למה תיווך עולה 2% אחוז

ש. זינגר

משתמש צעיר
הטענה הכי משמעותית נגד מתווכי הדירות לא הודגשה כאן מספיק אין בעיה שאדם יגבה על שירות איקס כסף שנראה לו הוגן ומי שלא רוצה לא יקנה דרכו, הבעיה היא שאתה משלם לאדם כ"כ הרבה כסף והוא לא עובד לטובת האינטרס הפרטי שלך אלא לחתימת העיסקה בכל מחיר וסתם דוגמא קחו סוכן פנסיוני שמקבל כסף לפי פוליסות לא יעלה בדעתו לקחת כסף מהאנשים שחותמים דרכו
ולכאורה הפתרון הוא יועץ נדל"ן שמקבל לפי כמות דירות שמראה או כל מנגנון אחר הגיוני.
אתה צודק לחלוטין! מתווך שלא עובד בשביל האינטרס שלך זה לא רק בעייתי, זה רמאות. זה כמו כל בעל מקצוע אחר שלא מבצע את התפקיד שלו כראוי, ובכל זאת דורש תשלום.

התפקיד האמיתי של מתווך הוא לייצג את האינטרסים של הלקוחות שלו, בין אם הם קונים או מוכרים. זה אומר לעזור להם להגיע לעסקה הכי טובה עבורם, לא רק לסגור עסקה בכל מחיר.

חשוב לזכור שיש גם הרבה מתווכים טובים ואמינים שעושים את עבודתם נאמנה. חבל שההתנהגות של המתווכים שלא פועלים לטובת הלקוחות שלהם מכתימה את כל המקצוע.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
-לא קראתי את האשכול עד כאן רק את ההודעה הנ''ל-
חולק עליך ובגדול!!!
רוב המתווכים הם נכלים ושקרנים שרואים רק כסף!!!
אני לא מזמן קניתי דירה והמוכר רצה מחיר מסוים ומאוד רציתי לסגור את הדירה
רק רציתי שיוריד משהו במחיר
המתווך שהמוכר נתן לו בלעדיות כי המתווך הבטיח לו שימכור בסכום גבוה לא רצה בשום אופן לדבר עם המוכר כלום
ניסיתי להגיד לו שהוא בגיל שלו ויש לו יותר שפה איתו ותגיד לו שאני רציני ומוכן לסגור היום חוזה בכך וכך...
אך הוא עמד על שלו ואמר התפקיד שלי זה להביא לך את הדירה אתה רוצה תדבר איתו...
בסוף אני זה שניהלתי משא ומתן קשוח... והצלחתי בס''ד
אבל יש לציין שבעמלת תיווך הוא לא היה בטלן ודאג שממש אחרי שסגרנו חוזה טרטר לי את המח שמיד אני יביא לו את ה2+מע''מ (עשרות אלפ''ש)
אני באמת לא מבין מה צריך את המתווכים האלו שעושקים אותנו!!!
אני רוצה לציין שלפני שקניתי את הדירה החדשה אז מכרתי את הדירה הישנה שלי בלי תיווך
פרסמתי מודעה במקומן אצלינו בעלות של 60 ש''ח. התקשרו בערך 30 אנשים 6 באו לראות והשביעי סגר
הרווח היה של שתינו כי אני מכרתי את הדירה בכמה עשרות אלפ''ש כי המוכר היה שווה לו לשלם קצת יותר כי כמעט כל הדירות בעירינו הם עם תיווך וגם הקונה יצא לו בסוף יותר זול בכמה עשרות אלפ''ש
אבל הרגשתי קצת מצפון שלא פירנסתי עוד איזה מתווך במשכורת שנתית (מה שרובינו מרויחים בשנה שלמה)
הלוואי שהיו מבטלים את כל המושג הזה 'תיווך' לפחות בערים החרדיות
נ.ב זה היה מוריד 2% במצוקת הדיור החרדי שקיימת
ניכר הכאב שלך, משתתף באמת בצערך.

שאלת תם, איך קבעת מזה רוב?

HILEL1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אבל יש לציין שבעמלת תיווך הוא לא היה בטלן ודאג שממש אחרי שסגרנו חוזה טרטר לי את המח שמיד אני יביא לו את ה2+מע''מ (עשרות אלפ''ש)
ל’היימיש’ע יונגרמן’ צריך לטרטר את המוח כדי שהוא יקיים את ההלכה של ’ביומו תתן שכרו’?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני רואה ששינו את כותרת האשכול.
התשובה פשוטה.
החוק.

בארה"ב למשל שאין חוק כזה, משלמים לפי דרישת המתווך מראש, ולא קרה שום דבר אם בן אדם רוצה לחפש לבד.
וזה משתנה בהתאם לעסקה
לפי הסטטיסטיקות מדובר על 5-6%
מעסקאות שאני מכיר אישית, זה היה בקירוב של 2%+-

אלו כוחות השוק, יש בהם צורך אדיר, יש בזה אמנות של מו"מ שכשעסקה תקועה זה חובה.
כמובן שגם ישנם אנשים לא ישרים כמו בכל תחום, רק שבהחלט הניסיון קשה יותר לאנשים כי מדובר בסכומים גבוהים.

כל מי שחולם שיהיה שינוי, שיחליף צד כל כמה זמן, השינה תהיה ארוכה.
זה מוצר בינלאומי

שולמן נדל"ן - חריש

יעוץ. מכירה. השכרה.
מנוי פרימיום
לאחר קריאת הדיון, עולות שתי שאלות מרכזיות:

1. מדוע עמלות התיווך כה גבוהות?
  2. האם נפלנו קורבן למתווך רמאי?
נתחיל בשאלה השנייה. כאשר אתם מחפשים דירה, אתם נתקלים במודעה של מתווך, יוצרים קשר, קובעים פגישה ואולי אף סוגרים עסקה. כלומר, אתם צורכים שירות, ועבור שירות משלמים.

לפני שאתם שואלים על הערך המוסף או על טיב השירות, שאלו את עצמכם: האם בדקתם את המתווך מראש? האם וידאתם את אמינותו? האם נפגשתם עמו באופן אישי? האם בדקתם את הרקורד שלו?

חישבו על כך: כאשר אתם מזמינים טכנאי למכונת הכביסה, שעלותה 2000 ש''ח אתם משקיעים זמן ומאמץ במציאת איש מקצוע אמין שיתקן לכם בסוף ב250 ש''ח. כאשר אתם מזמינים מטבח חדש, שעלותו פחות מדמי עמלת התיווך אתם מתייעצים עם חברים ובודקים המלצות על המעצבת פנים, על חברת המטבחים. מדוע כשמדובר בעסקת חייכם, אתם לא משקיעים את אותו המאמץ בבדיקת המתווך? ולא טורחים לברר אצל חברים ומכרים האם האדם שהולך לתת לכם שרות אמין ומקצועי יתן לכם את המענה שאותו אתם צריכים

רק לאחר שנענה על שאלות אלו בכנות, נוכל לדון בשאלה האם העמלה מצדיקה את השירות. הרי בסופו של דבר, אתם משלמים עבור מומחיות, ניסיון וליווי אישי לאורך כל התהליך. מתווך טוב יכול לחסוך לכם זמן, כסף ועוגמת נפש רבה.

לכן, לפני שאתם ממהרים לשפוט, בדקו היטב את מי אתם בוחרים לייצג אתכם בעסקה החשובה ביותר בחייכם

משל

משתמש פעיל
בארצות הברית משלמים למתווך 6% ונשאלת השאלה למה הרי בעסקים זה המומחיות שלהם ולמה לשלם כל כך הרבה ולמה באחוזים ובאמת בארץ ובפרט אצל אנ"ש יש נטיה לחשוב שזה תשלום מיותר וכן נסיונות לחמוק מתשלום למתווכים וכן לעקוף מידע של מתווכים - והאמת היא שאנשי עסקים יודעים שהתיווך המקצועי הוא המניע של העיסקה הוא יכול גם להשיג קונים שמשלמים יחותר הוא יכול להשיג קונים יותר הגונים ומתאימים בקיצור הוא יכול ליעל את העיסקה

כמה מהכותבים קילסו את השכר לשדכנים שהוא צנוע והגיוני לעומת שכר מתווכים.
המצב הקשה של רווקים ורווקות מבוגרים כמעט ללא הצעות מוכיח להפך.
ששכר השדכנים לא מתגמל.
והלוואי שיעלה ויוכפל שכר השדכנים.
לפחות לאזור 20,000 מכל צד. כך שידרבן עוד ועוד אנשים להכנס לתחום ולהושיע את הרווקים.
וכמדומה שבעיתון משפחה בעבר ציטטו בשם אחד הגדולים על הצורך הדחוף להכפיל ולשלש את שכר השדכנים. וזה פשוט ומתבקש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

שימחלה

משתמש רשום
אם תקראו טוב את כל התגובות הבעיה היא אחת
כשאני הולך למתווך ומבקש ממנו תיווך כלומר תמכור לי משלך הכסף מגיע לו ביושר.
אבל רוב המתלוננים הם שכשאני רוצה דירה מסוימת!! ולא יכול לקנות בלי המתווך כי צד המוכר לא משלם! אז הוא לקח מתווך. אבל אני לא רוצה את המתווך
כלומר:
אני מסתדר לבד, אבל היות והממוכר לקח מתווך אני צריך לשם את הבחירות שלו!! (מוכר)
הכי הגיוני הוא שאם המוכר לקח תיווך הוא (המוכר) ישלם את התיווך ולא הקונה
או שהפוך אם מוכר לא לקח תיווך אבל הקונה בא דרך תיווך אז הקונה ישלם תיווך
כל אחד ישלם את הבחירות שלו ולא את הבחירות של השני!!

לארג'

משתמש סופר מקצוען
אני חושב שגם מוכר לא מעוניין לתת בלעדיות למתווך
אלא שהמוכר לא מוכן לפרסם כמה שבועות בעיתון
שיעלה לו מאות שקלים בודדים...

צריך לעשות הסכם שהקונה ישלם את הפרסומים למוכר ובזה סיימנו עם המתווכים :sne: :sne:

am creative

משתמש רשום
כמה מהכותבים קילסו את השכר לשדכנים שהוא צנוע והגיוני לעומת שכר מתווכים.
המצב הקשה של רווקים ורווקות מבוגרים כמעט ללא הצעות מוכיח להפך.
ששכר השדכנים לא מתגמל.
והלוואי שיעלה ויוכפל שכר השדכנים.
לפחות לאזור 20,000 מכל צד. כך שידרבן עוד ועוד אנשים להכנס לתחום ולהושיע את הרווקים.
וכמדומה שבעיתון משפחה בעבר ציטטו בשם אחד הגדולים על הצורך הדחוף להכפיל ולשלש את שכר השדכנים. וזה פשוט ומתבקש.
דורש פתיחת אשכול חדש

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום

ניק 109814

משתמש פעיל
אני חושב שגם מוכר לא מעוניין לתת בלעדיות למתווך
אלא שהמוכר לא מוכן לפרסם כמה שבועות בעיתון
שיעלה לו מאות שקלים בודדים...

צריך לעשות הסכם שהקונה ישלם את הפרסומים למוכר ובזה סיימנו עם המתווכים :sne: :sne:
לא צריך לפרסם, מי שרציני לקנות שיעשה מנוי לישא ברכה או דירומט.

גימפעל

משתמש מקצוען
אם תקראו טוב את כל התגובות הבעיה היא אחת
כשאני הולך למתווך ומבקש ממנו תיווך כלומר תמכור לי משלך הכסף מגיע לו ביושר.
אבל רוב המתלוננים הם שכשאני רוצה דירה מסוימת!! ולא יכול לקנות בלי המתווך כי צד המוכר לא משלם! אז הוא לקח מתווך. אבל אני לא רוצה את המתווך
כלומר:
אני מסתדר לבד, אבל היות והממוכר לקח מתווך אני צריך לשם את הבחירות שלו!! (מוכר)
הכי הגיוני הוא שאם המוכר לקח תיווך הוא (המוכר) ישלם את התיווך ולא הקונה
או שהפוך אם מוכר לא לקח תיווך אבל הקונה בא דרך תיווך אז הקונה ישלם תיווך
כל אחד ישלם את הבחירות שלו ולא את הבחירות של השני!!
אתה לא חייב לקנות את הדירה הספיציפית.

יעקב וייס

משתמש פעיל
לא קראתי
את כל האשכול
אבל להיות מתווך זה מקצוע
זה עבודה מאד שוחקת
רובם לא שורדים את המקצוע
זה עבודה לכל דבר
להשקיע הרבה בללמוד
1. כל אחד יכול להיות מתווך
אז מי שמתלונן יכול לעשות רשיון תיווך
(60% עוברים אפילו בלי ללמוד...ואגרה של 500.....)
2.הרבה מאד מידע נמצא אצל מתווכים כי הם שנים בתחום ומכירים
הרבה אנשים ולקוחות
3.לרוב יש להם דירות יותר מעניינות והם יודעים לנהל עיסקה
4.כל אחד יכול לבחור אם לקחת תיווך

נתיי

משתמש פעיל
אני חושב שבמקום כל הקשקשת הזו
אפשר לנצל את הבמה למעשים
צריך לקבוע יעד של 1וחצי אחוז לתיווך בציבור החרדי
אם כל אחד אחד ידרוש זאת המתווך לאט לאט נוכל לנרמל את המחיר הזה בכל הציבור
נכון זה לא הרבה אבל לפחות עשינו משהו בנידון

אולי מעניין אותך גם...