חרבות ברזל הנספח השבועי • 11

הסקר השבועי: לפניכם חלק מהשמות שהוצעו. בחרו שם למלחמה והשפיעו

• מלחמת עזה

• מלחמת בראשית

• מלחמת שמחת תורה

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

מאירלה

משתמש מקצוען
מפקד חטיבה השתלט על 'בניין בעל רגישות בינ"ל' בעזה בתחילת התמרון וקבע אותו כ"בית המח"ט" (מבנה בו מפקד שטח קובע את מפקדתו הארעית בשטח אויב).
בבניין גם אותר הרבה כסף.
כאשר בכירים בצה"ל גילו זאת - הוא נדרש לעזוב מיד. באישור הצנזורה:
יואב זיתון
אולי הכוונה לזה?

נעמה -

משתמש סופר מקצוען
כרגע עדיין בשבי 130 אנשים. 110 גברים (77 אזרחים - 4 מתוכם בדואים, 11 חיילים, 1 שוטר יס"מ, 11 זרים), 18 נשים (13 אזרחיות, 5 חיילות), 2 ילדים - ילדי משפחת ביבס.
@אייזנבך אתה יודע לספור? או שהבעיה היא שלי? 77+11+1+11=100 היכן 110 גברים

נכון מאוד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המנהרה הגדולה שחשפו, מה שהתפרסם אתמול
לא הבנתי למה 4 ק"מ של מנהרה זה מרגש - זה נשמע לי ממש קצר
לא דברו על מנהרות שחוצות מצפון לדרום הרצועה? זה אמור להיות יותר מ-4 ק"מ
או שהקטע שחשפו הוא 4 מתוך כל התוואי?
כנראה 4 ק"מ זה הרוחב.... וכנראה שסוף סוף הגיעו למסקנה הידוע לכל שכל הרצועה חתיכת מנהרה !

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עוד מירון אברהם ב׳ערוץ 12׳: בישראל ידרשו לשחרר חולים, נשים, פצועים, מבוגרים וקשישים. ישראל תסכים בתמורה לשחרר מחבלים רוצחים עם דם על הידיים. עדיין הבעיה המרכזית - אין מנוף משמעותי על סינוואר כדי שיילך לעסקה. אין מספיק לחץ שמופעל עליו.

אם הם מוכנים לשחרר רוצחים נאצים עם דם בשביל אזרחים מבוגרים וקשישים
מה הם ישחררו בשביל החיילים החטופים?
מחבלי נוח'בה?

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
המנהרה הגדולה שחשפו, מה שהתפרסם אתמול
לא הבנתי למה 4 ק"מ של מנהרה זה מרגש - זה נשמע לי ממש קצר
לא דברו על מנהרות שחוצות מצפון לדרום הרצועה? זה אמור להיות יותר מ-4 ק"מ
או שהקטע שחשפו הוא 4 מתוך כל התוואי?
זו מנהרה ענקית ממש על הגבול.
רוחב הרצועה באיזור הזה הוא כ6 ק"מ, כך שמנהרה באורך של 4 ק"מ חוצה את הרצועה ממזרח למערב.

מאירלה

משתמש מקצוען
@אייזנבך אתה יודע לספור? או שהבעיה היא שלי? 77+11+1+11=100 היכן 110 גברים
טעות 87 אזרחים.
דיווח בסעודיה: קטאר וישראל מנהלות מו״מ חשאי באחת מבירות אירופה לעסקת חילופי שבויים נוספת. על פי הדיווח העסקה תכלול ילדים, נשים וגברים כולל 3 קציני צבא בכירים שנלקחו בשבי של ארגון הטרור חמאס (ישראל היום).
לתומי חשבתי שיש עוד כאלו שתחת צא"פ כמו חממי למרות שלדעתי הכוונה לגופות של קצינים כי אין שום סיכוי שחמאס ישחרר בתחילת העיסקה קצינים בכירים בחיים

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
יאיר אנסבכר: למי שלא הבין ואני כותב פה בקושי רב.
גלנט וביבי מכרו אותנו הערב לארצות הברית
מיד אחרי הביקור של אוסטין ומילות הנימוסין החביבות גלנט וביבי הודיעו שהם יעניקו שליטה פלסטינית מחודשת לרצועה ביום שאחרי גלנט אפילו הוסיף ואמר: שתוך כדי הקרבות בחלקים מסוימים ברצועה תחזור השליטה לידיים עזתיות.

המשמעות היא לא רק כניעה לאמריקה הפרוגרסיבית והמטורפת שלא מבינה שהיא הבאה בתור המשמעות המלאה היא תמונת ניצחון לחמאס לאחר מה שהם עשו לנו לנשנו לזקננו ולטפנו בשביעי לעשירי
אני מצטער אבל אני לא מוכן לראות את זה זו יריקה בפרצוף של כל עם ישראל זו יריקה על הדם קדוש של חיילנו שעודנו שפוך לפנינו.
זאת לא הקונספציה זה משהו הרבה יותר גרוע.

כבר עכשיו האופן שבו מנוהל את המלחמה בעזה בהתערבות אמריקאית ישירה מסכן בכוונה ושלא לצורך את חיי חיילינו מתוך התעקשות אכזרית שלא להרחיק את האזרחים ולבדל אותם לשטח הומניטרי ובאמצעות זאת לאפשר לצהל לפעול בעוצמה רבה באופן שיעניק לו ניצחון מהיר על חמאס במקום זה החיילים מוכרחים לנהל לחימה מיקרוטקטית בשטח רווי אוכלוסיה עויינת מבלי יכולת להפעיל אש כבדה. המחירים נוראים והסכנה לכולנו כעת אם לא נתעורר מיד היא ברורה ומיידית.

אני בדרך לבית ראש הממשלה בכיכר פריז.
והשם יעזור
הוא שכח את גנץ ואייזנקוט בכוונה או שלא היו לו ציפיות מהם?

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הם מתכוננים לעסקה או שמשעמם בשב"ס
בשב"ס הודיעו הערב שיש להם כ19000 עצורים ויש להם מקום רק ל20000
כבר עכשיו כ3000 ישנים על מזרן על הרצפה

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רק עדכון אנסבכר הגיע לבית של ביבי וצעק שם
יש תיעוד בתיעודיים
רק אני לא מבין למה הוא כל כך חשוב שכולם עוקבים אחריו?
הוא לוחם ביחידת לוט"ר שזה אחת היחידות הבכירות בצה"ל בלוחמה בטרור, אם תקרא את סיפורו ותדע מה הוא עשה ב"שמחת תורה" בקרבות בעוטף תבין שזה בן אדם שקפץ באותו יום לתוך האש וכמעט לבד נלחם מול החמאס.

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הוא לוחם ביחידת לוט"ר שזה אחת היחידות הבכירות בצה"ל בלוחמה בטרור, אם תקרא את סיפורו ותדע מה הוא עשה ב"שמחת תורה" בקרבות בעוטף תבין שזה בן אדם שקפץ באותו יום לתוך האש וכמעט לבד נלחם מול החמאס.
אבל יש כמה מאות או אולי אלפים כמהו
ובנוסף זה עושה אותו לחייל טוב אולי לאדם טוב שמוכן להקריב בשביל אחרים
אבל לא אסטרטג/איש ציבור (ואפי אם הוא עושה מחקר בנושא)

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אבל יש כמה מאות או אולי אלפים כמהו
ובנוסף זה עושה אותו לחייל טוב אולי לאדם טוב שמוכן להקריב בשביל אחרים
אבל לא אסטרטג/איש ציבור (ואפי אם הוא עושה מחקר בנושא)
אולי זה מה שמשפיע: במקביל לעבודת המחקר אנסבכר משמש כפרויקטור ביחידה מטכל"ית בצה"ל וכיועץ לכמה גופים במערכת הביטחון ביניהם פיקוד צפון ומפקדת העומק, משטרת ישראל ומטה ההסברה הלאומי במשרד ראש הממשלה.

USHER

משתמש מקצוען

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ביקורת נוקבת וצרחות על "ראש הממשלה החוצפן שמסכן חיי חיילים בשביל אמריקה", כך לוחם ביחידת הלוט"ר יאיר אנסבכר שהגיע למחות הערב סמוך לבית רה"מ, על כוונת ישראל לתת לפלסטינים לשלוט בעזה אחרי המלחמה • צפו

בלי לזלזל במעשיו הטובים, טוענים שהוא סובל מרלביו''ת ושהוא פעיל של בנט, ואידך זיל גמור.
1702963331210.png
1702963352285.png

נערך לאחרונה ב:

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
גם אני לא הבנתי מה ההתרגשות ממנהרה של 4 ק"מ.
לא אמרו שיש לחמאס 500 ק"מ של מנהרות?

בת הכפר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
למי שתוהה.
התספורת המוסלמית היא ממש לא במקרה....:cry:
אלו הם אויבנו.
רשעים ארורים.
מוטציה מפלצתית של המין האנושי.

שיוכלו להבריח אותם במסדרונות הומניטריים בלי לעורר חשד...
עצוב

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...