דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

שדה אור

משתמש פעיל
תגידו רק לי לא מספיק הרגיש שפדהאל הוא גיבור הספר?
משהו בכל ההתלבטויות שלו היה קצת מכור מראש...
הרגיש לי שהוא בעצם נשתל כי היה צריך גיבור לסיפור,אבל בגדול ממש יכלו להסתדר בלעדיו.
נכון שהוא ההיה בסוף ה"מכה בפטיש" אבל עדיין...
שלא יובן לא נכון,הספר היה מדהים!ממש!
וואווווו איך התענגתי על הקריאה!!

2020AYELET

משתמש צעיר
איך איסתרק ידע שטורנאל יודע לקרוא מחשבות?
היה איזה קטע בארמון עם אחד מהפמליה של מקאן שטורנאל הרגיש
את השנאה שלו והצליח לעצור אותו לפני שהצליח לעשות משו...
נראה לי שאח"כ הוא דיבר עם איסתרק וכך נודע...
(ממה שזכור לי)

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תקשיבו שנהניתי ברמות מהקטע שהמשרת של האכסניה-
אומר להם הנה מוכר המטאטים! יש לו קשרים...
מאוד מתחברת לדברים שוליים שתגלים כהרי גורל...

ועוד משהו-
אהבתי שבסוף מתברר שאביו של פדהאל אכן חטא כביכול.
ואיך שזה מתגלה ע''י איסתרק. שאבא של פדהאל אמר לו זאת כשהוא היה מחופש...
לא יאומן חח

מלימירי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
היה איזה קטע בארמון עם אחד מהפמליה של מקאן שטורנאל הרגיש
את השנאה שלו והצליח לעצור אותו לפני שהצליח לעשות משו...
נראה לי שאח"כ הוא דיבר עם איסתרק וכך נודע...
(ממה שזכור לי)
טורנאל הציל את חייו לאחר שעוזר של שר המלחמה ניסה להתנקש באיסתרק וטורנאל הרגיש את השנאה שלו וזינק עליו. ואז איסתרק דיבר איתו וגילה את זה.

אבל רק לי הפריע שלא דובר דבר על רובן מו הגי בתפקידו החדש, על בסטיאן מקאן, על מיכאל, על אונמר ככלה, על פנרס ואפילו הלה בקושי הוזכרה...
וחוץ מזה היה חסר לי הברק המלוטש של ארמונות המלוכה... הפריע שהספר היה רק עממי בלי הארמונות והאבירים...

Rivki.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אבל רק לי הפריע שלא דובר דבר על רובן מו הגי בתפקידו החדש, על בסטיאן מקאן, על מיכאל, על אונמר ככלה, על פנרס ואפילו הלה בקושי הוזכרה...
וחוץ מזה היה חסר לי הברק המלוטש של ארמונות המלוכה... הפריע שהספר היה רק עממי בלי הארמונות והאבירים...
גם לי מאד הפריע שלא היה את רובן, בעוד גיסו השני של איסתרק- אולה, הרבה יותר דומיננטי
במיוחד שכתוב בסוף שלו ולטור יש שבעה ילדים, כאילו ממתי בדיוק...? ;)
ובהחלט היה כמעט כולו אנשים פשוטים...

דנמרק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
גם לי מאד הפריע שלא היה את רובן, בעוד גיסו השני של איסתרק- אולה, הרבה יותר דומיננטי
כנ"ל.
לי הפריע שהמון דמויות זכורות לטוב לא הופיעו בכלל, או הופיעו מעט מאוד- בסטיאן מקאן, אלרנן דיליאבר, פנרס, רובן וטור, רנה, ועוד ועוד...
במיוחד שזה ספר אחרון:( חשבתי שתהיה מסיבת פרידה כלשהי...

מלימירי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כנ"ל.
לי הפריע שהמון דמויות זכורות לטוב לא הופיעו בכלל, או הופיעו מעט מאוד- בסטיאן מקאן, אלרנן דיליאבר, פנרס, רובן וטור, רנה, ועוד ועוד...
במיוחד שזה ספר אחרון:( חשבתי שתהיה מסיבת פרידה כלשהי...
נכון לגמרי...
מרגיש כאילו אני צריכה ספר המשך רק בשביל לסגור קצוות עם מה שהיה עם כל הדמויות האהובות...

חזקי ☆

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים

סגול בהיר

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
הזקנה נתנה לקנז סידאר.
את הקיטוטית הציע מהללאל לקטוף לזמר הנודד שסבל מחטטים.
ליתר דיוק קנז אמר לזקנה שהוא חשב שהקיטוטית תספיק, ועכשיו הוא מגלה שהפצעים עמוקים יותר משחשב, ולכן הוא זקוק לסידאר

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
תגידו רק לי לא מספיק הרגיש שפדהאל הוא גיבור הספר?
משהו בכל ההתלבטויות שלו היה קצת מכור מראש...
הרגיש לי שהוא בעצם נשתל כי היה צריך גיבור לסיפור,אבל בגדול ממש יכלו להסתדר בלעדיו.
נכון שהוא ההיה בסוף ה"מכה בפטיש" אבל עדיין...
שלא יובן לא נכון,הספר היה מדהים!ממש!
וואווווו איך התענגתי על הקריאה!!​
דווקא יחסית ליוזבד בספרו - הוא היה יותר מרכזי ומשמעותי...
בכל אופן, כל דמויות הגיבור בספרים הבאים אחרי הן חדשות, מה לעשות... אבל יש בזה גם היגיון, כי כוזר גדולה...
(אבל כן ציפיתי שיהיה איזה גיבור שונה מכולם - מונדרי למשל...)

מסוקרנ/ת

משתמש צעיר
מאוד אהבתי את הספר, אבל זה היה בטוח כי אין מכור/ה יותר ממני.
בספר היה הרבה יותר דרמה מבספרים הקודמים, רובו מלחמות ותוכניות בריחה..
מאוד חבל שלא היו בו יותר חלקים של דמויות מפעם, מה שלום אונמר כיום? וטור? ואיך הגיבו בארמון לכל המאורעות?
לקראת סוף הספר היה נראה שמיה נהייתה קצרת רוח ולא היה לה עוד כוח לפרט אז היא כתבה רק מה שצריך בשביל הסוף הטוב.
אני מאוד מאוד מקווה שביום מן הימים יופיע ספר נוסף מהסדרה, ואפילו אם יהיה כתוב בו רק על ממלכה רגועה ושלווה ועל חייהם של בני האצולה שאנחנו כל כך אוהבים, זה יהיה מאוד משמח!!!

GBSA

משתמש סופר מקצוען
ראיתי ששוב חוזרים על אותה שאלה - לא אין התייחסות לכל הגיבורים הקודמים.
היו פה כמה ששאלו למה לא סגרה קצוות, ולמה אין התייחסות לעוד גיבורים וכו' וכו'.
(קצוות של יוזבד, גדעון, ועוד. והתחייסות יותר מפורטת ל יוסף ושאר הגיבורים מספרים קודמים כמו פנרס למשל וכו')

התשובה לדעתי היא,
א. הספר היה יוצא בשלושה חלקים אם לא יותר, ואז היו מתלוננים על מריחה.
ב. זה שכיף לנו לקרוא לטעום שוב מהדמויות (שזה רק מראה כמה הסדרה הזו היא בליגה אחרת), זה לא אומר שזה נכון מבחינת הספר. פדהאל כמעט לא עוסק בדברים שלא קשורים ישירות לעלילה - אם לא בכלל לא. וטוב שכך.

כן העירו לי (ובצדק) שיש משהו שונה בפדהאל - שקצת חסר ההווי הכוזרי הזכור לטוב. כל הדברים שקשורים לסגנון ולאורח חיים, ולדוגמ' המונדרים וההתייחסות שלהם וכו'. זה באמת חסר - אך מצד שני כבר טעמנו מזה מספיק. עכשיו היה צריך רק לגמור את הסיפור..

הערה נוספת - נקודתית. יש טעות בזה שאיסתרק אמר לפדהאל שלפני שש שנים הוא פגש את אביו במקרה כשיצא מחופש ושם הוא התוודה בפניו על הבגידה, חבר חכם עשה חשבון שרק במהללאל הוא התחיל לצאת לסיבובים כשהוא מחופש וזה היה ארבע שנים קודם.
צריך לומר שאין מוקדם ומאוחר... וכו'.

דנמרק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ראיתי ששוב חוזרים על אותה שאלה - לא אין התייחסות לכל הגיבורים הקודמים.

כן העירו לי (ובצדק) שיש משהו שונה בפדהאל - שקצת חסר ההווי הכוזרי הזכור לטוב. כל הדברים שקשורים לסגנון ולאורח חיים, ולדוגמ' המונדרים וההתייחסות שלהם וכו'. זה באמת חסר - אך מצד שני כבר טעמנו מזה מספיק. עכשיו היה צריך רק לגמור את הסיפור..

הערה נוספת - נקודתית. יש טעות בזה שאיסתרק אמר לפדהאל שלפני שש שנים הוא פגש את אביו במקרה כשיצא מחופש ושם הוא התוודה בפניו על הבגידה, חבר חכם עשה חשבון שרק במהללאל הוא התחיל לצאת לסיבובים כשהוא מחופש וזה היה ארבע שנים קודם.
צריך לומר שאין מוקדם ומאוחר... וכו'.
אי אפשר לדעת, בכל זאת בין איסתרק למהללאל יש 5 שנים, אולי הוא התחיל לצאת אז, ורק במהללאל סיפרו על זה...

רותי ינאי.

צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אי אפשר לדעת, בכל זאת בין איסתרק למהללאל יש 5 שנים, אולי הוא התחיל לצאת אז, ורק במהללאל סיפרו על זה...

כתוב בתחילת פדהאל שאיסתקר התחיל לצאת (או לתכנן לצאת, לא הכי זוכרת) כדי להכיר את העם בסוף שנת מלכותו הראשונה

tuty

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
במיוחד שכתוב בסוף שלו ולטור יש שבעה ילדים, כאילו ממתי בדיוק...? ;)
איפה זה כתוב?

סגול בהיר

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
משהו יכולה להעלות את הפרק הראשון שהיא פרסמה בחינם?

זה קישור לאתר של יפה נוף יש שם את הפרק

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה