חרבות ברזל הנספח השבועי • 7

איזו עסקה לשחרור החטופים מעשית בעיניך?

• אסור להסכים לשום עסקה, שחרור שבויים אינו מצדיק ויתורים למרצחים

הצבעות: 159 19.4%
  • אסור להסכים לשום עסקה שלא תכלול את כל השבויים

הצבעות: 498 60.7%
  • עדיף להציל אפילו 10 שבויים בעודם בחיים, גם תמורת שחרור אסירים הפסקת אש והכנסת דלק

הצבעות: 163 19.9%

• סה"כ מצביעים
    820
  • הסקר נסגר .
מצב
הנושא נעול.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
כל יום עשרות חיילים!!
לא להגזים, זה ממש לא המצב כרגע.
לגבי שאר ההודעה.
כן. ביחד ננצח.
בעזרת ה' ננצח.
ה' הוא הנותן לנו כוח לעשות חיל.
לא הובטחנו כאן "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון".
אנחנו נלחם - כשכוחנו מהקב"ה.
אין לנו שום דרך לשרוד במדינה! המדינה כפי שהיא עכשיו לא הולכת להחזיק מעמד!
עברנו את תש"ח, עברנו את קדש, עברנו את ששת הימים, עברנו את יוה"כ, עברנו את לבנון...
נו באמת, כמה אנשים עם קצת רקטות וקלאצ'ינקובים ימוטטו אותנו?

עם ישראל חי.
אלא גם בשטחים
מושג שמאלני.
ביו"ש.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח כעת עם נשיא צרפת עמנואל מקרון.

שני המנהיגים קיימו שיחה ארוכה וממושכת על התקדמות המלחמה בדרום וכן על החזית בצפון.
ככה מערפלים דברים.
ברור שנושא השיחה היא לבנון ופקיעת הסבלנות הישראלית (לצרפת יש פטרונות היסטורית מסוימת על לבנון משום מה), אבל דחפו פה את הדרום כדי לערפל.

דיני

משתמש מקצוען
זה מזכיר לי את מלחמת לבנון הראשונה.
כל יום עשרות חיילים!!
זה היה בלתי נתפס!
אבל הכי גרוע היה שהתרגלנו. אף אחד כבר לא התייחס לזה.
אני לא מבינה גדולה במלחמות ואין לי מושג אם הרמטכ"ל ושר הביטחון עושים מה שצריך, מה שאני כן יודעת, שהרב מבריסק, לאחר מלחמת ששת הימים על כל ניסיה, שאלו אותו, אם היו כל כך הרבה ניסים, למה נהרגו חיילים, הרי הנס לא מושלם? והוא נאנח ואמר שמה לעשות שהיה יותר מדי כחי ועוצם ידי.
ולצערינו הרב, גם כאן יש יותר מדי כוחי ועוצם ידי. אנחנו ננצח, אנחנו חזקים, יש לנו יכולות ועוד ועוד. כל מילה כזו היא כמו סכין ללב שלנו. ובמיוחד אחרי מה שקרה, שראינו את אוזלת היד של הצבא, ראינו ושמענו על הזלזול הבוטה בתצפיתניות שהתריעו על הסכנה, שמענו מה שאמרו תושבי העוטף על הבלונים שלא תפקדו ערב האסון, איך כוחי ועוצם ידי פתאום?
וזה גולש גם אלינו לצערי. ה"ביחד ננצח" הזה הוא סיסמא גרועה!! חוץ מה"ביחד" צריך להחליף את ה"ננצח" במילה אחרת, עם קצת יותר ענווה. אפשר "ביחד נתגבר על אויבנו" או "ביחד נגן על ארצנו", ואולי גם זה לא טוב.
חוץ מזה שה"ביחד" הזה גם התפוגג לצערי. שומעים יותר מדי קולות רקע של אנשי תקשורת נגד ביבי (ולא שאיכפת לי ממנו או שאני חושבת שהוא בסדר, אבל מה הקשר? למה לפלג שוב??), אנשי מחאה שרוכבים על משפחות החטופים כדי לקדם את האג'נדה שלהם, וגם נגד חרדים (אמרות על כך שסוף סוף הם מתגייסים ואחרי המלחמה נעשה חוק מסודר לגייס אותם).
האם אף אחד לא חושב שבדרך הטבע אין לנו שום דרך לנצח? אין! הרי איך שלא נסתכל על זה, אי אפשר באמת לחסל את החמס, יש ממנו לא רק בעזה, אלא גם בשטחים ובכל העולם. וגם אם נחסל אותו מעזה, האם מישהו באמת מאמין שהעזתים הם שיות תמימות שהולכו שולל בידי החמס?? שעכשיו בלי החמס יהיה לנו עסק עם אנשים טובי לב ועדינים ש"רק רוצים לחיות בשלום"?? כל כך הרבה עדויות היו על אנשים זקנים שהגיעו מעזה כדי לחגוג על הדם באותו יום, על אנשים נכים שהגיעו עם קביים! ושמעתי מוסלמי שהתגייר שאמר ש 99% מהעזתים הם תומכי טרור ורוצחים בפוטנציאל.
ומי באמת חושב שאנחנו מסוגלים להילחם בחיזבאללה? ובאיראן? ובסוריה?
ה' עושה מלחמות והוא עשה עושה ויעשה לכל המעשים!
ואת זה חייבים להפנים! אין לנו שום דרך לשרוד במדינה! המדינה כפי שהיא עכשיו לא הולכת להחזיק מעמד! אולי אם יעשו הפסקת אש וימשיכו להכיל את התקפות החמס, עד לפעם הבאה (שלא תהיה!!) כמו שהיה תמיד.
מעט מדי אנשים התפקחו לצערי. גם כאלה בשמאל שכבר לא מאמינים בשלום עם הערבים, שינו את הטרמינולוגיה ל-"פתרון מדיני", כאילו יש הבדל גדול. ועבור ה"פתרון המדיני" הזה הם ימשיכו לעשות הכל כדי לתקוף אנשי ימין ומתנחלים וחרדים! ויאשימו את הימין בכך שהם לא עושים מספיק בשביל ה"פתרון המדיני" (שלכו תדעו מהו בכלל).
עצוב לי מאוד מאוד שאנשים לא רואים את זה.
יש לנו כאן פתח לביאת המשיח, רק צריך לתת לו להיכנס, להפסיק לנתח מצבי מלחמה ומדינה ולכתוב מה יעזור ומה לא, מה צריך לעשות ומה לא. רק לראות איך מכל דבר מגיע המשיח.
ביחד ננצח זו ססמה גדולה מאד וחשובה מאד
אם כי בהחלט ראוי להוסיף אליה: "בעזרתו יתברך"

חז"ל כותבים שבדורו של אחאב היו רשעים ונוצחים במלחמה, כי לא היו בהם מלשינים (שכולם ידעו שעובדיה כלכל את הנביאים ולא הלשינו) ואילו בדורו של דוד שהיו בהם מלשינים (שהלשינו על דוד) היו צדיקים ונפלו במלחמות.
התקשורת מנסה לחרחר ריב כהרגלה בקודש, אבל כשרואים את הססמה הזאת בכל פינה כוחה של תעמולה שאינה שבה ריקם ושלא נושפע מהתקשורת,
החמאס יותר חזק מהשמאל.
הוא גם יותר חזק מהימין, ומהימין מלא מלא. ומביבי + בן גביר = Big Love Forever
האויב שלנו חזק מההייטק הישראלי, וממפעל ההתנחלויות. לתל אביבים יפי הנפש אין סיכוי נגדם וגם לא לפריפריה.
אבל לחמאס אין שום סיכוי מול ישראל.
כשאנחנו כולנו מאוחדים, ומגוייסים, הם חוזרים לתוך המחילות שלהם ומתפללים להפסקת אש.

עד לפני חודש וחצי בערך הם היו האוייב, נפגשנו משני הצדדים של קפלן, והנה החמאס הזכיר לנו שאנחנו בעצם באותו צד.

הפוליטיקאים שלנו שואבים את הכח שלהם מההפרדה בינינו. הם לוקחים את 10% – 20% של חוסר הסכמה בנינו הופכים אותו לעיקר, כי זה מה שנותן להם את המנדט 'לייצג' אותנו, לריב בשמינו. הם עושים את זה על חשבון הביטחון שלנו, על חשבון הרווחה שלנו, על חשבון המיסים שלנו ועל חשבון החופש שלנו (גם החופש שלנו להתפלל דרך אגב)

אני רואה הרבה אנשים שמחפשים איך לתרום למאמץ המלחמתי,
תחתונים, גרביים, סיגריות וציוד לחימה.
מאמות מרוקאיות ששלחו לנו דג וקוסקוס לשבת, וקיבוצניקים פנסיונרים שהסיעו את הסירים האלה לקצוות המדינה (כי אולי עדיף שלא יבשלו…)
הייטקיסטים שבאו להתקין לנו מצלמות היקפיות 360 על הטנק, מה שהצבא לא מספיק זריז וגמיש לעשות בעצמו.
ונערי גבעות שהצבא לא הסכים בכלל לגייס, באו ביום שבת, חתכו, ניסרו וריתכו כדי שלא ניכנס לעזה בלי גגונים שמגינים עלינו מרחפנים.

מבחינתי, התרומה הכי חשובה היא שתתאחדו כעם, תפעלו להתקרב. תתמקדו בדומה ותניחו קצת לשונה. תמציאו את המסגרות שיפגישו אותנו גם מחוץ לצבא. אני יודע שזה מורכב עם ענייני הכשרות והצניעות וההפרדה ובלי הפרדה, אבל אני סומך עליכם.
זה הכי חשוב, שנהיה עם.

כי אנחנו החיילים, מכל קשת השבטים, נכנסים לשטח אוייב ומסכנים את חיינו לא בשביל אף ממשלה או פוליטיקאי כזה או אחר.
אנחנו עושים את זה בשביל עם ישראל.

בבקשה, תשאירו לנו עם לחזור אליו.

קרדיט: איתי סימן-טוב – מפקד פלוגה שמגוייס כעת בעזה (הביא לפרסום ערוץ 301 העולם הערבי בטלגרם)

דיני

משתמש מקצוען
התרחיש המקורי היה 300 בשבוע ה"י
כמות ההרוגים הנוכחית, כל אחד עולם ומלואו, שכינה בצער, אבל גם רואים הרבה ניסים וחסדים.
האם אפשר לסמוך על הנס?
לא
רק להודות ולהתחנן הלאה

רחשי הלב

משתמש מקצוען
ירון אברהם:

זה לא בית חולים. זה בית מטבחיים. אם מישהו צריך עוד הצדקה לצורך שלנו לחסל את חמאס, הוא מוזמן לצפות בתמונות האלה. אלו תמונות דרמטיות. העולם לא יוכל לומר "לא ידענו". נגמרו המשחקים.
נו נו.
מילא התמונות של הרכבים הצבאיים, אבל תמונות החטופים??? איזו הוכחה זו לשימוש צבאי שעושה חמאס?
יש שם חטופים שנפצעו, איפה אמורים לטפל בהם?

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
ביחד ננצח זו ססמה גדולה מאד וחשובה מאד
אם כי בהחלט ראוי להוסיף אליה: "בעזרתו יתברך"
באמת את חושבת??
אני לא מבינה את ה"ננצח" הזה בכלל. זה בפירוש כוחי ועוצם ידי!
וזה שנוסיף אליו את בעז"ה, זה כאילו מס שפתיים, כאילו, אנחנו החזקים הבלתי מנוצחים, אבל כדי שלא תעלב ה', אנחנו מוסיפים שזה בעזרתך.
לא שכנעת אותי שזו סיסמא טובה, מצטערת.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
מה קשור? איך צרפת יכולה להשפיע ואיך היא קשורה לעסק בגלל מנדט היסטורי מלפני תרפפ"ו?
הנוצרים שם יצרו עם הצרפתים קשרים חזקים.
מוסבר כאן

ד. פריד

משתמש מקצוען
ירון אברהם:

זה לא בית חולים. זה בית מטבחיים. אם מישהו צריך עוד הצדקה לצורך שלנו לחסל את חמאס, הוא מוזמן לצפות בתמונות האלה. אלו תמונות דרמטיות. העולם לא יוכל לומר "לא ידענו". נגמרו המשחקים.
העולם ימשיך בגיבוי של הארץ להגיד לא ידענו ואולי לא היה כלום.
ולצערי המשחקים לא נגמרו - הם רק התחילו, עיין ערך דלק לעזה...

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
לגבי שאר ההודעה.
כן. ביחד ננצח.
בעזרת ה' ננצח.
ה' הוא הנותן לנו כוח לעשות חיל.
לא הובטחנו כאן "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון".
אנחנו נלחם - כשכוחנו מהקב"ה.
כרגע לא, דיברתי על מלחמת לבנון הראשונה, אבל לשמוע על כל כך הרבה הרוגים כל יום זה מטורף! היום הייתי בניחום אבלים, זה בלתי נתפס! משפחה שחרב עליה עולמה! כפשוטו! זו משפחה שאף פעם לא תחזור להיות מה שהיתה. אי אפשר להכיל את זה!

ונכון, ה' הוא הנותן לנו לעשות כוח, והלוואי הלוואי שהגנרלים והפוליטיקאים זחוחי הדעת היו מפנימים את זה! הבעיה היא שהם אפילו לא בכיוון!! אפילו לא קצת!
באחד השרשורים כאן בפרוג, לא זוכרת איפה, הביאו את דברי הרבי מאמשינוב שאמר שהחמאס עשו חילול ה' איום ונורא ביום שמחת תורה והתפקיד שלנו הוא להחזיר את כבוד השם בעולם בכך שאנחנו מחסלים אותם. כשהולכים עם זה, עם המחשבה הזאת שהמלחמה הזאת היא מלחמת השם בחמאס, שאנחנו תובעים את כבוד השם בעולם, אז כן, אז בוודאי ננצח, אז גם לא יהיו נופלים בע"ה.
זה בדיוק כמו שהיה במלחמת מדין. השם אמר למשה - נקום את נקמת בני ישראל במדין. ומשה אמר לעם: נקמו את נקמת השם במדין. כשאנחנו נוקמים את נקמת השם בחמאס, אז השם יקום את נקמתנו.
זה המסר ואותו צריך להעביר לכל חייל! ומי יודע, אולי יום אחד משהו יכנס לראשם הנבוב של מנהיגנו...
עברנו את תש"ח, עברנו את קדש, עברנו את ששת הימים, עברנו את יוה"כ, עברנו את לבנון...
נו באמת, כמה אנשים עם קצת רקטות וקלאצ'ינקובים ימוטטו אותנו?
מאי משמע "עברנו"? כאילו, אנחנו עברנו?? אנחנו?? ברצינות? עברנו ככה שכמה קלצ'ניקובים לא ימוטטו אותנו? אתה רציני??
תסלח לי מאוד, זו אמירה של כפירה לא פחות. אין לי אפילו מה לומר. :(

רחשי הלב

משתמש מקצוען
המוסד ביקש להקדים את דיון הקבינט הערב
בטח בגלל חתונה של בת של אחראית המטבח שם.
וברצינות, למוסד אין קשר למה שקורה בתוככי מדינת ישראל, איו"ש או עזה. זה תפקידו של השב"כ.
אם המוסד מבקש להקדים זה כי יש התפתחות כלשהי שקשורה למשהו בחו"ל. וזה מסקרן.

דיני

משתמש מקצוען
באמת את חושבת??
אני לא מבינה את ה"ננצח" הזה בכלל. זה בפירוש כוחי ועוצם ידי!
וזה שנוסיף אליו את בעז"ה, זה כאילו מס שפתיים, כאילו, אנחנו החזקים הבלתי מנוצחים, אבל כדי שלא תעלב ה', אנחנו מוסיפים שזה בעזרתך.
לא שכנעת אותי שזו סיסמא טובה, מצטערת.
את הצעת, במקום "ננצח" לכתוב:
אפשר "ביחד נתגבר על אויבנו" או "ביחד נגן על ארצנו"

ואני, כאילו דא, לא מבינה מה ההבדל?
כשאומרים ביחד ננצח הכוונה ביחד נתגבר על אויבנו.
את משום מה מפרשת את הננצח כמשהו שלילי. כמילה גסה.
אבל זו נטו פרשנות שלך.

(פאה ירושלמי פרק א, הלכה א): דורו של שאול היו בהם דילטורין כמו דואג והזיפים, ועל ידי כן היו יורדים למלחמה ונופלים. דורו של אחאב לא היו בהם דילטורין, כמו שידעת מענין הנביאים שהיו מתחבאים מפני איזבל, כמו שכתוב (מלכים א, יח, כב): "אני נותרתי נביא לה' לבדי", ועובדיה החביא מהם מאה נביאים ולא גלה אדם כי יש נביא בישראל זולתי אליהו, ועל ידי כן היו יורדים למלחמה ונוצחים, אף על פי שהיה אחאב עובד עבודה זרה.

ST!

משתמש פעיל
נו נו.
מילא התמונות של הרכבים הצבאיים, אבל תמונות החטופים??? איזו הוכחה זו לשימוש צבאי שעושה חמאס?
יש שם חטופים שנפצעו, איפה אמורים לטפל בהם?
1. כי אחד מהם בוודאות לא פצוע
2. ונניח שהובאו לשם מ"רחמים" האם לא הגיוני שצהל יפרוץ לשם לחלצם? התיעוד חשוב
3.לא ראינו שחמאס שומר על כללים של בתי חולים, וכו'... לא הצלב האדום לא דברים בסיסיים אחרים.

ד. פריד

משתמש מקצוען
סגן היועץ לביטחון לאומי האמריקני ל-CBS: "ישראל לא צריכה לפתוח בפעולות לחימה בדרום הרצועה עד שצה"ל יספק תוכניות להגנה על אזרחים שברחו לשם".
ארה"ב לא צריכה לרסן את ישראל, עד שהיא תספק תוכניות להגנה על אזרחי ישראל...

דיני

משתמש מקצוען
כרגע לא, דיברתי על מלחמת לבנון הראשונה, אבל לשמוע על כל כך הרבה הרוגים כל יום זה מטורף! היום הייתי בניחום אבלים, זה בלתי נתפס! משפחה שחרב עליה עולמה! כפשוטו! זו משפחה שאף פעם לא תחזור להיות מה שהיתה. אי אפשר להכיל את זה!
זה היה ידוע מראש שזה יהיה המחיר. כלומר, למעשה התכוננו לתרחיש הרבה יותר גרוע.
למלחמה יש מחירים.
גם לאי לחימה יש מחיר.
(ובאמת יש בי הערצה רבה לחיילים, שמתעטפים בציציות ורוקדים ושרים ויוצאים להילחם בשם השם (רואים את זה במלא סרטונים) ויודעים שהם או חלק מחבריהם לא יחזרו הביתה, ויוצאים להילחם להגן עלינו.)
ונכון, ה' הוא הנותן לנו לעשות כוח, והלוואי הלוואי שהגנרלים והפוליטיקאים זחוחי הדעת היו מפנימים את זה! הבעיה היא שהם אפילו לא בכיוון!! אפילו לא קצת!
באחד השרשורים כאן בפרוג, לא זוכרת איפה, הביאו את דברי הרבי מאמשינוב שאמר שהחמאס עשו חילול ה' איום ונורא ביום שמחת תורה והתפקיד שלנו הוא להחזיר את כבוד השם בעולם בכך שאנחנו מחסלים אותם. כשהולכים עם זה, עם המחשבה הזאת שהמלחמה הזאת היא מלחמת השם בחמאס, שאנחנו תובעים את כבוד השם בעולם, אז כן, אז בוודאי ננצח, אז גם לא יהיו נופלים בע"ה.
זה בדיוק כמו שהיה במלחמת מדין. השם אמר למשה - נקום את נקמת בני ישראל במדין. ומשה אמר לעם: נקמו את נקמת השם במדין. כשאנחנו נוקמים את נקמת השם בחמאס, אז השם יקום את נקמתנו.
זה המסר ואותו צריך להעביר לכל חייל! ומי יודע, אולי יום אחד משהו יכנס לראשם הנבוב של מנהיגנו...
לגבי אמירתו של הרבי מאמשינוב - נכון, אם החרדים היו מתגייסים לצבא, היה אפשר לצפות שהמפקדים הבכירים ילחמו להחזיר כבוד שמים.
אבל אנחנו נטשנו את הזירה, הדתי לאומי לא מקודמים לדרגות בכירות יותר ממח"ט, והפיקוד הבכיר כולו חילוני ושמאלני.
יש לך ציפיות מהם? יפה מאד.
מאי משמע "עברנו"?
אף אחד לא הבטיח לנו כלום, אבל אנחנו חיים פה בניסים גמורים כבר מעל 70 שנה, יש לקוות לישועת השם גם הלאה, שכל המהלך הזה הוא מהלך גאולי ולא טעות הסטורית קלה ושאוטוטו יוצאים חזרה לגלות בין הגויים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...