המכתב המסעיר של הילד שקיבל ריטלין. התקבל במייל עכשיו

מצב
הנושא נעול.

פונץ' וניל

משתמש פעיל
עכשיו קבלתי במייל

קבצים מצורפים

• 20201119_004857.png
    20201119_004857.png
    KB 60 · צפיות: 839

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא שאני נגד ריטלין
אני חושב שזה עוזר מאוד
אבל אני מכיר איזה מלמד שכל הכתה שלו היתה צריכה ריטלין
עד שהגיע מלמד אחר...

מיקי זאק

משתמש מקצוען
יש את הסיפור הידוע שמלמד אחד התלונן על ילד שצריך ריטלין כי הילד לארגוע ולא שקט וכך עברה תקופה והילד לא קיבל ריטלין עד שאיזה יום אחד שלח המלמד את הילד להכין לו כוס קפה וכך עברה לה שעה והמלמד טוען כי הילד התשנה למופת והתנהג בצורה הולמת .
מה התברר שהתלמיד לקח כדור ריטלין וריסק אותה עד לכדי פירורים והכניז אותם לקפה של המלמד .
והכל כבר הסתדר וכך עשה הלה והלה...

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אפשר לדבר על המורים.
ואפשר גם לדבר על ההורים.
שימו לב לילד- איך הוא בת"ת? איך עם חברים? איך האמון בינו לבין צוות המלמדים?
כאשר יש תמיכה מהבית, כבר הילד במקום טוב יותר!
כמובן שאם יש קושי מול הרב'ה צריך לטפל,
אבל אנחנו צריכים להיות אלה שמזהים את הקושי הזה.
בין אם מדובר בבן שלנו, בבן של השכן, או בסתם ילד בשכונה שנראה לנו במצוקה.
ערנות של מבוגרים יכולה להציל נפש של ילד.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מעניין אם יש עוד שמרגישים שהצורך ברטלין משתנה בין מלמד למלמד.
ככל הנראה אם יש מלמד שמצליח לעשות את הלימוד מאוד חווייתי ותחושתי הוא יצליח לעקוף את הריטלין. אבל זה לא מתאים לכל אחד ולכל מקום.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
היה לי חבר בכיתה שהומלץ לו לקחת באופן כמעט קבוע ריטלין (היה נדיר הרבה יותר מהיום), והוא סיפר לי שיש לו ולרב'ה קוד אישי, לפיו לא יקח כל יום, אולם אם הרב'ה רואה התנהגות שמצריכה ריטלין, הוא מסמן לו ב"קוד", לאחמ"כ הוא יוצא לנוחיות וכדו' ולוקח את הכדור, הוא סיפר לי את זה יחסית בתחילת שנה --- עד לסוף השנה לא הצלחתי לעלות על הקוד ההוא...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ילד קצת שובב...אז מהה??! הוא ילד לא רובוט
זהו, שלפעמים זה לא שהוא קצת שובב, אלא או שהוא מאד מאד קופצני ורגע אחד לא יכול לשבת בכסא, או שהוא מאד חולמני ולא מצליח להתרכז בשיעור
ילד שהוא רק שובב בלי בעיות קשב, אני מאמין שיכול לשבת רגוע לפחות 20-30 דקות, ילדי קשב לא.

שוכן בדד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בנושא הזה חבל להתווכח, כי ברור שהכל נכון. ברור שיש ילדים שאם לא יתנו להם כדור אז כל הכיתה תיפגע, וברור שיש מורים שקשה להם להתאמץ אז הם מלהיטים את ההורים לתת ריטלין.
שמעתי פעם בדיחה, שהיה ר'בה עצלן שלא היה לו כוח לעבוד, אז הוא לקח קופסת פלסטיק של סוכרזית, מילא אותה בריטלין, ובבוקר עשה סיבוב בכיתה....

גראסי#@

משתמש פעיל
זהו, שלפעמים זה לא שהוא קצת שובב, אלא או שהוא מאד מאד קופצני ורגע אחד לא יכול לשבת בכסא, או שהוא מאד חולמני ולא מצליח להתרכז בשיעור
ילד שהוא רק שובב בלי בעיות קשב, אני מאמין שיכול לשבת רגוע לפחות 20-30 דקות, ילדי קשב לא.
אוקיי אז ההורים החכמים צריכים לבדוק טוב טוב שזה בעיית קשב ...ואם ממש חייב אז...נותנים
אבל מלכתחילה לא להקשיב למורים ולדחוף את זה
כי אני מכירה מלא שאמרו שהם צריכים וזה לא היה נכון בכלל....הילד סתם נהיה בדיכאון ורזה מהעניין

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אוקיי אז ההורים החכמים צריכים לבדוק טוב טוב שזה בעיית קשב ...ואם ממש חייב אז...נותנים
אבל מלכתחילה לא להקשיב למורים ולדחוף את זה
כי אני מכירה מלא שאמרו שהם צריכים וזה לא היה נכון בכלל....הילד סתם נהיה בדיכאון ורזה מהעניין
לא מכיר מורים שישר דוחפים ריטלין
מכיר הרבה ששולחים לאבחון אם צריך ועומדים על זה
הבעיה פה שלפעמים מכל מיני שיקולים, ההורים מעדיפים לא לעשות אבחון ולא לתת כשצריך,
ומאשימים את המלמד שלא מוסר שיעור טוב, בזמן שהילד צריך עזרה
(מעניין... הורים אחרים באותה כיתה דווקא מרוצים מהמלמד ...)

גראסי#@

משתמש פעיל
לא מכיר מורים שישר דוחפים ריטלין
מכיר הרבה ששולחים לאבחון אם צריך ועומדים על זה
הבעיה פה שלפעמים מכל מיני שיקולים, ההורים מעדיפים לא לעשות אבחון ולא לתת כשצריך,
ומאשימים את המלמד שלא מוסר שיעור טוב, בזמן שהילד צריך עזרה
(מעניין... הורים אחרים באותה כיתה דווקא מרוצים מהמלמד ...)
דוחפים לאיבחון התכוונתי....אבל סבבה
ו..יש ויש...הכל הגיוני

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
דוחפים לאיבחון התכוונתי....אבל סבבה
ו..יש ויש...הכל הגיוני
אם המלמד שולח לאבחון, אז המלמד הוא מצוין !
תארי לעצמך, ילד יושב בכיתה וחולם, לא משתתף ולא מקשיב.
למה הוא לא מקשיב ? האם זה בגלל חוסר מוטיבציה או אולי סיבה אובייקטיבית שלא באשמת הילד ?
לכן שולחים לאבחון כדי לאשר/לשלול סיבה אובייקטיבית נוירולוגית

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...