דיון נספח לאתגר דו שבועי - ועל המלחמות

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
@הזדמנות , סיפור יפה ונוגע.
רק הערה קטנה שהפריעה לי.
השם "אורי" חוזר על עצמו פעמים רבות. היו לפחות שתי מקומות שהייתי מחליפה את "אורי" ב-"הוא". (אורי מסלק את מחשבת..., אורי שמע שזה קיים...)
יתכן וזה טעם אישי ועניין של סגנון כתיבה, לשיקול דעתך:)

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
@הזדמנות , סיפור יפה ונוגע.
רק הערה קטנה שהפריעה לי.
השם "אורי" חוזר על עצמו פעמים רבות. היו לפחות שתי מקומות שהייתי מחליפה את "אורי" ב-"הוא". (אורי מסלק את מחשבת..., אורי שמע שזה קיים...)
יתכן וזה טעם אישי ועניין של סגנון כתיבה, לשיקול דעתך:)
צודקת
ערכתי
תודה רבה

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
@הזדמנות ו @nomi וואו! איך כותבים כאלו סיפורים תוך יום?!
במקום להתפעל, תסתכלי אחורה ותראי בכמה אתגרים השתתפתי עד עכשיו.
כנראה שלכל אחד יש את הדברים שיותר קלים לו ושפחות...
אני עוקבת כל פעם אחרי האתגרים ורוצה מאוד לכתוב, אבל איכשהו נרתעת או מתחילה ומפסיקה.
כשמגיע אתגר כזה - זה רץ לי.
התודה ל @דיונון על ששלח אתגר שהצליח לדחוף אותי לכתוב.

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני רק מברר
האתגר הוא סיפור מלחמתי... דייקא!
או גם על התמודדות ומלחמה אישית של חייל ולאו דווקא בקרב היריות והתותחים?

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אני רק מברר
האתגר הוא סיפור מלחמתי... דייקא!
או גם על התמודדות ומלחמה אישית של חייל ולאו דווקא בקרב היריות והתותחים?
סיפורים מהשטח, באויר ביבשה ובים.
העיקר לא מהמטבח הצבאי...

BEYOND

משתמש מקצוען
לא יודעת למה האסוציאציה הראשונה שלי לאתגר הייתה הספר "תיאום כוונות" של סבתו
כל מילה עליו רק תגרע---

עד שדחפו אותנו החסידים לתוך הרחבה: חיילים! חיילים! לכו לרבי ויברך אתכם.

---

צוות, היכון לעלייה על הטנק! צוות, עלה! נהג, ימינה חזק! תותח חלול אלפיים, טנק על, אש! הוסף מאה, אש! הורד חמישים, אש! מטרה. מטרה חדל. טען, פרוק כֵּליךָ. דוב! יותר מהר! אל תחלום! במלחמה לא תוכל לחלום. כבר העלו אותך על הכוונת. כן המפקד, אני משתדל, טען פָּרַק כֵּליו.

---
אמרתי, אספר לו לאדמו"ר איך נפגעו הטנקים במחצבה בנַפאח ביום שני בבוקר, ואיך היו עולים באש אחד אחד, ואיך הטען קפץ מפויח מטנק שתיים־בי"ת, רגלו בוערת והוא מתגלגל על האדמה עם כובע טנקיסטים וג'ריקן של מים. ואיך שמעתי את גידי המט"ק צועק: תותחן, אש! ואני משיב: אבל אין לי תיאום כוונות! והמט"ק צועק: תותחן, אש! אש! אתה שומע? לא חשוב לאן, יורים עלינו... הטנק נפגע... לקפוץ! ואיך צעק אלי רוני הנהג: לא מצליח לצאת, התותח חוסם את מדף נהג, ואיך חזרתי אל הטנק להסיט אותו, ורצנו ארבעתנו בְּטרסוֹת הבזלת והכדורים סביבנו, ואלי צעק: אין לי כוח לרוץ יותר, אני נשאר כאן, ואנחנו דוחפים אותו, ואיך אנו רואים חיילי קומנדו סורים יוצאים ממסוק ממש מולנו, ועוד ועוד הרבה אספר לו, מה חשבתי ומה התפללתי ואיך שיוועתי ומה נדרתי.
ובכל פעם שהיתה המחשבה הזו עולה לפני אמרתי לעצמי: והרי אחרי שאשלים, ישאל אותי האדמו"ר בקול רך: וחברך שהיה איתך אותו לילה בקידוש לבנה... ואז אוכרח להשפיל את עיני ולומר לו: דוב נפל.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

מצפה ופועל לישועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
טוב חברה דחוף איזה הפי אנד... מבחינתי אפילו הפי הנד... משהו...
קטעים חזקים כל אחד מהם, אבל לא קלים..
זה נראה שאחרי האתגרים האחרונים האתגר הבא יהיה צריך להיות לכתוב סיפור קומי...

שיהיה קצת גיוון ורגיעה לעצביהם המתוחים של הקוראים...

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@מצפה ופועל לישועה, אין מילים.
בהתחלה חשבתי שזו תהיה הצגה של המלחמה מן הבחינה היהודית-אידאולוגית. נחמד כזה.
השורות האחרונות היו אגרוף לחזה, סחיטת אוויר וקליעה בול.

שורות שתפסו אותי במיוחד:
יכה יוסי את יוסי – סליחה, אדולף את לותר - מה אכפת לך?
הוא מעריץ את פואנקרה, ומתעב את דרייפוס, ליהדות שלו אין כל משמעות מבחינתו.

מצפה ופועל לישועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
תודה רבה. מעורר חשק לכתוב עוד
שורות שתפסו אותי במיוחד:
יכה יוסי את יוסי – סליחה, אדולף את לותר - מה אכפת לך?...
היה לי מריבה ארוכה עם עצמי על המשפט, אהבתי אותו, אך לא התחבר לי בניסוח. בסוף החלטתי להציל אותו. שמח שבחרתי נכון...

מצפה ופועל לישועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית

@ניהול קהילת כתיבה

אני לכאורה לא יהיה פה בפרוג כשהאתגר יסתיים. אשמח לדעת אם יש לי אפשרות לשלוח לך אתגר כדי שבמידה ואם אזכה (מול יצירות נפלאות כמו שעלו ויעלו לא יודע כמה סיכויים יש אבל בכל זאת...) תוכלי להעלות זאת על שמי. הבעיה שאין לי הודעות פרטיות (וכמובן אני לא רוצה לפרסם באופן ציבורי כל עוד זה תיאורטי)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה