דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

reish

משתמש מקצוען
אגב, בקשר לדמות של טורנאל:
לא מחייב שהוא יודע ממש לקרוא מחשבות.
יש אנשים רגישים מאוד לזולתם, ולכן מצליחים לקרוא שפת גוף והבעות, גם אם בצורה לא מודעת. העלילה מתרגמת את העניין לקריאת מחשבות.
אנשים מתקשרים 93% דרך שפת גוף, ורק 7% דרך שימוש במילים ממשיות.
אם תשימו לב בחיים, הרבה פעמים האנשים החריגים כביכול, ניחנו ביכולות רגשיות מפותחות.
אולי זה נשמע סתם קשקוש, אבל זו התיאוריה המופרעת שלי

ובקשר לטעות שלו עם אליצור:
טורנאל לא יודע לנבא עתידות. בזמן שהם סיכמו עם אליצור, הוא באמת רצה לעזור. אחר כך יכלו לקרות אלף דברים אחרים שהזיזו אותו מההחלטה.
זה בוודאות לא נכון.
תחזרו לקרוא את הקטע שבו איסתרק מבקש מטורנאל שיאמר לו על מה הוא חושב. טורנאל קורא את המחשבות שלו אחת לאחת.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
זה בוודאות לא נכון.
תחזרו לקרוא את הקטע שבו איסתרק מבקש מטורנאל שיאמר לו על מה הוא חושב. טורנאל קורא את המחשבות שלו אחת לאחת.
חלק מזה זה הערכה קלאסית שהוא הרגיש שההוא מולו מנסה לבחון אותו ולא מספיק מאמין לו, ולכן ניסה לחשוב על משהו שונה לחלוטין.

איך זה הגיע לאסטרטג הצולע?
שאלה טובה.

יש לי השערה אבל זה קצת מופרע.

כשהוא הרגיש שהוא ספקן כלפיו הוא הרגיש שהוא גם מסתכל על המראה החיצוני שלו, ועלתה לו (למלך) המחשבה שאולי דווקא לאנשים עם גוף מעוות יש יכולות מעניינות, כמו למשל לגד בליאטר שהיה אחד האנשים הכי עוצמתיים שידעה כוזר.
וממילא ברגע שהוא קלט שהמלך בוחן אותו וגם את גופו, הוא קלט בחושיו החדים שגם אם המלך מנסה לחשוב על משהו שונה לגמרי כדי לבחון אותו, מה שיקפוץ לו זה האסטרטג הצולע.
(הוא לא חשב על כל זה - זה קרה אוטומטית).

אם אינני טועה (מהזיכרון בלבד מלפני שבוע וחצי), הוא אמר למלך שהוא מנסה לחשוב על משהו אחר לגמרי. "האסטרטג הצולע למשל" משהו כזה. והוא לא אומר את זה בוודאות מוחלטת.

תקנו אותי.

אפארט

מאיירת דיגיטלית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
בגדול - בזה שפדהאל פעל באומץ ונגד הדחפים הפנימיים (שהיו עלולים לגרום לבחור נגד איסתרק), הוא בעצם בחר להשתמש בחרב כדי לעשות את הדבר הנכון ולסיים מחלוקת. ולא ליצור מריבות בעזרת החרב.
אבל פדהאל איבד את החרב שלו, השימוש שהוא עושה היא בחרב אחרת שהשיג לו טורס בשביל שיכנס לאחוזה של אלרנן דיליאבר, אז... באמת עקבותיה של החרב לא נודעו..

reish

משתמש מקצוען
חלק מזה זה הערכה קלאסית שהוא הרגיש שההוא מולו מנסה לבחון אותו ולא מספיק מאמין לו, ולכן ניסה לחשוב על משהו שונה לחלוטין.

איך זה הגיע לאסטרטג הצולע?
שאלה טובה.

יש לי השערה אבל זה קצת מופרע.

כשהוא הרגיש שהוא ספקן כלפיו הוא הרגיש שהוא גם מסתכל על המראה החיצוני שלו, ועלתה לו (למלך) המחשבה שאולי דווקא לאנשים עם גוף מעוות יש יכולות מעניינות, כמו למשל לגד בליאטר שהיה אחד האנשים הכי עוצמתיים שידעה כוזר.
וממילא ברגע שהוא קלט שהמלך בוחן אותו וגם את גופו, הוא קלט בחושיו החדים שגם אם המלך מנסה לחשוב על משהו שונה לגמרי כדי לבחון אותו, מה שיקפוץ לו זה האסטרטג הצולע.
(הוא לא חשב על כל זה - זה קרה אוטומטית).

אם אינני טועה (מהזיכרון בלבד מלפני שבוע וחצי), הוא אמר למלך שהוא מנסה לחשוב על משהו אחר לגמרי. "האסטרטג הצולע למשל" משהו כזה. והוא לא אומר את זה בוודאות מוחלטת.

תקנו אותי.
אין לי כוח לצטט חצי עמוד.
אבל הפרשנות הזו קצת רחוקה מהכתוב

GBSA

משתמש סופר מקצוען
אין לי כוח לצטט חצי עמוד.
אבל הפרשנות הזו קצת רחוקה מהכתוב
היה נראה לי ברור לפי כמה וכמה קטעים בספר שהמסקנה הברורה היא שהוא יודע לקרוא מחשבות
לא ככה?
ואת האמת שזה היה החלק שהפריע לי בספר...

מה עם זה שהוא כשהוא בוחן את דיזר. והוא לא יכול לזהות מה בדיוק הוא חושב, והוא רק אומר 'יש במחשבותיו בגידה' ורק אח"כ כשדיזר מסביר שהוא בוגד באחיותיו הוא אומר 'הוא אומר אמת'.

גם בהתחלה כשהוא נכנס לחדר הישיבות המלכותי הוא מרגיש את השנאה שבוקעת מאותו סופר כלפי המלך, הוא לא שם לב שיש אדם בחדר שחושב עכשיו להרוג את המלך.

הוא חווה את התחושות של האחרים, את מה שהם מרגישים, והוא מפרשן את זה נכון, כי הוא התרגל לפרשן ורכש את היכולת הזו.

[שוב, זו השערה. אני לא טוען שזו בוודאות הייתה כוונת הסופרת, אבל זו אפשרות לא מבוטלת].

reish

משתמש מקצוען
מה עם זה שהוא כשהוא בוחן את דיזר. והוא לא יכול לזהות מה בדיוק הוא חושב, והוא רק אומר 'יש במחשבותיו בגידה' ורק אח"כ כשדיזר מסביר שהוא בוגד באחיותיו הוא אומר 'הוא אומר אמת'.

גם בהתחלה כשהוא נכנס לחדר הישיבות המלכותי הוא מרגיש את השנאה שבוקעת מאותו סופר כלפי המלך, הוא לא שם לב שיש אדם בחדר שחושב עכשיו להרוג את המלך.
אז זה אומר אולי שהיכולת שלו מוגבלת לעתים (לדוגמה כשיש הרבה אנשים יחד).
ההשערה הזו -
הוא חווה את התחושות של האחרים, את מה שהם מרגישים, והוא מפרשן את זה נכון, כי הוא התרגל לפרשן ורכש את היכולת הזו.
יכולה להתאים לחלק מהמקרים המתוארים. במקרים אחרים היא מאד לא מספקת.

[שוב, זו השערה. אני לא טוען שזו בוודאות הייתה כוונת הסופרת, אבל זו אפשרות לא מבוטלת].
צווי דינים. דיזר לא חושב על הבגידה באותו זמן אלא יש במחשבותיו בגידה.

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לגבי נאיתן

אני ראיתי זאת כמשל אלינו
טוב להיות עבד למלך, ושום דבר אחר לא שווה עבורו
סוג של היה זנב לאריות ולא ראש לשועלים
ולכן רק קיום מצוות באופן מלא שכנע אותו

לעומת זאת אלרון שאף לחיים עצמאיים שכן לא היה עבד של מלך אלא של נסיך ועוד כזה שהוא ניסה לחנכו שימרוד באביו ויבחור בטוב

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לגבי נאיתן
נאיתן במהללאל משרת את אסתרק בחיל ורעדה
איסתרק שואל על יקוואל והוא עונה בדיחה מהמשרתים שאומרים שאולי נער האורוות מצליח איתו, אז אסתרק מתעצבן...
ופתאום הם מתלוצצים יחד ללא כל גינונים
קצת שינוי דרסטי מדיי

חינדלה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נאיתן במהללאל משרת את אסתרק בחיל ורעדה
איסתרק שואל על יקוואל והוא עונה בדיחה מהמשרתים שאומרים שאולי נער האורוות מצליח איתו, אז אסתרק מתעצבן...
ופתאום הם מתלוצצים יחד ללא כל גינונים
קצת שינוי דרסטי מדיי
דווקא ביוזבד יש התקדמות בענין, לדוג' כשהוא מדבר איתו על יקוואל בלילה.
ותהליך השינוי פה יפה ומחושב. מהשותפות באיסתרק, הרעדה במהללאל, והשינוי שנעשה במהלך השנים (שרואים ביוזבד) עד החברות האמציה בפדהאל.

אהבתי מאד את הקטעים המשותפים שלהם.

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לגבי הסולאן
היה לי ממש מוזר שהוא הסכים שייפדו את שתי הבנות
הרי הן הקלף מיקוח שלו מול האח
והוא אמר שם שבזה שמבקשים לפדות אותן זה מוכיח שמי ששבה אותן מת- מה הקשר ולמה?
ואיך שאול ידע מזה שיש לסולטן שבויות?
ואיך שאול לא ביקש ממון לעצמו אלא ביקש משהו שבכלל לא קשור אליו מה הוא שחב שהוא יינשא לאחת מהן או שתיהן?

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
גם קנז מצליח לקרא את המחשבות של אסתרק
אבל עדיין טורנאל יותר מוצלח בעניין
"אני לא קורא מחשבות'' צחק המונדרי. ''אני קורא בני אדם, איסתרק''. (איסתרק, שם, שם)
לגבי הסולאן
היה לי ממש מוזר שהוא הסכים שייפדו את שתי הבנות
הרי הן הקלף מיקוח שלו מול האח
והוא אמר שם שבזה שמבקשים לפדות אותן זה מוכיח שמי ששבה אותן מת- מה הקשר ולמה?
ואיך שאול ידע מזה שיש לסולטן שבויות?
ואיך שאול לא ביקש ממון לעצמו אלא ביקש משהו שבכלל לא קשור אליו מה הוא שחב שהוא יינשא לאחת מהן או שתיהן?
דיזר אמור להרוג את איסתרק ולחזור לסלג'ואר דרך כוזר החדשה ועוד כמה תחנות בדרך. מן הסתם הסולטן כבר תכנן שבאחת מהתחנות חזור דיזר ייהרג, או שברור היה לו שאין לדיזר אופציה לחזור בלי שיתפסו אותו בעוון הרצח. בכלצאופן, הסולטן לא ציפה לחזרתו של דיזר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה