איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

רחלי 111

משתמש צעיר
ואם תגיד שיש מחסור בדירות אז למה בשכירות אין מחסור?
התשובה נראה לי כי שכירות משקף את השוק באמת, ובקנייה יש הרבה משקיעים.
נכון מאוד
וגם שבקנייה שטפו לנו את המוח שתמיד זה יעלה ולכן זה תמיד עולה
עד שנגלה שזה גם יכול לרדת וזה יכול לגרום לחדלון פרעון להרבה משפחות

נערך לאחרונה ב:

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז למה הם לא עושים את זה כבר עכשיו ?
כי שום דבר לא דוחף אותם לעשות את זה
נוח להם ככה

אז למה הם מסכימים לעבוד עם נתן רוזונבלט.
שיעבדו עם הקבלנים וגם ירוויחו הרבה כסף.
הקבלנים רוצים להרוויח את הכסף הגדול
ומה יישאר לפילנתרופ

אפשר לתקן

משתמש פעיל
בשביל משכנתאות צריך סכומים אדירים
והכסף של הגמ"ח המרכזי ואושר בכבוד מחויב לתוכניות שהם פרסמו, הם לא יכולים לומר פתאום לאנשים שקנו יחידות שזה מוגבל לפריפריה
ברור שצריך כאן הרבה השקעה להסביר לגבירים וגם לכלל הציבור שכדאי לבחון מחדש את הדברים במבט כולל, ולא רק נקודתי עזרה בערב פסח וכו',
ואז לפתוח תכניות חדשות בגמחי"ם הגדולים שיהיו מכוונים לפריפריה

להרגיע

משתמש צעיר
פורסם היום ביתד על כינוס של דגל התורה שהיה אתמול ודיברו בנושא הזה,
לאור המצוקה הקשה והצורך שעלה מהשטח, הוחלט להקים פרויקט "דיור תורני", אשר ירכז ויפעל למציאת פתרונות דיור בשכונות איכותיות לבני תורה במחירים מוזלים, על מנת שכל אחד ימצא את מקומו הראוי לו בו יוכל לגדל את בניו ובנותיו בדרך המסורה לנו מדור דור. בשלב זה הרישום הינו לאברכים בני תורה שילדיהם בגילאי 15 ומעלה. הרישום הינו קפדני וינוהל על ידי וועדה רוחנית מיוחדת
אם אכן דגל יעשו את זה, הפריפריה כבר תהיה יותר 'לגיטימית'

די

משתמש סופר מקצוען
שלום לכל המומחים
לפי מה שאני הבנתי מהאשכול
עם הריבית עולה ולדוגמה עם החזר חודשי של5000ש"ח
יוכלו לקנות דירה של מיליון במקום של מיליון וחצי
ואפילו אם נפליג ונאמר שהדירה של המיליון וחצי תרד בעקבות זה למיליון
אז המחוסרי דירה לא ירוויחו מזה כלום
הם יצטרכו את אותו הון עצמי ולהחזיר את אותו סכום בחודש כמו היום
האם אני צודק?
ההבדל הוא שמי שיחסוך כסף יוכל לקנות דירה לילדיו בלי משכנתא.

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שלום לכולם

אני חושב שגם אם עו''ד רוזנבלט צודק עדיין כדאי וראוי לקנות עכשיו במקום שיש סבירות גבוהה של השבחה כגון הגבעה הצרפתית בירושלים שבגלל סיבות רבות יהיו בה פינוי בינוי וכדומה וכגון בעיר בת ים לפחות בחלקה שהיא בדרך לכיוון מעלה אף שהיא כבר באמצע הדרך

רווחים כמעט בטוחים של מאות אחוזים על ההון העצמי בהינתן מינוף גבוה

ההתלבטות שלי היא האם כדאי לחילופין לקנות מגרש מאושר לבנייה

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כמו כן קניית מגרש לבנייה עצמית במכרזים של רמי היא עיסקה טובה מאוד כי בדרך א זה נסגר הרבה יותר זול ממחיר השוק

רק לא תמיד זוכים....

צחית

משתמש מקצוען
להערכתי אין באמת מחסור בדירות
כי עובדה שאין הרבה משפחות
שמסתובבים ברחובות וישנים שם
ואומנם הרבה שוכרים אבל יש את הדירות
ואם אנשים שהם בעלי הדירות יראו ששווה להם להשקיע
את הכסף בדברים אחרים (כי התשלום של השכירות לא יעלה
כי לאנשים לא יהיה איך לשלם שכירות)
כי זה לא שווה השקעה של 2 מליון בשביל 3000 לחודש
אז יעדיפו למכור

אניס

משתמש פעיל
מעניין גם איך זה קורה, איני כלכלן ולא מובן לי בדיוק מתי הריבית עולה ומתי היא יורדת, ומדוע. אשמח לתועלת החברים (שרובם כנראה מבינים בדיוק כמוני בתחום), שמישהו יסביר זאת
הריבית של בנק ישראל לא קשורה רק לשוק הדיור ובדרך כלל שוק הדיור משפיע בצורה שולית על הריבית.
בגדול הריבית היא המחיר של הכסף.
אחת הסיבות המרכזיות להעלאת ריבית היא למתן את האינפלציה. כאשר הכסף 'זול' ואנשים משקיעים יותר ורוכשים יותר יש אינפלציה. העלאת הריבית מיייקרת את הכסף וגורמת לאיזון. וזאת הסיבה כעת להעלאת הריבית בכל העולם בלל האינפלציה הגבוהה.
צריך לדעת שמדד המחירים לצרכן לא כולל את מדד הדיור!
כמובן שבנק ישראל מתחשב גם בהשפעה של הריבית על שוק הדיור.

רק אעיר, שלא סביר בעיני לכתוב מאמר להמונים אודות הירידה הצפויה במחירי הדירות, בעוד אינך מבין בגורמי השוק ובדברים בסיסיים בתחום.

מוישי איש טוב

משתמש רשום
עריכה תורנית
עדיין כדאי וראוי לקנות עכשיו במקום שיש סבירות גבוהה של השבחה כגון הגבעה הצרפתית בירושלים שבגלל סיבות רבות יהיו בה פינוי בינוי וכדומה וכגון בעיר בת ים לפחות בחלקה שהיא בדרך לכיוון מעלה אף שהיא כבר באמצע הדרך
אגב,
גם בשכונת נוה יעקב שמשום מה מאד אוהבים לתקוף אותה,
ישנם אזורים שלמים שמיועדים לפינוי בינוי, ונמצאים בתהליכים שונים.
ככה שמי שיקנה דירה בנוה יעקב במתחרד, קרוב לוודאי שב-10 שנים הקרובות יבנו לו דירה חדשה, והנכס יושבח לאין ערוך.

צחית

משתמש מקצוען
רק אעיר, שלא סביר בעיני לכתוב מאמר להמונים אודות הירידה הצפויה במחירי הדירות, בעוד אינך מבין בגורמי השוק ובדברים בסיסיים בתחום.
בגלל שכתב את השם שלו בפרוג ככה
זה לא אומר זמי שכתב את זה זה באמת
עו"ד נתן רוזנבלט
אם אתה רוצה אתה יכול לכתוב בשם שלך ראש הממשלה

איזה טוב השם

משתמש פעיל
בגלל שכתב את השם שלו בפרוג ככה
זה לא אומר זמי שכתב את זה זה באמת
עו"ד נתן רוזנבלט
אם אתה רוצה אתה יכול לכתוב בשם שלך ראש הממשלה
זה הוא...

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אין שום בעיה לכתוב מאמר להמונים אודות הירידה הצפויה במחירי הדירות.
כשכותבים על נקודה מסויימת כמו
אני מכיר את הקבלנים הללו, חלקם באופן אישי, אין להם את האפשרות להציע עשירית מהסכומים, הכל מהבנק.

וביום שהבנק יקלוט שייתכן ומחירי הדירות יירדו, הוא יבדוק שוב את הכדאיות של מכרזי ההימורים והסוף יכול להיות בעייתי לשני הצדדים.

כמתכנתת הבעיה הכי גדולה שלי היא עם כאלה שחושבים שהם יודעים הכל, ותכלס הם גורמים נזקים עצומים.
המתכנתים הכי טובים שעבדתי איתם אין להם בעיה להגיד אני לא מכיר את הנישה הזאת, והם מעונינים לשמוע מה יש לאחרים לומר בנידון כמו
אדרבה, אם יש כאן מישהו שמבין בתחום של הריביות נשמח לשמוע חוות דעת מלומדת ומנומקת.
אבל את המכלול הם מבינים טוב מאוד.

לעומת כל מיני אינטסרנטים כאן (בלי שמות) שכותבים שטויות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה