בשרי טיפים להכנת טשולנט\חמין.

dcsh

משתמש צעיר
באשכול זה ניתן להעלות מתכונים וטיפים להכנת טשולנט\חמין.

המתכון שלי יוצא ממש טעים והחידוש שהוא ממש פשוט

שתי כוסות שעועית מושרות
חצי כוס גריסי פנינה
נתח בשר מבושל
שלוש תפו"א

מטגנים בסיר בצל גדול ושבע שיני שום עד להזהבה
מכבים את האש ומוסיפים את הבשר איזה שמתחשק לכם (אני אוהב לבשל את הבשר לפנ"כ בסיר אחר)
מוסיפים את השעועית ותפו"א מבשלים עד לרתיחה

ועכשיו הגענו לתבלינים
החמין מורכב מחמש תבלינים
כף מלח
6 כפיות פפריקה מתוקה בשמן
3 כפות סילאן
מעט צ'ילי גרוס

ומעט פלפל שחור

מבשלים עד לרתיחה במקביל משרים גריסי פנינה בוררים אותם ומוסיפים לסיר בוחשים ואחרי ארבע שעות מעבירים לפלאטה חצי שעה ראשונה על אש גבוהה אח"כ על אש נמוכה

טוב פה בגדול נגמר הטשולנט......... אך כשנעבור לחמין מומלץ מאד בשקית קוקי אורז עם 5 התבלינים הנ"ל חיטה עם מלח פלפ"ש שום כתוש פפריקה מתוקה בשמן שמן ומים יוצא ממש טעים.......

כתבתי באשכול שזה מיועד גם לטיפים קחו טיפ

לאלו שאוהבים ביצים בחמין הסיבוך העיקרי בזה אם אני ישים אותם ככה זה ממש לא רצוי ואז מחליטים לשים בתוך שקית קוקי ומוסיפים מים לשקית וכדי שיקבל צבע מוסיפים מהמים של החמין

אז תקשיבו מהיום לא צריך את הסיפור הזה תכניסו את הביצים לשקית קוקי בלי מים תשימו כף סילאן תקשרו את השקית ותראו איזה פלא בשבת בבוקר הביצים מבושלות היטב באחריות וגם עם צבע חום של חמין.

שריתאליז

משתמש מקצוען
בשקית קוקי מומלץ לשים חיטה מבושלת ומתובלת
ללא מים . עם שמן
יוצאת חיטה יבשה קריספית טעימה
ואפשר גם גרגירי תירס מקופסת שימורים או קפואים. בתוך שקית קוקי הם טעימים מאוד
ועוף בשקית קוקי עם תבלינים זה אחד הדברים הטעימים

בגדול
מכינה לבעלי טשולנט עם בשר מגריסים ושעועית מש ותפוחי אדמה
ובשקיות מוסיפה ביצים, חיטה ועוף

dcsh

משתמש צעיר
בשקית קוקי מומלץ לשים חיטה מבושלת ומתובלת
ללא מים . עם שמן
יוצאת חיטה יבשה קריספית טעימה
ואפשר גם גרגירי תירס מקופסת שימורים או קפואים. בתוך שקית קוקי הם טעימים מאוד
ועוף בשקית קוקי עם תבלינים זה אחד הדברים הטעימים

בגדול
מכינה לבעלי טשולנט עם בשר מגריסים ושעועית מש ותפוחי אדמה
ובשקיות מוסיפה ביצים, חיטה ועוף
איך מכינים עם הגרגירי תירס ואיך יוצא

לארג'

משתמש מקצוען
חיטה בשקית קוקי- כוס חיטה 3 כוסות מים, פפריקה, מלח, בצל מטוגן,שמן
ללא צורך בבישול החיטה קודם.

אורז בשקית קוקי-כוס אורז 2 כוסות מים,מלח פלפל,שמן,בצל מטוגן

שריתאליז

משתמש מקצוען
חיטה בשקית קוקי- כוס חיטה 3 כוסות מים, פפריקה, מלח, בצל מטוגן,שמן
ללא צורך בבישול החיטה קודם.

אורז בשקית קוקי-כוס אורז 2 כוסות מים,מלח פלפל,שמן,בצל מטוגן
אני אוהבת לבשל קודם את החיטה. זה מבטיח שלא תהיה דייסתית. מה שקורה לפעמים

רבקה אנשין

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לאלו שאוהבים ביצים בחמין הסיבוך העיקרי בזה אם אני ישים אותם ככה זה ממש לא רצוי ואז מחליטים לשים בתוך שקית קוקי ומוסיפים מים לשקית וכדי שיקבל צבע מוסיפים מהמים של החמין

אז תקשיבו מהיום לא צריך את הסיפור הזה תכניסו את הביצים לשקית קוקי בלי מים תשימו כף סילאן תקשרו את השקית ותראו איזה פלא בשבת בבוקר הביצים מבושלות היטב באחריות וגם עם צבע חום של חמין.
לא מבינה מה הצורך בסילאן, אנחנו מכניסים כל שבוע לתוך שקית (בלי אף תוספת) וקושרים את השקית, וזהו, הביצים יוצאות חומות.
מסתבר שהצבע נוצר מהבישול הארוך...

dcsh

משתמש צעיר
לא מבינה מה הצורך בסילאן, אנחנו מכניסים כל שבוע לתוך שקית (בלי אף תוספת) וקושרים את השקית, וזהו, הביצים יוצאות חומות.
מסתבר שהצבע נוצר מהבישול הארוך...
עם שילאן זה יוצא ממש חום
אם לכם יוצא ג"כ כך גם בלי סילאן שווה לנסות

dcsh

משתמש צעיר
טיפ נוסף: שבועיים שאני ככה עושה מכין את החמין כפי שכתבתי לעיל ביום חמישי פשוט מטגן בצל ושום וכו' מניח את כל המצריכים בסיר כבר ביום חמישי בערב ומה שנותר לי למחרת פשוט לשלוף את הסיר מהמקרר בשישי אותו
לא הרגשתי טעמם בהבדל מתי ממתי מעמידים את החמין

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
3/4 כוס סוכר חום (לא דמררה) בנוסף לשאר התבלינים. לא סילאן ולא דבש. עושה נהדר! צבע וטעם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה