מידע שימושי יוזבד, לא נמאסת!!

מצב
הנושא נעול.

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תיק"ו - עד שיבוא פדהאל.......(ואולי צ"ל פיק"ו).:);)
איזה קטע אני בדיוק גם קראתי שוב את הסידרה החודש בפעם ה800 אני ממז מתחברת לסידרה אבל מבאס שפדהאל עדיין לא יצא לאור מיוזוד כנראה שעברו כבר 4 שנים...

סתם אחד

משתמש פעיל
היי,
אולי מישהו ידע לענות לי?

ממש מטריד אותי :eek:
תודה :)
חבל הטבור נכרך סביב אחת בלידה, ומנע הגעת חמצן למוח בכמה דקות קריטיות, מה שהפך את בת האצילים לנכה ומוגבלת שבסופו של דבר נשאה לאדם ממעמד פשוט בעל לב זהב....

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חבל הטבור נכרך סביב אחת בלידה, ומנע הגעת חמצן למוח בכמה דקות קריטיות, מה שהפך את בת האצילים לנכה ומוגבלת שבסופו של דבר נשאה לאדם ממעמד פשוט בעל לב זהב....
מתלבטת בין
1601448491370.png
ל
1601448509014.png
, לכן נתתי
1601448617585.png

מה שבטוח שהחשיבה ההזויה הזו עשתה לי טוב :)

עוגיות

משתמש מקצוען
יקוואל מת . מי אמר שמותו הוא תולדה של מעשה רע שעשה?
הוא מת כי היה צריך למות, יש הרבה אנשים צדיקים שנפטרים ואין לנו השגה מדוע זה קרה.
כמובן שניתן לקשר את סיבת מותו למעשיו בחייו. כמו שרגילים בני האדם לעשות. ונכון שבספר שהוא מעין מטפורה זה מתקבל יותר שמת בגלל מעשיו הרעים , ואם באמת כך היה, אז היא באה ללמד אותנו כי לא תמיד סופם של המערערים בתשובה הוא "וחי עד מאה עשרים בעושר ואושר", אם הכל היה ברור פה בעולם אז מה מטרתה של הבחירה בין טוב לרע? אם ידוע שעל טוב משלמים טוב ועל רע -רע , אז :
מה כדאי יותר???

סתם אחד

משתמש פעיל
יקוואל מת . מי אמר שמותו הוא תולדה של מעשה רע שעשה?
הוא מת כי היה צריך למות, יש הרבה אנשים צדיקים שנפטרים ואין לנו השגה מדוע זה קרה.
כמובן שניתן לקשר את סיבת מותו למעשיו בחייו. כמו שרגילים בני האדם לעשות. ונכון שבספר שהוא מעין מטפורה זה מתקבל יותר שמת בגלל מעשיו הרעים , ואם באמת כך היה, אז היא באה ללמד אותנו כי לא תמיד סופם של המערערים בתשובה הוא "וחי עד מאה עשרים בעושר ואושר", אם הכל היה ברור פה בעולם אז מה מטרתה של הבחירה בין טוב לרע? אם ידוע שעל טוב משלמים טוב ועל רע -רע , אז :
מה כדאי יותר???
לא כואב לכולם כל כך על מותו בימי עלומיו, אלא על צורת המוות, מבן מלך שמותו אמור היה לעורר טכסי אבל ממלכתיים, כשדגל הביואר מורד לחצי התורן. מת יקוואל רחוק מבני משפחתו, לבוש בבגדי אויבי עמו, כשכל הסימנים מעידים על כך שהוא האחראי על השימוש באבקת הרעם הנוראית במטרה לעורר מרד במלכותו של אחיו, ואיש לא יודע את האמת כי מת מוות הרואי במאמץ לכלות את אבקת הרעם.

עוגיות

משתמש מקצוען
לא כואב לכולם כל כך על מותו בימי עלומיו, אלא על צורת המוות, מבן מלך שמותו אמור היה לעורר טכסי אבל ממלכתיים, כשדגל הביואר מורד לחצי התורן. מת יקוואל רחוק מבני משפחתו, לבוש בבגדי אויבי עמו, כשכל הסימנים מעידים על כך שהוא האחראי על השימוש באבקת הרעם הנוראית במטרה לעורר מרד במלכותו של אחיו, ואיש לא יודע את האמת כי מת מוות הרואי במאמץ לכלות את אבקת הרעם.

מה זה נקרה אמור ? כל מה שקורה פה בעולם זה מה שחשבנו שאמור להיות?
הוא מת. כי כך נגזר עליו גם העיתוי וגם האופן הטרגי והלכאורה הזוי, בו הוא מנסה להגן על ממלכתו.
ורק הקב"ה יודע כי מעשיו בסופו של דבר היו לטובה. ועל כך יקבל שכרו בעולם הבא.
מותו לא ב הכרח בא לסמל עונש . גם הצורה.
כשם שמותו של אברך צעיר בתאונת דרכים קטלנית אינו מסמל מאום חוץ מזה שזה גזר דין מלמעלה.

דבר שאני באמת לא מבינה הוא מדוע אין צורת התייחסות כמו טכסי שבעה וצער על מותו של נסיך.

RACHY

משתמש מקצוען
דבר שאני באמת לא מבינה הוא מדוע אין צורת התייחסות כמו טכסי שבעה וצער על מותו של נסיך.
כנראה שכחת שלאחר מותו של יקוואל אולה אמר לעצמו שכיצד יוכל לספר שיקוואל בריגעי חייו האחרונים לבש את מדי אויבי עמו והוא לא יגלה שיקוואל מת, ואפילו לא יספר שפגש או נודע לו מה קרה עם יקוואל.
ולכן חגגו את שובו של מיכאל באתיל ללא שום ידיעה שיקוואל מת.

רק אושר!

משתמש מקצוען
כנראה שכחת שלאחר מותו של יקוואל אולה אמר לעצמו שכיצד יוכל לספר שיקוואל בריגעי חייו האחרונים לבש את מדי אויבי עמו והוא לא יגלה שיקוואל מת, ואפילו לא יספר שפגש או נודע לו מה קרה עם יקוואל.
ולכן חגגו את שובו של מיכאל באתיל ללא שום ידיעה שיקוואל מת.
ודרך אגב לא נראה לי שמיה תעשה שיקוואל נותר בחיים, זה ישמע בלתי אמין.
חושבת שזה היה הכוון- כתוב לא מדויק שאולה שם אותו בכפר שיטפלו בגופה שלו משהו כזה
ועל זה נאמר הציטוט שהבאת... (ויתכן ששם הצליחו להחיות אותו וכו----המשך הקונספירציה שלי)
אבל אולה אדם עם ראש לפי איך שהיא בונה אותו- ויודע שערכים גוברים על רגש,
שבעה---- הם חייבים להיות באבל
יכול להיות שמיה לא תחזיר אותו לחיות כי יעשו עליה אמבוש
אבל ההרגשה שלי היתה שהיא משאירה לעצמה פתח...

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שלא תחזיר אותו לחיים,
אבל כן שתיתן לו את הכבוד לו הוא ראוי.

אוף, איך אנחנו מתפלספים כאילו זה היה באמת :rolleyes:
לא הגזמנו?

עוגיות

משתמש מקצוען
שלא תחזיר אותו לחיים,
אבל כן שתיתן לו את הכבוד לו הוא ראוי.

אוף, איך אנחנו מתפלספים כאילו זה היה באמת :rolleyes:
לא הגזמנו?

המסר הוא באמת
ועליו מותר וצריך להתדיין כי זה נוגע לחיים שלנו.

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לדעתי כל האכזבה של כל הנוגעים בדבר מהספר זה לא כי הוא לא טוב, הוא ספר מעולה. אם הוא היה הראשון בסדרה
הייתם עפים עליו. אבל אחרי הפסגה של מהללאל זה היה מאוד הגיוני שהספר הבא יהיה פחות, איך אפשר לשחזר הצלחה
בכזה סדר גודל?! ועדיין תראו איך הוא מטריד אתכם, ואיך התחברתם לגיבורים שלו.
המוות של יקוואל היה החלק הכי יפה בעלילה, ולהפוך אותה ללא מבינה את הנוער הנושר זה לא נכון. היו הרבה נשמות טובות בממלכה שניסו לדבר איתו בלשון רכה ולא הצליחו לגשת אליו. הוא התנהג תמיד כמו ילד קטן ולא
לקח אחראיות על עצמו. היא פשוט חידדה פה את המסר הכי חזק: גם אם המטרה שלך טהורה, אם בחרת
באמצעים לא כשרים- לא תוכל להאשים אף אחד בשם הרע שקנית. אז קח אחראיות על הבחירות שלך.

מה רציתם? שהוא יחזור עטור במדליות של מציל כוזר?שהוא יפרח באיזה אחוזה תחת זהות עלומה? כל הכאב
והאכזבה ממותו המבוזה רק מחדדת לכם בתת מודע את המסר, וזו ההצלחה של הסופרת.
מסכימה עם כל מילה!!!

אלחנן טורדוס

משתמש צעיר

סתם אחד

משתמש פעיל
חושבת שזה היה הכוון- כתוב לא מדויק שאולה שם אותו בכפר שיטפלו בגופה שלו משהו כזה
ועל זה נאמר הציטוט שהבאת... (ויתכן ששם הצליחו להחיות אותו וכו----המשך הקונספירציה שלי)
אבל אולה אדם עם ראש לפי איך שהיא בונה אותו- ויודע שערכים גוברים על רגש,
שבעה---- הם חייבים להיות באבל
מסתבר שאולה נועץ במנרם בנטיליאן שהורה לו את ההלכה.
ואמנם הדרך לאתיל ארכה יותר משבוע, אבל מיכאל הרי היה באחוזת בנטיליאן...

פ.נ

משתמש מקצוען
את האמת אני רק התחלתי לקרוא את המילה יאוזבד וכבר היסתבכתי אז פרשתי....
מי שיכולה לתמצאת ליאת הספר??!!:):)

חינדלה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
דרך אגב שמעתי שפעם במוסף סיפורים של יתד (כמדומני) היה פרק תוספת על הסדרה, בו סופר על ילדותו של רעואל אבי איסתרק.
היש למשהו סריקה ברורה או משהו כזה?
אשמח שיעלה לכאן או ישלח ל EZ3151387 ג'ימייל
א דאנק
העלו את זה פעם פה.
להוריד כוכביות.

אוהבת לדעת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני חושבת שמה שהכי הציק לי במוות של יקוואל, הוא,
שהספר 'מהללאל' מסתיים בהבטחה נרגשת של יקוואל למהללאל -
"לך עם חיוך מהללאל, כי אני מבטיח..." (ויסלחו לי כל הבקיאים על חוסר הדיוק).
וכולנו התרגשנו, דמענו והאמנו,
פתאום, סיפור חדש, יקוואל חוזר לסורו ולמרדנותו בלי כל זכר להבטחה שלו.
באופן כללי הייתה הרגשה כזאת בספר 'יוזבד', כולם הידרדרו והתעייפו וחזרו לנקודת ההתחלה שלהם...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה