דיון מחירי הדירות לאן?

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני ממש לא מבין איך בנשימה אחת את אומרת
אני לחלוטין לא מבינה
וגם להטיח משפט דרמטי כמו
זה ממש לא מחזק את האמינות שלך התיחסות כזו שטחית
לפני שנצלול לגופם של דברים...

אם את לא מבינה אז אין לך את היכולת להחליט האם ההתייחסות שטחית או שחסרים לך נתונים.

את מבינה לדוגמא את ההבדל המהותי בין מסחר ארוך טווח למסחר תוך יומי?
או את ההבדל בין מסחר ממונף במט״ח לבין מסחר במניות ללא מינוף?

באנלוגיה לעולם שקצת יותר מוכר לך זה כמו שאגיד אל תגידי לי שדירות שוות 3,000,000 ₪ אני מכירה מספיק אנשים שיש להם דירה ששווה 400,000
אבל הדירה שלהם בדימונה ויש דירות בירושלים ות״א

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
חחח. הצחקת אותי.
מכירה אנשים שמחקו 80 אחוז מההון שלהם בשוק ההון.
אני גם מכירה!
מי שלא יודע מה שהוא עושה.
או להפך, חושב את עצמו לחכם יותר מידי, וסוחר בשוק ההון יכול להפסיד את כל הכסף!!!

אבל אני לא מדברת על לסחור בשוק ההון, אלא להשקיע במדד רחב, שלא קרה מעולם שמישהו הפסיד בצורה הזאת כשזה לטווח רחוק, וכפי הכללים שכתבתי באשכול הסמוך.
אבל להגיד ההוא נפל כי השקיע במניה גרועה, ההוא נפל כי הוא פזר, ההוא נפל כי הוא השקיע קצר מדי, ההוא נפל כי השקיע ארוך מדי ויצא בזמן לא טוב.
זה לחלוטין מגוחך.
אף אחד לא אמר שבשום צורה לא נופלים! ובהחלט כתבתי כללים ברורים איך עושים זאת, כך שלא יהיה מסוכן בכלל.
אז תגידי לא במדד הזה, אבל לפני שהם נפלו במשהו הם גם חשבו שזה לא במדד ההוא.
אני לא מכירה שום מדד שמי שהשקיע בו ל 10 שנים הוא הפסיד.
אבל כתבתי כך, דווקא כי אני רוצה לדייק, ויתכן שיש איזה מדד קטן באיזה שהוא מקום בעולם, שגם ב10 שנים הפסיד.
לכן כתבתי שצריך להשקיע במדד טוב, ולא באיזה מדד קטן בקצה העולם.
ואני אגיד לך משהו. ההודעה הזו לחלוטין עושה לי רגליים קרות לגבי השקעה בשוק ההון. כי זה ממש לא מחזק את האמינות שלך התיחסות כזו שטחית.
תאמיני לי, שאין לי שום רווח מזה אם תשקיעי, או לא תשקיעי, ואם תשקיעי, אם תשקיעי בנדל"ן, או במניות.
אני מנסה לתת מידע כמה שיותר מדויק, מי שמפחד, או מי שחושב שאני לא אמינה, מוזמן לעשות את הבחירות שלו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
נפילות בודדות והמוניות של שוק ההון היו, אוהו היו. הסטטיסטיקה אומרת שאחת ל15 שנים יש מפולת בשוק ההון.
נכון שיש נפילות וירידות במניות,
כמו לדוגמה ב 2008 שבו הבורסה בארה"ב ירדה בשיעור 38.49% אבל בסוף 2010 הבורסה כבר העלתה את כל מה שירד והתחילו להרוויח.
ושוב, לכן אני מדגישה, שהצורה להשקיע במניות, זה במדד רחב, ולטווח ארוך.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם את לא מבינה אז אין לך את היכולת להחליט האם ההתייחסות שטחית או שחסרים לך נתונים.

את מבינה לדוגמא את ההבדל המהותי בין מסחר ארוך טווח למסחר תוך יומי?
או את ההבדל בין מסחר ממונף במט״ח לבין מסחר במניות ללא מינוף?
לא מבינה. ומקצועי אמרה שלא צריך להבין. אין בזה סכונים וכו' וכו'.
לכן ההבנה שלי לא רלונטית לדיון.
מה שכן רלונטי זה שאנשים נופלים. ואף אחד לא חשב שהוא יפול לפני נפילה.
שלא לדבר שאם אתה צריך לחתן ילד בשנה כמו 2008 אז אתה עומד בפני שוקת שבורה. (ואפילו גמח מרכזי אין לך, כי הלואות זה לא לרמה הכלכלית שלך..)
וגם לא לדבר על איכות החיים של האנשים בין 2008 ל2010 כשאבדו את רכושם והחזירו אותו. בהנחה שהחזירו.

וסליחה,
אני גם מכירה!
זה מתעלם מהמציאות, לא מחובר להסטוריה. מנותק מכל וכל.

נערך לאחרונה ב:

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לכן ההבנה שלי לא רלונטית לדיון
התכוונתי בעיקר להגיד שאם את לא מבינה את לא יכולה להגיד לבנאדם שכן מבין ההתייחסות שלך שטחית
ולגופם
כפי שאת בודאי יודעת הקריסה של 2008 הורגשה בנדל״ן הרבה יותר, אלא שזה היה אסון ולא התנהלות שוק, גם אם חלילה אב המשפחה נפטר ל״ע לפני נישואי הילדים (או בכלל) זה נורא ואיום ואי-אפשר לדמיין את הכאב, אבל זה אסון, לא צפוי שאינו נכלל במסגרת השיקולים.
לפי הגישה שלך, הבורסה הייתה אמורה להשאר היכן שהיא היות והפרט מוכיח על הכלל
אבל המציאות אומרת שאנשים רבים חזרו להאמין בבורסה
ביניהם אנשים שהספיקו לשכוח את כל מה שאת ו @מקצועי בלבד תלמדנה בחמשת השנים הקרובות

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
התכוונתי בעיקר להגיד שאם את לא מבינה את לא יכולה להגיד לבנאדם שכן מבין ההתייחסות שלך שטחית
ולגופם
כפי שאת בודאי יודעת הקריסה של 2008 הורגשה בנדל״ן הרבה יותר, אלא שזה היה אסון ולא התנהלות שוק, גם אם חלילה אב המשפחה נפטר ל״ע לפני נישואי הילדים (או בכלל) זה נורא ואיום ואי-אפשר לדמיין את הכאב, אבל זה אסון, לא צפוי שאינו נכלל במסגרת השיקולים.
לפי הגישה שלך, הבורסה הייתה אמורה להשאר היכן שהיא היות והפרט מוכיח על הכלל
אבל המציאות אומרת שאנשים רבים חזרו להאמין בבורסה
ביניהם אנשים שהספיקו לשכוח את כל מה שאת ו @מקצועי בלבד תלמדנה בחמשת השנים הקרובות

קדם כל המשפחה שלי אז היתה מושקעת גם בנדלן וגם בבורסה. ולא היתה שום דרמה שזכורה לי בנדלן (בכל אופן בארץ, הבורסה מושפעת מהמסחר הבינלאומי והנדלן לחלוטין לא). ובבורסה זה היה דרמטי. פצע שלא התאחה. לא הייתי בענינים וגם היום אני לא חופרת. אבל ההשואה כמו שאתה מציג אותה לא תואמת את המציאות שאני הכרתי.

דבר שני נכון, אין לי בעיה להביט קדימה ולהאמין חזרה בבורסה. כי באמת צריך להסתכל על הרב ועל התועלת שאפשר להפיק. ואפשר.
אבל לא לשכוח ולא למחוק. לדעת שזה קיים ולהחליט מה לעשות עם המידע הזה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ומקצועי אמרה שלא צריך להבין. אין בזה סכונים וכו' וכו'.
אני גם כתבתי כללים ברורים איך עושים זאת ללא סיכונים. משום מה את בוחרת להתעלם מהכללים, והחלטת שאמרתי שכל מי שמשקיע בשוק ההון לא מפסיד.
וסליחה,
זה המשפט הכי דרמטי:
חבל שאת מוציאה את דברי מהקשרם.
כתבתי שתי אפשרויות להפסיד,

1
2
או להפך, חושב את עצמו לחכם יותר מידי, וסוחר בשוק ההון יכול להפסיד את כל הכסף!!!
מה שכן רלונטי זה שאנשים נופלים. ואף אחד לא חשב שהוא יפול לפני נפילה.
שלא לדבר שאם אתה צריך לחתן ילד בשנה כמו 2008 אז אתה עומד בפני שוקת שבורה. (ואפילו גמח מרכזי אין לך, כי הלואות זה לא לרמה הכלכלית שלך..)
וגם לא לדבר על איכות החיים של האנשים בין 2008 ל2010 כשאבדו את רכושם והחזירו אותו. בהנחה שהחזירו.
מי שהשקיע בעשר שנים וגמר אותם ב2008 אז הוא משאיר את זה עוד שנה עד שנתיים והרוויח המון כסף!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה דווקא נשקל במסכת השיקולים!!
ועל אף הירידה הזאת באותה שנה.
עדיין הממוצע של הבורסה זה מעל 7% בשנה.
ובבורסה זה היה דרמטי. פצע שלא התאחה.
הבורסה עלתה מאז לרמות הרבה יותר גבוהות!!!
ומי שנשאר בבורסה ולא ברח מרוב פחד, לא רק שלא הפסיד כלום בסוף, אלא גם הרוויח עשרות אחוזים!!!

יעקב וייס

משתמש פעיל
שמתם לב שבעיית הנדל"ן במגזר הכללי,
היא יותר קשה מבמגזר החרדי?
ולפני שאתם זורקים עליי עגבניות,
אז תנו לי להביא לכם נתונים,
כמה עולה דירת 3 חדרים במודיעין עילית? 1,300,000 ש"ח
וכמה עולה דירת 3 חדרים במודיעין הסמוכה? מתחיל מ 1,600,000 ש"ח!

עוד דוגמה:
כמה עולה דירת 3 חדרים בבני ברק? 1,500,000-1,800,000 ש"ח [תלוי באזורים]
וכמה עולה דירת 3 חדרים ברמת גן הסמוכה? 1,600,000-2,000,000 ש"ח!
וכמה עולה דירת 3 חדרים בגבעת שמואל הסמוכה? 1,600,000-2,000,000 ש"ח!

דוגמה אחרונה:
כמה עולה דירת 3 חדרים באלעד? 1,300,000 ש"ח
וכמה עולה דירת 3 חדרים בראש העין הסמוכה? 1,300,000-1,800,000 ש"ח!
כן אבל מודיעין נחשבת לעיר מבוקשת מאד במגזר הכללי הרבה פחות
ממה שמודיעין עילית במגזר החרדית

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה דווקא נשקל במסכת השיקולים!!
ועל אף הירידה הזאת באותה שנה.
עדיין הממוצע של הבורסה זה מעל 7% בשנה.

הבורסה עלתה מאז לרמות הרבה יותר גבוהות!!!
ומי שנשאר בבורסה ולא ברח מרוב פחד, לא רק שלא הפסיד כלום בסוף, אלא גם הרוויח עשרות אחוזים!!!
זה את יודעת היום.
אבל קרו אז דברים שלא קרו מעולם, ואנשים לא ידעו מה יקרה הלאה.
שלא לדבר שחלק מהאנשים היו צריכים אז ובמהלך השנים את הכסף, מה שנשאר ממנו. (את אומרת טווח רחוק, ואם זה קורה בשנה ה18 או ה20 של הטווח הרחוק, ואז צריך את הכסף בטווח המידי?)
ואני לא מתכונת להמשיך הלאה. אמרתי מה שיש לי לאמר. ואת חוזרת על אותם דברים (הכל זה בגלל שהם לא היו מספיק חכמים/פחדנים וכו'. את היית עושה את זה אחרת. הבנו) שהבנו כבר. ועדיין לדעתי יש להתיחס לכל הנושא הזה בקצת יותר ענוה.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה את יודעת היום.
אני גם יודעת היום שהנפילה הבאה בוא תבוא, ועדיין זה לא מרתיע אותי!! כי אני משקיעה לטווח ארוך.
אבל קרו אז דברים שלא קרו מעולם,
קרו, קרו,
למשל הירידות שהיו בבורסה בשנים 2000 ו2001 ו2002 שזה 3 שנים ברצף שהיו ירידות חדות!!
ועדיין אין לי שום בעיה להשקיע, כי אני שמה את את זה במכלול הנתונים, ובטווח ארוך רק מרוויחים.
מצורף פה קובץ שמראה את הנתונים של מדד ה S&P 500 משחר ההיסטוריה, ותוכלי לבדוק נתונים לבד.
רק לשים לב, שבקובץ הזה לא נכללים הדיבידנדים, שמעלים בהרבה את התשואה הסופית.

קבצים מצורפים

• נתונים היסטוריים S&P 500 מדד.xlsx
    KB 13.9 · צפיות: 34

הושיענו

משתמש רשום
טענו פה שמחירי הדירות בירידה ומאידך הריביות בעליה,

מצורף דו"ח ריביות מבנק ישראל שמראה שהריביות בשנים האחרונות בשפל היסטורי ( לפני שנה עלה ב0.15% )
ומצורף דו"ח מדד מחירי דירות מהלמ"ס שמראה על עליה מ282 ל417 בפחות מעשור.

@מקצועי בלבד @אושר עד!!!
אשמח לשמוע על סמך מה אתם טוענים שוב ושוב שמחירי הדירות בירידה והריביות בעליה ולא מומלץ להשקיע בנדלן ???

קבצים מצורפים

• מדד מחירי דירות.pdf
    KB 205.5 · צפיות: 18
  • ריביות בנק ישראל.xls
    KB 85.5 · צפיות: 37

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד @אושר עד!!!
אשמח לשמוע על סמך מה אתם טוענים שוב ושוב שמחירי הדירות בירידה והריביות בעליה ולא מומלץ להשקיע בנדלן ???
אוקיי בקובץ שצירפת של מדד מחירי הנדל"ן, תסתכל שהמדד היום ובאוגוסט 2017 כמעט זהה,
זאת אומרת, שמאז אין עלייה, תוסיף לזה את העלייה הרגילה במדד המחירים לצרכן, מה שאומר שערך הכסף שלנו ירד מאז, והגעת לירידת מחירים ריאלית, ואותו מחיר בשקלים.
ולגבי העליות בריבית, אחרי שנים שהם היו בשפל היסטורי, [כפי שכתבת] אז לפני שנה ריבית בנק ישראל עלתה [כפי שכתבת] וזה לאחר שהריביות בכל העולם עולות, וזה תחילת העליות בריבית המדוברת.

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
טענו פה שמחירי הדירות בירידה ומאידך הריביות בעליה
מעולם לא אמרתי לא את זה ולא את זה.
ראשית כנראה לא הבנת את דברי לאשורם אבל לאורך כל הדרך אני מדבר אודות הבורסה שנמצאת בעליה, וליתר דיוק המושקעים בבורסה לטווח ארוך מרווחים.
מעליב אותי שחושדים בי שאינני מודע לרבית בנק ישראל מימי סטנלי פישר העליזים.
העובדה היא שרבית בנק ישראל לחלוטין לא רלוונטית לדיון.
מעבר לזה אף לא ציינתי שמחירי הדירות בירידה אלא שישנו מיתון בשוק הדיור ולא ניתן לבנות על עליות העבר בתכנון העתיד.
טענה נוספת היא שבשוק הנדל״ן לא ניתן להנות מרבית דרבית מה ששוק ההון מאפשר.

אז אם יש לך איזשהן אסמכתאות לסתור את אחד מאלה, אשמח לראות, אחרת אמשיך להחזיק בדעותי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מתוך הנתונים האחרונים שפרסמה הלמ"ס

upload_2020-1-7_20-17-36.png

אפשר לראות שבשנתיים האחרונות מחירי הדירות לא עלו,
וגם שמחירי הדירות החדשות כן ירדו.

להתעמק

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מכיון ששוק המניות הוא תנודתי אכן לא כדאי להשקיע בו את כל הכסף שהינך מתבסס עליו.

דובונים

משתמש פעיל
D I G I T A L
בכל הכתבות והתגובות פו מופיע שבתל אביב המחירים ירדו מה שמעניין שהיום בדקתי באתר מדלן וברמת גן שזה גם אזור ביקוש המחירים בשנתיים האחרונות דוקא עלה
מה שאומר שיש מקומות שעולה ויש שלא
לכן חייבים להשקיע עם יועץ
אבל כלכלן שיביא דוגמא רק מתל אביב הוא אינטרסנט

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה