב דרגשו. אה... לא זה רב אחר. אה, כן, גרשון אדדדדלשון. אה... אה... אדלשטיין. זללן. אה... אה, זלל"ה. טוב, איך שהם קוראים לו. בכל מקרה, עשינו הקלטה מודמית שלו. תשמעו את זה".

"תורה מגנא ומצילא. ללמוד זה חובה, אבל השתדלות צריך. אכן צריך גם לצאת לעבוד".

"כן, תפוסת'פצצה. יש לך שאלות?"

"כן. זה לא יפסיק אותם מלימוד. זה רק יעודד אותם ללמוד".

"יא מג'נון! זה רק ההתחלה! אבל בהמשך..."

פרק 2

ישראל, מפקדת צה"ל, כ"ב תמוז, תשפ"ד

"יורם, שמעת מה קרה? זה מתפרסם בכל הכלי תקשורת!"

"מה קרה, יגאל, שאתה כזה נסער?"

"זה מסעיר את כולם! תשמע את ההקלטה הזאת..."

"אתה רואה יורם? רב גרשון אומר שצריך גם לעבוד! ואתה כל הזמן לומד!"

"אני לא רק לומד. ההקלטה אמרה שצריך ללמוד, וקצת לעבוד. אז תגיד להפך, אני עובד הרבה ולומד קצת. אתה יודע מה? אתה צודק. אני חושב שאני אלמד יותר ואעבוד פחות".

עזה, כ"א תמוד, תשפ"ד

"אולי תסביר איך זה יפסיק אותם מללמוד?"

"פשוט מאוד. הם עכשיו ילמדו יותר ויעבדו קצת, ואז לא יהיה להם כסף, והם יצטרכו לעבוד עוד. והם יעבדו יותר ממקודם. ואז..."

"...נעבור לשלב ב'!!!"

ישראל, כ"ו תמוז, תשפ"ד

"יורם, מה יש לך, בימים האחרונים לא עבדת בכלל! אתמול רק ענית למפקד על איזו שאלה, שהיא בכלל למה אתה לא עובד".

"יש'ך בעיה עם זה, יגאל?"

"יש לי בעיה, כי המפקד אמר שאם עד מחר אתה לא חוזר לעצמך, הוא יפטר אותך!"

"נו, יש לך בעיה? שיפטר אותי!"

"אבל אני לא רוצה שיפטר אותך. אני רוצה להיות בצוות!"

ישראל, ב' אב, תשפ"ד

"נו יורם, מאז שהמפקד פיטר אותך אין כסף!"

"אתה מוזמנת לצאת לעבוד חגית".

"למה שאתה לא תעבוד?"

"שני דברים. דבר ראשון אני עדיין רשום בצבא, כך שבכל מקרה סכנה מזעיקים אותי מיד בלי ללכת לגיוס. דבר שני, אני צריך ללמוד. לא שמעת את ההקלטה?"

"שמעתי, אבל מה זה עוזר שאתה רשום בצבא? אתה ממילא לא עובד, לפחות תתפטר לגמרי, שלא יזעיקו אותך סתם!"

"אבל כל חודש אני מקבל סכום כסף!"

"כמה?"

"את תראי".

עזה, ב' אב, תשפ"ד

"ההקלטה עשתה את העבודה. רובם מתחילים רק ללמוד, ואלו שלא לומדים, עוד יותר טוב. ואז אלו שלומדים, מפטרים אותם. וכך אין להם כסף, ואנחנו נשים את הקש הבא על גב הגמל. לאחר מכן הם ישימו על עצמם עוד קש, ואז אנחנו נשים את הקש שישבור את גב הגמל".

"ואז אנחנו, הנשרים, נבוא ונאכל את הגמל. והקש השני, זאת ההקלטה הזאת!!!"

ישראל, ג' אב תשפ"ד, 10:45

"יורם, מה מתברר לי, שהכסף שאנחנו מקבלים זה רק עשרים שקל! תפסיק כבר ללמוד, תצא לעבוד!"

פרק 3

ישראל, ג' אב, תשפ"ד, 3:30

"חגית, שמעת את ההקלטה הזאת?"

"לא".

"הם רוצים להרוג אותי, אלה!"

"רב חיים אומר שצריך רק ללמוד כל היום והלילה! בקושי אני מצליח להתרכז, והוא רוצה שאני אלמד כל היום? לא יקום ולא יהיה! דקה אני לא אלמד, שנייה לא!!!"

עזה, ג' אב, 1:40 בצהריים

"הגיע הזמן. אחרי שהציונים הפסיקו ללמוד, אנחנו צריכים להקפיא את זה כך. דבר ראשון, ג'מל, אחרי הישיבה תבוא אליי ואני אסביר לך יותר טוב מה אתה צריך לעשות. דבר שני, אחרי שג'מל ירעיל את כל הציונים הם ילכו לבית חולים, ושם ישתילו להם שבב בראש שיגרום להם לא ללמוד. כך, ננצח במערכה הפעם".

המשך יבוא

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
בקטנה זה
קצת הפריע לי.
מסכימה. הביקורת תועבר אליו עד שלושה ימי עסקים.

אגב, חייבת לציין שהוא הפתיע אותי ביופי בו הוא קיבל את הביקורת שנתתי לו.
אמרתי לו שזה יפה מאוד, אבל נראה לי שכדאי שהוא יכניס גם קצת תיאורי רקע. כרגע הכל כאן דו שיח רצוף וזה קצת משעמם, וגם קשה להבין מי אומר מה.
הוא הרהר קצת, המהם קצת, ואז הנהן ואמר "טוב, אז מעכשיו אני אוסיף".
מה אומרים? שנקבל אותו לקהילה?

ותודה על המחמאות, הן תועברנה אליו גם כן :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה