דיון נספח לאתגר דו שבועי - ועל המלחמות

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא יודעת למה האסוציאציה הראשונה שלי לאתגר הייתה הספר "תיאום כוונות" של סבתו
כל מילה עליו רק תגרע---

עד שדחפו אותנו החסידים לתוך הרחבה: חיילים! חיילים! לכו לרבי ויברך אתכם.

---

צוות, היכון לעלייה על הטנק! צוות, עלה! נהג, ימינה חזק! תותח חלול אלפיים, טנק על, אש! הוסף מאה, אש! הורד חמישים, אש! מטרה. מטרה חדל. טען, פרוק כֵּליךָ. דוב! יותר מהר! אל תחלום! במלחמה לא תוכל לחלום. כבר העלו אותך על הכוונת. כן המפקד, אני משתדל, טען פָּרַק כֵּליו.

---
אמרתי, אספר לו לאדמו"ר איך נפגעו הטנקים במחצבה בנַפאח ביום שני בבוקר, ואיך היו עולים באש אחד אחד, ואיך הטען קפץ מפויח מטנק שתיים־בי"ת, רגלו בוערת והוא מתגלגל על האדמה עם כובע טנקיסטים וג'ריקן של מים. ואיך שמעתי את גידי המט"ק צועק: תותחן, אש! ואני משיב: אבל אין לי תיאום כוונות! והמט"ק צועק: תותחן, אש! אש! אתה שומע? לא חשוב לאן, יורים עלינו... הטנק נפגע... לקפוץ! ואיך צעק אלי רוני הנהג: לא מצליח לצאת, התותח חוסם את מדף נהג, ואיך חזרתי אל הטנק להסיט אותו, ורצנו ארבעתנו בְּטרסוֹת הבזלת והכדורים סביבנו, ואלי צעק: אין לי כוח לרוץ יותר, אני נשאר כאן, ואנחנו דוחפים אותו, ואיך אנו רואים חיילי קומנדו סורים יוצאים ממסוק ממש מולנו, ועוד ועוד הרבה אספר לו, מה חשבתי ומה התפללתי ואיך שיוועתי ומה נדרתי.
ובכל פעם שהיתה המחשבה הזו עולה לפני אמרתי לעצמי: והרי אחרי שאשלים, ישאל אותי האדמו"ר בקול רך: וחברך שהיה איתך אותו לילה בקידוש לבנה... ואז אוכרח להשפיל את עיני ולומר לו: דוב נפל.
אני מוכרח לציין שהקטע שכתבתי, למרות השוני החד, נכתב בהחלט בהשראת הספר הזה.
קראתי אותו לפני כמה חודשים.
בהחלט ספר שמותיר חותם.

לאלה

משתמש על
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לא יודעת למה האסוציאציה הראשונה שלי לאתגר הייתה הספר "תיאום כוונות" של סבתו
וואו, גם לי זה עלה באסוציאציה ראשונה, והשניה שעלתה הייתה "שעת נעילה".
אמרתי או. קי. אזור הנוחות זה לכתוב על יום כיפור, בואי תצאי ממנו......

@נודד וואו, איזה סיום!!! מאוד מעניין אותי אם זה נכתב בקטע קומי או טרגדי?

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מאוד מעניין אותי אם זה נכתב בקטע קומי או טרגדי?
ואם כבר מדברים על זה...
אני פונה בפנייה נרגשת -
קיבלתי על הקטע המדובר לייק מצוי, צוחק, עצוב, והמום, ורק לכועס לא נשאר...
אנא יהודים רחמנים בני רחמנים, הרימו תרומתכם באיזה אנגרי אדמוני וזועף למען השלמת הסדרה.

בברכת "והסירותי כעס מליבך"

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
"אש!!!"
הצעקה פילחה את החלל הסוער, גוברת בקולה על כל קול אחר.
בבת אחת, הפכה זירת הקרב לשדה קטל. מקטלה עצומה בגודלה התפרסה, וכבר לא ניתן היה להבחין בין הצדדים.
מאחורי הצריח, עמד המפקד. זה ששמו חסוי אפילו עבור פקודיו. הוא סקר את הזירה, מחלק פקודות לכאן ולשם, ופניו מסכה אחת של קשיחות.
"המפקד?" חייל צעיר, סמוק פנים וצרוב עיניים, ניגש אליו.
"כן? יש חדשות?" תקווה קלושה נצנצה בעיניו.
"נראה לי שעברנו את החלק הקשה." החייל דיבר תוך שהוא תוחב שרשור נוסף אל ידית רובהו. "מעכשיו הכל אמור להיות פשוט יותר.
המפקד הביט סביב. שבועיים של לחימה הסתיימו. הלוחמים כבר פונו ברובם, ומעטים בלבד עוד נאבקו במרכז השטח. "לא," הוא אמר, פניו אל הרוח. "עכשיו מתחיל החלק הקשה באמת."
"מ...מה?"
"השיפוט."

סיפורים אחד אחד, הולך להיות שיפוט קשה...

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אחרי קריאת כל הסיפורים שנשלחו (כמעט) ברצף,
ואחרי הדמעות שזלגו בשקט מאחורי העיניים,
יש לי רק בקשה אחת -
שהאתגר הבא יהיה קשור בהומור, בבקשה...
אומנויות אופל... ככה זה.
והסיפורים - מתעלים על עצמם.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@RACHELIZ, קטע אמיתי להחריד...
העשתונות פזורים מסביבך ואפשר לאסוף אותם במהירות בשעת הצורך.
אהבתי.
"יש כאן עוד אחד. נראה חי", מתרגם לי בראש בפחד מצמית. הוא מתקרב לעברי. למה הוא הולך כל כך לאט? כל פסיעה מרגישה כמו נצח. ואז הוא מולי. רב'ה פרידמן? עם הפלולה בלחי. זקן שחור כמו פחם.
אני קופץ עליו. הרובה שלו עף. 'כלום לא יצא ממך', אגרוף בפרצוף. 'חתיכת אפס', בעיטה בבטן. הוא מתקפל על רגליו ונשכב בצורה מוזרה. אני רץ להרים את הרובה ומרסס אותו ואת אלה שבאים בעקבותיו.
את הקטע הזה לא הבנתי... מי הגיע, מה הקשר פרידמן, מה הוא עשה ולמי.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
את הקטע הזה לא הבנתי... מי הגיע, מה הקשר פרידמן, מה הוא עשה ולמי.
זהו, פחדתי שיהיה קצת מסורבל. מי שכן הבין, שילייק פה. אחרי זה אני אסביר או אשנה שם.

וגם אם הרוב הבינו, תנוח דעתך, זה קורה לפעמים גם לחכמים ביותר.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה