פוליטי בחירות לרשויות המקומיות • בית שמש

מי לדעתך ינצח במירוץ לראשות העיר?

• שמואל גרינברג

• עליזה בלוך

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
הבחירות המוניציפאליות מתקרבות, ואיתן גם הקרבות.
דילים, פרשנויות, עדכונים אונליין וידיעות מרעישות שפותחות מהדורות.

כאן בחדו"ע אנו פותחים אשכולות נפרדים לכל עיר עם מערכת בחירות סוערת במיוחד.
בתנאי מקדים, ובחידוד הכללים, שהאשכול נועד לשם עדכונים חדשותיים בלבד!
ללא פרשנויות אישיות, ללא וויכוחים, ללא דיבורים על רבנים ופלגנות פנים חרדית.

משתמש שיעבור על כללים אלו, יושעה לצמיתות מהאשכול, ללא אזהרה נוספת.

גמר חתימה טובה!

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
סיעת 'מחזיקי הדת' (בעלזא) בבית שמש נטשה את שותפתה במערכות הבחירות בעשור האחרון, גור, וחברה רשמית ל'שלומי אמונים'. לטענת נציג בעלזא ישעיה וייסמן, לאחר מבצע "עדכוני כתובות", בעלזא הכפילה את כוחה לכ-2,000 קול.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
משה מאירסדורף ב'מקור ראשון' על הבחירות בבית שמש: "בחשבון פשוט, גרינברג אמור לנצח: כוחה של יהדות התורה בבחירות לכנסת בשנה שעברה עמד על כמעט 40 אחוזים מהמצביעים בעיר".

די

משתמש סופר מקצוען
אבוטבול: "אנחנו נעשה את הכל שלא נטריח את בלוך בשנית להתמודד"

"זה לא הקול החרדי מתפצל"

"מי שבעצם ינהל את העיר זה יהיה בידיים תורניות".

לשאלת המראיינים האם הוא שומר תיקים לעליזה בלוך ענה: "עליזה בלוך אני לא בטוח שהיא בדיוק רוצה את זה, היא מאוד מוצלחת כמחנכת, אני חש שהצעד הבא שלה יהיה במצב כזה, היא בטח תרצה לחזור לתלמידיה היקרים שבטח ממתינים לה".

די

משתמש סופר מקצוען
סקר מהיום

חדשות בית שמש

אלו תוצאות הבחירות אילו היו מתקיימים כעת כפי שעולה מהסקר:

שמואל גרינברג עם 41.5%

עליזה בלוך עם 32.4%

משה אבוטבול עם 23.4%

מלאכי כי טוב עם 2.7%

אילו התוצאות משקפות את המצב בעיר ניתן להכריע כבר עכשיו כי שמואל גרינברג הוא ראש העיר הבא של בית שמש.
עקבנו אחרי התוצאות וגילינו כי מרבית מצביעי גור ויז'ניץ תמכו באבוטבול בסקר, במידה וגרינברג יחתום על הסכם איתם ניתן לומר כי הבחירות הוכרעו בוודאות ושמואל גרינברג יכול לפלס את דרכו ללשכת ראש העיר.

בשבוע האחרון למעלה מ-550 מחברי הקבוצות בוואטסאפ ובמייל ענו לסקר הבחירות שערכנו.
הסקר לא יכול לנבא ולעמוד על כך כי המדגם מדוייק, אולם המגמות שעולים מהסקר בהחלט מעניינים ומרתקים.

בעוד בשאלה למי יצביעו התושבים לראשות העיר ניתן לראות מגמה ברורה, בשאלה למועצת העיר קשה יותר לדעת כשהדברים קשורים לאחוזי הצבעה והסכמי עודפים.

בניתוח התוצאות יצאנו מנקודת מוצא, כי הליכוד והבית שלנו יחתמו על הסכם עודפים, בית שמש מאוחדת והציונות הדתית יחתמו יחד, שלומי אמונים יחתמו או עם דגל או עם גור, כאשר במידה ושלומי אמונים תחתום עם דגל גור יחתמו עם ש"ס.

כך תיראה מועצת העיר: אילו הבחירות היו מתקיימים כעת.

הליכוד עם 3 מנדטים

בית שמש מאוחדת עם 2 מנדטים

הציונות הדתית עם 1 מנדטים

הבית שלנו עם 2 מנדטים

שלומי אמונים עם 4 מנדטים

דגל התורה עם 6 מנדטים

ש"ס עם 4 מנדטים

גור וויזניץ עם 2 מנדטים

דרך עם 1 מנדטים

בני תורה על סף אחוז החסימה

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
סקר מהיום

חדשות בית שמש

אלו תוצאות הבחירות אילו היו מתקיימים כעת כפי שעולה מהסקר:

שמואל גרינברג עם 41.5%

עליזה בלוך עם 32.4%

משה אבוטבול עם 23.4%

מלאכי כי טוב עם 2.7%

אילו התוצאות משקפות את המצב בעיר ניתן להכריע כבר עכשיו כי שמואל גרינברג הוא ראש העיר הבא של בית שמש.
עקבנו אחרי התוצאות וגילינו כי מרבית מצביעי גור ויז'ניץ תמכו באבוטבול בסקר, במידה וגרינברג יחתום על הסכם איתם ניתן לומר כי הבחירות הוכרעו בוודאות ושמואל גרינברג יכול לפלס את דרכו ללשכת ראש העיר.

בשבוע האחרון למעלה מ-550 מחברי הקבוצות בוואטסאפ ובמייל ענו לסקר הבחירות שערכנו.
הסקר לא יכול לנבא ולעמוד על כך כי המדגם מדוייק, אולם המגמות שעולים מהסקר בהחלט מעניינים ומרתקים.

בעוד בשאלה למי יצביעו התושבים לראשות העיר ניתן לראות מגמה ברורה, בשאלה למועצת העיר קשה יותר לדעת כשהדברים קשורים לאחוזי הצבעה והסכמי עודפים.

בניתוח התוצאות יצאנו מנקודת מוצא, כי הליכוד והבית שלנו יחתמו על הסכם עודפים, בית שמש מאוחדת והציונות הדתית יחתמו יחד, שלומי אמונים יחתמו או עם דגל או עם גור, כאשר במידה ושלומי אמונים תחתום עם דגל גור יחתמו עם ש"ס.

כך תיראה מועצת העיר: אילו הבחירות היו מתקיימים כעת.

הליכוד עם 3 מנדטים

בית שמש מאוחדת עם 2 מנדטים

הציונות הדתית עם 1 מנדטים

הבית שלנו עם 2 מנדטים

שלומי אמונים עם 4 מנדטים

דגל התורה עם 6 מנדטים

ש"ס עם 4 מנדטים

גור וויזניץ עם 2 מנדטים

דרך עם 1 מנדטים

בני תורה על סף אחוז החסימה
הסקרים בוואסטאפ אמינים באותה רמה כמו שנשאל אנשים אקראיים ברחוב מה הם מצביעים...

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הסקרים בוואסטאפ אמינים באותה רמה כמו שנשאל אנשים אקראיים ברחוב מה הם מצביעים..
בווטסאפ יש יותר זמינות לחילונים ולדת"ל
וגם במייל יש יותר אחוזים בציבור החרדי שלא נגישים למייל
כך שההפרש אמור להיות לטובתם.

די

משתמש סופר מקצוען
הסקרים בוואסטאפ אמינים באותה רמה כמו שנשאל אנשים אקראיים ברחוב מה הם מצביעים...
אם יש לך סקר יותר אמין אדרבה תביא.
הסקר הזה הגיוני מאוד ומשקף את מה שהסברא אומרת גם לגבי ראשות העיר וגם לגבי חברי מועצה.

לדוגמא לגבי גרינברג הגיוני מאוד שדגל+שלומי אמונים ובעלז+אחוזים מסוימים מהציבור הכללי שלא מרוצים מבלוך=41.5% מתושבי העיר.

הת"ת המרכזי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הסקר הזה הגיוני מאוד ומשקף את מה שהסברא אומרת גם לגבי ראשות העיר וגם לגבי חברי מועצה.

לדוגמא לגבי גרינברג הגיוני מאוד שדגל+שלומי אמונים ובעלז+אחוזים מסוימים מהציבור הכללי שלא מרוצים מבלוך=41.5% מתושבי העיר.
בבחירות שהיו לא מזמן לכנסת
יהדות התורה קיבלה 38%
ש"ס 21%
השאר 41%
יכול להיות שינויים קלים
אבל ודאי שאין שום סיכוי לאבוטבול
זה או עליזה בלוך או גרינברג

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

החשבון שלך נכון,
אבל להסתמך על סקר כזה זה לא נכון.

די

משתמש סופר מקצוען

קטעים מתוך הריאיון:

אתה תהיה ראש העיר הבא של בית שמש, ואם כן כיצד?

"בעזרת השם כן. ננתח את זה, נדבר לרגע על עליזה בלוך. הציבור החרדי מונה היום שבעים אחוז מהקולות, שלושים אחוז הציבור הכללי, החילוני והדתי לאומי. אנחנו יודעים שהציבור החרדי לא הולך עם בלוך, חלק הולך איתי, ש"ס הולכת עם אבוטבול. גור וויזניץ גם כן לא יילכו איתה, בכל מקרה אין לה את הציבור החרדי. יש לה את הבייס החילוני והדתי לאומי שזה שלושים אחוזים. עם זאת, בתוך הליכוד לא רוצים ללכת איתה, זה אומר שהליכוד יילכו לאפיק אחר. אני יוצא מנקודת הנחה שגם אם הם הולכים לכיוון אחר ואולי חלק מהקולות ילכו לעליזה, אבל חלק נכבד מהקולות שלהם ילכו לגוש אחר".

"לגבי הציבור הדתי לאומי. נתי גבאי הולך עם סמוטריץ ולא איתה וגם הקולות של רינה הולנדר לא יגיעו כולם אליה, לכן אני מוריד את הבייס שלה משלושים אחוז הטבעי לעשרים אחוז, ויש גם עוד הרבה אנשים בעיר שלא רוצים אותה. בסקר שלנו עולה כי ארבעים ושניים נקודה שישה אחוזים שהצביעו לה מהציבור החילוני והדתי לאומי, לא מתכוונים להצביע לה, מתוכם יש גם, אני מאמין, מצביעי ליכוד וכדומה. זה אומר שיש לה בייס של עשרים אחוז. היא יכולה להגיע גג לעשרים וחמש או שש אחוזים זה התקרה שלה, היא לא יכולה להתרומם משם עוד. אין לה מאיפה להתרומם, ולכן היא לא רלוונטית".

"לגבי ש"ס. המפלגה מונה באזור עשרים ושניים אחוזים, זה הבייס. כל סגירה נוספת מעלה אותה, אבל היא עומדת על עשרים ושניים אחוזים. מנגד, הבייס שלי, יהדות התורה כולה – דגל התורה ואגודת ישראל, מונה ארבעים ושבעה אחוזים. נוריד את גור וויזניץ שעוד לא סגרו, אנחנו עומדים על שלושים ושבעה אחוזים. שלושים ושבע אחוז בבסיס, זה הבייס הטבעי שלי. מכאן אנחנו יכולים רק להתרומם בכל מני סגירות".

לפני הנתונים הללו יהיה סיבוב שני?

"כרגע זה סיבוב שני, אבל לא ספרנו את גור וויזניץ, לא ספרנו את הליכוד ולא ספרנו עוד חלקים מהציבור הדתי לאומי. כרגע, לפי הנתון הזה, זה סיבוב שני, אבל אנחנו ממש קרובים לארבעים אחוז אנחנו על שלושים ושבע אחוזים ויהיו סגירות נוספות. אני מאמין שגור וויזניץ' יגמרו בעזרת השם אצלינו ויהיו עוד סגירות מעניינות שלא הזמן כעת לפרט אותן".

"אבל לדעתי לא יהיה סיבוב שני, אנחנו מנצחים כבר סיבוב ראשון. מספיק שגור סוגרים איתי ואני עומד על ארבעים אחוז – רק מיהדות התורה. הליכוד, שאני לא יודע מה איתם, בהנחה שהם הולכים איתי, אני לוקח רק שליש מהקולות, למרות שהם אומרים שהם יביאו הרבה יותר, אני לוקח רק שליש לחומרא, כבר יש לי עוד חמש שש אחוז. הארבעים ושבעה עולה לחמישים ושלושה. זאת אומרת גם אם מועמד פורש, אבוטבול או מישהו אחר, אנחנו עוברים את החמישים אחוז. גם בעיר כשמדברים על סיבוב שני, אין שאלה לגבי אופציה של אבוטבול נגד בלוך. השאלה מי יהיה מולי. מבינים שאני המועמד עם המספר הכי גבוה של הקולות".

ההתמודדות של אבוטבול עשתה לך טוב או רע?

"וודאי שהיא עשתה טוב. אם היה צד שאבוטבול הולך על כיוון של תמיכה בעליזה בלוך, ברור שהתמודדתו עשתה טוב בכך שזה מנע את הדבר מעליזה בלוך. זה שם אותה בתקרת זכוכית של עשרים וחמש אחוז. זהו, משם היא לא יכולה להתרומם".

אבוטבול יסיר לבסוף את מועמדותו?

"אני חושב שזה לא יקרה, אבל בפוליטיקה הכול אפשרי. כרגע זה נראה רציני עד הסוף"

ברקע המאבקים בשכונה, רמה ה' תהיה חרדית?

"אני לא משווק דירות ולכן אני לא יודע, אבל דבר אחד ברור לי – אנשים שגרים במקום, צריכים לקבל את השירות שמגיע להם. מי שגר ברמה ה' ורוצה בית כנסת, צריך לתת לו אותו, מי שרוצה מתנ"ס, יקבל מתנ"ס, מי שרוצה קנטרי צריך לתת לו קנטרי, מי שרוצה מועדון לנוער אז יהיה לו. כל דבר לפי הצורך של התושבים. אם יש שם חרדים, חילונים ודתי לאומי, אז כל הצרכים יהיו שם. יש בית כנסת של חרדים מודרנים ובית כנסת של דתי לאומי שהם ישבו ודברו איתה (בלוך. א.מ) על בקשה להקצאה והיא אמרה, "למה אני צריכה לתת לכל אחד, באו תתאחדו חמש בתי כנסת לבית כנסת אחד גדול". מה היא מחנכת את התושבים? הרי בבית כנסת יש קהילתיות, כל אחד צריך לקבל את המקום שלו בהנחה שהמספר מצדיק. אז אם מגיעה קהילה של מאה משפחות הם צריכים לקבל הקצאה, ואם באים חמש עשרה, אתה צריך לצרף אותם".

"יש לי חזון אגב בחינוך, בתעסוקה, בדיור, בתחבורה, בניקיון. אבל מעל החזון יש לי שתי כותרות עליונות שאני לא ניגש לחלום שלי לפניהן. אחת, לשרת את הציבור ולא לחנך אותו. שנית, מעבר לשירות הציבור, לעמוד במילה שלי. הבטחה זו הבטחה, אם הבטחתי לציבור משהו אז הוא יקבל אותו. אי אפשר להבטיח הבטחות בלי כיסוי. הטענות של הציבור הן שהבטיחו להם דברים שלא מומשו. הדבר השלישי – ניהול מקצועי ונכון".

מה הן ההבטחות שלך, מה תעשה שלא עשו ראשי עיר לפניך?

"ראשית, מבחינת השירות לתושב וניהול נכון זה דבר שצריך להיות. מה שנייצר אחרת זה, לצורך הענין, אם בונים שכונה, יחד אם בנייתה, יבנו מוסדות שכאשר הציבור מגיע לשכונה, מוסדות הציבור, האוטובוסים והמקווה יחכו כבר לציבור. זה דבר שהוא בסיס שצריך להיות מוכן לתושבים. שנית, צריך לפתור לכולם את הבעיות יחד. אי אפשר לתת לקבוצה אחת הקצאות ולקבוצה אחרת לא ואז להגיד מה אתם רוצים, נתתי לכם אבל הם תוקעים אותם. בטח שהם תוקעים לכם אותם, כי הם לא קבלו תהיי חכמה ותתני לכל ואז כולם מרוצים. אי אפשר לעבוד לבד צריך את חברי המועצה ולעבוד איתם יחד. בעניין הזה יהיה ויש שקיפות מלאה, תהיה שותפות של חברי המועצה. חוץ מזה צריך להביא לעיר דברים שלא הביאו, כגון תעסוקה. דיברו על זה, תכלס הביאו תעסוקה? לא. אנשים נוסעים שעה הלוך וחזור לתל אביב".

"אגב אם עליזה בלוך הייתה משכילה להתנהל כמו משה לאון היא יכלה ליהנות ולהמשיך הלאה, אבל היא לא עשתה את זה".

רצתה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אבי רבינא בתיעוד: המועמד לראשות עיריית בית שמש משה אבוטבול, התקבל כאורח כבוד בטיש המרכזי בחצר הקודש ויז׳ניץ דז׳יקוב בבית שמש ומתברך בחמימות מהאדמו״ר.

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה