דרוש מידע מגורים בחיפה - האם מתאים למשפחה ליטאית?

מצב
הנושא נעול.

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
ועוד דבר, תכל'ס, בא נדבר על הפיל שבחדר (או באשכול...) השאלה המרכזית היא האם אתם מוכנים להסתגלות של חיים בצפון,
שהרי ביננו אנשים נלחמים היום על כל מרתף בטאבו משולש בפרדס כץ בלי לשאול יותר מידי על האוכלוסיה,
ונשאלת השאלה מדוע????
והתשובה היא: כי זה במרכז, ואם כל השאר נסתדר...
ולענ"ד אותה תשובה היא לגבי הדר, בא נסכים שלכו"ע לא מדובר בתל אביב ולא בבאר שבע, אלא מדובר בשכונה מאוד נחמדה מאוד חרדית ומאוד מגוונת,
השאלה היחידה האם אתם מוכנים להצפין, כל שאר השאלות זה סתם....
אני מדבר בחריפות כזאתי כי גם אני הייתי בסרט הזה... עד ששמתי מראה לעצמי, והבנתי שאני מחפש תירוצים לעצמי, ופשוט קפצתי למים, ואת האמת ?! הם מאוד חמימים ונעימים...

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@שניאור רובינשטיין אני חושב שיש לך טעות בפיל של האשכול מה שנראה לי בכל אופן שמדובר על משפחה בגיל ה40+, בשונה מכל הצעירים שהגיעו בשנים האחרונות להדר וזה מאוד מאוד משמעותי, זה לא קפיצה למים של זוג צעיר מה שאני עשיתי לפני מעל 10 שנים ברוך ה' בסייעתא דשמיא זה נושא קצת יותר מורכב

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני לא גרה בחיפה אבל מכירה אותה יחסית טוב.
הציבור הליטאי מרוכז בהדר ובנווה שאנן, אבל הקהילה בהדר גדולה יותר. בהדר יש גם קהילות חסידיות.
בהדר יש את כל המוסדות המתאימים למשפחה ליטאית, ואלו מוסדות ותיקים מאוד שקיימים כבר כמה עשרות שנים.
יש כמה בתי כנסת ליטאיים, וגם שטיבלאך עם תפילות לאורך כל היום.
יש הרבה משפחות שכבר מחתנות ילדים, אבל ברור שיש יותר זוגות צעירים.
יש רחובות חרדיים לחלוטין, אבל יותר בקריית ויז'ניץ,שמעל להדר.
שאר הרחובות אמנם לא חרדיים לחלוטין, אבל עם רוב חרדי מובהק. (הולכים ברחוב וכמעט לא רואים חילונים)
אמנם הרחובות לא סגורים בשבת, אבל לא עוברים כמעט רכבים. (תלוי כמובן באיזה רחוב, הכוונה לרחובות היותר חרדיים)

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אמנם הרחובות לא סגורים בשבת, אבל לא עוברים כמעט רכבים. (תלוי כמובן באיזה רחוב, הכוונה לרחובות היותר חרדיים)
תלוי גם באיזה שעות בשבת
לא הרי גאולה ארלוזורוב ומיכאל כהרי השילוח ברכת משה חרמון בצלאל וביתר
ולא הרי שעות הבוקר ואחה"צ המוקדמות כהרי שעות אחה"צ המאוחרות שהרבה יותר פעילות.

אחת צפונית

משתמש מקצוען
סליחה על ההתפרצות,
ב"ה בשנים האחרונות הגיעו המון צעירים לחיפה (גילוי נאות, אני ביניהם)
אני ממליץ לבוא בשעה אחת בצהריים לשכונת הדר, שהרחובות נראים כמו בני ברק (ואני לא מגזים בכלל),
בשנה האחרונה רוב מוחלט של הזוגות הצעירים שמחפשים דירות בצפון, מחפשים בחיפה (לפני זה כולם חיפשו בעפולה או ברכסים), ואני אומר את זה מידיעה,
רק בשבל לשבר את האוזן אני ייתן נתון, באלול הקרוב עומדות להצטרף לקהילה החרדית למעלה משלושים משפחות ליטאיות!!!!!
לדעתי החיסרון היחיד בחיפה, זהו יוקר המחיה, חנויות המזון (ולא רק) שם מחוררות את הכיס, אלא א"כ אתה לא עצלן ומוכן לנדוד עד 'אושר עד' או 'רמי לוי',
ואם אתה בני ברקי שרוצה שכל הרחוב יהיה סגור בשבת כדי שח"ו לא תצעק שאבע'ס, אז אולי כדאי שתחפש מקום אחר, כי בפירוש ישנם חילונים בהדר, אבל האווירה ברחוב כ"כ חרדית שמי שלא מצומצם (בראש) זה פשוט לא מפריע לו.
כל מילה פנינה

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
סליחה על ההתפרצות,
אני ממליץ לבוא בשעה אחת בצהריים לשכונת הדר, שהרחובות נראים כמו בני ברק (ואני לא מגזים בכלל),
בשנה האחרונה רוב מוחלט של הזוגות הצעירים שמחפשים דירות בצפון, מחפשים בחיפה (לפני זה כולם חיפשו בעפולה או ברכסים), ואני אומר את זה מידיעה,
רק בשבל לשבר את האוזן אני ייתן נתון, באלול הקרוב עומדות להצטרף לקהילה החרדית למעלה משלושים משפחות ליטאיות!!!!!
לדעתי החיסרון היחיד בחיפה, זהו יוקר המחיה, חנויות המזון (ולא רק) שם מחוררות את הכיס, אלא א"כ אתה לא עצלן ומוכן לנדוד עד 'אושר עד' או 'רמי לוי',
ואם אתה בני ברקי שרוצה שכל הרחוב יהיה סגור בשבת כדי שח"ו לא תצעק שאבע'ס, אז אולי כדאי שתחפש מקום אחר, כי בפירוש ישנם חילונים בהדר, אבל האווירה ברחוב כ"כ חרדית שמי שלא מצומצם (בראש) זה פשוט לא מפריע לו.
יש הרבה שמאלנים.
בבית שמש הם לא גרים בשכונה שלך, וגם לא באלעד ביתר ב"ב ירושלים ומו"ע. (אבל מחירי הדירות שם... :( )

(גם אשדוד סובלת משמאלנים. טיילתי שם ואיזה בריון רוסי שאג עלינו,הרגשתי כמעט כמו ברוסיה מול איוואן השיכור)

אמא של אלי

משתמש פעיל
רק מעירה כי צרם לי הניסוח, ברור לי שלא לכך התכוונת אבל-
כל יהודי שהשבת יקרה לו רוצה שהרחוב יהיה סגור בשבת , רק שאנשים שגרים באזורים מעורבים מבינים שבד"כ צורת המחאה הזו (לצעוק שאבע'ס) רק גורמת לאנטיות, וחבל
גילוי נאות
גרה באזור מעורב

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
רק מעירה כי צרם לי הניסוח, ברור לי שלא לכך התכוונת אבל-
כל יהודי שהשבת יקרה לו רוצה שהרחוב יהיה סגור בשבת , רק שאנשים שגרים באזורים מעורבים מבינים שבד"כ צורת המחאה הזו (לצעוק שאבע'ס) רק גורמת לאנטיות, וחבל
גילוי נאות
גרה באזור מעורב
זה בדיוק מה שהתכוונתי !!!! מתנצל על הנוסח שייתכן ואכן מעט צורם...

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
יש הרבה שמאלנים.
בבית שמש הם לא גרים בשכונה שלך, וגם לא באלעד ביתר ב"ב ירושלים ומו"ע. (אבל מחירי הדירות שם... :( )

(גם אשדוד סובלת משמאלנים. טיילתי שם ואיזה בריון רוסי שאג עלינו,הרגשתי כמעט כמו ברוסיה מול איוואן השיכור)
????????????????????????????

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
סליחה על ההתפרצות,
כשאתה אומר צעירים, לאיזה גילאים אתה מתכוון?
יש לאברך באזור גיל 30+ מה לחפש בחיפה? (מבחינת כוללים ואוכלוסיה)

ה' ישמור

משתמש רשום
אני הגעתי לגור בחיפה (הדר) לפני שנתיים מעל גיל שלושים עם ילדים גדולים, ואני מברך על הצעד הזה בכל יום!
יש כאן אוירה מיוחדת, אנשים רגועים שפתוחים להכיר אנשים חדשים, אבל לא 'חופרים' היכן שלא צריך.
המעלות הרבות שיש למגורים בחיפה מאפילות על הקשיים הקיימים במקום מטבע הדברים.
אני חושב שהרבה יותר מפנק לגור בדירה גדולה שנרכשה בזול, גם אם אין את כל החנויות והמשפחה ליד הבית. מאשר לגור בדירה קטנה וצפופה, ועוד לשלם עליה סכום אסטרונומי.
מהיכרות אישית של שכונת נוה שאנן, הציבור שם לא יותר ישיבתי, אלא שיש שם רק ציבור ישיבתי, בעוד בהדר יש גם ציבורים חסידיים. לטעמי זה הרבה יותר מוצלח, והביקוש בשטח גם מוכיח את עצמו.
מעבר לזה, המחירים בנוה שאנן יקרים הרבה יותר.
דרך אגב, לגבי המחירים שנזרקו בשרשור הזה.
לפי הידוע לי, דירת חמשה חדרים לא עולה מיליון שבע מאות, אלא הרבה יותר זול!
יש ניסיון מצד משפחות שקיבלו הוראה לעזוב, להעלות את המחירים בצורה דרסטית.
אחד זורק מחיר גבוה במאתיים אלף ש"ח. והשני כבר אומר לעצמו, אם הראשון מבקש כזה מחיר, כנראה שאני יכול לבקש עוד שלוש מאות. וכן הלאה...
כדאי לכל אחד לבדוק באתר מידע נדל"ן בכמה באמת נמכרות הדירות בהדר, ולא להסתמך על בעלי דירות ומתווכים בלבד.

עד מתי

משתמש מקצוען
הסיוט הכי גדול בחיפה זה החניה!!!!
פשוט סיוט לחפש חניה בשעות הבוקר ואחה"צ
אני גרה באזור ורק המחשבה להגיע לחיפה( הדר) מעלה לי סחרחורת של הסיבובים לחפש חניה...
חוץ מזה כאחת שגרה בעיר בעבר ויש לי שם כיום משפחה יכולה להגיד שהסגנון זה תלוי אזורים
הציבור הלטאי המודרני יותר מתרכז באזור עקיבא...
וקחו בחשבון שרחובות מיכאל גאולה וכו' הרוב המוחלט בניינים ישנים ממש.
ותכלס זה מקום שהלב לא רגוע לשלוח ילדים לבד בשעות הערב, המון רוסים וכלבים...ברררר
אחת הסיבות שמודה לה' שעזבנו שם.
לא סותר את זה שכשגרנו שם מאד נהנו
אבל היינו זוג צעיר
לא רואה את עצמי מגדלת שם ילדים בנינוחות כמו איפה שאני גרה היום ( עיר חרדית)

נערך לאחרונה ב:

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
אני גרה באזור ורק המחשבה להגיע לחיפה( הדר) מילה לי סחרחורת של הסיבובים לחפש חניה...

לא רואה את עצמי מגדלת שם ילדים בנינוחות כמו איפה שאני גרה היום ( עיר חרדית)
'עיר חרדית' באזור זה לא רכסים ?! ויש לי משפחה באותה 'עיר חרדית' ולפני 15 שנה היא היתה בדיוק כמו שכונת הדר, מידיעה.... וב"ה כל הילדים שלהם יצאו ת"ח מופלגים אפי' שהם גדלו בעיר לא כ"כ 'חרדית'...
במחילה, אבל החשיבה הזאתי שרק במקום חרדי לחלוטין ילדים יוצאים בני תורה מאוד מרגיזה אותי...
ואם הוצאתי דברים מהקשרם, מתנצל.

עד מתי

משתמש מקצוען
'עיר חרדית' באזור זה לא רכסים ?! ויש לי משפחה באותה 'עיר חרדית' ולפני 15 שנה היא היתה בדיוק כמו שכונת הדר, מידיעה.... וב"ה כל הילדים שלהם יצאו ת"ח מופלגים אפי' שהם גדלו בעיר לא כ"כ 'חרדית'...
במחילה, אבל החשיבה הזאתי שרק במקום חרדי לחלוטין ילדים יוצאים בני תורה מאוד מרגיזה אותי...
ואם הוצאתי דברים מהקשרם, מתנצל.
אף אחד לא דיבר על בני תורה
ממש לא חושבת שזה קשור
דיברתי על הרוגע בלשלוח ילד לחבר ,לשלוח ילד באוטובוס וכו'
אין השוואה בין חיפה לרכסים
בחיפה אני בעצמי לא מעיזה להסתובב בחלק מהרחובות משמונה ואילך

שניאור רובינשטיין

משתמש מקצוען
אף אחד לא דיבר על בני תורה
ממש לא חושבת שזה קשור
דיברתי על הרוגע בלשלוח ילד לחבר ,לשלוח ילד באוטובוס וכו'
בזה אתם צודקים, לצערינו הרב.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כמה עולה דירת 4 חדרים באזור חרדי ליטאי מיינסטרים?

עמודים @

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עימוד ספרים
דיברו כאן על זה כמה פעמים אבל לא הדגישו, כל הבעיה הזאת היא רק בהדר שהיא שכונת מצוקה לשעבר כך שנותרו בה הרבה דיירים שממש לא עושים טוב לשכונה וזה בלשון המעטה, בנו"ש לעומת זאת האוכלוסייה היא הרבה הרבה יותר סימפטית, אמנם חילונית אבל אנשים נורמטיביים ואין שם סיפורים כמו:
טיילתי שם ואיזה בריון רוסי שאג עלינו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה