דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

חני101

משתמש פעיל
מחפשת בנרות לקנות את הספר בבני ברק.
אולי מישהו מוכר? או יודע היכן אפשר לקנות בימים אלו?

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אהההבתי ממש את הסיום.
אבל הוא לא היה כמו שהבטיח יוסף דיאלידאן לאיסתרק...
אני הייתי בטוח שהסיום יהיה על נהר המינאר (גם יוסף אמר 'על דברתי, אנחנו ניפגש כאן ואז יהיו התוצאות שונות בתכלית - סיום הספר איסתרק) וגם חשבתי שרעואל יהיה כבר בחור מבוגר יותר, והוא כאקסידטור ינהל את הקרב.
לא נורא, הספר גם כך יפה מאוד...

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ספר מדהים
תהליך נפשי של דמויות
מלחמות פנימיות ובחירה בטוב
וניצחון כוזר- גולת הכותרת
תהיתי באמת איך אף אחד לא רצח את יוסף כפי שעשה למלך רעואל ואשתו
למה היו צריכים לחכות כ"כ הרבה שנים

לדעתי, הלה ילדה מוקדם מן הצפוי מרוב הפחד והבהלה מהיעלמות בנה ובעלה.
וזה בעצם מסביר את בהלת המוות שאחזה בה ובאנשי הארמון
למרות שחבל מאוד שאין אפילו תיאור אחד איך נלקח רעואל

והשאלות שלי
1. מיכאל- היכן הוא בכל הספר? כנל יתר בני המשפחה
2. האחיות של דיזר - כמעט לא מדברות ביניהן. איך הפגישה שלהן עם האח?
3. איך מת שאול, ואיך גולה לדיזר שניצלו אחיותיו?
4. על מה שלוואן שקד 7 חודשים ולכן עזב את עבודתו במנהל אחוזת בנטליאן

קשתות

משתמש פעיל
שאלה עדיין מאיסתרק
לשם מה רצח דיאלידאן את הבק עשאל בלואדאן,
העיקר היה חטיפת הנסיכים. לא?

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ועוד משהו
לגבי יקוואל
היתה צריכה להכניס אותו כאן אולי בגלל הביקורת שהיא 'חטפה' על מותו
ועל חוסר ההבנה במותו הנטוש אי שם
ורואים שמרחק השנים קצת קירר את דעתו החמה והלוחמנית של איסתרק על יקוואל ומרחוק ניתן למצוא בו נקודות זכות והבנה שלא נמצאו עליו ביוזבד

חבל שלא עשתה 2 חלקים
כמו ביוזבד
אז היה לה אפשרות לכתוב יותר....

דנמרק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שאלה עדיין מאיסתרק
העיקר היה חטיפת הנסיכים. לא?
כי גם אם הנסיכים נחטפו והמלך מת- הבק אמור להיות המחליף, ולא יוסף דיאלידאן. אז כדי שלא יהיו לו מערערים לכתר, הוא רצח אותו.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
1. מיכאל- היכן הוא בכל הספר? כנל יתר בני המשפחה
הוא מו"צ באתיל... אבל זה ניחוש לא כתוב במפורש...
2. האחיות של דיזר - כמעט לא מדברות ביניהן. איך הפגישה שלהן עם האח?
:( לא כתוב כלום.... לא היה זמן. מיהרה לסיים את הסידרה
3. איך מת שאול, ואיך גולה לדיזר שניצלו אחיותיו?
שאול מת מהדקירה של יוזבד והטיסה שדיזר עשה לו.. זה כנראה היה יותר מדיי
4. על מה שלוואן שקד 7 חודשים ולכן עזב את עבודתו במנהל אחוזת בנטליאן
מפעל הבדים הכושל של חנוך? הוא הפעיל אותו מחדש ושקד לייצר צבעים שלא נראו עד אז

כדי להפיל את הכל על היורש שלו סטזדיראן

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כי גם אם הנסיכים נחטפו והמלך מת- הבק אמור להיות המחליף, ולא יוסף דיאלידאן. אז כדי שלא יהיו לו מערערים לכתר, הוא רצח אותו.
עוצר כוזר הוא המחליף של המלך.

אני חושבת שעשאל היה יותר מדיי נאמן למלך ויותר מדיי חכם בכדי לאפשר הפיכה
וגם מה שכתבתי קודם, להפליל את המשנה

GBSA

משתמש סופר מקצוען
דבר אחד ברור לי,
גם אם היא תכתוב עכשיו ספר בלי שום עלילה, רק תיאור של איך המשיכו חייהם של הגיבורים. כולם יקראו את זה בשקיקה (גם אם יהיו על זה ביקורות - צודקות).
זה בעצם מה שחלק מהמגיבים כאן כתבו. למה לא סיפרו את זה ולמה לא דיברו על ההוא וההוא וכו'.
נוצר כאן עולם - שאנחנו רק רוצים לקבל ממנו עוד..

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
אגב, בקשר לדמות של טורנאל:
לא מחייב שהוא יודע ממש לקרוא מחשבות.
יש אנשים רגישים מאוד לזולתם, ולכן מצליחים לקרוא שפת גוף והבעות, גם אם בצורה לא מודעת. העלילה מתרגמת את העניין לקריאת מחשבות.
אנשים מתקשרים 93% דרך שפת גוף, ורק 7% דרך שימוש במילים ממשיות.
אם תשימו לב בחיים, הרבה פעמים האנשים החריגים כביכול, ניחנו ביכולות רגשיות מפותחות.
אולי זה נשמע סתם קשקוש, אבל זו התיאוריה המופרעת שלי

ובקשר לטעות שלו עם אליצור:
טורנאל לא יודע לנבא עתידות. בזמן שהם סיכמו עם אליצור, הוא באמת רצה לעזור. אחר כך יכלו לקרות אלף דברים אחרים שהזיזו אותו מההחלטה.

חינדלה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
יש אנשים רגישים מאוד לזולתם, ולכן מצליחים לקרוא שפת גוף והבעות, גם אם בצורה לא מודעת. העלילה מתרגמת את העניין לקריאת מחשבות.
אם תשימו לב בחיים, הרבה פעמים האנשים החריגים כביכול, ניחנו ביכולות רגשיות מפותחות.
זה יכול להשמע נכון עד לסיטואציה שבה טורנאל ידע לענות על המחשבה של איסתרק אם קיים באלרון חשש לחזור לאלקן...

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה יכול להשמע נכון עד לסיטואציה שבה טורנאל ידע לענות על המחשבה של איסתרק אם קיים באלרון חשש לחזור לאלקן...
דווקא יכול להיות לזה הסבר מאוד פשוט על פי התיאוריה של @יוצרת כתיבה .
כנראה שהם דיברו ביניהם על האפשרות של חזרה לאלקן, ושפת גופו של אלרון הביעה חשש ופחד.

GBSA

משתמש סופר מקצוען

טורנאל לא יודע לנבא עתידות. בזמן שהם סיכמו עם אליצור, הוא באמת רצה לעזור. אחר כך יכלו לקרות אלף דברים אחרים שהזיזו אותו מההחלטה.

אלרון מעלה השערה כזו, ואיסתרק מתווכח איתו.

כשקראתי (לפני הרבה זמן.. כשהספר עוד היה תחת ידי..) בדקתי את זה והיו לי הוכחות שההשערה הזו לא נכונה, כי אם אינני טועה הוא לא הבין רק תגובות אלא גם אם מישהו חושב על משהו אחר לגמרי הוא ידע לומר על מה הוא חושב.

במבט לאחור אני מנסה לשחזר ואני באמת שם לב שברוב המקומות הוא יודע רק לזהות תחושה ולא ממש מחשבות. כגון: שנאה, דובר אמת, בגידה, וכו'. כשהוא מדבר בפעם הראשונה עם איסתרק הוא יודע לזהות מה הוא חושב ככל הנראה צירוף של הערכה עם תחושות, והראיה שהוא אומר שהוא לא מצליח הכל.

לגבי זה
התשובה היא
דווקא יכול להיות לזה הסבר מאוד פשוט על פי התיאוריה של @יוצרת כתיבה .
כנראה שהם דיברו ביניהם על האפשרות של חזרה לאלקן, ושפת גופו של אלרון הביעה חשש ופחד.

אבל זכור לי מתוך הקריאה שהוא יודע גם לקרוא מחשבות, אין לי דרך לבדוק את זה עכשיו.

אני מעלה עכשיו השערה שהמקום שממנו היה ברור לי שהוא יודע לקרוא מחשבות הוא בדו שיח בין איסתרק לטורנהאל (אני לא ממש זוכר את כולו) ששם משתמע שהוא קורא מחשבות ושגם הוא עצמו חושב כך,
ויכול להיות שזה העניין הוא חושב שהוא קורא מחשבות ולא מבין שהוא מרגיש משהו בשפת גוף ובדיבור, עם צירוף של קליטה ופרשנות טובה ואינטואיציה חזקה.
וזו הייתה הטעות של איסתרק ושל טורנהאל.

זה עדיין לא מסביר את צוריאל. (או שהוא היה שחקן ברמה גבוהה ולא שידר כלום).

אז איך טורנאל יודע שאיסתרק חושב על ה"אסטרטג הצולע"?...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה