חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 21

בגבול הצפוני יש 2 אופציות או הסדרה מדינית או מלחמה. מה אתם מעדיפים?

• הסדר מדיני שיפתור זמנית את הבעיה ואת המלחמה כדאי לדחות

הצבעות: 131 34.9%
  • מלחמה עכשיו למרות המחירים שעלולים להיות. העיקר שהבעיה תיפתר

הצבעות: 244 65.1%

• סה"כ מצביעים
    375
מצב
הנושא נעול.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אשכול נספח לשבוע העשרים ואחת למלחמה,
קראו בעיון את כללי האשכול, הם מחייבים.

האשכול מיועד עבור שאלות ובירורים בענייני המלחמה.
ציטוטים להרחבות ותגובות על הודעות מאשכול העדכונים או אשכול התיעוד.
כתבות נרחבות ופרשנויות אודות חרבות ברזל.

❌
האשכול אינו מקום לפטפוטים, בדיחות, דיוני השקפה, פוליטיקה חרדית ורבנים, הצעות למטכ"ל, רץ ברשת, וויכוחים וכו'.

❗
חשוב להבין, זה לא אשכול פטפטת, הפורום הוא פורום חדשות ועדכונים, ורק כדי לשמור על האשכולות האחרים נקיים לחלוטין, אנו מאפשרים אשכול נספח, אבל עדיין בגדר עדכונים, כל שיח פטפוטים יביא להרחקת המשתמש מהאשכול לצמיתות. כמובן כללי פורום חדשות ועדכונים וכללי האתר חלים גם באשכול זה.

יעלזו חסידים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@lotr אני חייב לך סליחה מיום שישי.
ביום שישי אכן לא שמעתי כלום, אך במהלך כל השבת היה אכן בומים ללא הפסקה וכמו"כ גם תנועה חריגה של מטוסים (רמה ד).
בנוסף ההורים שלי היו השבת באשדוד והם גם אמרו ששמעו שם בומים כל השבת.
כנראה קשור לזה שצה"ל חזר לפעול בצפון הרצועה בשתי שכונות שהוא הזניח בהתחלה (זייתון ודיר אלבאלח).

yv14

משתמש פעיל
לא קרובה לצפון בכלל,
אבל אחרי 4 חודשים שהמלחמה בדרום עדיין לא מתקרבת לסיומה, מי מסוגל לחשוב על עוד מלחמה, קשה יותר?
והחיילים? והמילואים?
אף אחד לא אמר שמלחמה זה קל.
להפך, מלחמה תהיה קשה מאד וכואבת מאד, בלי פורפורציה למצב הקים.
אבל אם נשתמש בתגיות שלמעלה - זה כמו לוותר על ניתוח לחולה אנוש כי זה כואב מאד. התוצאה מפורטת בתגית השנייה..
אין מה לעשות, אי אפשר לברוח מהמצב הזה. אירגון טרור יושב על הגבול של ישראל, מוכרחים למגר אותו.
הסדר מדיני -
א. לא ניתן לאכיפה
ב. יחזיק מעמד מקסימום חודשים ספורים.
כזכור, גם החלטה 1701 היא הסדר מדיני - וכמושאנחנו רואים, לא החזיקה מים.
אין סיבה להניח שההסדר עכשיו יהיה יציב יותר.
ואפילו אם כן, והם יורחקו 40 קילומטר (התחזיות הכי הכי אופטימיות, על גבול הנאיביות, לא יודע מאיזה צד של הגבול) - הטילים שלהם עוברים את המרחק בקלות - וגם הלוחמים תוך יום - יומיים.

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
אף אחד לא אמר שמלחמה זה קל.
להפך, מלחמה תהיה קשה מאד וכואבת מאד, בלי פורפורציה למצב הקים.
אבל אם נשתמש בתגיות שלמעלה - זה כמו לוותר על ניתוח לחולה אנוש כי זה כואב מאד. התוצאה מפורטת בתגית השנייה..
אין מה לעשות, אי אפשר לברוח מהמצב הזה. אירגון טרור יושב על הגבול של ישראל, מוכרחים למגר אותו.
הסדר מדיני -
א. לא ניתן לאכיפה
ב. יחזיק מעמד מקסימום חודשים ספורים.
כזכור, גם החלטה 1701 היא הסדר מדיני - וכמושאנחנו רואים, לא החזיקה מים.
אין סיבה להניח שההסדר עכשיו יהיה יציב יותר.
ואפילו אם כן, והם יורחקו 40 קילומטר (התחזיות הכי הכי אופטימיות, על גבול הנאיביות, לא יודע מאיזה צד של הגבול) - הטילים שלהם עוברים את המרחק בקלות - וגם הלוחמים תוך יום - יומיים.
הכל נכון, מאד.
אבל א"א לחכות קצת?

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
@lotr אני חייב לך סליחה מיום שישי.
ביום שישי אכן לא שמעתי כלום, אך במהלך כל השבת היה אכן בומים ללא הפסקה וכמו"כ גם תנועה חריגה של מטוסים (רמה ד).
בנוסף ההורים שלי היו השבת באשדוד והם גם אמרו ששמעו שם בומים כל השבת.
כנראה קשור לזה שצה"ל חזר לפעול בצפון הרצועה בשתי שכונות שהוא הזניח בהתחלה (זייתון ודיר אלבאלח).
והיו גם הרבה מסוקים שחגו במהירות מעל הראש...
אולי קצת התרגלנו אבל זו מציאות מחרידה.

דיני

משתמש מקצוען
א. מה נרוויח מלחכות. עדיף לסיים הכל בבת אחת
ב. לא. גם בליל ה6 באוקטובר תכננו רק לחכות קצת..
א. מהמתנה אפשר להרוויח הרבה: מוכנות, היערכות, אדמה יבשה ולא בוצית. מלחמות עושים בקיץ.
ב. ב-6 באוקטובר כל הקוסנפציה היתה שגויה. כעת, ברור לכולם שמלחמה היא אירוע בלתי נמנע. השאלה רק על העיתוי.

yv14

משתמש פעיל
א. מהמתנה אפשר להרוויח הרבה: מוכנות, היערכות, אדמה יבשה ולא בוצית. מלחמות עושים בקיץ.
נערכנו מספיק בארבעה חודשים. ה'אביב' כבר כאן. כמה שבועות והחורף נגמר.
ב. ב-6 באוקטובר כל הקוסנפציה היתה שגויה. כעת, ברור לכולם שמלחמה היא אירוע בלתי נמנע. השאלה רק על העיתוי.
כל זמן שמחזיקים 100000 חיילים בצפון, בכ"מ יש את המשמעויות הכלכליות והחברתיות.. עדיף לחתוך כמה שיותר מהר.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
האמת שמסוקים נמוכים מעל בית שמש היה תמיד, גם לפני המלחמה.
מסוק צבאי שטס כאן בגובה נמוך ובמהירות יש לו משמעות אחת עצובה ביותר...
הפעם היחידה שהייתה לזה משמעות משמחת הייתה כששחררו חטופים. מלבד זאת, זה הדבר שמקפיץ את הלב בכל פעם מחדש הרבה יותר מאזעקות וכד'.
ולצערנו יש המון כאלו.

SHILATI

משתמש מקצוען
משהו הזוי
אומרים שהם פיצצו מנהרות מלאות באמלח, הגיוני?
טוענים שהיה התרעה מראש.

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
אם היה לי צד שבעוד חצי שנה, שנה, ישראל תפתח במתקפת פתע, ותחסל את האיום מצפון אחת ולתמיד, הייתי תומך באופציה הזו בכל ליבי.

אבל מכיון שדי ברור לי, שיש לנו עסק עם מנהיגים חלשים ופחדנים, אני מעדיף שתכפה עלינו מלחמה עכשיו, ובעל כורחינו נצטרך להסיר את האיום מעלינו, אחרת, זה פשוט לא יקרה...

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כל זמן שמחזיקים 100000 חיילים בצפון, בכ"מ יש את המשמעויות הכלכליות והחברתיות.. עדיף לחתוך כמה שיותר מהר.
זה לא לגמרי נכון וטוב,
כי החיילים באמת רוצים לחתוך הכי מהר והכי חזק, אבל דווקא משום שהם כבר המון זמן שם, לחימה קשה בנתונים העכשוויים תעלה המון דם וטעויות.
וזה מה שקורה כרגע בעזה, כח חזק מוראלית אבל עייף טכנית.
השאלה אם אפשר לחכות..
זה אף אחד לא באמת יודע.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
משתמשים יקרים
פורום חדשות ועדכונים הוא פורום חדשות בלבד.
בדוחק איפשרנו נספח שבו יש מקום לדיונים חדשותיים בלבד שז’’א דיון על חדשה מסוימת שאין מקומה באשכול העדכונים ומוסיפה תועלת.
בפעם הבאה שהאשכול יגלוש לדיוני השקפה, המשתמשים שיגרמו לכך יורחקו מהפורום עד מלחמת גוג ומגוג.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...