חרבות ברזל הנספח השבועי • 8

הסקר השבועי: איזו מטרה יותר נעלה, במידה וניתן להשיג רק אחת מהן, מה עדיף?

• מיטוט וחיסול החמאס

• השבת כל החטופים

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
סיכול ממוקד לאופנוע | כוחות מחיל האוויר חיסלו שלושה מחבלים, ביניהם בכיר חמאס
נכון לרגע זה לא ברור מה שמו של הבכיר.

חדשות 0404
איך שלושה על אופנוע אחד?! :oops: אתם רואים כמה זה מסוכן להרכיב על אופנוע בלי קסדה? :rolleyes:

חיי יצחק

משתמש מקצוען
*הודעת דוברות ניר עוז בדבר הרצחו של אריה זלמנוביץ ז"ל מקיבוץ ניר עוז - 1.12.2023*
קיבוץ ניר עוז מודיע באבל כבד על הרצחו של אריה (זלמן) זלמנוביץ. זלמן היה בן 85, ממקימי קיבוץ ניר עוז. אב לשני בנים וסב לחמישה נכדים. אריה היה כל חייו איש אדמה אשר עסק בחקלאות ובגידולי שדה. איש ספר ובעל ידע רחב בנושאי היסטוריה וידיעת הארץ.

יהי זכרו ברוך.

נרצח בעודו חטוף
איך נודע שהוא נרצח?

טאבו

משתמש סופר מקצוען
טוב זה מוזר מידי בשביל לשים את זה בעדכונים, אז שמה כאן :

ציוץ של ח''כ אלמוג כהן: חבצלת השרון מקולקלת משאירה ריח רע באף, גם לאריות ולעטלפים כשהם עמוק באדמה. תזכרו שאני יודע.

הוא באמת צייץ את זה...

נערך לאחרונה ב:

טאבו

משתמש סופר מקצוען
טוב זה מוזר מידי בשביל להשים את זה בעדכונים, אז שמה כאן :

ציוץ של ח''כ אלמוג כהן: חבצלת השרון מקולקלת משאירה ריח רע באף, גם לאריות ולעטלפים כשהם עמוק באדמה. תזכרו שאני יודע.

הוא באמת צייץ את זה...
בתגובה לצייצן שהגיב וביקר אותו, השיב ח"כ כהן: "יקירי, תודה על העצות הטובות. מי שאמור לקבל את המסרים מבין אותם מצויין. האמן לי שאני יודע מצויין מה אני עושה. לגבי התגובות שלי, אני מאמין שמשרת ציבור אמור לכל הפחות להשתדל להתייחס לכלל האנשים. יש שבעד יש שנגד, אני בעד".

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
סיכול ממוקד לאופנוע | כוחותינו מחיל האוויר חיסלו שלושה מחבלים, ביניהם בכיר חמאס
נכון לרגע זה לא ברור מה שמו של הבכיר.

חדשות 0404
הותר לפירסום הזהות שלהם? כבר נמסרה הודעה למשפחותיהם? (בתקווה שאין להם כאלה)

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אז עכשיו כבר אין חפים מפשע בעזה ואפשר להפציץ הכל בלי הגבלה
זו אמת לאמיתה! באחד הפרקים בתהלים (לא זוכרת היכן) כתוב שהשמש זורחת בשביל הבהמות (כאשר אין אנשים שראויים לכך). עכשיו מסתבר שעזה קיימת בשביל החיות, ואולי עכשיו כבר תיכחד לחלוטין.
(אגב, מסתבר שפרט לחטופים שלנו, יש עוד כמה אלפי יהודים בעזה שנולדו לאמהות יהודיות)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
בתגובה לצייצן שהגיב וביקר אותו, השיב ח"כ כהן: "יקירי, תודה על העצות הטובות. מי שאמור לקבל את המסרים מבין אותם מצויין. האמן לי שאני יודע מצויין מה אני עושה. לגבי התגובות שלי, אני מאמין שמשרת ציבור אמור לכל הפחות להשתדל להתייחס לכלל האנשים. יש שבעד יש שנגד, אני בעד".
עוד מישהו חוץ מח"כ כהן הבין מה הם רוצים? :unsure:

חיי יצחק

משתמש מקצוען

וואו רעיון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
גופתו של החטוף אופיר צרפתי ז״ל אותרה בימים האחרונים על ידי כוח משותף של צה”ל ושב״כ ברצועת עזה, והובאה לישראל.

לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה ורבנות צבאיים, יחד עם המכון לרפואה משפטית ומשטרת ישראל, הודיעו ביום ד׳ (29.11.23), נציגי צה״ל ומשטרה למשפחתו של אופיר צרפתי ז״ל שנחטף ביום שבת ה-7.10.23 מאזור המסיבה ברעים, על קביעת מותו.

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
בסרטון שרץ מהפצצה של צה''ל במרכז רצועת עזה , מתועד מקרה חריג בו נראית מישהי ששמים עליה כיסוי על הפנים והראש ומבריחים אותה , כמו כן היא לבושה בלבוש רגיל ולא עזתי מסורתי, האם יכול להיות שמדובר על חטופה ישראלית?
מתי צולם הסרטון? מי הפיץ אותו?

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
חיילי צה"ל בעזה קיבלו חפיסות קלפים עם 52 תמונות מבוקשים של בכירי חמאס. מפיץ הקלפים מקווה שהם יעזרו ללוחמים וינחיתו מכה מוראלית על הנהגת ארגון הטרור. סינוואר ובכירים נוספים "הורדו בדרגה" בחפיסה. הג'וקר: מוחמד דף
פעם ראשונה שעושים זאת בצה"ל?

בטח קיבלו השראה מהאמריקאים במלחמת המפרץ. נקווה שהסוף יהיה כמו של סאדם חוסיין, בקרוב, אי"ה

עץ הדעת טוב ורע

משתמש סופר מקצוען
הסתובב ברשתות סרטון של שלושה מחבלים חמושים שהסתתרו בבית ספר גדול בחולון לפני שעת תחלת הלימודים ביום שישי
ונתפסו.

איפה דווח.? מפחיד

פייק ניוז
מדובר על גנבי רכב שהסתתרו משוטרים
(חדשות חולון)

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
איך נודע שהוא נרצח?
אתמול קיבלו שש משפחות חטופים, אריה זלמנוביץ', מיה גורן, רונן אנגל, אליהו (צ'רצ'יל) מרגלית, עופרה קידר וגיא אילוז, את הבשורה הנוראה על מות יקיריהם בשבי החמאס.

דובר צה"ל, תת-אלוף דני הגרי, הסביר אתמול כי מאחורי ההחלטה עמדו "ממצאים שנאספו ומידע מבוסס", וכעת גורם מדיני מספר ל"ווינט" את מה שהוביל להחלטה לדווח על כך למשפחות ולציבור.

"כדי שצה"ל יודיע על מוות באופן חלוט, המידע צריך להיות חותך. ידענו למשל לקבוע שנועה מרציאנו לא נהרגה מתקיפות חיל האוויר אלא נרצחה. יש שילוב של עדויות כמו של מיה רגב, שאמרה שגיא אילוז היה לידה בבית החולים, או מבוגרים מניר עוז שדיברו על זלמנוביץ' שמת לידם", אמר הגורם.

הגורם הוסיף: "מעטים המקרים שחטופים ראו איך מישהו מת לידם. המקרים היותר רבים היו של חטופים שסיפרו על כאלה שהיו במצב קשה, פונו לטיפול ולא חזרו. כשזה מצטלב עם מידע שיש לנו על חטוף בן אותו גיל שמת, זה מאמת את המידע".

הגורם הבהיר כי הידע מתבסס על "אוסף של מידע ולאו דווקא על עדות אחת. המידע שהביאו הישראלים ששבו היה חשוב, וכלל דיווח על מקומות החזקתם של החטופים והנעדרים, אופי ההתנהגות כלפי וההתנהלות של חמאס בזמן המלחמה. הם תרמו תרומה משמעותית".

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...