דרוש מידע מגורים בחיפה - האם מתאים למשפחה ליטאית?

מצב
הנושא נעול.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
במקום להקשקש פה
הכי מומלץ להגיע לחיפה ליום שלם או הכי טוב לנפוש בשבת
להסתובב בעיר, בבתי כנסת, בגינות,
ואז יפתרו רוב השאלות
ואיפה להתפלל בשבת בבוקר בבית שני ב"בני תורה"? או בתפארת?או ב"חדש"?

למען שמו

משתמש פעיל
המלצה-לשכור שם דירה לשבת ולהתרשם מקרוב

במקום להקשקש פה
הכי מומלץ להגיע לחיפה ליום שלם או הכי טוב לנפוש בשבת
להסתובב בעיר, בבתי כנסת, בגינות,
ואז יפתרו רוב השאלות
זה נכון,
אבל אני רוצה קודם למוע באופן כללי אם זה בכוון

בנני

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע מאלה שגרים בחיפה.
האם זו עיר שמתאימה למשפחה ליטאית מיינסטרים?
האם יש שם מוסדות לימוד מתאימים? בית ספר / חיידר / סמינר ?
באיזה איזור /רחובות בחיפה מרוכז הציבור הליטאי?
וכמה בערך עלות של דירת 5 חד 120-130 מ"ר?
אודה מאד אם מי שעונה ירשום מאיפה ההיכרות שלו עם העיר.
תודה מראש לכל העונים
מחילה
אבל השאלה נשמעת לי קצת מעניינת
כלומר ליטאים זה סקאלה רחבה מאוד!!!! (ואני ליטאית ככה שאני מעיזה להגיד)
מסכימה איתי שמשפחות של בוגרי ישיבת חברון וולפסון
קצת שונה מבוגרי ישיבת בית מדרש עליון וכו....??
---
יש ליטאיות שלמדו בלוסטיג ויש שלמדו בסניף/וולף
תמקדי מה השאלה
כלומר האם מתאים למגורים למשפחה שהיא בסגנון כך וכך??
אחרת לא משנה ליטאים או ספרדים השאלה מה הרוח במקום

למען שמו

משתמש פעיל
מחילה
אבל השאלה נשמעת לי קצת מעניינת
כלומר ליטאים זה סקאלה רחבה מאוד!!!! (ואני ליטאית ככה שאני מעיזה להגיד)
מסכימה איתי שמשפחות של בוגרי ישיבת חברון וולפסון
קצת שונה מבוגרי ישיבת בית מדרש עליון וכו....??
---
יש ליטאיות שלמדו בלוסטיג ויש שלמדו בסניף/וולף
תמקדי מה השאלה
כלומר האם מתאים למגורים למשפחה שהיא בסגנון כך וכך??
אחרת לא משנה ליטאים או ספרדים השאלה מה הרוח במקום
ומה אני יעשה שאני לא מאלה ולא מאלה אלא משהו באמצע??
ואדרבה,
אולי תצליחו לכוון אותי לסגנון?

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
חיפה כ"כ השתנתה ומאוד מתאימה לאוכלוסיה הליטאית יש שם את כל המוסדות ואוכלוסיה איכותית ביותר!! - לגבי הדר, נווה שאנן פחות מכירה אבל גם שם יש הרבה אנשים טובים
בהצלחה!

אלחנן.ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
יש את כל הסיגנונות מכל הישיבות ומכל הסמינרים
יש אפי' ביהכנ"ס של הציבור המודרני יותר שעובדים לפרנסתם
יש לפחות 10 בתי כנסת של הציבור הליטאי בחיפה בשכונת הדר לבד, כל ביהכ"נ סגנון אחר וכל אחד מתחבר לסגנון שלו
בקיצור לבוא ולהתרשם

נערך לאחרונה ב:

שושני1

משתמש צעיר
מלבוא לשבת אחת לא מתרשמים מכלום.
כל מקום שם זו הליכה רצינית, ובחום הזה זה סיוט רציני להגיע מהרחובות ש'למטה' לרחובות ש'למעלה',
ולהגיע לנו"ש זה בכלל לא שייך.
אגב, אחד החסרונות של חיפה, זה שהכל שם רחוק... זה הר וכל הזמן עולים ויורדים. אין צורך בחדר כושר...
אם אתה גר ליד החיידר, החנויות והסופרים רחוקים בטרוף, אם אתה גר ליד חנויות, המוסודות סופר רחוקים.

למיטב התרשמותי מהעיר, אם אתם מחפשים שקט, לכו להדר- אפשר למצוא דירות יפות ברחובות שקטים כאלה, ואך אחד לא יכיר אתכם ועדיין יהיו בתי כנסת ומוסדות משלנו לידכם.
אחד הדברים שהיו לי הכי קשים שם זו האוכלוסיה הכללית, שהיא די מפחידה. (והחולדות והג'וקים שמסתובבים ברחובות). אחד הדברים המגניבים שם, זה שכשאתה הולך ברחוב, רגיל ואפילו מוזנח, פתאום אתה מסתכל הצידה ורואה נוף מטורף של ים.

אם אתם מחפשים קהילה, משהו יותר ישיבתי, אז נו"ש זה יותר המקום. גם אזור הרבה יותר יפה עם אוכלוסיה(כללית כמובן, לא החרדית) יותר... נורמלית? (סליחה על הביטוי)

אחת צפונית

משתמש מקצוען
מצטרפת לדעה שיש הרבה יותר צעירים ליטאיים ממבוגרים. אכן יש יסודי, תיכון, סמינר, חיידר וישיבות. אוכלוסיה מגוונת מאד ומעניינת. יש בחיפה לדעתי פתיחות לקבל גם את השונה ופחות להיות מצומצם. יש קהילה ליטאית יותר מבוגרת בנוש אך מחירי הדירות בהתאמה הרבה יותר יקרים.
עוד שאלות?

למען שמו

משתמש פעיל
הבנינים בהדר והנו"ש הם מעורבים?
או שיש בנינים/רחובות שהם חרדים לגמרי?
בנוסף, מה השמות של הרחובות החרדיים בהדר ונו"ש?

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
הבנינים בהדר והנו"ש הם מעורבים?
או שיש בנינים/רחובות שהם חרדים לגמרי?
בנוסף, מה השמות של הרחובות החרדיים בהדר ונו"ש?
בנו"ש יש לכל היותר שני בניינים "חרדים" לגמרי
בכל שאר הבניינים יש 2-3 משפחות חרדיות
בהדר לעומת זאת יש רחובות ממש חרדים
אם כי בנו"ש הקהילה יותר יציבה ומגובשת ויש תחושת שייכות עמוקה למקום בקרב הגרים שם (מהיכרות אישית)

אלחנן.ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מלבוא לשבת אחת לא מתרשמים מכלום.
כל מקום שם זו הליכה רצינית, ובחום הזה זה סיוט רציני להגיע מהרחובות ש'למטה' לרחובות ש'למעלה',
ולהגיע לנו"ש זה בכלל לא שייך.
אגב, אחד החסרונות של חיפה, זה שהכל שם רחוק... זה הר וכל הזמן עולים ויורדים. אין צורך בחדר כושר...
אם אתה גר ליד החיידר, החנויות והסופרים רחוקים בטרוף, אם אתה גר ליד חנויות, המוסודות סופר רחוקים.

למיטב התרשמותי מהעיר, אם אתם מחפשים שקט, לכו להדר- אפשר למצוא דירות יפות ברחובות שקטים כאלה, ואך אחד לא יכיר אתכם ועדיין יהיו בתי כנסת ומוסדות משלנו לידכם.
אחד הדברים שהיו לי הכי קשים שם זו האוכלוסיה הכללית, שהיא די מפחידה. (והחולדות והג'וקים שמסתובבים ברחובות). אחד הדברים המגניבים שם, זה שכשאתה הולך ברחוב, רגיל ואפילו מוזנח, פתאום אתה מסתכל הצידה ורואה נוף מטורף של ים.

אם אתם מחפשים קהילה, משהו יותר ישיבתי, אז נו"ש זה יותר המקום. גם אזור הרבה יותר יפה עם אוכלוסיה(כללית כמובן, לא החרדית) יותר... נורמלית? (סליחה על הביטוי)
ממש לא מדויק, וקצת מוגזם, אבל אם הרגשות לא מתווכחים.
בגדול יש קצת מרחקים אבל יש גם רחובות באמצע כך שזה לא רחוק מהמרכז. וגם בבני ברק או ירושלים נוסעים לקניות בגאולה או ברבי עקיבא אין הכל מתחת לבית.
חוץ משיכון ויזניץ ונווה הדר רוב הרחובות מעורבים אבל הרוב התושבים הוא חרדי. רחובות שלמים מלאים בציבור חרדי פה ושם איזה זקנה רוסיה , במרכז יותר חרדי וכמה שמתרחקים משם פחות.
גוקים יש בכל מקום, חולדות בחיים לא ראיתי בחיפה, מה שכן באזורים מסוימים ברחובות למעלה היה תקופות שהסתובבו חזירי בר בעיקר בשעות הקטנות של הלילה, העניין מטופל ע"י העייריה.

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מה השמות של הרחובות החרדיים בהדר ונו"ש?
הדר:
רחובות חרדים לחלוטין -
ברכת משה (השילוח), מקור ברוך, אהבת ישראל, ראש פינה (נווה הדר).
רחובות עם נוכחות חרדית גבוהה -
רבי עקיבא, גאולה, בצלאל, השילוח (בהתחלה), בית"ר, בר כוכבא, מיכאל, ארלוזורוב באמצע (5-70), יוסף בהתחלה, ארנון, הנגב, חרמון, בן בבא, זבולון, הרצוג.
רחובות עם נוכחות חרדית -
הרצל, יל"ג, קניאל, ביל"ו, סוקולוב, הקישון.

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
סליחה על ההתפרצות,
ב"ה בשנים האחרונות הגיעו המון צעירים לחיפה (גילוי נאות, אני ביניהם)
אני ממליץ לבוא בשעה אחת בצהריים לשכונת הדר, שהרחובות נראים כמו בני ברק (ואני לא מגזים בכלל),
בשנה האחרונה רוב מוחלט של הזוגות הצעירים שמחפשים דירות בצפון, מחפשים בחיפה (לפני זה כולם חיפשו בעפולה או ברכסים), ואני אומר את זה מידיעה,
רק בשבל לשבר את האוזן אני ייתן נתון, באלול הקרוב עומדות להצטרף לקהילה החרדית למעלה משלושים משפחות ליטאיות!!!!!
לדעתי החיסרון היחיד בחיפה, זהו יוקר המחיה, חנויות המזון (ולא רק) שם מחוררות את הכיס, אלא א"כ אתה לא עצלן ומוכן לנדוד עד 'אושר עד' או 'רמי לוי',
ואם אתה בני ברקי שרוצה שכל הרחוב יהיה סגור בשבת כדי שח"ו לא תצעק שאבע'ס, אז אולי כדאי שתחפש מקום אחר, כי בפירוש ישנם חילונים בהדר, אבל האווירה ברחוב כ"כ חרדית שמי שלא מצומצם (בראש) זה פשוט לא מפריע לו.

אלחנן.ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
סליחה על ההתפרצות,
ב"ה בשנים האחרונות הגיעו המון צעירים לחיפה (גילוי נאות, אני ביניהם)
אני ממליץ לבוא בשעה אחת בצהריים לשכונת הדר, שהרחובות נראים כמו בני ברק (ואני לא מגזים בכלל),
בשנה האחרונה רוב מוחלט של הזוגות הצעירים שמחפשים דירות בצפון, מחפשים בחיפה (לפני זה כולם חיפשו בעפולה או ברכסים), ואני אומר את זה מידיעה,
רק בשבל לשבר את האוזן אני ייתן נתון, באלול הקרוב עומדות להצטרף לקהילה החרדית למעלה משלושים משפחות ליטאיות!!!!!
לדעתי החיסרון היחיד בחיפה, זהו יוקר המחיה, חנויות המזון (ולא רק) שם מחוררות את הכיס, אלא א"כ אתה לא עצלן ומוכן לנדוד עד 'אושר עד' או 'רמי לוי',
ואם אתה בני ברקי שרוצה שכל הרחוב יהיה סגור בשבת כדי שח"ו לא תצעק שאבע'ס, אז אולי כדאי שתחפש מקום אחר, כי בפירוש ישנם חילונים בהדר, אבל האווירה ברחוב כ"כ חרדית שמי שלא מצומצם (בראש) זה פשוט לא מפריע לו.
מדוייק!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה