מחיר למשתכן הגרלות מחיר למשתכן

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ברור שמבחינת מערכה צבאית אין שום השוואה למלחמת יום הכיפורים שהייתה מול צבאות סדירים של כמה מדינות ערביות, שהיו להם טנקים מטוסים וכו', לעומת המערכה הנוכחית שהיא מול ארגון טרור חמאס שיש לו רק רובים וטילים.
מבחינת הטרגדיה, אכן ייתכן והמתקפה הזו היא יותר ממלחמת יום הכיפורים. אבל עוצמת הטרגדיה לא בהכרח קשורה לעלות התקציבית של המלחמה.
במקרה דנן, לצערינו עצמת הטרגדיה, תתבטא גם בעלות שלה, אתה יכול להתכחש אבל טרגשיה אנושית הזו, תעלה גם תעלה , וכבר פרטתי למעלה, ה רק מה שעלה בדעתי באותו הרגע..
וכיוון שמעולם לא עמדה המדינה במצב כזה, לא ניתן להקביל את המצב החדש המזעזע הל למקרים קדמים , שפשוט לא קרה בהם הדבר הזה....
אף אחד. בעלי העסקים מפסידים (לא מדבר על תוך 7 ק"מ לרצועה שאכן לכאורה יש החזר מלא מהמדינה גם על הפסד הכנסות).
למה שבעלי העסקים יפסידו?בשביל שזוגות צעירים לא ירויחו???
ולענין בעלי העסקים, העסקים הקטנים לא יפסיד אלא יתמטטו, והעסקים הגדולים פשוט יפטרו עובדים בהמונים... מה שיגרום לריסוק הכלכלה, שגם ככה מדשדשת, דבר שיגרום לעליה בריבית שגם אתם זגות צעירים ירגישו בכיס, אז גם דירה בהחה לא תכל לעזור אם הריבית כאן תעמד על 15% (זרקתי מספר אבל זה יתכן שיקרה...)
לדעתי באמת זו הייתה טעות להשבית לימודים במקומות שיש מרחבים מוגנים.

הטעות כבר נעשתה- צריך להבים שבימים הראשוים שחשש החדירה של המחבלים היה בשיא יתן להבין את ההוראה....
בהמשך - הבעיה היתה ועדיין שלרוב רובם ש המוסדות , המקםו הממוגן צר מלהכיל את כל הלמדים, שלא לדבר על גניםמעונות שלרובם אין ממד בכלל, ולחלקם הקטן יש ממד שמספיק לחמישית מהילדים,...
דבר ראשון הוא לא "תרם" כלום למדינה, כי היה יותר זול לקנות תפו"א קלופים, מאשר להחזיק חייל כולל להאכיל אותו לדאוג לו למקום לינה וכו' (למה באמת עושים את זה? בשביל "כור ההיתוך הישראלי").
דבר שני אני לא מזלזל במי שמקלף תפוחי אדמה, אני רק אומר שזה לא סיבה שהוא יקבל דירה, ואחרים לא יקבלו.
אתה באמת חושב ששואלים בחר בן 18, האם הא מכן לקלף 3 שים תפו"א? (אגב ביררתי את זה צהל קונה תפוא קלופים. ורק במקרים דירים יש לקלף ...אבל לא נרד לדגמא הספציפית)
תכלס הא מגויס בגיוס חובה , וצער הרב!! (כי זה גם משפיל, גם מייאש ועוד כמה דברים) הוא לא בחר לקלף תפו"א, זה התפקיד שלו , ועל כך הוא תורם שלוש שנים מחייו, בהחלט מאכזב, אבל זה מה שהחליטו עבורו בצבא, והוא לא יכל להתנגד, המענק מבחינת ו(ושוב לא בעין חרדית) זה שבכך הוא תורם את חלקו..... ותורם מחייו, ולכן מגיע ל תגמול כלשהוא על המאמץ.... לפחות יותר ממישהו שלא הכריח אתו לקלף תפו"א 3 שנים...

בכל מקרה אני חשבת שהדיון כאן לא רלוונטי, נחיה ונראה בעז"ה מה יעלה בגורל המכרזים הבאים, שכבר הכיזו עליהם, ויותר מכך באלו שעוד לא באו לעולם....

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
ולענין בעלי העסקים, העסקים הקטנים לא יפסיד אלא יתמוטטו, והעסקים הגדולים פשוט יפטרו עובדים בהמונים... מה שיגרום לריסוק הכלכלה, שגם ככה מדשדשת, דבר שיגרום לעליה בריבית שגם אתם זוגות צעירים ירגישו בכיס, אז גם דירה בהנחה לא תוכל לעזור אם הריבית כאן תעמד על 15% (זרקתי מספר אבל זה יתכן שיקרה...)
לא להגזים. רוב העסקים פתוחים גם היום. מבחינת העסקים המצב עכשיו הרבה יותר טוב מבקורונה. הריבית לא תעלה ל15%. ייתכן מאוד שהריבית תרד לעומת היום, כדי לעודד צמיחה.
בהמשך - הבעיה הייתה ועדיין שלרוב רובם ש המוסדות , המקום הממוגן צר מלהכיל את כל הלומדים, שלא לדבר על גנים מעונות שלרובם אין ממד בכלל, ולחלקם הקטן יש ממד שמספיק לחמישית מהילדים,...
בדיוק בשביל זה יש תקן איזה גודל הממ"ד צריך להיות בשביל להכיל את כל הילדים. כמובן גן או מעון שנבנה לפני עידן הממ"דים-לא יהיה לו ממ"ד, אבל זה ממש לא רוב הגנים.
תכלס הא מגויס בגיוס חובה , וצער הרב!! (כי זה גם משפיל, גם מייאש ועוד כמה דברים) הוא לא בחר לקלף תפו"א, זה התפקיד שלו , ועל כך הוא תורם שלוש שנים מחייו, בהחלט מאכזב, אבל זה מה שהחליטו עבורו בצבא, והוא לא יכל להתנגד, המענק מבחינת ו(ושוב לא בעין חרדית) זה שבכך הוא תורם את חלקו..... ותורם מחייו, ולכן מגיע ל תגמול כלשהוא על המאמץ....
אפשר לתת לו משכורת, ואפשר לתת כל מיני תגמולים, אבל קורת גג זה דבר בסיסי שלא קשור לתגמול על איזה מעשה טוב שהוא עשה. כמו שיחלקו לחם (בתקופת הצנע לדוגמא) רק למי שהיה בצבא.
חוץ מזה שהשירות בצבא של הרבה מהחיילים הוא בכלל לא תרומה למדינה אלא נטל על המדינה. כלומר העלות של הרבה מחיילים היא יותר מהתועלת שהם מביאים לא רק בקילוף תפו"א, יש הרבה אבטלה סמויה. יש חייל שהתפקיד שלו זה למצוא תפקידים לחיילים. ולכן גם אם החייל עושה מה שאומרים לו וזו לא אשמתו, אבל אין סיבה שהוא אמור לקבל תגמול על זה שהוא הסכים לשחק במשחק של "כור ההיתוך הישראלי".
אפשר לראות מאמר כאן לדוגמא

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא להגזים. רוב העסקים פתוחים גם היום. מבחינת העסקים המצב עכשיו הרבה יותר טוב מבקורונה. הריבית לא תעלה ל15%. ייתכן מאוד שהריבית תרד לעומת היום, כדי לעודד צמיחה.
אתה צודק, וזה בגלל הגב שנתנו ויתנו לעסקים (הגב הזה עולה הרבה כסף)
בדיוק בשביל זה יש תקן איזה גודל הממ"ד צריך להיות בשביל להכיל את כל הילדים. כמובן גן או מעון שנבנה לפני עידן הממ"דים-לא יהיה לו ממ"ד, אבל זה ממש לא רוב הגנים.
זה המצב ברוב ערי המרכז - מוזמן לבדוק (ממש לא רק בבני ברק, יש לי במשרד עובדים מתל אביב, גבעתיים ר"ג ופ"ת... ועוד) והמקלט אחד - התברר לא מספיק גול כדי לשרת את כל ילדי בתי הספר...
אפשר לתת לו משכורת, ואפשר לתת כל מיני תגמולים, אבל קורת גג זה דבר בסיסי שלא קשור לתגמול על איזה מעשה טוב שהוא עשה. כמו שיחלקו לחם (בתקופת הצנע לדוגמא) רק למי שהיה בצבא.
משכורת גם תעלה כסף - וגם אותה צריך לקחת מהיכן שהוא, כנל תגמולים,
וזה לא מעשה טוב! - זו חובה אזרחית - לא מבינה למה צריך לחזור על זה ככ הרבה....(ונכון שלחרדים יש פטור מהחובה הזו, אבל זו לא זכות , זה לא התנדבות באירגון - זו חובה שמוטלת על כל אזרח במדינה ...)
חוץ מזה שהשירות בצבא של הרבה מהחיילים הוא בכלל לא תרומה למדינה אלא נטל על המדינה. כלומר העלות של הרבה מחיילים היא יותר מהתועלת שהם מביאים לא רק בקילוף תפו"א, יש הרבה אבטלה סמויה. יש חייל שהתפקיד שלו זה למצוא תפקידים לחיילים. ולכן גם אם החייל עושה מה שאומרים לו וזו לא אשמתו, אבל אין סיבה שהוא אמור לקבל תגמול על זה שהוא הסכים לשחק במשחק של "כור ההיתוך הישראלי".
אפשר לראות מאמר כאן לדוגמא
דבר ראשון אפשר להגיד את זה גם על חלק מבחורי הישיבות , שפשוט רשומים בישיבה (לצערינו הרב)
והסיבה היחיד ה שהם לא בצב א היא הפחד מהתדרדרות רוחנית (שזה שוב עניםשל בחירה)
הוא ל אמור לקבל תגמול שהוא עושה את חובתו האזרחית, אבל הוא אמור לקבל יותר , ממי שלא עושה את החובה הזו (ושוב הכל כמובן בעיניים חילוניות, ולא בעין חרדית)
ושוב נחזור על זה הוא לא הסכים לשחק במשחק,
הוא הוכרח לשחק במשחק ברצונו או שלא ברצונו, והמשחק הזה "לקח" לו 3 שנים מחייו....

אבל הכי חשוב שאתה בטוח שהמדינה חייבת לתת לך קורת גג, ולא להרויח עליך מיסים (אני גם מסכימה שהמדינה פה לוקחת יותר מידי מס על כל דירה - ועלויות הדיור הם מטורפות.. אני לא חולקת על זה! , אבל אחרי שזה המצב - המעוות!
יש עוד הרבה עיוותים במדינה שצריך לתקן - והתיקון שלהם יעלה הרבה כסף למדינה , ויתן הרבה כסף לאזרח הפשוט,
במיוחד כשמדובר בהגרלה, שזו חלוקה הזויה וככ לא הגיונית, שחלק קטן נהנה ממנה מאד ויכל לזכות בדירה באזורים שעולים מיליונים - שזה פשוט מתנה על חשבון כלל האזרחים,ויהיו כאלו שבחוסרמזל לא יזכו.....
בקיצור מתקנים עיוות אחד עי עיוות אחר - ודנו על כך רבות באכול זה ובאכולות דומים.....)

אבל שאר ההוצאות המוכרחות של המדינה - לכל דבר יש פיתרון העיקר שלא יגעו לך בזכיה שאולי תקרה ואולי לא בדירה , שיתכן ולא תגור זה.. אלא תעניק לך הון עצמי שאחרים עבדו עליו, בכדי שתוכל לקנות דירה כפי רצונך....
(ואני שוב אומרת שהסיוע סבקניית דירה לזוג היא הגיונית, אבל לא בצורה שהיא נעשית היום, ובמקרה דנן של מלחמה, יש דברים חשובים ונצרכים יותר...)

די

משתמש סופר מקצוען
דבר ראשון אפשר להגיד את זה גם על חלק מבחורי הישיבות , שפשוט רשומים בישיבה (לצערינו הרב)
והסיבה היחיד ה שהם לא בצב א היא הפחד מהתדרדרות רוחנית (שזה שוב עניםשל בחירה)
הוא ל אמור לקבל תגמול שהוא עושה את חובתו האזרחית, אבל הוא אמור לקבל יותר , ממי שלא עושה את החובה הזו (ושוב הכל כמובן בעיניים חילוניות, ולא בעין חרדית)
ושוב נחזור על זה הוא לא הסכים לשחק במשחק,
הוא הוכרח לשחק במשחק ברצונו או שלא ברצונו, והמשחק הזה "לקח" לו 3 שנים מחייו....
אם מגיע לחייל תגמול אפשר לתת לו ישירות (כסף או שווה כסף על חשבון משלם המיסים), וזה לא אמור להיות משהו בסיסי על חשבון אחרים, כמו שלא יעלה על הדעת לחלק לחם רק למי שהיה בצבא.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אם מגיע לחייל תגמול אפשר לתת לו ישירות (כסף או שווה כסף על חשבון משלם המיסים), וזה לא אמור להיות משהו בסיסי על חשבון אחרים, כמו שלא יעלה על הדעת לחלק לחם רק למי שהיה בצבא.
אתה מבין שהכל יוצא מאותו כיס?
זאת אומרת אם ישלמו לחייל, לא ישאר/ישאר פחות לחולה או לנכה?
ואולי אולי ישאר פחות להטבות בדיור לזוצים...
(ושוב זה לא רק התשלום לחייל, הדיון התחיל על עלות המחלמה והעלויות האלו יוצאת כולן מאותו הכיס... , ולכן יתכן שיחשבו באוצר , שאולי דווקא ההטבות לחלק קטן מהזוגות העצירים , שזוכים בו בהגרלות כמו בפיס, וכל אחד שזוכה זוכה בעצם במיליונים, אולי אותם לבטל, לפני הביטול של דברים הכרחיים אחרים, שנינים עי פרמטרים שווים לכלל הציברו שזקוק להם....)

(ואגב בזמן מלחמה , החייל קודם לאזרח בהרבה דברים... )

די

משתמש סופר מקצוען
אבל הכי חשוב שאתה בטוח שהמדינה חייבת לתת לך קורת גג, ולא להרויח עליך מיסים (אני גם מסכימה שהמדינה פה לוקחת יותר מידי מס על כל דירה - ועלויות הדיור הם מטורפות.. אני לא חולקת על זה! , אבל אחרי שזה המצב - המעוות!
יש עוד הרבה עיוותים במדינה שצריך לתקן - והתיקון שלהם יעלה הרבה כסף למדינה , ויתן הרבה כסף לאזרח הפשוט,
במיוחד כשמדובר בהגרלה, שזו חלוקה הזויה וככ לא הגיונית, שחלק קטן נהנה ממנה מאד ויכל לזכות בדירה באזורים שעולים מיליונים - שזה פשוט מתנה על חשבון כלל האזרחים,ויהיו כאלו שבחוסרמזל לא יזכו.....
בקיצור מתקנים עיוות אחד עי עיוות אחר - ודנו על כך רבות באכול זה ובאכולות דומים.....)
דבר ראשון אין כאן מישהו שקוראים לו "המדינה" שדנים מה הוא חייב לתת ומה הוא מרוויח.
יש כאן 10 מיליון אזרחים שיש להם מערכת ניהול. יש הוצאות והכנסות. כמו וועד בית.
כל אזרח אמור לשלם באופן יחסי להכנסות שלו, או באופן שווה לכולם, על ההוצאות שיש לקולקטיב המשותף.

אם יש הוצאות חריגות כמו מלחמה ונניח אין בקופה מספיק כסף לממן את זה, אז כולם צריכים לממן את זה.
נניח שיש לך כבר דירה שקנית אותה בלי לשלם "מס קרקע" מיליון ש"ח (חוץ מעלות בנייה), אין סיבה שזוג צעיר שמתחתן עכשיו אמור לממן לך את המלחמה ולשלם את זה. שכולם יתכבדו וישלמו באופן שווה (או יחסי להכנסות) את הוצאות המלחמה. כולם צריכים לשאת בנטל באופן שווה ואין שום הגיון להפיל את זה רק הזוגות הצעירים.

לגבי ההגרלה באמת אני מסכים שצריך לבנות באופן מיידי את כמות הדירות החסרות לזוגות הצעירים ולמכור את הדירות לחסרי דירה בלי "מס קרקע" ובלי הגרלה.

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
אתה מבין שהכל יוצא מאותו כיס?
זאת אומרת אם ישלמו לחייל, לא ישאר/ישאר פחות לחולה או לנכה?
ואולי אולי ישאר פחות להטבות בדיור לזוצים...
אם אין מספיק כסף לממן את החיילים ואת החולים והנכים, ובמשרדי הממשלה אין בזבוזים מיותרים, אז אכן צריך להעלות מיסים.
אבל אין שום הגיון להפיל הכל על הזוגות הצעירים שכל אחד ישלם "מס קרקע" מיליון ש"ח, וכל תושבי המדינה לא ישלמו כלום.
כולם צריכים את המלחמה באופן שווה וכולם אמורים לשלם עליו ואם אין מספיק כסף אז צריך להעלות מיסים לכולם.

אגב את ההיגיון הזה גם המדינה מבינה, ולכן יש את תכנית דירה בהנחה שחסרי דירה לא אמורים לשלם "מס קרקע" מופקע על דירה ראשונה. ולכן אני מאמין שהתכנית לא תתבטל גם אחרי המלחמה.

נערך לאחרונה ב:

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
דבר ראשון אין כאן מישהו שקוראים לו "המדינה" שדנים מה הוא חייב לתת ומה הוא מרוויח.
יש כאן 10 מיליון אזרחים שיש להם מערכת ניהול. יש הוצאות והכנסות. כמו וועד בית.
כל אזרח אמור לשלם באופן יחסי להכנסות שלו, או באופן שווה לכולם, על ההוצאות שיש לקולקטיב המשותף.

אם יש הוצאות חריגות כמו מלחמה ונניח אין בקופה מספיק כסף לממן את זה, אז כולם צריכים לממן את זה.
נניח שיש לך כבר דירה שקנית אותה בלי לשלם "מס קרקע" מיליון ש"ח (חוץ מעלות בנייה), אין סיבה שזוג צעיר שמתחתן עכשיו אמור לממן לך את המלחמה ולשלם את זה. שכולם יתכבדו וישלמו באופן שווה (או יחסי להכנסות) את הוצאות המלחמה. כולם צריכים לשאת בנטל באופן שווה ואין שום הגיון להפיל את זה רק הזוגות הצעירים. עוד לא ענית על הטענה הזו למה את חושבת שאלו שמתחתנים עכשיו אמורים לממן אותך ולשלם במקומך על המלחמה?!

לגבי ההגרלה באמת אני מסכים שצריך לבנות באופן מיידי את כמות הדירות החסרות לזוגות הצעירים ולמכור את הדירות לחסרי דירה בלי "מס קרקע" ובלי הגרלה.
כולם יצטרכו לשאת בנטל, כלל האזרחים,
והכלל ההטבות יקוצצו,
ושוב למדינה יש ועד בית, שהוא הממשלה,
והם מחליטים מה דחוףיותר ומה דחוף פחות,

קח לדוגמא זוג חילוני שמשתכר כל אחד 25 אלף שקל,
אין להם ילדים או שיש ילד אחד,
הם משלמים מס הכנסה + ביטוח לאומי כ10 אלףשקל בחודש,
כפול 12 חודשים כפול 20 שנה,
בני הזוג משלמים יחד למדינה 20*10*12=4800000
זה הזכום שהם מפרישים למדינה, וגם אם תגיד , שיש מצב שהביטוח לומי יחזיר להם , מעט ממה שהם קחו (נגיד חל"ד)
אז בוא תסכים איתי שלפחות הם משלמים 4 מיליון שקל,
הם יכולים להתרעם ולומר למה זווקא אנחנו??
אנחנו מבינים שלמדינה יש הוצאות, אבל שיטלו מכולם באופן שווה... או כל מיני מענים אחרים,
מנגד יאמרו להם אתם משתכרים יחסית גבוה, ולכן החלק שלכם יחסית גבה יותר,

בכל מקרה המדינה היא קובעת כמה לקחת , וגם על מה להוציא את הכסף,
כעת אנחנו בזמן מלחמה, והמדינה נמצאת כלכלית במצב לא טוב, הגיוני מאד שיעלו מיסים לכל תושבי המדינה, הגיוני מאד שיצמצמו את השרות לאזרח בכל מיני תחומים,
ויתכן מאד שבין שלל הסעיפים יבטלו באופן זמני או ידללו מאד את ההטבות במחיר למשתכן,
ושוב כאן מדובר על מניעת הטבה (כי כל מי שקנה בעבר דירה שילם עליה מס, גם אם מס קטן יותר, וכל מי שלא זכה גם בימי ההגרלה, קנה דירה ושילם את מלוא המס)
בקיצור אני מתכוונת שכולם יכנסו תחת האלונקה, וכיון שזו הטבה - שמונעת מהמדינה רווח, ולא לוקחת יותר (אני יודעת שזה לא ממש נכון, כי זה בדיוק לקחת יותר, אבל אני מדברת מבחינת העיינים של האוצר)
יתכן מאד שהיא תקרה, מה גם שלא יקרה אסון אמיתי אם זוגות יגורו עוד שנתיים בשכירות, ואז יחזירו את ההטבות למשתכן,(זה נזק גדול, אבל מקומי מקביל לנזק שיעלו את אחוזי המס...)
במיוחד במיוחד שכל ההטבות במשתכן הן הוראות שעה, ולא משהו שמישהו במדינה חתם עליו שיקרה לעולם ועד.....

ולגבי הטענה שהמדינה לא מתנהגת בצורה כזו, ושקודם יקצצו במשרדי ממשלה אני הראשונה שבעד, אבל זה ככל הנראה לא יקרה....

די

משתמש סופר מקצוען
קח לדוגמא זוג חילוני שמשתכר כל אחד 25 אלף שקל,
אין להם ילדים או שיש ילד אחד,
הם משלמים מס הכנסה + ביטוח לאומי כ10 אלףשקל בחודש,
כפול 12 חודשים כפול 20 שנה,
בני הזוג משלמים יחד למדינה 20*10*12=4800000
זה הזכום שהם מפרישים למדינה, וגם אם תגיד , שיש מצב שהביטוח לומי יחזיר להם , מעט ממה שהם קחו (נגיד חל"ד)
אז בוא תסכים איתי שלפחות הם משלמים 4 מיליון שקל,
הם יכולים להתרעם ולומר למה זווקא אנחנו??
אנחנו מבינים שלמדינה יש הוצאות, אבל שיטלו מכולם באופן שווה... או כל מיני מענים אחרים,
מנגד יאמרו להם אתם משתכרים יחסית גבוה, ולכן החלק שלכם יחסית גבה יותר,
בגדול בכל העולם המס הוא יחסי לפי ההכנסה.
אם יש בישראל עיוות ומעמד הביניים משלמים יותר מדי, אז אולי צריך להעלות את המס רק על המעמד הנמוך (כדי לגרום להם לצאת לעבוד) או לצמצם הטבות מיותרות למעמד הנמוך. מה מיותר ומה יותר מדי את זה יחליטו נציגי וועד הבית (חברי כנסת) ברוב קולות.

די

משתמש סופר מקצוען
כי כל מי שקנה בעבר דירה שילם עליה מס, גם אם מס קטן יותר,
המס ששילמו פעם הוא בכלל לא פרופורציונאלי.
הבאתי לעיל דוגמא מאלעד לפני 23 שנה (לא הרבה זמן) שילמו רק כ200,000 ש"ח (כולל הצמדה למדד מאז עד היום) לעומת מיליון כיום.
(אישית קניתי כבר דירה, בלי לשלם "מס קרקע", ומה שאני כותב להעלות מיסים או לקצץ הטבות על כולם, מבחינה כספית זה נגד האינטרס שלי, אבל אני חושב שזה מוצדק מבחינת הזוגות הצעירים שלא אמורים להפיל עליהם "מס קרקע").

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בגדול בכל העולם המס הוא יחסי לפי ההכנסה.
אם יש בישראל עיוות ומעמד הביניים משלמים יותר מדי, אז אולי צריך להעלות את המס רק על המעמד הנמוך (כדי לגרום להם לצאת לעבוד) או לצמצם הטבות מיותרות למעמד הנמוך. מה מיותר ומה יותר מדי את זה יחליטו נציגי וועד הבית (חברי כנסת) ברוב קולות.
לא הבנת לא על זה דיברתי,
דיברתי על זה שכולם משלמים מס למדינה, בצורה זו או אחרת,
וגם בקנית דירה (כמובן שעם עליית מחירי הדירות המס שהמדינה תקבל יהיה גבוה יותר...)
וכן אני מסכימה שרמי מספסרת בקרקעות,
אבל בעת מלחמה כשהחגורה מתהדקת,
לוחצים איפה שאפשר, שזה אומר כולם, ובגלל שלא ניתן לקחת לעובד את כל המשכורת שלו במס, לא יכריחו אוו לשלם 100 אחוז מההכנסה למס, ומאידך כנראה יעלו מיסים,
יפסיקו לממן עלויות כמו דלק לדוג, וכנראה קיצבאות מסוימות יקוצצו,
ולכן כיתכן שגם ההטבות, במחיר למשתכן, שמדובר כאן על הטבות!, לא אל לקיחת כסף, או שיתבטל או שיושהה או שיקוצץ....

זה לא בדווקא נגד הזוגות הצעירים, זה פשוט לכולם ויתכן שהם יהיו בים הנפגעים.. לפחות עד להתאוששות מסוימת של המשק..

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מה מיותר ומה יותר מדי את זה יחליטו נציגי וועד הבית (חברי כנסת) ברוב קולות.
עם זה אני מסכימה, אז תצביע למי שיתחייב (ואולי אולי גם יקיים) שהוא יהיה בעד מחוסרי הדיור..
אבל לפי איך שנראה עכשיו הממשלה הבאה שתקופ תהיה עסוקה בשיקום ההריסות, ולא תהיה מאד ערה למצוקות שבשגרה....

די

משתמש סופר מקצוען
דיברתי על זה שכולם משלמים מס למדינה, בצורה זו או אחרת,
וגם בקנית דירה (כמובן שעם עליית מחירי הדירות המס שהמדינה תקבל יהיה גבוה יותר...)
לידיעתכם יש זוגות צעירים שגם משלמים 4.8 מיליון ש"ח מיסים במשך ימי חייהם (כמו שחישבתם לעיל) וגם משלמים "מס קרקע" (אם יבטלו את דירה בהנחה לפי התכנית שלכם). זה לא שמי שמשלם "מס קרקע" לא משלם מס הכנסה.

די

משתמש סופר מקצוען
כמובן שעם עליית מחירי הדירות המס שהמדינה תקבל יהיה גבוה יותר...
אני רואה שלא מובן ולכן אכתוב בפירוט.
בעבר מחירי הדירות היו זולים. קבלנים שילמו לרמ"י על הקרקע סכום נמוך כי הקבלנים עושים חשבון בכמה הם יכולים למכור דירה, מורידים מהמחיר עלות בניה, ואת השאר משלמים לרמ"י (מנהל מקרקעי ישראל לשעבר).

עם הזמן בגלל מחדלים של רמ"י שלא תכננו ובנו מספיק דירות והיצע הצטמצם, באופן אוטומטי המחיר עלה.
מה שקורה זה שאם בעבר דירה עלתה לדוגמא חצי מיליון, ועלות בניה היא נניח 450,000, אז הקבלנים שילמו לרמ"י 50,000.
היום שדירה עולה לדוגמא 2 מיליון, ועלות בנייה היא נניח מיליון, הקבלנים מוכנים להציע במכרז לרמ"י מיליון ש"ח כי הם יודעים שהם יוכלו להוציא את זה מרוכשי הדירות.

כמובן שעל מחיר הדירה יש מע"מ 17% בלי קשר כמה המחיר ועל זה אין לי תלונות.

הבעיה היא שבגלל שרמ"י היא הבעלים על כמעט כל הקרקעות בישראל, ובגלל שהיא לא משווקת מספיק קרקעות המחירים עולים, ואז הקבלנים מוכנים לשלם (על חשבון רוכשי הדירות כמובן) סכומים גבוהים על הקרקע וזה לא מוצדק.

כאן מגיעה תכנית דירה בהנחה ואומרת שהקבלנים לא צריכים לשלם יותר מעלות קרקע בסיסית כמו בעבר עם עלות פיתוח, וכך הרוכשים מקבלים דירות בלי מס קרקע. כך שאין כאן שום "הטבה" אלא מניעת עושק זוגות צעירים.

לפי זה, לא נכון שבגלל עליית מחירי הדירות רמ"י אמורים לקבל יותר כסף, כי הם בעצמם גרמו לעליית מחירי הדירות במחדל שלהם. ולכן תכנית דירה בהנחה היא לא סבסוד של דירות אלא מניעת עושק זוגות צעירים שלא אמורים גם לשלם מס הכנסה כמו כל תושבי המדינה, וגם לשלם מס קרקע מופקע לממן את תושבי המדינה שקיבלו דירות בעבר בישראל בלי לשלם את אותו מס קרקע.

די

משתמש סופר מקצוען
לוחצים איפה שאפשר, שזה אומר כולם, ובגלל שלא ניתן לקחת לעובד את כל המשכורת שלו במס, לא יכריחו אוו לשלם 100 אחוז מההכנסה למס, ומאידך כנראה יעלו מיסים,
יפסיקו לממן עלויות כמו דלק לדוג, וכנראה קיצבאות מסוימות יקוצצו,
ולכן כיתכן שגם ההטבות, במחיר למשתכן, שמדובר כאן על הטבות!, לא אל לקיחת כסף, או שיתבטל או שיושהה או שיקוצץ....
כתבתי כבר שאם יש כאלו שמשלמים כבר מס גבוה, באמת לא אמורים להעלות להם את המס, אפשר לדוגמא להעלות את המע"מ או מס הכנסה במדרגות נמוכות (אחרי שמשרדי הממשלה יתייעלו אולי נגלה שאין צורך בהעלאת מיסים).
אז תצביע למי שיתחייב (ואולי אולי גם יקיים) שהוא יהיה בעד מחוסרי הדיור..
לדעתי כולם בעד מחוסרי הדיור, לא חושב שיש אף אחד נגד.
באותה מידה אפשר לעשות מס 50 ש"ח על כל כיכר לחם, ואז להגיד לאזרחים להצביע למפלגה שהיא בעד שאנשים יקבלו לחם במחיר "מסובסד" רק 7 ש"ח לכיכר (כמובן "הסבסוד" של הלחם הוא שלא צריך לשלם מס 50 ש"ח למדינה על כל כיכר).

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אתה צודק בכל ההודעות שלך,
ועדיין, אני חושבת שהמדינה לא תוותר כרגע על כל כ"כ הרבה כסף....
כשהיא נמצאת בזמן קשה ככ כלכלית..וזה ממש לא סותר את מה שכתבת....
(שאני מסכימה איתו לחלוטין והזכרתי אתו בקצרה גם בחלק מההודעות שלי)

בכל מקרה, מה שכן נראה שלפחות בטווח הקצר תהיה ירידה במחירי הדיור, כמה ירידה? אין לדעת....
אבל אולי זה כן יעזור מעט לזוגות....

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
רצית דוגמא לקיצצים רחביים ,שמתבצעים לאורך ורוחב הה דמגא עצבה חמה מהתנור:
31.10.2023 19:24
עוד מאיתי גדסי בפרסום ראשון ב'קול חי': גם ברשת 'החינוך העצמאי' לא ישולמו מחר משכורות. גם לא לעובדי עזר. מדובר על כל המשכורת שלא תשולם ולא רק התוספת של אופק חדש. בכירי המפלגות החרדיות כעת במרתון דיונים בנושא.
31.10.2023 19:18
איתי גדסי בפרסום ראשון ב'קול חי': דרמה ברשת ׳בני יוסף׳ של ש״ס לראשונה מזה 20 שנה הודיע המנכ״ל אביגדור אוחנה לאלפי העובדים כי מחר לא ישולם שכרם, בשל החלטת האוצר להקפיא את כל התקציבים הקואליציוניים. תזכורת: מה 1.9 המורים מתוקצבים לפי אופק חדש.
נקוה שיתבטל במהרה - וזה ככל הנראה יתבטל..... ,
אבל זה מדבר על שלילת משכורת על עבדה שעשתה!!!
אתה מבין שזה קצת יותר הזוי, מאשר ביטול הטבות לדיור לזוג?
זה לחם וחלב! כפשוטו!!
-על אף ההקף לכל עובד הוראה, השוא הרבה יותר מצומצם, מאשר זה שכל זוג שהיה אמור לזכות במשתכן, ולא זכה...

מקווה שכעת אני מובנת יתר....

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי לא כ"כ מתאים להסתכל מבחינה תקציבית, אבל הפיצויים למשפחות הנרצחים הם לא הכסף הגדול.
גם אם עכשיו נהרסו קיבוצים-השיקום שלהם משוקלל בעלות של "יותר מ12 מיליארד".
גם כל בתי המלון והפסיכולוגים הכל משוקלל ואמנם זה נשמע הרבה כסף, אבל ביחס לתקציב המדינה ותקציב הביטחון זה לא הרבה.
מעדכנת עוד נתונים שאט אט מתבררים,
׳כאן 11׳: מערכת הביטחון מוציאה כ-1.3 מיליארד על כל יום לחימה, ועלות אובדן ימי העבודה מגיעה לכשני מיליארד בשבוע.
ובקיצור כל שבוע עולה:
1.3*7=9.1 מיליארד, + 2 מליארד עלות מילואים = 11.1 מיליארד לשבוע!!!!
כך שאותה כתבה (שהערכתי שהיא לא מחוברת למציאות) טעתה בגדול,
ושכל שבוע מלחמה, עולה כמעט כמו שעלת כל מלחמת לבנון ה2....
וזה בלי לשקלל כלל את עלות השיקום, של נפגעי ה7.10 בגוף, בנפש, בנדלן ובפרנסה..... ל"ע...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה