דיון נספח לאתגר דו שבועי - לשכתב את ההיסטוריה

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
סליחה. אני רק שאלה.
מה בהיסטוריה היה משתנה?
בחלק גדול מהסיפורים שהובאו ההיסטוריה לא שונתה, אלא שהיה לזה השפעה על ההיסטוריה, הקרובה לכל הפחות.
(הרי גם בסיפור הכי דרסטי תוכל לשאול, מה זה השפיע על השבטים שחיים בזימבבואה?).

אם כי, יש קטעים שלא השפיעו בכלל באופן משמעותי, גם לא על ההיסטוריה הקרובה, למשל הסיפור של @שרהלה לנציצקי, שהוא אכן מקורי וחזק מאד, אבל קצת פחות עונה על הגדרות האתגר הנוכחי, סליחה...

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עוד רעיון זה להראות שינוי ביזארי/קומי/טראגי עבור אדם פרטי כתוצאה מהשינוי הגדול או הקטן שקרה.
הרעיון כאן הוא להציג היסטוריה חלופית למאורע על כל המשתמש מכך.
על פי הבנתי מהציטוט הנ''ל מאת מנהלת האתגר אפשרי בהחלט לכתוב על שינוי קטן.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בחלק גדול מהסיפורים שהובאו ההיסטוריה לא שונתה, אלא שהיה לזה השפעה על ההיסטוריה, הקרובה לכל הפחות.
(הרי גם בסיפור הכי דרסטי תוכל לשאול, מה זה השפיע על השבטים שחיים בזימבבואה?).

אם כי, יש קטעים שלא השפיעו בכלל באופן משמעותי, גם לא על ההיסטוריה הקרובה, למשל הסיפור של @שרהלה לנציצקי, שהוא אכן מקורי וחזק מאד, אבל קצת פחות עונה על הגדרות האתגר הנוכחי, סליחה...
אכן שמתי לב לכך שהקטע שלי לא עונה לגמרי על דרישות האתגר. אבל חשבתי שאם כתיבה היא אומנות, אז מותר לשבור כללים לטובת איכות.
אם לדוגמה עורכת מגזין הייתה מוציאה חוברת לחג, לדוגמה, בנושא זה, אני חושבת שמה שכתבתי היה עובר, לא?

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
@נחמת שוטים אני אהבתי בקטע שלך את העומק, שבעצם היום אנחנו בעצם אחרי גאולת מצרים, אבל בגלות הבילבול.
אנחנו היום לא רחוקים מהתיאורים בקטע על הרצונות האמיתיים שלנו של ללמוד לנגן בנבל ולפגוש את הילדים ליותר משעתיים בערב.
אמנם לא מרחף עלינו עונש מוות כמו שהיה אילו לא נגאלנו.
אבל הגלות שהכנסנו את עצמינו אליה, השיעבוד לערך הכסף שהרבה מאיתנו נוהרים אחריו על חשבון החירות שניתנה לנו... זה גרם לי לניעור רציני.

נחמת שוטים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אהובי- תודה.
הרגע סיימתי לקרוא את הקטע שלך, @נחמת שוטים זה חזק!
ואילו לא גאל... הרי אנו ובנינו ובני בנינו.... וואו!!!
היטבת להגדיר....
תודה!
@נחמת שוטים אמנם את יודעת שהקטע שלך מהמהם, אך אני הרגשתי צורך ללכתוב זאת.
אהבתי אותו מאוד.
שמחה שאהבת: ) שמחה שהרגשת צורך להחמיא.
עשית לי טוב.
@נחמת שוטים אני אהבתי בקטע שלך את העומק, שבעצם היום אנחנו בעצם אחרי גאולת מצרים, אבל בגלות הבילבול.
אנחנו היום לא רחוקים מהתיאורים בקטע על הרצונות האמיתיים שלנו של ללמוד לנגן בנבל ולפגוש את הילדים ליותר משעתיים בערב.
אמנם לא מרחף עלינו עונש מוות כמו שהיה אילו לא נגאלנו.
אבל הגלות שהכנסנו את עצמינו אליה, השיעבוד לערך הכסף שהרבה מאיתנו נוהרים אחריו על חשבון החירות שניתנה לנו... זה גרם לי לניעור רציני.
שרה, לך חיכיתי-
מעבר לשכתוב ההיסטורי וההמחשה אילו, בהחלט כיוונתי לגלות של היום
אחרי קריאה מדוקדקת של אשכולות ההייטק הלא נגמרים.....

תודה שקראת, שהעמקת, שהגבת!

ואם כבר-
@7שבע7 אני כבר כמה ימים אפופת מחשבות על הנחש ועץ הדעת. קטע עוצמתי ומנער. וכמובן, יפהייפה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה