ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה אומרים על משכנתא לדירה שניה (הבנק חושב שזו דירה חלופית)עם ריביות כאלו:
סה"כ משכנתא: 1,287,000 ש"ח
430,000 ל-25 שנה ריבית קבוע לא צמודה % 3.55
680,000 ל-30 שנה פריים % 1.96 (פריים פלוס 0.35)
177,000 ל-30 שנה לא צמוד משתנה כל 5 - 3.62%

הכנסה כ- 25,000 ש"ח בחודש.
יהיה גם הכנסות שכירות שאת זה הבנק לא יודע.
רק שתהיה מעודכן הפריים יהיה 2.2
זה הצעה לפני עלית הריבית של בנק ישראל ככל הנראה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אשמח לעזרה מאלו שמעודכנים מהשבועיים האחרונים.
מתכנן לקחת משכנתא של 1,000,000 ש"ח מבנק פועלים או לאומי,
בתמהיל של 400,000 פריים, ל30 שנה
340,000 קל"צ ל-25 שנה
260,000 משתנה לא צמודה ל-30 שנה.
הסכום המבוקש הוא 70 אחוז מערך הנכס
הכנסות ונתוני אשראי טובים.
מה הסביבת ריבית שאותה אוכל לקבל בבנקים אלו לתמהיל הנ"ל?
מעוניין לדעת לפני שאני מתחיל במו"מ
תודה רבה!!!
ספר לנו למה החלטת על התמהיל הזה עם מלצ?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
תודה!
נשמע מאוד יקר.
הפריים הוא פלוס?
אני רגיל לעבוד איתם בדרך כלל,
יש בנקים אחרים עם ריביות יותר שפויות?
זה מצב השוק באופן הנורמלי בבנקים האלו, באחוז כזה לכאורה תקבל פריים פלוס.
דיסקונט/מרכנתיל הרבה יותר שפוי.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
רק שתהיה מעודכן הפריים יהיה 2.2
זה הצעה לפני עלית הריבית של בנק ישראל ככל הנראה
ואם זה אישור עקרוני מלפני עליית הפריים, אז הוא כבר לא בתוקף, ויש לצפות עליית חצי אחוז בערך גם בקל"צ

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
משתנה לא צמוד.
שאני תמים דעות עם @ari1980 שצריך סיבה מאד מיוחדת בשביל לשים אותו במשכנתא.

דוד252

משתמש חדש
מתכננן לפרוע את המשכנתא בעוד כ-3 שנים.
הפער בין מ"צ למל"צ הוא פחות מהצפי לעלייה במדד בקרוב, מה עוד שהמדד לא נגבה ישירות אלא מצטרף לקרן ואני משלם עליו גם ריבית בהמשך.
חוץ מזה שלקחת צמוד מדד זה משהו מאוד מתסכל, לראות שכל חודש אני פורע ויתרת החוב רק עולה...

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הפער בין מ"צ למל"צ הוא פחות מהצפי לעלייה במדד בקרוב, מה עוד שהמדד לא נגבה ישירות אלא מצטרף לקרן ואני משלם עליו גם ריבית בהמשך.
חוץ מזה שלקחת צמוד מדד זה משהו מאוד מתסכל, לראות שכל חודש אני פורע ויתרת החוב רק עולה...
ישנם שיקולים נוספים שלא לקחת בחשבון, המרכזי הוא המרווח הכללי מההלוואה, שהמ"צ משפר לך עמדות בשאר המסלולים, להבדיל מהמל"צ.
תסכול אינו טענה בעיניי, אני מכיר במשכנתא רק שיקולים מתמטיים, אם ההחזר חודשי שאתה משלם במל"צ אתה יכול לקצר שנים במ"צ ולנגוס בקרן במהירות גדולה יותר (יש בזה יוצאים מן הכלל, ולא העליתי על המחשבון את ההלוואה הספציפית, אבל לרוב זה מה שיוצא מהחשבון), וככלל אני בעד לשים רגשות וקמפיינים בצד, ולהתרכז במה עולה לי יותר.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
בכמה אוכל לקבל במרכנתיל או בדיסקונט בנתונים האלו?
תפנה, תתמקח, יחסוך לך מספיק כסף ע"מ להצדיק את זה, תאמין לי.
אתה לא מצפה שאוציא לך אישור עקרוני, ומה תקבל היא שאלה מורכבת מדי יחסית למעט הנתונים שיש בידי, אבל כללית פועלים ולאומי הם בנקים יקרים.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ובשביל זה יש אפשרות לקחת יותר בפריים וגם אם קצת יותר גבוה...
אתה צריך להבין שאם אתה לוקח מצ גם אם מעצבן וצמוד. הוא נותן לך מרווח הרבה יותר גדול לשאר המסלולים. עכשיו אני רואה @משכנטוב גם כותב ומצדיק את זה.. אז בכלל תהיה בטוח שזה נכון ...

אגב א את מתכנן לפרוע תוך 3 שנים שווה לך להתאמץ על קלצ נמוך כדי לחסוך עמלות היוון גם אם תשלם יותר בפריים . ועוד יותר כדאי לשים מצ בשביל להוריד בקלצ

דוד252

משתמש חדש
משכנטוב, תודה על העזרה.
אגב מעניין למה המ"צ משפר את הריביות על המסלולים האחרים, כנראה שזה מסלול שהוא ריוחי בשבילם

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
משכנטוב, תודה על העזרה.
אגב מעניין למה המ"צ משפר את הריביות על המסלולים האחרים, כנראה שזה מסלול שהוא ריוחי בשבילם
בדיוק..בגל שהוא מסוכן. ואתה לוקח חלק מהסיכון הבנק בתמורה לזה יתן לך יותר טוב בדברים האחרים

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תפנה, תתמקח, יחסוך לך מספיק כסף ע"מ להצדיק את זה, תאמין לי.
אתה לא מצפה שאוציא לך אישור עקרוני, ומה תקבל היא שאלה מורכבת מדי יחסית למעט הנתונים שיש בידי, אבל כללית פועלים ולאומי הם בנקים יקרים.
קצת חולק עליך לגבי לאומי. היום בלאומי אני מוציא כמעט תמיד הכי הכי טוב.
אבל זה כי אני הבאתי לבנקאית שלי עוד שתי יועצים חברים ביחד סוגרים אצלה כ 20 תיקים בחודש בתמונה לזה באמת מקבלים דברים ממש מעולים...

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
קצת חולק עליך לגבי לאומי. היום בלאומי אני מוציא כמעט תמיד הכי הכי טוב.
אבל זה כי אני הבאתי לבנקאית שלי עוד שתי יועצים חברים ביחד סוגרים אצלה כ 20 תיקים בחודש בתמונה לזה באמת מקבלים דברים ממש מעולים...
מעניין.
אני מדבר איתם אבל כמעט אף פעם הם לא מתחרים עם הריביות של הבנקים הזולים/עם הגמישות של הבנקים הגמישים, אבל קרטל יועצים זה רעיון מעניין...

פנטזיה 3D

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
גם עורך דין זה אותו עבודה בדיוק, ובתיווך זה גם אמור להיות בערך אותו עבודה לדירות קלאסיות, ובכל זאת שם כולם לוקחים באחוזים
עו"ד לומד מקצוע כמה שנים, יועץ משכנתאות עובר קורס של 40 שעות.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
עו"ד לומד מקצוע כמה שנים, יועץ משכנתאות עובר קורס של 40 שעות.
זה לא נוגע לענין, מי שעינו צרה ביועצי משכנתאות לא חייב לקחת אותם.
אבל שנות הלימודים המושקעות במקצוע לא רלוונטיות לשאלה האם לתמחר לפי אחוזים או לפי עבודה.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה לא נוגע לענין, מי שעינו צרה ביועצי משכנתאות לא חייב לקחת אותם.
אבל שנות הלימודים המושקעות במקצוע לא רלוונטיות לשאלה האם לתמחר לפי אחוזים או לפי עבודה.
מעבר לזה..
החסכון שיכול להיות לך מיועץ משכנתאות הוא עשרות אלפי שקלים ואף יותר בלי למצמץ. ולכן הכדאיות ברוב המקרים מוכחת. מפה והלאה זה החלטה שלך במה לחסוך ובנה לא...
ולא רלוונטי שעות ושנות הלימוד. לא הקשרים שיש לו ולא מספר העסקאות שהוא סוגר בחודש בשביל לקבל ריביות טובות, וגם לא האפשרות בזכותו בכלל לאשר את העסקה או שלבד בכלל לא יסתכלו עליך.
ולא מדבר על מקרים של קשיים בהכנסות שהם יודעים לעזור לפעמים..
בהצלחה לכולנו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה