מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
@בית שמשניק
אפשר את הכתבה על ענף הבניה במלואה?
שכויח!
בבקשה

סכנת קריסה: 62% מהעסקים בענף הבינוי על סף סגירה עקב המלחמה​

כך עולה מסקר שפרסמה הלשכה המרכזית; לפי התאחדות הקבלנים, הלחימה בעזה הביאה לצניחה של 85% בפעילות הבנייה הכוללת בישראל, בין השאר נוכח אי זמינות של עובדים פלסטינים; בעקבות זאת, חובות הקבלנים זינקו ל-677 מיליארד שקל​

דותן לוי
14:21, 01.11.23

נתונים שפרסמה היום (ד') התאחדות הקבלנים ותוצאות סקר של הלמ"ס מצביעים על פגיעה קשה בענף הבנייה נוכח הימשכות המלחמה בעזה. כך, לפי הלמ"ס, 62% מהעסקים בתחום נמצאים על סף סגירה.
ההערכות שפרסמו בהתאחדות הקבלנים נובעות מכך שמתווה הממשלה לפיצוי עסקים לא כולל אותם, שכן הם מוגדרים כמשק חיוני - כלומר, מבחינת המדינה מדובר בענף שממשיך לעבוד ואינו זוכה להתייחסות. ואולם, המחסור החמור בעובדים עקב המלחמה הוביל לצניחה של 85% בפעילות הבנייה הכוללת, ושל 65% בפעילות מפעלי תעשיות הבנייה, המעסיקים 100 אלף עובדים. עוד אומרים בהתאחדות כי האשראי לענף זינק לכ-677 מיליארד שקל וכי קריסת חברות בנייה עומדת לסכן את הבנקים ואת המערכת הפיננסית כולה.
רק מה שמעניין - הצטרפו לערוץ כלכליסט בטלגרם
נתונים נוספים שהציגו בהתאחדות מפרטים את הפגיעה במצבת כוח האדם בענף. לפי ההתאחדות, מאז החגים 80 אלף עובדים מהרשות הפלסטינית הפסיקו לעבוד בישראל ומתוך 24 אלף עובדים זרים ממזרח אירופה וסין נותרו בארץ כ-20 אלף. גם מספר העובדים הערבים תושבי ישראל בענף, שעמד ערב המלחמה על כ-14 אלף, נחתך בכ-25% מסיבות שונות. בנוסף, עובדים ישראלים חיוניים גויסו למילואים.

לפי סקר מצב העסקים במלחמת חרבות ברזל שפרסמו בלמ"ס, כאמור 62% מהעסקים בענף הבינוי נמצאים על סף סגירה - השיעור הגבוה ביותר בהשוואה ליתר הענפים שנכללו בסקר. עם זאת, נתוני הלמ"ס מראים כי שיעור המגויסים בקרב עובדי ענף הבנייה נמוך יחסית ורק 6% מהמעסיקים מתמודדים עם עובדים מגויסים (בהייטק, לשם השוואה, השיעור עומד על 20%). עוד עולה מהסקר כי 74% מחברות הבנייה מדווחות על פגיעה של יותר מ-50% בהכנסות בחודש אוקטובר בהשוואה לחודש המקביל אשתקד.

פשלמה

משתמש צעיר
לאור המצב האם יש סכוי לזכיה ?או שעדיף להתקדם ולרכוש בשוק החופשי? בהמתנה מספר 40 באופקים

ביצוע פעולותתאריך הגרלהסוג הגרלהמספר הגרלהתחילת הרשמהסיום הרשמהדירות בהגרלהזכאותיישובבן מקוםמשפר דיור*מיקום זכייהמצבך בהגרלה**מקומך
16/01/2023
new-lottery.png
220528/12/202208/01/2023119חסרי דיוראופקיםלאלא183לא זכה40

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לאור המצב האם יש סכוי לזכיה ?או שעדיף להתקדם ולרכוש בשוק החופשי? בהמתנה מספר 40 באופקים

ביצוע פעולותתאריך הגרלהסוג הגרלהמספר הגרלהתחילת הרשמהסיום הרשמהדירות בהגרלהזכאותיישובבן מקוםמשפר דיור*מיקום זכייהמצבך בהגרלה**מקומך
16/01/2023
new-lottery.png
220528/12/202208/01/2023119חסרי דיוראופקיםלאלא183לא זכה40
יש סיכוי מסויים. מתוך 119 הזוכים יהיו כנראה כמה וכמה ביטולים, חלק מרצון - בגלל המיקום, וחלק שלא ברצון - כי לא יאושר להם משכנתא.

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ערב טוב
דיברו על פתיחת הגרלה נוספת לאחר החגים...
בקונספט קצת שונה
מישהוא שמע על זה? יודע מתי אמור לקרות?

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מישהוא שמע על זה? יודע מתי אמור לקרות?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מה אם ההגרלות אין שום עידכון
לדעתי צריך להתחיל לעשות לחץ על זה
הכל מוקפא
אפילו את הגרלת המענק לדירות עד 600K עדיין לא ערכו. למרות שההרשמה אליו נסגרה כבר לפני חודש וחצי.

ניק 109814

משתמש פעיל
מזל טוב לכל הזוכים. מכל הלב, כולל הצוציקים המאורסים שזכו פתאום במתנה של מיליון שקל באלעד, ועל אף ששוב פעם, הילדים שלי, לא זכו.
אני מאמין באמונה שלימה שהוא בורא ומנהיג לכל הברואים והוא לבדו עשה עושה ויעשה לכל המעשים.
עמעמס. והא ראייה שהבן שלי עם שני ילדים, וחמישים הגרלות, עדיין לא זכה אפילו בעכו...
אני שמח לבשר לך שהם יכולים עכשיו לרכוש דירה מוכנה לכניסה מיידי בחריש (יותר קרוב מעכו) במחיר יותר משתלם מההגרלות של מחיר למשתכן.
Screenshot from 2023-11-29 18-31-11.png

Screenshot from 2023-11-29 18-07-29.png

צריך לבדוק טוב טוב אם ההמתנה שם תהיה כדאית.
מצרף כאן דברים שמצאתי באתר אחר לגבי ההגרלות בחריש:

הגרלות בחריש
מחיר למטר- 14508 שח ( לפני הנחה)
דירת 4 חדרים 100 מטר תעלה 1450800 שח לפני הנחה. עזבו רגע את המרפסת, חניה, ומחסן.
עם ההנחה היא תעלה 1150800 שח.
עכשיו.. אם אני מוסיפה את מדד תשומות הבניה, ושאר ההוצאות, ועוד כסף שצריך להשקיע בדירה, עורך דין וכו'
יוצא שהדירה תעלה לי בערך 1300000 לפחות.( בלי חישוב המרפסת, מחסן, והחניה)
מחירי הדירות בשוק החופשי נעות בין 1.4-1.5..לפני מיקוח( מחיר שיווק)
איפה בדיוק ההנחה?
כבר שווה לרכוש בשוק החופשי לפחות אקבל שכירות מהיום הראשון, דירה שכבר יש בה מטבח משודרג, מזגנים, רשתות, חיבורים לתשתיות וכו',
ככה שחוץ מהון עצמי של 10% אין שום הטבה אחרת
פשוט הזוי שמחירי ההגרלה הם במחירי השוק וזה לאחר ההנחה ששנתיים אחורה המחיר למטר היה חצי מזה פלוס מענק של 40000 שח ועכשיו גם את זה הורידו.
מה אני מפספסת פה?? אני טועה בחישוב שלי? כי אין הגיון
1f914.png
ייתכן שזו תמונה של ‏טקסט שאומר '‏קב/ש' נדלן מכירה 9 מפה סינון תוצאות ↑↓ מיון תוצאות 1,450,000 שח דירה, מרגלית 8 אבני חן, חריש 100 מר 4 חדרים קומה 1,470,000 שח דירה, ספיר 40 אבני חן, חריש 4חדרים קקומה 1,520,000 ח דירה, ספיר 5 אבני חן, חריש חדרים קקומה 96 מר 1,535,000 ₪ דירה אודם 11 אבני חן, חריש 4 חדרים קומהה 116 מר מחפשים דירה? EQ yad2‏'‏'‏קב/ש' נדלן מכירה 9 מפה סינון תוצאות ↑↓ מיון תוצאות 1,450,000 שח דירה, מרגלית 8 אבני חן, חריש 100 מר 4 חדרים קומה 1,470,000 שח דירה, ספיר 40 אבני חן, חריש 4חדרים קקומה 1,520,000 ח דירה, ספיר 5 אבני חן, חריש חדרים קקומה 96 מר 1,535,000 ₪ דירה אודם 11 אבני חן, חריש 4 חדרים קומהה 116 מר מחפשים דירה? EQ yad2‏'‏

פשלמה

משתמש צעיר
אני שמח לבשר לך שהם יכולים עכשיו לרכוש דירה מוכנה לכניסה מיידי בחריש (יותר קרוב מעכו) במחיר יותר משתלם מההגרלות של מחיר למשתכן.
צפה בקובץ המצורף 1511929

צפה בקובץ המצורף 1511936

הלוואי וזה באמת המחיר, מדובר בדירה מכונס נכסים-כל המרבה במחיר זוכה בדירה.אין דירת 4 חדרים בפחות מ1.5 מיליון.
ואם יש אני מעוין לקנות.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
הלוואי וזה באמת המחיר, מדובר בדירה מכונס נכסים-כל המרבה במחיר זוכה בדירה.אין דירת 4 חדרים בפחות מ1.5 מיליון.
ואם יש אני מעוין לקנות.
יש כרגע 61 מודעות ביד 2 של דירות 4 חד' בפחות מ1.5 מיליון ש"ח, וזה עוד לפני מיקוח. המחירים בחריש בהתרסקות, וזו עובדה.

עולם כמנהגו נוהג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מה אם ההגרלות אין שום עידכון
לדעתי צריך להתחיל לעשות לחץ על זה
הכל מוקפא
אפילו את הגרלת המענק לדירות עד 600K עדיין לא ערכו. למרות שההרשמה אליו נסגרה כבר לפני חודש וחצי.
משיחה עם עובד במשרד השיכון הובהר לי שההגרלות ימשיכו ואמור להיות הגרלה גדולה בקרוב אך אין תאריך ידוע עקב המצב.

לכל מי ששאל אם התוכנית מתה.

לשאלה הספציפית אם לקנות כעת דירה או לא זה שאלה אחרת.

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ל
משיחה עם עובד במשרד השיכון הובהר לי שההגרלות ימשיכו ואמור להיות הגרלה גדולה בקרוב אך אין תאריך ידוע עקב המצב.

לכל מי ששאל אם התוכנית מתה.

לשאלה הספציפית אם לקנות כעת דירה או לא זה שאלה אחרת.
מרות המצב?
ושהכסף יופנה כעת למטרות אחרות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה