למה תיווך עולה 2% אחוז

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
למה השוק עלה?
על אינפלציה שמעת?
הכל עלה.
וכן, גם השכר.
אולי לא בהלימה לצרכים אבל גם הוא התקדם כלפי מעלה.
אם לפני עשור מזכריה זוטרה קבלה 25 שח לשעה.
היום אותה מזכירה בדיוק תקבל 35-40.
מי העלה את המחירים?

זמר

משתמש מקצוען
בלת"ק
מתווכים היו פה גם לפני עשרים שנה וה2 אחוז היה גרושים
יש צדק שכששוק הדיור במשבר שלא קשור למדד הכללי שהשכר של המתווכים יעלה לפי המדד הכללי ולא יוצמד לשווי הדירה

א. ש. ט.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לגבי עליית השכירות בבית שמש

דבר אחד אני לא מבין
השכירות עלתה בכ 1000-1500 ש"ח
למה אם המשכנתא שלי על הדירה להשכרה עלתה ב כ- 1000 ש"ח אסור לי להעלות את השכירות בסכום דומה??

יצחו

משתמש רשום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני לא יודע מקרה לאנשים היום
מה כולם מתלוננים, נהיו לאחרונה איזה טרנד להתלונן על יוקר המחיה
גם היום יש איזה טרנד להתלונן על מחירי הזמרים בחתונות שזה יקר מידי
שי כמה גורמים אחרים על יוקר המחיה ולא המתווכים או הזמרים מחיר נקבע ע"פ יצע וביקוש ואם אנשים מלשמים 2% על מיליון וחצי ומעלה... כנראה שיש סיבה, זה לא חוכמה לשבת על המקלדת להתלונן באו נראה אותכם אחד פה נהיו מתווך וסוגר עסקה ולא רק מדבר כל היום למה ולמה ,
הכי כיף לשבת על היצע ולהסתכל על הבמה מלמעלה ולתת הערות, זה לא טוב וזה יקר מידי

חברה במקום להתלונן קמו ותיהוי אתם אלו שנהנים מעליות מחירים ולא מתלוננים כול היום, זה לא קל, אב הכי קל זה לשבת ביצע ולא לעשות כלום.

נ.ב. אני לא מתווך לא עוסק בנדל"ן כלל.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
גם לי לא נח עם השמצה כוללת על מתווכים
בסופו של דבר הם קהילת נותני שירות
וכמו בכל תחום,
יש מהם אמינים והגונים
ויש שפחות.
צריך לברר היטב, לקבל המלצות וכמובן ס"ד.
ומי שקשה לו, שיתמודד בלי.
מישו מחייב אתכם להשתמש?
לא מצליחה להבין.
תסתדרו לבד
תאפו את הלחם לבד
תגדלו ירקות לבד
תתקינו מזגן לבד
כי יש שקרנים ורמאים וגנבים.

עריכה: אין לי קשר לתחום התיווך

אברכציק

משתמש רשום
באותו מידה גם שדכנים ששכרם תקוע במשך שנים ואף אחד אינו מעונין לעבוד בתחום
זה יכול לקרות גם בתיווך

ההוא סבא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
1. פשוט וברור שמי שהתחייב למתווך וחתם על חוזה, חייב לשלם את מה שהתחייב 'כל תנאי שבממון קיים', על פי דין תורה ולהבדיל על פי החוק.
טעות כפולה.
על פי החוק, גם אם חתמת למתווך אינך צריך לשלם לו אם אין לו רשיון תיווך. גם אם יש לו רשיון והוא לא שילם את האגרה, הרי שהרשיון שלו לא בתוקף, ואינך חייב לשלם לו.
על פי דין תורה שהוא האמיתי והקובע, אתה חייב לשלם למתווך גם אם לא חתמת לו. ברגע שהוא תיווך לך עסקת נדל"ן, בין אם אתה הקונה ובין אם אתה המוכר, הרי שאתה חייב לשלם לו תיווך. כמה? יש בזה דעות בין הפוסקים מה מנהג המדינה, וזה תלוי גם אם למתווך יש רשיון או לא.
שונה הדבר אם התנית איתו מראש שאתה לא משלם לו, שאז התיווך שלו לא מחייב אותך וכפי שכתבת 'תנאי שבממון'.

ביקורת בונה

משתמש צעיר
אפילו שכן שהצביע לכיוון הדירה ובזכותו קניתם רשאי לתבוע דמי תיווך
לא נכון מבחינה חוקית.
להלן סעיף דמי התיווך מחוק המתווכים

דמי תיווך​

14. (א)
מתווך במקרקעין יהיה זכאי לדמי תיווך מאת לקוח אם נתקיימו כל אלה:

(1)
הוא היה בעל רשיון בתוקף לפי חוק זה בעת שעסק בתיווך או שחל עליו, באותה עת, פטור זמני בהתאם לאמור בסעיף 20;

(2)
הוא מילא אחר הוראות סעיף 9;

(3)
הוא היה הגורם היעיל שהביא להתקשרות הצדדים בהסכם מחייב.

(ב)
מתווך במקרקעין שביצע בתקופת הבלעדיות את פעולות השיווק שנקבעו לפי סעיף 9(ד) – חזקה שהיה הגורם היעיל כאמור בסעיף קטן (א)(3) לגבי עסקה שנכרתה בתקופת הבלעדיות.

שפן הסופר

משתמש צעיר
הלכתית זה קצת יותר מורכב ולא רק שחור לבן.
יש גישות שונות עד כמה לקבע את החוק כמנהג המדינה והגיוני שזה גם משתנה בין אזורים.
גם מבחינה הלכתית לכאורה כל עוד המתווך לא היה הגורם היעיל בעסקה לא מגיע לו כסף, בהרבה עסקאות המתווך לא יכול להיכלל בהגדרה הזו.
יש גם מקרים שמתווך לא התנהל בניקיון כפיים ולא מגיע לו כסף למרות שהוא תיווך ועבד לא מעט על העסקה.
זה אולי מקומם, אבל אם שכרתי בן אדם שיעבוד בשבילי ובסתר הוא עבד עלי ואולי גרם לי נזקים, או שידל אותי לעסקה שאילו לא שיקר לא הייתי נכנס אליה, הוא מעל בעבודתו ואולי לא מגיע לו שכר, גם אם בסופו של דבר הרווחתי מהעסקה.
השאלות הללו הן הלכתיות וראויות להתברר בפלטפורמה שמתאימה לדיונים הלכתיים.

ההוא סבא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
הלכתית זה קצת יותר מורכב ולא רק שחור לבן.
יש גישות שונות עד כמה לקבע את החוק כמנהג המדינה והגיוני שזה גם משתנה בין אזורים.
גם מבחינה הלכתית לכאורה כל עוד המתווך לא היה הגורם היעיל בעסקה לא מגיע לו כסף, בהרבה עסקאות המתווך לא יכול להיכלל בהגדרה הזו.
יש גם מקרים שמתווך לא התנהל בניקיון כפיים ולא מגיע לו כסף למרות שהוא תיווך ועבד לא מעט על העסקה.
זה אולי מקומם, אבל אם שכרתי בן אדם שיעבוד בשבילי ובסתר הוא עבד עלי ואולי גרם לי נזקים, או שידל אותי לעסקה שאילו לא שיקר לא הייתי נכנס אליה, הוא מעל בעבודתו ואולי לא מגיע לו שכר, גם אם בסופו של דבר הרווחתי מהעסקה.
השאלות הללו הן הלכתיות וראויות להתברר בפלטפורמה שמתאימה לדיונים הלכתיים.
אכן ראוי לברר את הנושא בפורומם הרלוונטיים, אך כיוון שכתבת, תחפש ותראה שדעת רוב ככל הפוסקים שגם אם המתווך לא היה הגורם היעיל בסקה, מגיע לו תיווך, לפחות חלקי.

שפן הסופר

משתמש צעיר
אכן ראוי לברר את הנושא בפורומם הרלוונטיים, אך כיוון שכתבת, תחפש ותראה שדעת רוב ככל הפוסקים שגם אם המתווך לא היה הגורם היעיל בסקה, מגיע לו תיווך, לפחות חלקי.
יתכן.
היה לי יותר ניסיון עם מתווכים שלא דברו אמת + מקרה שהגיע לבירור הלכתי, שנפסק שאני לא צריך לשלם דמי תיווך, בפועל העדפתי לא להשאיר אותו כ"כ כועס ושילמתי חלקית. הוא המשיך לכעוס אבל לא כ"כ.

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנסיון של קניית ומכירת כמה דירות דרך מתווכים ובלי מתווכים, האשכול מתעלם ממושג שנקרא משא ומתן. יש הרבה עסקאות שבלי מתווך שגישר על הפערים בין הצדדים לא היו יוצאות לפועל. כשבהרבה מקרים אנשים אפילו לא יודעים שאם היה מתווך בתמונה העסקה יכלה לצאת לפועל (לדוגמה כשראיתם דירה ב200,000 יותר מהמחיר שאתם רוצים לקנות הייתם עוברים הלאה, אבל המתווך יודע בכמה באמת בעל הדירה ימכור, ויודע להביא אתכם לדירה ואולי גם לשכנע אתכם לשלם יותר, כשבתכל’ס העסקה נסגרת בזכותו).
יש גם הרבה מקרים שהקונה לא היה מגיע לדירה בלי המתווך, כי הוא לא היה הולך לראות 50 דירות, והמתווך שמכיר את הדירות ואת השוק הביא אותו ישירות לדירה שהתאימה לו.
אנשים רואים דירה במחיר מציאה דרך תיווך ובטוחים שהם היו מגיעים אליה לבד, אבל הם לא יודעים שמי שגרם למוכר למכור במחיר הזה זה המתווך...

לגבי הדמיונות שהגדולים יוציאו מכתב לא לשלם תיווך, להשערתי הגדולים לא יבינו למה לא לשלם למתווך שעשה את העבודה שלו וע”פ הלכה מגיע לו כסף

יש באשכול הזה הרבה צרות עין, וחבל.

מצב רוח תקין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
העברתי חלק מהשרשור לאדם חכם שלא נמצא בפרוג, ולהלן תגובתו:
1.
עו"ד. רופא.מטפל. וכו' למדו שנים ועברו המון שעות לימוד והמון מבחנים כדי להתפרנס מיגיע כפם ולאחר שנות הלימודים והמבחנים הם עובדים שעות לקבל קהל ולייעץ והעו"ד עורך חוזים או פורטוקולים וכו' וכו
אז ודאי וודאי שהוא צריך להיות מתוגמל בהתאם וזה הגיוני לחלוטין. מתווך לא לומד לימודים [מלבד לימודים קצרים עבור רישיון תיווך] ומקבל לפחות פי 4 מעו"ד. ולפחות פי 2 מרופא.
2.
מתווך לא רק שלא עשה עבורך אלא הפוך! עשה נגדך כלומר מעשים שבכל יום שמגיע מתווך למוכר ואומר לו כמה אתה רוצה עבור הדירה? עונה המוכר 2.5 מיליון. אומר המתווך אני מביא לך לקוח ב 2.6 אבל תן לי בלעדיות ל ששה חודשים.
או עוד דוגמה המתרחשת יום יום מתווך פונה למוכר ואומר לו אני מעוניין לתווך לך את הדירה כמה תרצה עליה?עונה המוכר ללא תיווך 2.5 עם תיווך 2.550 מיליון אז יוצא שלא רק 2 אחוז שזה 50.000 אלף ש"ח ישלם הקונה אלא עוד 50.000 אלף התוספת על הדירה.
וגם יש מקרים שאומר המתווך אני מביא קונה בסכום מסויים ואתה תקבל את השניים וחצי מיליון שלך ומחתים את המוכר על זה ואח"כ בסגירת העיסקה המוכר נופל מהכיסא להיווכח שרשום 2.6 והמתווך גוזר קופון כולל של לא פחות ממאה חמישים אלף ש"ח כולל התיווך
ועוד כהנה וכהנה.
3.
מתווך אינו נחוץ. כלומר לא ניתן לסגור שידוך ללא שדכן זה מציאות כי גם אם השכן או הגיס היה השדכן אז יש כאן שדכן. וגם לא ניתן לקנות דירה ללא עו"ד. אבל מתווך ניתן להסתדר בלעדיו ולא רק שלא חייבים אלא לא כדאי כי הוא רק מפריע לעסקה או שמייקר הנכס ללא הצדקה או שמחזיק את המוכר כבן ערובה בבלעדיות ועוד משלמים לו על זה ואז גם אם המוכר מצא קונה רציני בביהכנ"ס אז לא יכול לסגור את העסקה ללא המתווך שהולך לגרזן אותם ב 100.000 אלף ש"ח 50 כל צד.

נ.ב. לא מזמן רכשתי דירה ובסוף אני עושה חשבון וקולט את החוסר פרופורציה.
עו"ד עלה 10.000
יועץ משכנתאות 15.000
שמאי מקרקעין 5000
ומתווך שעבד הכי פחות קשה מכולם קיבל 53.000 ש"ח! במילים: חמישים ושלוש אלף ש"ח ורצה גם 9.000 מע"מ וכל זה כמובן רק מהצד שלי.

לסיכום בקצרה.
1. המתווך לא למד.
2. לא חייבים אותו כלל.
3. מייקר את המחירים.

זמר

משתמש מקצוען

שמח פה

משתמש רשום
מנוי פרימיום
צריך אישור מיוחד כדי להיות מתווך?

מנסיון של קניית ומכירת כמה דירות דרך מתווכים ובלי מתווכים, האשכול מתעלם ממושג שנקרא משא ומתן. יש הרבה עסקאות שבלי מתווך שגישר על הפערים בין הצדדים לא היו יוצאות לפועל. כשבהרבה מקרים אנשים אפילו לא יודעים שאם היה מתווך בתמונה העסקה יכלה לצאת לפועל (לדוגמה כשראיתם דירה ב200,000 יותר מהמחיר שאתם רוצים לקנות הייתם עוברים הלאה, אבל המתווך יודע בכמה באמת בעל הדירה ימכור, ויודע להביא אתכם לדירה ואולי גם לשכנע אתכם לשלם יותר, כשבתכל’ס העסקה נסגרת בזכותו).
יש גם הרבה מקרים שהקונה לא היה מגיע לדירה בלי המתווך, כי הוא לא היה הולך לראות 50 דירות, והמתווך שמכיר את הדירות ואת השוק הביא אותו ישירות לדירה שהתאימה לו.
אנשים רואים דירה במחיר מציאה דרך תיווך ובטוחים שהם היו מגיעים אליה לבד, אבל הם לא יודעים שמי שגרם למוכר למכור במחיר הזה זה המתווך...

לגבי הדמיונות שהגדולים יוציאו מכתב לא לשלם תיווך, להשערתי הגדולים לא יבינו למה לא לשלם למתווך שעשה את העבודה שלו וע”פ הלכה מגיע לו כסף

יש באשכול הזה הרבה צרות עין, וחבל.
-לא קראתי את האשכול עד כאן רק את ההודעה הנ''ל-
חולק עליך ובגדול!!!
רוב המתווכים הם נכלים ושקרנים שרואים רק כסף!!!
אני לא מזמן קניתי דירה והמוכר רצה מחיר מסוים ומאוד רציתי לסגור את הדירה
רק רציתי שיוריד משהו במחיר
המתווך שהמוכר נתן לו בלעדיות כי המתווך הבטיח לו שימכור בסכום גבוה לא רצה בשום אופן לדבר עם המוכר כלום
ניסיתי להגיד לו שהוא בגיל שלו ויש לו יותר שפה איתו ותגיד לו שאני רציני ומוכן לסגור היום חוזה בכך וכך...
אך הוא עמד על שלו ואמר התפקיד שלי זה להביא לך את הדירה אתה רוצה תדבר איתו...
בסוף אני זה שניהלתי משא ומתן קשוח... והצלחתי בס''ד
אבל יש לציין שבעמלת תיווך הוא לא היה בטלן ודאג שממש אחרי שסגרנו חוזה טרטר לי את המח שמיד אני יביא לו את ה2+מע''מ (עשרות אלפ''ש)
אני באמת לא מבין מה צריך את המתווכים האלו שעושקים אותנו!!!
אני רוצה לציין שלפני שקניתי את הדירה החדשה אז מכרתי את הדירה הישנה שלי בלי תיווך
פרסמתי מודעה במקומן אצלינו בעלות של 60 ש''ח. התקשרו בערך 30 אנשים 6 באו לראות והשביעי סגר
הרווח היה של שתינו כי אני מכרתי את הדירה בכמה עשרות אלפ''ש כי המוכר היה שווה לו לשלם קצת יותר כי כמעט כל הדירות בעירינו הם עם תיווך וגם הקונה יצא לו בסוף יותר זול בכמה עשרות אלפ''ש
אבל הרגשתי קצת מצפון שלא פירנסתי עוד איזה מתווך במשכורת שנתית (מה שרובינו מרויחים בשנה שלמה)
הלוואי שהיו מבטלים את כל המושג הזה 'תיווך' לפחות בערים החרדיות
נ.ב זה היה מוריד 2% במצוקת הדיור החרדי שקיימת

אברימי 2.0

משתמש רשום
מנוי פרימיום
הטענה הכי משמעותית נגד מתווכי הדירות לא הודגשה כאן מספיק אין בעיה שאדם יגבה על שירות איקס כסף שנראה לו הוגן ומי שלא רוצה לא יקנה דרכו, הבעיה היא שאתה משלם לאדם כ"כ הרבה כסף והוא לא עובד לטובת האינטרס הפרטי שלך אלא לחתימת העיסקה בכל מחיר וסתם דוגמא קחו סוכן פנסיוני שמקבל כסף לפי פוליסות לא יעלה בדעתו לקחת כסף מהאנשים שחותמים דרכו
ולכאורה הפתרון הוא יועץ נדל"ן שמקבל לפי כמות דירות שמראה או כל מנגנון אחר הגיוני.

כלל ראשון בכל עסקא שתעשו בחיים!
אל תשלמו שקל על משהו שאתם לא מאמינים!!
אם אתם מהסוג שיכולים להסתדר ללא מתווך, חבל שתשלמו לו 5000 ש"ח....

לדוג' אני קניתי דירה דרך מתווך, וראיתי במציאות שהוא הצליח להוריד את המוכר ב 120,000 ש"ח!!!
אז ה 30,000 שהוא לקח שווה או לא???

הכלל, משלמים רק אם אתם מבינים שאתם מקבלים משהו שווה!!
אפשר לחשוב שיש להם קסם מיוחד, כ"כ קשה להוריד מוכר במחיר הדירה??
מה גם שאני מניסיוני ראיתי שמתווכים מעדיפים להעלות את המחיר ולשכנע את הקונה כדי להרוויח עוד כמה שקלים...

אולי מעניין אותך גם...