דרוש מידע מגורים בחיפה - האם מתאים למשפחה ליטאית?

מצב
הנושא נעול.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מליון וחצי פלוס
המשמעות היא מחירים זולים יותר בכשמונה מאות עד ממיליון שקלים פחות מהמחיר במרכז או בירושלים בממוצע

מה שאומר הפרש רציני מאוד

אבל בפרספקטיבה רחבה יותר הייתי מחלק את זה לשתיים
א.כלכלית-המשמעות היא שמי שיש לו עוד 200 אלף שקל הון עצמי
מספק לו את האפשרות כן לקנות 4 חדרים במרכז
מבחינת עלות המשכנתא שיותר זה עוד 3000-4000 שקל בחודש

ובעצם ההבדל מבחינה כלכלית שלדירה של מיליון וחצי יצטרכו כ400 אלף שקל למשכנתא מינימום כמובן(שאני מקווה שזה לא המצב אצל רוב האנשים)
והחזר חודשי של 6000לפחות (תלוי בסוג ההחזר)

ומי שקונה במרכז יצטרך מינימום 600 אלף שקל והחזר חודשי של 9000לפחות אלף שקל(תלוי בסוג ההחזר)

למי שיש יכולת כלכלית לשלם עוד 3000 שקל בחודש לכאורה עדיף מרכז

ב.הנושא של הפרייפריה הוא נושא עמוק הרבה יותר מכלכלי וזה נושא חברתי(ביתר חידוד
היום ממצוקת הדיור הפרייפריה באיזה שלב תהפוך להיות הסטדנטרנט והמרכז יהפוך להיות המשונה
בינתיים זה עוד לא קיים כי קיימים ערים חרדיות מרכזיות כירושלים בני ברק מודיעין עילית ובית שמש שנתפסות כערי מרכז)
יש הבדלים רבים מבחינה חברתית בין אנשי המרכז לפרייפריה
ככה שגם אם לאדם יש יכולת כלכלית ייתכן שעדיף לו פרייפריה במידה וזה מה שמתאים לו.

כמו שבעולם הישיבות יש סוגים שונים והחכם ללכת למקום שמתאים לאדם
ככה גם בערים השונות כדאי למצוא את העיר המתאימה באמת לאדם

*כמובן שיש צרכים שונים ויש אנשים שיש להם משפחה גדולה או סיבות אחרות אז זה לא שחור לבן
אבל בגדול זה ככה.

נערך לאחרונה ב:

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
המשמעות היא מחירים זולים יותר בכשמונה מאות עד ממיליון שקלים פחות מהמחיר במרכז או בירושלים בממוצע

מה שאומר הפרש רציני מאוד

אבל בפרספקטיבה רחבה יותר הייתי מחלק את זה לשתיים
א.כלכלית-המשמעות היא שמי שיש לו עוד 200 אלף שקל הון עצמי
מספק לו את האפשרות כן לקנות 4 חדרים במרכז
מבחינת עלות המשכנתא שיותר זה עוד 3000-4000 שקל בחודש

ובעצם ההבדל מבחינה כלכלית שלדירה של מיליון וחצי יצטרכו כ400 אלף שקל למשכנתא מינימום כמובן(שאני מקווה שזה לא המצב אצל רוב האנשים)
והחזר חודשי של 6000לפחות (תלוי בסוג ההחזר)

ומי שקונה במרכז יצטרך מינימום 600 אלף שקל והחזר חודשי של 9000לפחות אלף שקל(תלוי בסוג ההחזר)

למי שיש יכולת כלכלית לשלם עוד 3000 שקל בחודש לכאורה עדיף מרכז
אם זה הבדל של 3000, אז יכול להיות שזה לא שווה,
כי המגורים בפריפריה עולים יותר כסף ומכניסים לפעמים פחות.
לדוג׳
- צריך רכב לנסיעות למרכז
- מחיה יקרה יותר (ככה אמרו כאן שמחירי האוכל יותר יקרים)
- משכורת נמוכה יותר
- תשלום כולל נמוך יותר.
כל הנ״ל יכול להיות בכיף 3000 לחודש, ככה שההבדל בסוף לא משמעותי.

עד מתי

משתמש מקצוען
אני רואה בזה ברכה
כי בערים חרדיות סומכים לפעמים יותר מדי..
מה ברכה בזה שאת לא יכולה לעשות הליכה בערב שמה יקפוץ עליך כלב ענק??
שאת לא יכולה לשלוח ילד בן 10 לחבר כי זה אומר לנסוע באוטובוס עם מראות של פריצות איומה ( מי שיודע איך נראה רחוב הרצל בקיץ - מבין )
אף אחד לא דיבר על לסמוך מידי
אבל תנאים בסיסיים של לגדל ילדים במרחב שמאפשר להם ללכת לבד לחבר שגר 3 רחובות מהם
ואני מדברת מנסיון אישי
ואין לי שום דבר נגד חיפה , אבל כן זה לא המקום הכי נעים בשביל לגדל ילדים במרחב בטוח

חרישאי

משתמש מקצוען
הזווית שלי על חיפה היא בתור חרדי פריפריאלי שדי הרבה נמצא בעיר. (כרמיאלי לשעבר וחרישאי כיום).
חיפה היא פריפריה שלא סובלת מחוסר במוסדות ציבור או בתי כנסת, קהילה מאד ותיקה.
חסרונות. מצוקת חניה נוראית. דירות ענתיקה. הדר שכונה לא כל כך סימפטית. לחות מטורפת בקיץ.
חוצמזה עיר נחמדה לגמרי. הייתי שם שבוע שעבר כמה פעמים בשעות הבוקר והצהריים, חד משמעית נראה רבי עקיבא בבני ברק.

חרישאי

משתמש מקצוען
הזווית שלי על חיפה היא בתור חרדי פריפריאלי שדי הרבה נמצא בעיר. (כרמיאלי לשעבר וחרישאי כיום).
חיפה היא פריפריה שלא סובלת מחוסר במוסדות ציבור או בתי כנסת, קהילה מאד ותיקה.
חסרונות. מצוקת חניה נוראית. דירות ענתיקה. הדר שכונה לא כל כך סימפטית. לחות מטורפת בקיץ.
חוצמזה עיר נחמדה לגמרי. הייתי שם שבוע שעבר כמה פעמים בשעות הבוקר והצהריים, חד משמעית נראה רבי עקיבא בבני ברק.
עוד יתרון של חיפה שהיא לא פריפריה במבט כללי, כלומר היא מטרופולין בפני עצמו, לא צריך לנדוד בשביל כל משרד ממשלתי מסויים או רופא מחוץ לעיר

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
- צריך רכב לנסיעות למרכז
ממש לא, אני אישית נוסע ברכב אך רוב מוחלט לא מחזיק רכב
- מחיה יקרה יותר (ככה אמרו כאן שמחירי האוכל יותר יקרים)
מחירי האוכל אולי יקרים יותר אך זה מתקזז בקנית ביגוד, בארנונה וכדו'
- משכורת נמוכה יותר
אני לא יודע במה אתם עובדים זה משתנה ממקצוע למקצוע
- תשלום כולל נמוך יותר.
ממש לא נכון!

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

חרישאי

משתמש מקצוען
יותר מהכוללים בירושלים שמשלמים אזור ה 3K?

מישהו מרכסים סיפר לי שהוא מקבל דתות, וגם זה בתלושים של ברכל :cautious:
בכרמיאל קיבלתי 3, יש כולל אחר שעם קצת שישי שבת תגיע גם לארבע.
בחריש יש אמנם כוללים של דתות בלבד, אבל יש גם כוללים עם מלגה מעל הממוצע, זה ודאי יותר מקרית ספר ובני ברק.
ירושלים עם יוקר המחיה שלה לא רלוונטית לנידון, עם משכנתא של 10 k ודאי שצריך מלגה של 3

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הסיוט הכי גדול בחיפה זה החניה!!!!
פשוט סיוט לחפש חניה בשעות הבוקר ואחה"צ
אני גרה באזור ורק המחשבה להגיע לחיפה( הדר) מעלה לי סחרחורת של הסיבובים לחפש חניה...
חוץ מזה כאחת שגרה בעיר בעבר ויש לי שם כיום משפחה יכולה להגיד שהסגנון זה תלוי אזורים
הציבור הלטאי המודרני יותר מתרכז באזור עקיבא...
וקחו בחשבון שרחובות מיכאל גאולה וכו' הרוב המוחלט בניינים ישנים ממש.
ותכלס זה מקום שהלב לא רגוע לשלוח ילדים לבד בשעות הערב, המון רוסים וכלבים...ברררר
אחת הסיבות שמודה לה' שעזבנו שם.
לא סותר את זה שכשגרנו שם מאד נהנו
אבל היינו זוג צעיר
לא רואה את עצמי מגדלת שם ילדים בנינוחות כמו איפה שאני גרה היום ( עיר חרדית)
אפשר לשאול לפני כמה זמן עזבתם את חיפה?
כי יש פה כמה דברים שממש ממש לא רלוונטיים להיום!
רחוב עקיבא היום כבר ממש ממש לא הרחוב הליטאי המודרני אלא רחוב שמלא אברכים, ולדוגמא אפשר לראות את ההתפתחות העצומה של קהילת האברכים בבית כנסת חניכי הישיבות עקיבא (כן כן הבית כנסת של הרב רוזנטל היום מלא אברכים)
אין היום מלא רוסים וכלבים באיזורים החרדיים בהדר!! אין שום בעיה להסתובב בשעות הערב, וכן אני שולח את הילדים שלי לחברים גם כמה רחובות ליד. נכון אני לא ישלח ילדים אחרי 9 בערב אבל גם בבני ברק לא הייתי שולח....

נערך לאחרונה ב:

עד מתי

משתמש מקצוען
אפשר לשאול לפני כמה זמן עזבתם את חיפה?
כי יש פה כמה דברים שממש ממש לא רלוונטיים להיום!
רחוב עקיבא היום כבר ממש ממש לא הרחוב הליטאי המודרני אלא רחוב שמלא אברכים, ולדוגמא אפשר לראות את ההתפתחות העצומה של קהילת האברכים בבית כנסת חניכי הישיבות עקיבא (כן כן הבית של הרב רוזנטל היום מלא אברכים)
אין היום מלא רוסים וכלבים באיזורים החרדיים בהדר!! אין שום בעיה להסתובב בשעות הערב, וכן אני שולח את הילדים שלי לחברים גם כמה רחובות ליד. נכון אני לא ישלח ילדים אחרי 9 בערב אבל גם בבני ברק לא הייתי שולח....
אני מסתובבת גם היום בחיפה , ויש לי כמה בנות משפחה שגרות שם
ברור שיש שם באזור עקיבא אווירה יותר מודרנית ופתוחה ( לא כולם , אבל יש הרבה) לא רוצה לפרט פה במה זה מתבטא אבל מי שמבין מבין מעולה
ומצחיק מה שרשמתם שאין רוסים וכלבים, רק לפני שבוע היה לי תור בהדר למשהו בשעות הבוקר, הסתובבתי שם ברחוב וחיפשתי את מי לשאול איפה בדיוק המקום, חוץ מזקנים רוסים שטיילו עם הכלבים לא היה נפש חיה ( האזור ליד השוק ) היה ממש הרגשה לא נעימה.
ואם אתם מרגישים בנח לשלוח ילדים חופשי לבד לרחוב הרצל נניח אז בסדר...אני לא הייתי שמחה שילד שלי יסתובב ברחוב כזה ( ולא רק בגלל הפריצות)

נערך לאחרונה ב:

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ברור שיש שם באזור עקיבא אווירה יותר מודרנית ופתוחה ( לא כולם , אבל יש הרבה) לא רוצה לפרט פה במה זה מתבטא אבל מי שמבין מבין מעולה
ומצחיק מה שרשמתם שאין רוסים וכלבים, רק לפני שבוע היה לי תור בהדר למשהו בשעות הבוקר, הסתובבתי שם ברחוב וחיפשתי את מי לשאול איפה בדיוק המקום, חוץ מזקנים רוסים שטיילו עם הכלבים לא היה נפש חיה ( האזור ליד השוק ) היה ממש הרגשה לא נעימה.
ואם אתם מרגישים בנח לשלוח ילדים חופשי לבד לרחוב הרצל נניח אז בסדר...אני לא הייתי שמחה שילד שלי יסתובב ברחוב כזה ( ולא רק בגלל הפריצות)
ואם אתם גרים בבני ברק ויש לכם תור ברמת גן לא תפגשו רוסים וכלבים? איך קשור האיזור ליד השוק לאיזור החרדי???? אנחנו מדברים על האיזור החרדי!!
אין צורך לפרט שמות של משפחות שנמצאות כיום ברבי עקיבא אבל יש את הפרומרים של עולם הישיבות. נכון יש גם מודרנים, אבל יש גם מודרנים שגרים ברחוב הרצוג, ויש מודרנים שגרים בארלוזורוב ויש שגרים בנוה הדר... אבל עקיבא כרחוב היום (בדגש על היום, אני מסכים שפעם זה היה שונה) רחוק מהתיאור הזה..

עד מתי

משתמש מקצוען
ואם אתם גרים בבני ברק ויש לכם תור ברמת גן לא תפגשו רוסים וכלבים? איך קשור האיזור ליד השוק לאיזור החרדי???? אנחנו מדברים על האיזור החרדי!!
אין צורך לפרט שמות של משפחות שנמצאות כיום ברבי עקיבא אבל יש את הפרומרים של עולם הישיבות. נכון יש גם מודרנים, אבל יש גם מודרנים שגרים ברחוב הרצוג, ויש מודרנים שגרים בארלוזורוב ויש שגרים בנוה הדר... אבל עקיבא כרחוב היום (בדגש על היום, אני מסכים שפעם זה היה שונה) רחוק מהתיאור הזה..
טוב פרשתי
רק רציתי לתת גם כיוונים נוספים למי שחושב לעבור
אם מבחינתכם זה המקום האידאלי והמושלם - תהנו

The gardeners

משתמש פעיל
באמת באיזור השוק לא. אבל זה לא מה שנקרא "האזור החרדי".
החרדים מתרכזים בעיקר בהרצוג ומעלה.
נכון. יש גם בהרצל, ילג וברזילי אבל זה לא נקרא המרכז החרדי....
ברחוב השילוח למשל אין שום בעיה לשלוח ילד לחבר 3 בנינים ליד...

The gardeners

משתמש פעיל
טוב פרשתי
אף אחד לא אמר שזה "המקום המושלם".
זה פשוט שיקולי עלות מול תועלת ולכל אחד יש את השיקולים שלו...
רכסים, מבחינתי, לדוגמא, לא רלוונטית בגלל שיקולים אישיים שלי, וחיפה לעומת זאת - כן. (על כל חסרונותיה ומגרעותיה, א"א לא אמר שאין כאלו)

עד מתי

משתמש מקצוען
באמת באיזור השוק לא. אבל זה לא מה שנקרא "האזור החרדי".
החרדים מתרכזים בעיקר בהרצוג ומעלה.
נכון. יש גם בהרצל, ילג וברזילי אבל זה לא נקרא המרכז החרדי....
ברחוב השילוח למשל אין שום בעיה לשלוח ילד לחבר 3 בנינים ליד...
אזור השילוח וויזניץ זה באמת משהו אחר
הבעיה אם את רוצה לרדת למטה יותר
אפילו ללכת עם הילדים בקיץ למכבי בהרצל זה כמו ללכת בתל אביב

The gardeners

משתמש פעיל
גם במיכאל, הרצוג, גאולה, ארלוזורוב, עקיבא. בסדר?
לא יודעת ממתי את מכירה את חיפה, היום החרדים מתרכזים בעיקר בהרצוג ומעלה. מוזמנת לרחוב מיכאל בחמישי בצהרים...
נכון. וזה באמת שיקול במחינתי (אולי לא המרכזי, אבל גם) לגבי הקופת חולים...

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בשביל זה יש מכבי בהשילוח ובנוה הדר, וכן יש כללית מרפאת הקהילות ברחוב מיכאל אחלה קופה.. ויש את מאוחדת במיכאל וחרמון.
אין לי מושג איזה רופאים יש בהרצל כי אני לא במכבי אבל אני מאמין שגם בתוך רכסים למשל אין את הכל בקופה המקומית...
טוב פרשתי
ברוך ה' אני גר בחיפה מעל לעשור, גדלתי בבני ברק ואני לא רואה את הבעיה... נכון לא מושלם אבל אין מקום מושלם בעולם, בבית שמש חסר תעסוקה, בירושלים הכל רחוק, וכו' וכו'

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה