למה תיווך עולה 2% אחוז

נתיי

משתמש פעיל
שהוא לא ילך.
כמו ש@גרעין אמר:
כל עוד שיש מי שמוכן לשלם למי שמסנן בעבורו דירות, חוסך ממנו עבודת בילוש וכו'. המתווך מוכן לסגור עסקה אחת בחודשיים ולהרוויח 50,0000 ולא לסגור 5 עסקאות בחודשיים ולהרויח כנ"ל.
א. גם ה"משווק" הנ''ל מסנן בעבורו דירות וחוסך ממנו טלפונים
ב. גם אם המתווכים הקלאסיים לא ירצו לעבוד בזה אני מניח שיהיו כאלו שאינם מתווכים שיבואו לעבוד בזה וגם יתכן שיהיו מתווכים שיעבדו בזה בנוסף לתיווך הרגיל שלהם

הבריסקער הנודד

משתמש מקצוען
א. גם ה"משווק" הנ''ל מסנן בעבורו דירות וחוסך ממנו טלפונים
ב. גם אם המתווכים הקלאסיים לא ירצו לעבוד בזה אני מניח שיהיו כאלו שאינם מתווכים שיבואו לעבוד בזה וגם יתכן שיהיו מתווכים שיעבדו בזה בנוסף לתיווך הרגיל שלהם
בתאוריה הכל יפה. ויכול להיות שזה ילך בסוף.
מה דעתי בענין? אמרתי.
היה אצלינו מיזם בשכונה, מתווך שאמר אני לוקח 5,000 מהמוכר ומהקונה או 10,000 מאחד הצדדים. היתה אליו אולי נהירה של קונים ולא של מוכרים.
אולי אם תשדרג את הפתרון באופן שהמוכרים ירויחו כסף מהענין

מרחבית

משתמש מקצוען
בלת"ק
הדבר שלדעתי צריך שינוי דחוף הוא המצב שבו מתווכים מקבלים לפי אחוזים מהעסקה.
אין בזה כל היגיון, וזה יוצר הרבה בעיות.
הלוואי שיהיו מתווכים פורצי דרך, שיקבעו מחיר קבוע, ושהציבור ילך אליהם.
כמובן, זה צריך להיות מחיר שישתלם להם ולוקח בחשבון גם את כל העבודה וההתרוצצויות שלהם על הרבה דירות שבסוף לא מגיעים לתוצאה.
אבל שיהיה מחיר הגיוני ביחס לעבודה שלהם, מחיר יפה, אך הגיוני. ובודאי לא לפי אחוזים.
גם עורך דין שעושה את העסקה לוקח לפי אחוזים, ואין בזה שום הגיון. רק שלפחות הוא לוקח בין רבע אחוז לחצי אחוז, ולא 2 אחוז! ועדיין אין כל סיבה שייקחו לפי אחוזים!

גימפעל

משתמש מקצוען
כל זמן שאין חובה ולא מכריחים אף אחד לקנות רק דרך תיווך אני לא רואה בזה בעיה,
מי שהזמן יקר לו ישלם למתווך,
ומי שיש לו זמן ועצבים להתקשקש עם ישא ברכה ודירומט בבקשה שיחסוך את הכסף ויבזבז את זמנו,

וכמו שלא מחתימים את גדולי ישראל נגד מוניות כי יש אוטובוסים.

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
אי אי מתווכים, איזו תיבת פנדורה

בחיפוש האין סופי שלי אחרי דירה בעירי, עבדתי עם כמעט כל מתווכי העיר ופגשתי את כל הסוגים,
המון רמאיות, יחס לא מכבד, זלזול, אדישות, ואי מקצועיות ראיתי

מתווכים שמשקרים במצב נחושה - 'אתה יודע שאני מחפש דירת 5 חדרים, למה אתה מביא אותי לדירת 4 חדרים, נותן לי לחכות למטה שעה, ואז מעלה אותי לדירה שאתה החלטת שהיא 5'
מתווכים שממש עוברים על לא תונו - עד היום כמעט שנה אחרי הקנייה של הדירה שלי, וההבטחה של המתווך ש'מסיימים פה את התמ"א תוך חודש וחצי ויהיה מעלית וכו' וכו'', מחכה למימוש, זה גרם לנו לצער בלתי יתואר ועגמת נפש שסופה לא נראה באופק, וכמובן נזק של עשרות אלפי שקלים, כל יום שעובר אני סובל ושופך כסף, והמתווך שקיבל את ה40 K (משכורת של אשתי חמש חודשים!!) לא מכיר אותי ולא סופר אותי ממטר

מתווכים שלא מתחשבים..., מתווכים שדורשים ממך את הכסף בשחץ ובאי הבנה למצב, 'יהודים מדובר בסכום עצום שלא כל אחד יכול להביא מיד בשחור ובבת אחת'!!

מתווכים חמודים - יש דין ויש דיין!!!

בטח בהשם

משתמש פעיל
אי אי מתווכים, איזו תיבת פנדורה

בחיפוש האין סופי שלי אחרי דירה בעירי, עבדתי עם כמעט כל מתווכי העיר ופגשתי את כל הסוגים,
המון רמאיות, יחס לא מכבד, זלזול, אדישות, ואי מקצועיות ראיתי

מתווכים שמשקרים במצב נחושה - 'אתה יודע שאני מחפש דירת 5 חדרים, למה אתה מביא אותי לדירת 4 חדרים, נותן לי לחכות למטה שעה, ואז מעלה אותי לדירה שאתה החלטת שהיא 5'
מתווכים שממש עוברים על לא תונו - עד היום כמעט שנה אחרי הקנייה של הדירה שלי, וההבטחה של המתווך ש'מסיימים פה את התמ"א תוך חודש וחצי ויהיה מעלית וכו' וכו'', מחכה למימוש, זה גרם לנו לצער בלתי יתואר ועגמת נפש שסופה לא נראה באופק, וכמובן נזק של עשרות אלפי שקלים, כל יום שעובר אני סובל ושופך כסף, והמתווך שקיבל את ה40 K (משכורת של אשתי חמש חודשים!!) לא מכיר אותי ולא סופר אותי ממטר

מתווכים שלא מתחשבים..., מתווכים שדורשים ממך את הכסף בשחץ ובאי הבנה למצב, 'יהודים מדובר בסכום עצום שלא כל אחד יכול להביא מיד בשחור ובבת אחת'!!

מתווכים חמודים - יש דין ויש דיין!!!
שותף לביקורת
סיפורים לא חסר
הצד השווה שבהם
המתוכים מנסים את מזלם (לדוג' להראות ללקוח דירה שלא מתאימה - 4 חדרים במקום 5 זה ניסיון מגעיל)
ואנחנו מפסידים את מזלנו
ובסוף הם עשו לנו טובה
אנחנו שרפנו להם זמן
ואנחנו לא מבינים
וזה הדירה שלנו וחבל לפספס הזדמנות כזו
וכו' וכו'
אבל נראה לי שהנושא מוצה
והסכומים שהם דורשים זו זכותם המלאה

נערך לאחרונה ב:

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שותף לביקורת
סיפורים לא חסר
הצד השווה שבהם
המתוכים מנסים את מזלם (לדוג' להראות ללקוח דירה שלא מתאימה - 4 חדרים במקום 5 זה ניסיון מגעיל)
ואנחנו מפסידים את מזלנו
ובסוף הם עשו לנו טובה
אנחנו שרפנו להם זמן
ואנחנו לא מבינים
וזה הדירה שלנו וחבל לפספס הזדמנות כזו
וכו' וכו'
אבל נראה לי שהנושא מוצה
והסכומים שהם דורשים זו זכותם המלאה
נכון,
חייבת לספר סיפור עצוב של מתןןך שהביא לנו לקוחה שנסעה מחצור ועד אשדוד לראטת דירה כשהמתווך אמר לה שאנחנו מוכרים את הדירה ב60,000 פחות ממה שתיכננו. היא ראתה את הדירה התלהבה רצתה לסגור ואז התבררה התרמית. עוגמת נפש גדולה.

בטח בהשם

משתמש פעיל
עוד סיפור
מתווך שהתחייב שהוא מביא לבניין רק חרדים
אחרי יומיים רואים משפחה לא חרדית בלשון המעטה
תגובתו: עשיתי להם טובה הם אוהבים חרדים וכו'
תקבלו אותם תקרבו אותם וכו' בקיצור אולי תפתחו בית חב"ד במקום להתלונן

שושו 123

משתמש צעיר
אני לא קראתי את כל האשכול אבל מה שאני עברתי לא אין מצב שלמישהו זה קרה
קניתי דירה לפני שנתיים ראיתי את הדירה מאוד התלהבתי מהגודל שלה(זה היה בדיוק בעליית מחירים)
המתווך אמר לי לכי תראי ומאוד רציתי למחרת המתווך אמר לבעלי בא נלך ביחד איתכם ואמרנו לו שאנחנו מעונינים ורוצים את הדירה פה הוא אמר זה לא קשור אלי אני יביא לכם את המס של הדיירים -אלו שמוכרים
אני אמרתי לה שאני רוצה ואני אדבר עם היעוץ ועו"ד המחיר של הדירה היה במחיר יחסית גבוהה
המתווך מתקשר ואומר שהם העלו את המחיר ל200 אלף יותר ממה שפירסמו אז ישר אמרנו שלא רוצים
ופתאום מתקשר מתווך נוסף שהוא טוען שזה בבלעדיות ולבסוף שילומנו ל2 מתווכים אחד קיבל 1.5והשני חצי
והורדנו את המחיר פחות 100 אלף שקל וכל הזמן הוא לחץ שיש עוד קונה שמעונינת הוא רימה בהרבה דברים שרק שנכנסנו לדירה ראינו
כל מיני דרים שהם הסתירו....

וזה היה טעות נוראית רצינו מאוד לקנות דירה כי כל פעם שריאנו ועד שהחלטנו אמרו שזה נמכר-ממש כמו לחמניות.
ולי לא היה ראש לזה כי אבא שלי היה מורדם ומונשם והוא א הפסיק לשגע את השכל....
יש לי ממש טראומה ממתווכים ובעזרת ה בדירה הבאה לא מתעסקת איתם.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מתווך שהתחייב שהוא מביא לבניין רק חרדים
היה לנו גם.
התירוץ - הם לברים טובים של הקבלן.. אח"כ מתברר שהם תובעים אותו על ליקויים ולא מכירים אותו ממטר.
יצא לי להתעסק עם 3 דירות ו4 מתווכים
אחד היה מדהים. הרווחנו מהעיסקה אבל נפרדנו קרוב ל50אל"ש
אחד היה ערמומי שמרב שהוא נראה תמים, בקושי יודע עברית תקינה האמנו לכל הבטחה שהוא פיזר. לא רק אנחנו, כל חרדי העיר.
אחד סטנדרטי , העלים מידע אבל בגדול היה בסדר. (אם לא היה מעלים, לא היינו קונים את הדירה הראשונה שלנו וכנראה לא היתה לנו עד היום דירה)
הרביעי כל הזמן ניסה להוריד אותנו במחיר העיקר שיצליח למכור . בסוף הוא הוריד אבל הקונה הגיע לא דרכו

ההוא סבא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אם הוא היה אומר שהתימנים הם אלה שמפרגנים הייתי אומרת שהוא סתם מגזים....אבל הוא דיבר על קבוצה שבאמת מעלה את יוקר המחיה כי לא חסר להם כסף

ואתה רק צריך להבין. אני בצד שממש לא שמח לשלם דמי תיווך. תמיד זה זלל לי חלק משמעותי מההון העצמי, ובאמת בדירה האחרונה שקניתי המתווך לא עבד שום דבר אצלי, הדירה הראשונה שהראה לי לקחתי. היה מבאס? כן. משתלם? כן. יכלתי לחסוך את התיווך? אולי, אבל המחירים היו עולים (קפצו במאות אלפים חודש אח"כ, ירושלים)
סה"כ תיארתי למה מוכרים ימשיכו ללכת למתווכים.

נ.ב אני לא מוסיפה שום טיפ. הדירה הראשונה שלי נקנתה ב480,000 המתווך נדנד לי בלי הפסקה לעגל ל10,000, להוסיף 400, באמת שלא היה לי שקל מיותר.
אני מסופק לאיזו קבוצת אוכלסיה הכוונה.
אם לתושבי חוץ, אז אין מה לעשות. אנו גרים במדינה שיש בה ביקוש גדול של תושבי חוץ, והם מייקרים את החיים.
אם הכוונה למגזר מסויים, הרי אלו דברי שטות.

י. הגרשוני

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מתווכים שממש עוברים על לא תונו - עד היום כמעט שנה אחרי הקנייה של הדירה שלי, וההבטחה של המתווך ש'מסיימים פה את התמ"א תוך חודש וחצי ויהיה מעלית וכו' וכו'', מחכה למימוש, זה גרם לנו לצער בלתי יתואר ועגמת נפש שסופה לא נראה באופק, וכמובן נזק של עשרות אלפי שקלים,
ישנם מתווכים שעוברים על 'לא תונו'
אך זה לא מצדיק שאנו נתפתה להבטחות פורחות באוויר.
הבטחות שלא מעוגנות בחוזה, שוות לצור על פי צלוחיתו!

כל הבטחה כזו,
בין ממתווך בין ממוכר ואפילו מסתם שכן
צריכה בדיקה יסודית.

שוה לשלם לבעל מקצוע רלוונטי כמה שקלים שיוודא את הפרטים
מאשר להסתמך על בירבורים על העתיד הזוהר הקרוב

הבוטח בהשם

משתמש מקצוען
ישנם מתווכים שעוברים על 'לא תונו'
אך זה לא מצדיק שאנו נתפתה להבטחות פורחות באוויר.
הבטחות שלא מעוגנות בחוזה, שוות לצור על פי צלוחיתו!

כל הבטחה כזו,
בין ממתווך בין ממוכר ואפילו מסתם שכן
צריכה בדיקה יסודית.

שוה לשלם לבעל מקצוע רלוונטי כמה שקלים שיוודא את הפרטים
מאשר להסתמך על בירבורים על העתיד הזוהר הקרוב
תודה על הרבצת המוסר
ולמעשה, המתווך ציטט לנו בעלי מקצוע, והביא עוד מתווך שממש אמר לנו את אותו הדבר...

שווה שווה

משתמש פעיל
אף אחד לא נגע
בתיווך של שכירות שרק השוכר משלם 12\1
חודש משנה
תחשבו באחוזים שדירה עולה 1.200.000
והמתווך יקבל 100.000
כמובן לא אותו דבר
אבל רק לשם השואה

elishir

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אנחנו רצינו למכור דירה ולקנות רק אחרי שנמצא משהו
המתווך שיכנע אותנו למכור ונס שהיינו חזקים כי לא עושים דבר כזה!
ואת המוכר של הדירה שלנו הוא ממש עקץ ותקופה קצרה אחרי הקונה נאלץ למכור את הדירה ופשוט הפסיד דירה בגלל המתווך (הוא שיקר עליו לגבי התשלומים וכו’.. והוא לא עמד בזה אם לא היה מוכר לפחות היה נשאר עם הדירה הישנה)

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
שעת יעוץ עם רופא עור מומחה עולה כ800 ש"ח.
שעת יעוץ עם אורטופד עולה כבר בסביבות 1200 ש"ח.
שעת יעוץ עם עורך דין מהטובים בארץ כבר תעלה 2000 ש"ח.
אז למה, לכ"ה, מתווך מקבל על ארבע שעות עבודה 60,000 ש"ח !!!
איזה ערך מוסף הוא נותן לי?
העובדה היא שאסור לסמוך על מילה של מתווך, יש כאלה ישרים אמנם, אבל ישנם גם הרבה כאלה שלא.
דוגמא לטעויות/ רמאויות:
לא מספרים שהשכן מלמטה משגע את המוכרים ומזמין להם משטרה כל יומיים, שאמנם יש למוכר היתרי הבניה אבל
אחד השכנים נלחם בכל תוקף נגד וזה יהיה 'מפטיר' להתעסק איתו, שהאזור כולו עומד בפני פינוי בינוי ואצטרך לעבור דירה שוב
בעוד זמן קצר, או להיפך ידגיש שעוד רגע פינוי בינוי בשעה שהחתימות רק התחילו לאחרונה ועוד עשור מתיש לפנינו.
כל אחד שהתעסק בקנית דירה יכול להוסיף סיפורים רבים על כך (אתם מוזמנים להוסיף למטה).
סיכומו של דבר, אינני יודע אם יש ערך בכלל למתווך אבל גם אם כן, אין שום הצדקה למחיר המופקע שמשלמים עליו.
הבעיה העיקרית היא אם האנשים שנותנים בלעדיות למתווך ובכך תוקעים את הקונים, אין שום סיבה לענ"ד לתת בלעדיות
גם אם אתם רוצים למכור עם תיוך תמיד תמצאו מתוך שיעשה זאת גם בלי בלעדיות.
הפתרון הוא פשוט:
א. התשלום על תיווך יהיה כמו בכל שאר המקצועות לפי שעה. לקוח ישלם למתווך 100-200 ש"ח לשעת תיווך,
ושלום על ישראל.
ב. מי שבכל אופן רוצה להשאר בקונספט הישן, יש לסכם על מחיר ולא לפי אחוז.
כשאדם מתחייב על עשרת אלפים ש"ח הוא הרבה יותר מרגיש את הכסף, מאשר אחוז מסוים מהדירה.
בתקוה לשינוי..
מחילה אבל הכותרת של האשכול מראה לדעתי נטו על צרות עין,
מה אכפת לך שמתווכים מקבלים דירות, השאלה למה אנחנו משלמים כ"כ הרבה נכונה, אבל צורת הצגת השאלה שהיא למה המתווכים מרוויחים כ"כ הרבה לא נכונה בעליל,
ולעצם העניין כידוע תיווך זה שוק תחרותי מאוד ויש בו תחרות מאוד גדולה, עצם העובדה שכל מתווך יכול לפרסם שהוא לוקח 1.5% כדי להביא לקוחות, ואף אחד לא עושה את זה מוכיח שלא רווחי לעבוד בפחות,
תכלס' העורכי דין שדיברת עליהם הם מהעשירון העליון, המתווכים לא!

אולי מעניין אותך גם...