כללי דעתכם כמחפשי ובמיוחד כמציעי עבודה

• פותח הנושא again
  • פורסם בתאריך

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בס"ד

<O:pבתור התחלה, אספר לכם את החלק שלי בסיטואציה הזו ותבינו למה החלטתי לכתוב.<O:p
אני גרפיקאית כבר כ-6 שנים ב"ה. 4 שנים מתוכם אני עובדת באותה החברה. יש לי משרה יפה, אפילו נחשקת. במהלך השנה האחרונה, בעקבות שינויים שנעשו בחברה, עברתי לעבוד מהבית. נוצר מצב שאני סוג של פרילנסרית, אמנם שכירה, אך מנהלת את הזמן שלי איך שנח לי. כבר לא כבולה לתבנית השעות של המשרד. בעבודה שלי יש זמנים לחוצים מאד ויש גם הרבה מאד זמנים משעממים. ברגע שעברתי לעבוד מהבית זה נהיה פנטסטי, יכולתי לעבוד עם לקוחות פרטיים שלי בלי לתת חשבון לאף אחד ובלי להיות כבולה רק לשעות שאחרי העבודה. אז התחלתי לשלוח תיק עבודות לכל מציע פרויקט רלוונטי.<O:p
תיק העבודות שלי מורכב מפרויקטים יפהיפיים ומשובחים, כאלה שעבדתי עליהם בשלמותם, מכף רגל ועד ראש, לא רק נתתי יד כחלק מצוות גרפיקאים שלם, אלא עיצבתי וביצעתי הכל בעצמי, בעזרת ה'. עיצובים מקסימים, רמה וסגנון שקשה למצא במגזר, אך אופי הפרויקט מאפשר אותם. (אני מתנצלת על איך שאני נשמעת, זה לא בקטע של להחמיא לעצמי... אלא רק לעזור לכם ולי להבין את הסיטואציה).

בדיוק כאן התחלתי להתבלבל. המיילים ששלחתי במענה להצעות עבודה נותרו ללא מענה. <O:p
לפעמים חשבתי שהקו"ח שלי לא רלוונטיים למשרה זו או אחרת, חשבתי אולי העבודות שלי לא מספיק מרשימות, חשבתי גם שאולי היתה טעות בכתובת המייל, אולי קובץ תיק העבודות ששלחתי היה מידי כבד ולא הגיע/נפתח... כל הזמן חשבתי שהבעיה בטח אצלי. אבל לא היתה לי דרך להוכיח. <O:p
קו"ח לא רלוונטיים? קורה. אבל אי אפשר להגיד את זה באופן גורף. חייב להיות כמה פעמים שהם כן מתאימים.<O:p
עבודות לא מרשימות? אולי. כבר תיארתי קודם את תיק העבודות שלי.<O:p
כתובת מייל שגויה? נדיר. גם אם כן, המייל אמור להחזיר התראה.<O:p
הקובץ כבד? PDF 4mb. לא נפתח? יצרתי הרבה קבצים במהלך הזמן, לא ייתכן שכולם בעייתים.
המצב המשפחתי שלי לא מתאים? אני רווקה (עדיין, לצערי). אין לי מגבלה של שעות, בית וילדים.<O:p
יש לכם עוד רעיון? תוסיפו...<O:p
---<O:p

בתור חברת פרוג כבר שנים רבות, העלתי המון הודעות 'דרושים'. <O:p
נזקקתי לעזרת גרפיקאיות מספר לא מבוטל של פעמים, חיפשתי גם צלמים, עורכים לשוניים ומגיהים, תלתיסטים, מאיירים, בוני אתרים ועוד שלל מעניקי שירות. ומצאתי, כולם חברי פרוג המוכשרים.<O:p
מה שאני אומרת זה: אני נמצאת לפעמים גם בצד של אלו המקבלים את המיילים עם שלל קורות החיים ותיקי העבודות.<O:p
זה לא יהיה נכון אם אומר שתמיד עניתי לכולם, לפחות לא בהתחלה. אך כשהייתי בצד של מחפשי העבודה ידעתי בדיוק איך זה מרגיש כשאת שולחת מייל, ואת ממש ממש בטוחה שאת מתאימה, בסיעתא דשמיא כמובן, אבל לא. לא קיבלת מייל עם תגובה בחזרה. לא ניסו לברר איתך עוד פרטים לראות אם הפרויקט מתאים לך. לא שאלו אותך לגבי מחיר. אפילו לא אמרו 'תודה, זה לא מתאים' או 'המשרה כבר מאויישת'.<O:p
אולי בעקבות הנסיון הזה, אני יכולה להעיד על עצמי ש(כבר כמה שנים טובות) תמיד. אבל תמיד. אני מחזירה תשובה למי שטורח לשלוח אלי את קורות החיים שלו. המשרה שאני מציעה מאד מפורטת, אין מקום למידי הרבה שאלות. זה או שאתה מתאים, או שלא. אם טרחת לפנות כנראה שיש לך מה להציע.<O:p
התשובה שלי יכולה להיות: 'תודה שפנית, במידה ותתאים למשרה אצור איתך קשר שוב', או 'נשמע מעניין, אבל יש לי כמה הצעות יותר מתאימות. תודה' כו'. עד היום קורה ואני מקבלת קורות חיים למשרות שפירסמתי לפני שנה+, גם הם מקבלים תשובה.<O:p
אני לא מתלוננת לרגע על זה שלא קיבלתי פרויקט כזה או אחר, זה עניין של סייעתא דשמיא. אני פשוט תוהה לאן נעלמו כל המיילים ששלחתי? נאבדו? למה לא החזירו תגובה? זה כל כך מפרך? <O:p

אשמח לשמוע את דעתכם בעניין.

הערה: כתבתי את הטור הזה לא כדי לגרור הצעות עבודה, אלא במיוחד על מנת להביא לתשומת לב המפרסמים את הנושא הזה. המצב שלי היום - ב"ה אין מה להתלונן.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כשיצא לי פעם אחת להיות במקום של אלו שמקבלים את הקו"ח, הבטחתי לעצמי להשיב מייל קצר גם לכל הלא-רלוונטיים.
תכל'ס לא הצלחתי באמת לחזור לכולם. למרות הרצון הטוב.

מצד שני, אם לא שברוב הפעמים הייתי בעצמי בצד של מחפש העבודה, יש להניח שאפילו לא הייתי מנסה... :eek:
ככה זה. אין השבע מבין את הרעב.

TK

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בתור אחת ששולחת ושולחת קו"ח
זה הרבה יותר נחמד שמישהו מאי שם מחזיר לך תגובה על קבלת המייל

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני יכולה לתת לך את הזווית של המעסיקה:

לחפש מעצב קבוע לסטודיו, שונה מאוד מלחפש ביצועיסט או בעל מקצוע אחר לפרוייקט ספציפי שמוגבל בזמן. חיפוש מעצב קבוע הוא פרוייקט מתמשך שיכול לקחת גם חודש ויותר. את מפרסמת מודעת דרושים ומתחילה לקבל מיילים עם קו"ח. אני לא יכולתי להרשות לעצמי לפתוח מיד כל מייל שהגיע, אחרת לא הייתי עובדת בכלל במשך שבועיים. לכן סימנתי כל מייל שהגיע בתגית "תיקי עבודות" ומדי פעם התפניתי לעבור על המיילים.
את הרלוונטיים הזמנתי לראיון, ובסוף לאחר שנבחרה מעצבת שלחתי מייל גנרי לכל השאר, שנבחרה מעצבת, תודה רבה ובהצלחה. ואני יכולה להגיד לך שגם את זה לא כולם עושים, אבל אישית הרגשתי שזה בסיסי.

לגבי השיקולים מדוע כן או לא לקבל אותך לעבודה או לפחות להזמין לראיון -
לא תמיד את יכולה להבין את השיקולים של בעל הסטודיו. לעתים הוא מחפש סגנון עיצוב מסויים שאין אצלך (למשל - הסטודיו מתאפיין בעיצוב מודרני ונקי ואת שלחת עיצובים חסידיים עמוסים, או להיפך).
לעתים את בסדר גמור, אבל היה מישהו טוב ממך. גם זה קורה.
ייתכן מאוד שקורות החיים לא מנוסחים טוב. וכן, יש כאלה שמנוסחים גרוע באופן גורף, ושאיש מקצוע שהיה עובר עליהם היה יכול לשפר את המצב פלאים.

מעבר לזה - קשה לדעת מהתאור שלך בלבד, איך את נתפסת בעיניי המעסיק. את רואה את הצד שלך, ולא את הזווית שלו. קצת כמו בשידוכים, יכול להיות שמבחינתך היתה פגישה נהדרת אבל הבחור ימסור לשדכן שזה ממש לא זה...

מה עושים הלאה?
אשמח לעזור לך. שלחי לי את קורות החיים ואת תיק העבודות למייל. בלנ"ד אתן לך חוות דעת מקצועית וכנה, ללא "ליטופים", כיצד את נתפסת בעיני מעסיק פוטנציאלי.

הצלחות!

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י naamah;998828:
אני יכולה לתת לך את הזווית של המעסיקה:

לחפש מעצב קבוע לסטודיו, שונה מאוד מלחפש ביצועיסט או בעל מקצוע אחר לפרוייקט ספציפי שמוגבל בזמן. חיפוש מעצב קבוע הוא פרוייקט מתמשך שיכול לקחת גם חודש ויותר. את מפרסמת מודעת דרושים ומתחילה לקבל מיילים עם קו"ח. אני לא יכולתי להרשות לעצמי לפתוח מיד כל מייל שהגיע, אחרת לא הייתי עובדת בכלל במשך שבועיים. לכן סימנתי כל מייל שהגיע בתגית "תיקי עבודות" ומדי פעם התפניתי לעבור על המיילים.
את הרלוונטיים הזמנתי לראיון, ובסוף לאחר שנבחרה מעצבת שלחתי מייל גנרי לכל השאר, שנבחרה מעצבת, תודה רבה ובהצלחה. ואני יכולה להגיד לך שגם את זה לא כולם עושים, אבל אישית הרגשתי שזה בסיסי.

לגבי השיקולים מדוע כן או לא לקבל אותך לעבודה או לפחות להזמין לראיון -
לא תמיד את יכולה להבין את השיקולים של בעל הסטודיו. לעתים הוא מחפש סגנון עיצוב מסויים שאין אצלך (למשל - הסטודיו מתאפיין בעיצוב מודרני ונקי ואת שלחת עיצובים חסידיים עמוסים, או להיפך).
לעתים את בסדר גמור, אבל היה מישהו טוב ממך. גם זה קורה.
ייתכן מאוד שקורות החיים לא מנוסחים טוב. וכן, יש כאלה שמנוסחים גרוע באופן גורף, ושאיש מקצוע שהיה עובר עליהם היה יכול לשפר את המצב פלאים.

מעבר לזה - קשה לדעת מהתאור שלך בלבד, איך את נתפסת בעיניי המעסיק. את רואה את הצד שלך, ולא את הזווית שלו. קצת כמו בשידוכים, יכול להיות שמבחינתך היתה פגישה נהדרת אבל הבחור ימסור לשדכן שזה ממש לא זה...

מה עושים הלאה?
אשמח לעזור לך. שלחי לי את קורות החיים ואת תיק העבודות למייל. בלנ"ד אתן לך חוות דעת מקצועית וכנה, ללא "ליטופים", כיצד את נתפסת בעיני מעסיק פוטנציאלי.

הצלחות!

כל הכבוד!
התגובות שלך, ברובם, ראוים להערכה.

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתבתי את הטור הזה לא כדי לגרור לעברי הצעות עבודה, אלא במיוחד על מנת להביא לתשומת לב המפרסמים את הנושא הזה. המצב שלי היום ב"ה אין מה להתלונן. אני נכנסת עכשיו לתקופה מאד עמוסה בעבודה, כך שלקחת פרויקטים נוספים מצידי זה כמעט בלתי אפשרי.

naamah, כל מילה שכתבת נכונה ובע"ה אשלח לך באמת לחוות דעת. תודות!

contrast

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
AGAIN, תודה רבה לך שהעלית את הנושא החשוב הזה

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה באמת מעצבן, גם לי זה קרה.
ולדעתי, הפתרון החלקי, ולא קשה בכלל הוא ליצור מענה אוטומטי מהמייל שמגיע ישר לאחר שליחת הקורות חיים.
פתרון קל, מהיר וחוסך זמן.

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
רמה פלוס, מענה אוטומטי הוא כמעט זהה לאין מענה...

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני רוצה לחדד עוד את נושא קורות החיים, לתועלת הרבים (הנ"ל נכתב כפניה אישית אבל לא מיועד רק לפותחת השרשור):

כנראה שרבים חושבים שבמקצוע שלנו העיקר זה תיק העבודות, וקו"ח זה טפל לחלוטין ואיש לא קורא אותם, אז למה להשקיע. אז אני רוצה לתקן ולומר שלפחות אני קראתי בתשומת לב, והאופן שבו קורות החיים נוסחו ונערכו בהחלט היווה שיקול מרכזי בהחלטה.
התובנה שלי היא שאם מעולם לא ניסחת קורות חיים, ולא ראית כיצד קורות חיים אמורים להיראות, תקדישי את הכמה מאות שקלים לניסוח קו"ח אצל איש מקצוע. לעתים קרובות זה יכול לעשות את ההבדל בין להיות מוזמנים לראיון לבין לעבור לסל האשפה. נכון, כמה מאות שקלים זה כסף, אבל גם להישאר עוד חודש מחוסרת עבודה זה הפסד כסף. ויותר מכמה מאות.

וכדי לא להשאיר בידיים ריקות, כמה טיפים בקטנה:

1. קורות חיים של מעצב - תמיד כPDF ולא בקובץ WORD. לעצב קלות, אין צורך להגזים, אבל יש ציפיה שקו"ח של מעצב ייראו טוב. טיפוגרפיה מסודרת נכון, שמירה על גריד, קו נקי.

2. קורות חיים הם לא מסמך אחיד שאמור להישלח לכל המעסיקים באופן זהה. נכון, זה יותר קל, אבל גם מביא פחות תוצאות. כדאי להקדיש תשומת לב לקרוא את רשימת הדרישות הספציפית של המעסיק הפוטנציאלי ולחשוב כיצד להבליט את היתרונות שקשורים למה שהוא מחפש.

3. להתנסח בקצרה - לא חצי עמוד על כל תפקיד שביצעת, לא סיפורים ולא אוטוביוגרפיה.

4. לנפות את מה שלא רלוונטי. עבודה כמזכירה במילוי מקום, הדרכה בתנועת נוער, שכפול דפים בסמינר בהתנדבות - אאוט. זה נראה לא רציני. להכניס אך ורק מה שעשוי להיות רלוונטי למעסיק.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י again;998887:
רמה פלוס, מענה אוטומטי הוא כמעט זהה לאין מענה...

לא,
התכוונתי רק לומר שמענה אוטומטי יידע אותך שהמייל עם הקו''ח וכו' הגיע ליעדו ולא נפל אי שם במעמקי האוקיינוס...

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ערב אחד הצצתי לטופס הצעה לשרותי חשבונאות שמישהו קיבל במייל לטובת חברה גדולה בה הוא עובד.
עיצוב מדהים: נקי, מכובד, מאורגן עד לפרטים הקטנים בדקדוק רב וכמובן טיפוגרפיה במיטבה. ההצעה הייתה שונה לחלוטין מכל אותן הצעות שהן טקסטים ארוכים ומייגעים.
התפעלתי בקול מהביצוע, המקבל עצמו גם הופתע לקבל את הנתונים בצורה מעוצבת כך, אבל אמר לי:"נו, מה את רוצה, זו אחת החברות הגדולות בתחום!"
אין לי ספק שההצעה שלה זכתה.
נראה לי שלא חסר גרפיקאים פה שמסוגלים לעצב הצעות עבודה בצורה מרשימה כזו שתראה כמו אחת החברות הגדולות. שווה להשקיע , נראה לי שזו השתדלות הגיונית מאוד.

sh12

משתמש מקצוען
נעמה,
כל מילה!!!

רק הסתייגות אחת:
נכתב ע"י naamah;998890:
תקדישי את הכמה מאות שקלים לניסוח קו"ח אצל איש מקצוע. לעתים קרובות זה יכול לעשות את ההבדל בין להיות מוזמנים לראיון לבין לעבור לסל האשפה. נכון, כמה מאות שקלים זה כסף,

יש גם אנשים שיעשו בהתנדבות או במחיר סמלי, ולא במאות שקלים
כגון מפת"ח. קרן קמ"ח וכדו'.

כוכב מאיר

משתמש פעיל
הנושא באמת חשוב מאוד !
כשמדובר בהצעת עבודה למקום שפירסם גם מס' טל' או לדוג' עבודת הוראה בבי"ס, צריך להתקשר ולשאול בעדינות: קיבלתם את הפקס/המייל שלי ? וכל כמה ימים לנדנד אבל בגבול הטעם הטוב ! מה קורה ? וכו' וכו'
אמרה לי מנהלת בי"ס גדול שהיא מקבלת כל שנה עשרות קורות חיים של מורות והיא מתייקת את כולם לשעת הצורך, אך בשעת האפס כשמורה מודיעה פתאום שאינה יכולה לבוא וחייבים למצוא מילוי מקום דחוף, הנודניקית הראשונה שתתקשר תוזמן לראיון, ואם היא מתאימה סביר להניח שאחרי שהכניסה רגל היא תמשיך להשאר במקום.
לתשומת לבכם

esty_s

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
again מעניין לראות עבודות שלך..
אולי תעלי לנו קצת בתיק עבודות שלך

הרבה הצלחה בכל!

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
זה תלוי בס"ד ותפילה. היחס צריך להיות המון תפילה וקצת השתדלות.

again

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י esty_s;998988:
again מעניין לראות עבודות שלך..
אולי תעלי לנו קצת בתיק עבודות שלך

הרבה הצלחה בכל!

נראה לי לא פייר...
באמת הכוונה שלי בפוסט הזה היתה לעורר מודעות לעניין למען כולם. אני לא רוצה להפוך את הבמה הזו לטובתי האישית.

לגבי תיק עבודות - זה סוג של שיקול לא להעלות, אני לא מאד מצליחה להסביר את זה...

קטיפתית

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
פרסמנו (המוסד בו אני עובדת)
כי דרושה וכו'
בתוך כמה ימים היו למעלה מ-200 פניות.
צריך להושיב מזכירה רק בכדי למיין כ"כ הרבה.
אז עוד להשיב...

מצד שני הפונים ממש ממתינים לזה..

אז יש שני צדדים, כנראה שכל אחד צריך להבין את השני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה