דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

מצב
הנושא נעול.

חזקי ☆

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
עירכה:
קודם כל תודה ענקית למיה קינן לע הספר שסוף סוף ראה אור. ובכלל על כל הסידרה, וכמו שכתב @GBSA - את הסידרה הזאת בלבד - נכון לעכשיו - אני רוצה שילדיי יקראו.
והכי נהניתי איך שבחרת ליוסף מיתה כה יפה, אחרי שהיה לו כמעט הכל (חוץ מהחיים, כמובן). לא האמנתי שאשמת כל כך כשמיות הבוגד הזה.
תודה בשם כל הקוראים (תקוותי שכולכם נהניתם).

כמה שאלות:
  • למה נחשב פולס כמועמד שלישי לירושת המלוכה?
  • למה רוצה יוסף להרוג את פאר?
אתם גם מרגישים שמיה לא מספיק סגרה את הקצוות?
  • מה קורה עם אמו של שאול?
  • הקטע הזה שיוזבד שכח הכל מאז חר מבבל מרגיש כאילו לא היה לה כוח להשלים את זה.
  • הבנתי שאנשי דיאלידאן תכננו להרוג/לחטוף את כל הנסיכים אחיו של איסתרק, גום במקרה שיקואל יחזור - ישתמשו עם הנסיך רעואל נגדו. - אז מה קורה עם הנסיכים?
  • איך זה שטורנאל לא צפה נכון את מחשבותיו של צוריאל, וחשב שהוא נאמן?
וגם:
  • לא הבנתי את הסיפור עם זה העשוי להבה (לא זוכר את שמו), ואיך כיבה אותו פדהאל?

נערך לאחרונה ב:

תודה לך ה’

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
פולס הוא השלישי לסדר המלוכה, כיון שהוא הבן של ברכיהו שהוא בתור אחרי פאר, אך מכיון שמת במידה ופאר לא ימלוך פולס בנו של ברכיהו ימלוך...(מה שלא קרה...)

המלך יוסף מצטייר כבר מהספרים הקודמים כאחד שנתשבשה עליו דעתו, הוא בטוח שבניו מעוניינים להרוג אותו כדי למלוך תחתיו, ביוזבד זה היה נגד שלוואן ועכשיו זה נגד פאר...

GBSA

משתמש סופר מקצוען
כמה שאלות:
  • למה נחשב פולס כמועמד שלישי לירושת המלוכה?
  • למה רוצה יוסף להרוג את פאר?
אתם גם מרגישים שמיה לא מספיק סגרה את הקצוות?
  • מה קורה עם אמו של שאול?
  • הקטע הזה שיוזבד שכח הכל מאז חר מבבל מרגיש כאילו לא היה לה כוח להשלים את זה.
  • הבנתי שאנשי דיאלידאן תכננו להרוג/לחטוף את כל הנסיכים אחיו של איסתרק, גום במקרה שיקואל יחזור - ישתמשו עם הנסיך רעואל נגדו. - אז מה קורה עם הנסיכים?
  • איך זה שטורנאל לא צפה נכון את מחשבותיו של צוריאל, וחשב שהוא נאמן?
וגם:
פולס - אחרי פאר ואדוניה (ברכיהו נעלם - מת, ושלוואן עבר צד).
יוסף רוצה להרוג את פאר - המשך ליוזבד שם יוסף מתחיל לשנוא את פאר כי הוא חושש שעם כל חוש הצדק והיושר המפותח שלו הוא יגיע למסקנא שעל אביו למות ויפעל לפי זה. (בערך מה שקרה בסוף - רק שהוא לא עשה את זה)

אמא של שאול לא צריכה להיכנס לעלילה - לא צריכים לדעת איך כל הדמויות בספר הגיבו להתרחשויות - במיוחד שאין לה שום התייחסות בספר. היא המשיכה לחיות חיים רגילים ולא התחתנה ולא קרה כלום.

לגבי יוזבד - גם אם לא היה שוכח היא לא הייתה צריכה יותר מקטע אחד של סיום שבו יש התייחסות לשאול ולמה שקרה. אין צורך להכביר בסיפורים שלא קשורים ישירות לעלילה. השכחה היא זה חלק שהיא הוסיפה וזה רעיון יפה אבל זה לא מחוסר יכולת להתמודד עם ההמשך.

לגבי הנסיכים גם אני הסתבכתי למה זה קשור לאם יקוואל יחזור הרי בכל מצב יש את בנימין וליסיה, ובכל מצב צריך את רעואל.

לגבי טורנהאל יש קצת סתירות שמצד אחד הוא יכול לקרוא את כל המחשבות, וזה לא רק יכולת זיהוי התגובה לפי דברים חיצוניים שאנשים רגילים לא מזהים - כמו שאלרון הציע (והראיה - שהוא יכול להגיד על מי הוא חושב - כך מופיע באחד הקטעים אם אני לא טועה).
ומצד שני הוא טעה בצוריאל.

[ הבהרה: א. אני ממש לא מבין בספרות - אבל זה לפי מיעוט הבנתי ב. קראתי את הספר מהר ולא מעמיק וכרגע הוא כבר מחליף ידיים... כך שאולי פיספתי דברים חשובים.]

לעצם האשכול 1 - הכותרת - אני חושב שעדיין אנחנו מזיקים - כי אם אני לא הייתי קורא את פדהאל אני בטוח שהייתי נכנס לאשכול.
2 - וזה הכי חשוב - ראוי לפתוח כזה אשכול עם פרגון לסופרת הנכבדה על ספר מדהים נוסף. לא חושב שמישהו יכול בכלל לנסות להתחרות בכתיבה שלה.
זה אולי הסדרה היחידה שהייתי רוצה שהילדים שלי (בעז"ה) יקראו בשנות נעוריהם (בעיקר הבנים). כל שאר הפרים שקראתי יש מזיקים ויש כאלה שלא איכפת לי שהיו קוראים, אבל אף אחד מהם לא הייתי רוצה שיקראו. ואת הסדרה הזו כן.
אז ממש תודה למיה קינן על הספר.

חזקי ☆

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
פולס הוא השלישי לסדר המלוכה, כיון שהוא הבן של ברכיהו שהוא בתור אחרי פאר, אך מכיון שמת במידה ופאר לא ימלוך פולס בנו של ברכיהו ימלוך...(מה שלא קרה...)
מה עם בניו של פאר? יש לו נרא'לי חמישה ילדים.
וזה נראה לי מוזר שפולס הנכדג\ יהיה בתור לפני אדוניה הבן. אבל אני כמובן לא יכול להתנגד לכך...

GBSA

משתמש סופר מקצוען
בגדול - בזה שפדהאל פעל באומץ ונגד הדחפים הפנימיים (שהיו עלולים לגרום לבחור נגד איסתרק), הוא בעצם בחר להשתמש בחרב כדי לעשות את הדבר הנכון ולסיים מחלוקת. ולא ליצור מריבות בעזרת החרב.

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען
אני לא רוצה לקרא ולהתאכזב....
אבל אולי באמת עדיף לא לגלות כדי לא להרוס לניקים אחרים שקוראים את האשכול...
לא נראה לי שתתאכזבי
זה אחד הספרים הכי יפים שקראתי (ואני תולעת ספרים)
בעיניי הוא הכי מוצלח שלה (ואני "מכורה" לספרים שלה)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה