איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

הפריפריאני

משתמש פעיל
פעם היה קשה לדבר עם זוגות על פריפרייה
היום אומרים לך כבר על חריש שזה מרכז.
אז עפולה זה עוד רבע שעה, ובחצי מחיר לדירה.
וב"ב תוכיח את הוכחה הכי גדולה, המחירים בב"ב לא עלו דרסטית בשנתיים האחרונות ודאי ביחס לערים ב"ש וק"ס
ולמה?
כי הזוצ הגיעו למיצוי ביכולת לקנות דירות מעל 1.7 כי זה באמת כבר לא הגיוני וכך מי שנשאר בשוק זה רק משפרי דיור
וכך קרה בק"ס וב"ש הגענו למיצוי השוק נעצר.
ולאט לאט נראה זוצ הולכים אחר כבוד לפריפריה, יבינו שזה לא כזה נורא
יפתחו מרכזי היי טק וכו
אגב גם ב"ש אין עבודה היום
ואגב לפני 20 שנה ק"ס הייתה פריפרייה של הפריפרייה
עפולה זה עוד 35 דקות, ולא שזה גורע מעפולה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
כאחד שעוקב מקרוב אחרי שוק הדיור החרדי כבר כ20 שנה וגם בררתי עם הרבה מבוגרים יותר (לא עיסוק אלא סקרנות גרידא)
אני רואה מכל הדיונים פה שאנשים לא יודעים איזה נתונים לבדוק ולפי מה לבדוק
אקדים ואומר אף אחד לא יודע מה הולך לקרות ומה הולך להיות ברור שהכל מהשמים
אני תמיד עונה לאנשים ששואלים אותי מה הולך להיות? שאנשים חכמים יגידו לך מה הולך להיות בשנתיים הקרובות
ויותר חכמים יסבירו לך אחרי זה למה זה לא היה
ולכן ברור שכל מה שאומרים זה לפי המצב העכשווי
הרי זה ברור לכולם שכל מחיר נקבע לפי היצע וביקוש ולא ניכנס עכשיו לדיונים שיש כאן כבר
אני רק רוצה להסביר לכל השואלים למה תמיד אמרו שהולך לרדת ולא ירד ועכשיו גם אומרים ומה נשתנה ?
התשובה היא שעד עכשיו זה בא ממשאלת לב וטענה שהמחירים הגבוהים האלו אנשים לא יקנו או לא יוכלו לעמוד בהם
ואז זה התברר שלא נכון לא משנה כמה המחיר יעלה כל זמן שאין מספיק דירות ואנשים לא גרים ברחוב המחיר רק יעלה ויעלה למרות שאין להם את הכסף
והסיבה שגם האנשים שבלית ברירה גרו בשכרות מכיוון שגם היה מחסור יותר ויותר בדירות לשכירות ואנשים פשוט שילמו יותר ויותר כל שנה לדירות יותר גרועות התפוצצו וקנו דירות במסירות נפש
ואז עכשיו נגיע לחשבון
בכל שנה מתחתנים אצל הציבור החרדי בערך כ8000 זוגות שזה הדירות שצריכים מחדש
כל שאר החשבונות שהביאו כאן לא רלוונטי
עד השנה הזו (50-60 השנים האחרונות )לא היה דבר כזה שיצא לציבור החרדי דירות לדיור כמות כזה ולכן החוסר רק עלה
ואני יסביר דירות זה כולל חדשים /פיצולים /מתחרד הוספת קומות /מחסנים והלאה/ אנשים שנפטרו
משנה הזו ונראה שזה רק הולך וממשיך יש יותר דירות מהסכום הזה כל חודש וחודש ולכן כל כל ההיצע רק גודל
וזה קרה משתי סיבות
1) כל כך הרבה דירות שבנו לציבור החרדי במכה אחד שלא היה אף פעם
אבל זה יכול להיגמר על ידי הממשלה כמו שכתבו את זה כבר
2) הפריפריה ומתחרד
אני כבר מדבר עם אנשים שהולכים לפריפריה כ20 שנה
ואני אומר לכם עד לפני שנתייים -חמש (לא יודע בדיוק החודש וזה גם משתנה בכל עיר )
לא היה אפשר להגיד שהולכים שם לגור הציבור החרדי
לא היה שם כמעט לא הצד הרוחני ולא הצד הגשמי ולא מצד פרנסה
כל אחד כמעט (חוץ מיחידים) בכה שהוא גר שם מחוסר ברירה והוא רוצה לחזור רק אין לא ברירה והרבה חזרו כל הזמן
חוץ ממקומות יחידים ממש שגם לא היה שם מספיק דירות למכירה
ועובדה שזה השתנה ב 180 מעלות דברתי כל השנים עם עשרות אנשים מכל מיני ערים וקהילות (טבריה צפת עמנואל חיפה קרית גת כרמיאל עפולה הר יונה )בכל המקומות עד לפני כמה שנים בכו והתלוננו שקשה לגור חברים שלהם שדיברו איתם לא קיבלו חשק לבוא
עוד דבר שתמיד כל כמה זמן קפץ איזה עיר או מקום שהתחילו לעשות מתחרד ואז כל הציבור החרדי ובעיקר המשקיעים רצו לקנות המחיר קפץ לכפול אנשים עושים חשבון שזה כבר לא הפרש גדול כזה מהמרכז ואז הציבור התקרר ונגמר הסיפור פחות או יותר
כי להמשיך לפתח עיר או מקום חדש לציבור החרדי צריכים שלאורך כמה שנים המחיר לא יעלה בצורה דרסטית ויהיה גם הרבה דירות שלא יהיה על כל דירה 50 קונים ומשקיעים
וזה השתנה ממש ב3-5 שנים האלו כל קהילה וחסידות כמעט הולכים למקום אחר
ואז יש שפע של ערים מתחרדות בכל הארץ המשקיעים מתפזרים על כל הארץ והמחירים לא עולים כמעט ובערים החרדים הגדולים המחיר עולים כל הזמן ואז ההפרש לבין המתחרד רק מתעצם ומחמם את הציבור ללכת
וזה נראה שרק הולך ומתעצם
כל אחד מוזמן להרים טלפונים ולבדוק בצפת /טבריה /כרמיאל /חיפה רכסים /הר יונה /עפולה
כמות האנשים שבאים עכשיו בשנה זה בערך מה שבאו ב20 שנים עד עכשיו כל אחד מוזמן לבדוק
ואנשים רק מרוצים יותר ויותר
ולא משנה הסיבות זה העובדות ולכן זה כבר הופך יותר ויותר למרכז
חיפה ורכסים קרית אתא זה כבר אלפי חרדים החניות שמוכרים שם רק מגדילים המכירות שעד עכשיו לא היה למי למכור כל דבר נסעו למרכז
צפת טבריה עפולה והר יונה גם נהפך לכעין עיר
עד לפני ס"ה 3 שנים דברתי עם אנשים בהר יונה צפת טבריה היה קשה להם מכל הבחינות והיום כמעט כולם מרוצים אומרים לחברים וידידים שלהם לא מבינים למה אתם לא באים
אז כנראה מגלים האלו הולכים להיות צונאמי תוך כמה שנים
רק בקרית אתא שהיתחיל ס"ה לפני שנתיים וכבר עכשיו 150
חריש היה לפני שנתיים פחות ממאה וכבר עכשיו מאות ממש קנו רק בשנה אחרונה
תבדקו גם ברכסים ובעמנואל ועוד ועוד
גם בירושלים לא היה אח ורע בכל השנים שיש כל כך הרבה שכונות להתחרד היה כמה שנים רמת אשכול עוד כמה שנים קרית יובל או רמות
עכשיו הולכים לפסגת זאב /גבעת זאב /נוה יעקב/ גילה /הגבעה הצרפתית /גבעת מרדכי ועוד ועוד
ועכשיו בואו חשבון צריכים 4000 דירות חדשות כל שנה
אני יעשה חשבון בערך דירות חדשות לאכלוס
בחצי שנה הקרובה (זה בערך ונא לא להתוכח על כל עיר יכול להיות באחד פחות אז בשני יותר )
בית שמש 1500
ירושלים 500
בני ברק 300
חריש 300
הר יונה 250
נוף הגליל 50
רכסים 300
חיפה והקריות 200
עפולה 400
צפת /טבריה /קרית גת /עמנואל/ דימונה /כרמיאל /אופקים /אחיסמך ועוד בכל הארץ
אני לא יודע נתונים בכל עיר אני חושב כולם ביחד בערך 1000
ואז יוצא שיש היצע של דירות יותר מצריכה
וזה לא משנה עם זה משקיעים או קונים או משכירים ברגע שיש יותר המחירים לשכירות יורדים מה שבאמת קורה עכשיו (תבדקו רמה ד בית שמש ביתר עילית ומודיעין עילית )
ולכן גם אם המחירים של הדירות עולים מכל מיני סיבות הסיבה שעד עכשיו אנשים קונים בכל מחיר שהתפוצצו מלגור בשכירות (תדברו עם כל השוכרים )המחיר עלה כל הזמן היצע ירד הדירות התקטנו כל הזמן הבעלי בתים צחקו מן השוכרים לא רצו לתקן שום דבר
וזה השתנה עכשיו מכל הבחינות ונראה רק שהולך להמשיך יותר ויותר ואז אנשים לא לחוצים לקנות בכל מחיר
אם עד עכשיו אלו שקנו צחקו מאלו שגרים בשכירות איך שמתפוצצים כבר מתחיל ההיפך אנשים ששוכרים ברמה ד צוחקים על אלו שקנו ומתפוצצים מלשלם משכנתא והלואות
ולכן אם זה ימשיך כך (ברור שזה רק אם ואף אחד לא יכול לדעת )לאט לאט אנשים לא ימסרו את הנפש לקנות בכל מחיר וגם יותר ויותר ילכו לעוד ערים ועוד מקומות
כבר עכשיו אפשר לראות שינו במחשבה של אנשים
בכל השנים האחרונים אנשים נרשמו וקנו במחיר למשתכן בעיקר בבית שמש בני ברק וירושלים או רק להשקעה (ובאמת חבל )
עכשיו אני שומע מעשרות אנשים שנרשמו וגם מתכוננים ללכת לגור בכל הערים שיש דירות לזכאים (יכול להיות שבזכות חריש שזה היה ראשון כך או בזכות הועד לדיור )
ולכן נראה שעוד שנתיים יש לנו עוד כמה ערים ללכת
ועל זה אין בכח לעצור
ובאמת טעות שכל השנים כל הציבור החרדי הלכו רק לאיפה שהמדינה שחררו טיפין טיפין במקום לכבוש ערים שלא נהיה תלויים בהם
זה מה שנראה לי כמובן כמו שכתבתי בהתחלה שאחד לא יודע מה הולך להיות וזה רק השערות בעלמא רק הסברתי מה השתנה עכשיו מכל השנים
אני מבקש מאד מי שחולק וסובר אחרת (אני מתכוון על כל האשכול )לענות ענייני כמובן שכל אחד מוזמן להביע את דעתו ומחכים אבל אחרי שאמרתם את דעתכם הציבור רוצה לשמוע עוד דעות ולא צריך על כל מי שחולק שוב פעם להגיב שאתם חולקים גם עליו
מקווה שהסברתי מציון
אי אפשר לעשות את כל הארץ בחישוב אחד.
הבעיה היא הביקוש החזק במרכז.
במרכז ההיצע קטן מהביקוש הגדל והולך.
קח לדוגמא את שתי הערים מודיעין-עילית וביתר.
כעת הם באמצע/בהתחלה, לחתן ילדים.
בנות שגדלו בעיר הזאת רוצות בדרך כלל לגור בעיר.
האם ישנם דירות חדשות ביחס לביקוש ?
ברור שלא !

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
פעם היה קשה לדבר עם זוגות על פריפרייה
היום אומרים לך כבר על חריש שזה מרכז.
אז עפולה זה עוד רבע שעה, ובחצי מחיר לדירה.
וב"ב תוכיח את הוכחה הכי גדולה, המחירים בב"ב לא עלו דרסטית בשנתיים האחרונות ודאי ביחס לערים ב"ש וק"ס
ולמה?
כי הזוצ הגיעו למיצוי ביכולת לקנות דירות מעל 1.7 כי זה באמת כבר לא הגיוני וכך מי שנשאר בשוק זה רק משפרי דיור
וכך קרה בק"ס וב"ש הגענו למיצוי השוק נעצר.
ולאט לאט נראה זוצ הולכים אחר כבוד לפריפריה, יבינו שזה לא כזה נורא
יפתחו מרכזי היי טק וכו
אגב גם ב"ש אין עבודה היום
ואגב לפני 20 שנה ק"ס הייתה פריפרייה של הפריפרייה
עיקר המשמעות של פריפריה הוא לא הק"מ מהמרכז.
אלא האם ישנו ציבור מספיק גדול.
כמה תלמודי-תורה ?
כמה בתי ספר לבנות ?
סמינרים ?
יש כמה ישיבות [קטנות] ?
יש חינוך-מיוחד ?
מהי תדירות התחבורה הציבורית [לא מהו זמן הנסיעה !] ?
האם יש שם חנויות לציבור החרדי, כמו ביגוד.
האם כלה יכולה להתארגן לחתונה בעיר הזאת , או שעל כל דבר קטן, היא נוסעת לבני-ברק ?
בגלל שהציבור החרדי מתפרס על הרבה מקומות לכן אין מקום אחד שמתפתח כראוי.
צריך מקום אחד שיתפתח אם כולם [או כמעט כולם] ילכו אליו.

מתמיד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מעיד בפניכם , כי למרות שעיקר עיסוקי הוא חוזי דירות במודיעין עילית, לא נחתם אצלי מזה תקופה ארוכה מאוד, חוזה על דירת 3 חדרים "רגילה" בלי גג ובלי חצר וכו'. פשוט לא נמכרים דירות כאלו, למרות שהם מהווים רוב הדירות בעיר. אין לי הסבר, אולי המחיר המופרז, אבל זו המציאות.
קבלו דוגמא להזיות מתקדמות
מדובר בדירה לעדות המוכר עצמו :
1. חייבת להמכר ( סיבה להוריד במחיר)
2. זקוקה לשיפוץ ( סיבה להוריד הרבה במחיר )
3. ללא אופציה - (לא ציין ... זה אומר שאין) לפחות 200 אלף פחות מ 3 חדרים עם אופציה .

מה הייתם מצפים
אם המחיר ל 3 חדשה הוא 1.65 ( מחירון חברת ק"ס - בדקתי בעצמי - מוזמנים לבדוק בעצמכם )
אז שהוא יבקש 1.35 גג נכון ?

קבצים מצורפים

• הזיות.PNG
    הזיות.PNG
    KB 232.3 · צפיות: 66
נערך לאחרונה ב:

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
חלק גדול מהמציאות של בני ברק היום כמטרופולין קניות של כל הציבור החרדי, התפתח בגלל שתושבי הפריפריה ידעו שצריך לבוא לבני ברק על כל דבר קטן, בסוד לא נבנתה בני ברק אלא מחורבנה של הפריפריה. ברגע שתהיה מאסה מספיקה שתייצר כח קניה, העסקים בפריפריה החרדית יפרחו. זה גלגל שמזין את עצמו.

אבל יש כאן עוד נקודה. הציבור שלנו אוהב את השטייטליות. לדוגמא, העיר חיפה כולל אזור רכסים-קרית אתא, היא התיישבות חרדית מבוססת המונה אלפי משפחות. אבל לא נוצר עדיין המצב שתושבי עפולה, נוף הגליל כרמיאל טבריה וצפת יסעו (רק) לשם לקניות.
למה?
כי אם כבר נוסעים, הרבה יותר נעים לסוע באוטובוס "שלנו" לבני ברק ולקפוץ גם לאבא אמא, מאשר לסוע באוטובוס מלא ערבים לחיפה.
אולי עם התחזקות היישוב החרדי בצפון, נזכה גם לאוטובוסים בין הריכוזים לבין עצמם, בלי צורך לעבור בתחנות מרכזיות מכלות עיניים ומדיבות נפש.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
איפה רה"י והרבנים שיתחילו להפנות את הציבור החרדי לשם
פתיחת ישיבות מוסדות וכו וכו

אניס

משתמש פעיל
3. ללא אופציה - (לא ציין ... זה אומר שאין) לפחות 200 אלף פחות מ 3 חדרים עם אופציה .
למי שמכיר את השוק, במודיעין עילית לא צריך לכתוב אופציה.
אין דבר כזה דירה ללא אופציה. (מלבד דירות 2 חד' או כיוון אוויר 1)
מה שמציינים זה אופציה מיידית.
ואגב אני בדקתי אצל חברת ק"ס ולא היה פחות מ-1.720

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חלק גדול מהמציאות של בני ברק היום כמטרופולין קניות של כל הציבור החרדי, התפתח בגלל שתושבי הפריפריה ידעו שצריך לבוא לבני ברק על כל דבר קטן, בסוד לא נבנתה בני ברק אלא מחורבנה של הפריפריה. ברגע שתהיה מאסה מספיקה שתייצר כח קניה, העסקים בפריפריה החרדית יפרחו. זה גלגל שמזין את עצמו.

אבל יש כאן עוד נקודה. הציבור שלנו אוהב את השטייטליות. לדוגמא, העיר חיפה כולל אזור רכסים-קרית אתא, היא התיישבות חרדית מבוססת המונה אלפי משפחות. אבל לא נוצר עדיין המצב שתושבי עפולה, נוף הגליל כרמיאל טבריה וצפת יסעו (רק) לשם לקניות.
למה?
כי אם כבר נוסעים, הרבה יותר נעים לסוע באוטובוס "שלנו" לבני ברק ולקפוץ גם לאבא אמא, מאשר לסוע באוטובוס מלא ערבים לחיפה.
אולי עם התחזקות היישוב החרדי בצפון, נזכה גם לאוטובוסים בין הריכוזים לבין עצמם, בלי צורך לעבור בתחנות מרכזיות מכלות עיניים ומדיבות נפש.
כל מי שגדל בערי הלוויין החרדיות - מודיעין עילית, אשדוד, בית שמש, ביתר ואלעד - יודע שבשנים הראשונות, כל קניית ביגוד גררה נסיעה לבני ברק וירושלים. לאט לאט הערים גדלו והתפתחו, ונפתחו בתוכן מרכזי מסחר, אך ראה זה פלא - רבי עקיבא וגאולה לא הצטמצמו בכלום, אלא אדרבה - גדלו והתפתחו בהתאם.

אני456

משתמש מקצוען
אין דבר כזה דירה ללא אופציה.
אולי תאורטית זה נכון,

אבל דירה בקומה שלישית עם חמש קומות מתחתיה שחלקם מצהירים שאין להם שום עניין לבנות או להסכים לבניה בעשר שנים הקרובות- זה נקרא ללא אופציה או אופציה בנס, ולא חסר דירות כאלו בכלל , לי עולה עכשיו בראש 3 שבחלקן הבעלים מצהירים רשמית ש"אין אופציה".

דירה שיש אופציה אבל כבר יש חוסר הסכמות עם השכנים על החשבון, כנ"ל, אנשים לא ישמחו להיכנס מראש לדיני תורה.

ודוגמאות לא חסר, אדרבא זו עצת זהב למי שמתעניין ברכישת דירה ,לבדוק מה האופציה ומה רמת ההתכנות שלה בלי קשר בהכרח להתרים רשמיים.

הדגשה: אין לי שום מידע על הדירה שהובאה כדוגמא, הדוגמאות שהבאתי כנ"ל הם מדירות אחרות בעיר

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
קבלו דוגמא להזיות מתקדמות
מדובר בדירה לעדות המוכר עצמו :
1. חייבת להמכר ( סיבה להוריד במחיר)
2. זקוקה לשיפוץ ( סיבה להוריד הרבה במחיר )

מה הייתם מצפים
אם המחיר ל 3 חדשה הוא 1.65 ( מחירון חברת ק"ס - בדקתי בעצמי - מוזמנים לבדוק בעצמכם )
אז שהוא יבקש 1.35 גג נכון ?
היכן יש דירות למכירה בחברת קרית-ספר ?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אני מעיד בפניכם , כי למרות שעיקר עיסוקי הוא חוזי דירות במודיעין עילית, לא נחתם אצלי מזה תקופה ארוכה מאוד, חוזה על דירת 3 חדרים "רגילה" בלי גג ובלי חצר וכו'. פשוט לא נמכרים דירות כאלו, למרות שהם מהווים רוב הדירות בעיר. אין לי הסבר, אולי המחיר המופרז, אבל זו המציאות.
לא נמכרות דירות רגילות.
כי אנשים במודיעין עילית לא רוצים לעבור דירה !
זה ממש נקרא ביקוש אמיתי !
אנשים קונים דירה וגרים בה ! לא קונים בשביל למכור.
זה הוכחה לביקוש שרק יעלה ...

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יודעים טוב מאוד
במקרה אני עובדת עם חברות יזום ובניה
אכן המחירים שהקבלנים שמים על כל קרקע שיוצאת למכרז הם מטורפים...
גם לי יוצא לעבוד עם קבלנים לכן כתבתי את מה שכתבתי

זה לא אומר שקבלנים לא יפשטו רגל.
עיין מה קרה למניות חברות הנדל"ן בשבוע האחרון.
ב. זה פחות רלוונטי למצב שבו הציבור לא יוכל לשלם משכנתאות
גם בגלל הריבית המטורפת והן מצד פיטורין או ירידה דרסטית בענף היי טק
מיתון וכו
המדינה באמת לא תיתן לזה לקרות אבל במצב של אינפלציה לא תמיד יש שליטה
נכון ,
ולכן כתבתי למעלה את האפשרות היחי^ שנראה לי כרגע, שרק כך המחיר ירד
מתלוננים ומתלוננים ומתלוננים
מתלוננים על יוקר המחיה !
מתלוננים על יוקר הדירות !
מתלוננים על הממשלה !
בסוף ביבי יעשה פה מדור ל-חמוצים
חברה בואו נחזור מעט שנים אחור לתקופת שנות ה...

המעבר מהלירה לשקל​

בנובמבר 1977 המליץ נגיד בנק ישראל ארנון גפני ליישם את החוק מ-1969 ולהנפיק מטבע חדש שייקרא "שקל". במאי 1978 אישרו ראש הממשלה מנחם בגין ושר האוצר שמחה ארליך את המלצת הנגיד. ההחלטה על שינוי המטבע נשמרה בסוד עד למועד השינוי עצמו ב-22 בפברואר 1980. בשל האינפלציה הגבוהה ירד ערכה של הלירה (שערכה ביום ביטולה היה כ-40 לירות לדולר אמריקני אחד), ולכן הוחלט כי ערכו של השקל יהיה 10 לירות. כיוון שבינתיים התחלף שר האוצר,

החרפת המצב הכלכלי​

בשנת 1982 שר האוצר, יורם ארידור, ניסה להאט את האינפלציה על ידי פיחות השקל (ה"ישן") בקצב אטי מקצב עליית המדד, אך הייסוף של השקל בפועל לא הצליח לעצור את האינפלציה שכבר נעה על גלגלים משומנים של מנגנוני הצמדה משוכללים,

שרי האוצר לדורותיה (חכמי חלם לדורותיהם)
חלקם הצליחו בכלכלה אבל יש הרבה שהם וכלכלה לא חברים טובים !
ואחד מהם זה השר האוצר היום ,

יצא לי לדבר עם הרבה אנשים שקנו דירות ב שנים הם
ו-כ -שקרה האינפלציה כל מי שקנה דירה נמחק לו המשכנתא (הבנקים ביקשו
שישלמו להם רק על הבול :LOL:) כי כבר לא היה ערך לשקל (הישן)

תנו קצת לממשלה של היום עוד קצת חמצן כדי שהמדינה תפשוט את הרגל (ואז אנחנו לא נצטרך
לפשוט את היד למדינה (קיצבאות מעונות ועוד )
מנסור עבאס כבר לקח 50 מיליארד
בנט פרייר לקח רק במיליונים
וביבי בכלל מבוזבז (סיגרים השפניות , חמגשיות ...)

האינפלציה כבר בדרך עווווףףףףף לקנות דירות לפני שהמשכנתא נמחקת :p:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

המדד בנסיקה
הריבית זינקה
המס בעליה
משכורת בשחיקה
חופש הביטוי (רק למי ש בצד הנכון)

אז מה נשאר לנו
ולכן כתבתי לעוווף לקנות דירות
כי אם יהיה אינפלציה
או שלא יהיה לאנשים כסף לקנות (תלוי אם זה משבר עולמי ואז
גם הדולר לא יעזור לנו ואין מטבעות / כסף )
ומה שבטוח שאנשים לא ירצו למכור !!
1) כמה כסף (הרי אין ערך)
2) בכמה (אין שווי )
3)איך (אין משכנתאות )
4) במה (אין מטבעות)

לעומת זאת מי שכן קנה
לא יצתרך לשלם כי
1) כמה כסף ישלם (הרי כל שקל שווה כך וכך עיין ערך כמה שווה הרובל הרוסי / ריאל אירני / לירה טורקית
האם זה יקרה גם לשקל / דולר / ביטקוון או כל מטבע חזק אחר)
2) כמה ישלם מה השווי (מה הסכום שצריך לשלם)
3 ) אין משכנתא (הבנקים הרי יקרסו לפחות חלקם)
4) באיזה מטבע (אלוי בשקל החדש כבר יש שם כזה)
אולי נמצא לו כבר עכשיו שם חדש ונקח זכות יוצרים :p:LOL::ROFLMAO:

לסיכווווווווווום
לא למכור שום נכס ! לפני שיש אחר במקום (גם אם יש לך חובות ענק כל אחד לפי דרגה דליה)
עדיין לא למכור, אין לך באזור זה לך למקום אחר, (אפי להשקעה) אבל להישאר בלי כלום ולחכות
גם למכור וגם לא לקנות תצא קרח מכאן ומכאן וחבל עליך
אח"כ בגיל יותר מבוגר זה ממש לא יותר קל
כמה אנשים בשנות ה- 20-35 קנו דירות בעשור אחרון וכמה 35 -60 ?

כל מי שעינו בראשו ויכול לקנות דירות (גם / רק להשקעה )
** שיעוווווווף לקנות לפני שיגמר **

נערך לאחרונה ב:

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
סתם עובדה מענינת
השבוע בדקתי בעיתון במודיעין עילית היה שם קרוב ל60! יחידות פנויות להשכרה לא יודע מה המשמעות רק מענין מאוד לאן כל הזוגות נעלמים אם מדברים כל הזמן על חוסר בדירות מענין מאוד לדעת לאן כל השוכרים מתאדים..

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בשבת הייתי בעמנואל, נבנים שם עשרות בניינים בפרוייקטים שונים, ומכינים עכשיו קרקע לעוד אלף, אף קבלן לא מדבר כנראה על פחות ממיליון, מי האמין שזה יקרה.

כמה תובנות לענייננו:

א) המציאות חזקה מכל בעיה, אנשים בסוף יגורו בכל מקום שהם יכולים לקנות דירה במחיר שישאיר אותם בחיים ובבריאות, ולא משנה איפה ומה הבעיות במקום. את כל הבעיות אפשר לפתור, מלבד המחיר, וכשהמחיר זול הכל מתגמד.

ב) פלא כי דווקא הציבורים, שבדרך כלל החלוצים לפני המחנה, ליטאים גור בעלזא וכו', אין להם כמעט נציגות שם, ודווקא חסידויות בגודל ג' כמו סלונים ובאיאן תפסו גובה שם.

ג) מי שזיהה את הנ"ל לפני כמה שנים, יכל להתעשר מזה. כולנו זוכרים כי דירה שם שווה 200,000 ש"ח ומטה - אז זהו, תשכחו מזה. היום אפילו הדירות הללו כבר ב700 פלוס.

ד) לאורך כל הדרך יש עשרות יישובים פורחים של דתיים לאומיים, למה שלא נקים עוד כמה עמנואלים?

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בשבת הייתי בעמנואל, נבנים שם עשרות בניינים בפרוייקטים שונים, ומכינים עכשיו קרקע לעוד אלף, אף קבלן לא מדבר כנראה על פחות ממיליון, מי האמין שזה יקרה.

כמה תובנות לענייננו:

א) המציאות חזקה מכל בעיה, אנשים בסוף יגורו בכל מקום שהם יכולים לקנות דירה במחיר שישאיר אותם בחיים ובבריאות, ולא משנה איפה ומה הבעיות במקום. את כל הבעיות אפשר לפתור, מלבד המחיר, וכשהמחיר זול הכל מתגמד.

ב) פלא כי דווקא הציבורים, שבדרך כלל החלוצים לפני המחנה, ליטאים גור בעלזא וכו', אין להם כמעט נציגות שם, ודווקא חסידויות בגודל ג' כמו סלונים ובאיאן תפסו גובה שם.

ג) מי שזיהה את הנ"ל לפני כמה שנים, יכל להתעשר מזה. כולנו זוכרים כי דירה שם שווה 200,000 ש"ח ומטה - אז זהו, תשכחו מזה. היום אפילו הדירות הללו כבר ב700 פלוס.

ד) לאורך כל הדרך יש עשרות יישובים פורחים של דתיים לאומיים, למה שלא נקים עוד כמה עמנואלים?
הפחד מפיגועים וכו׳ גובר על השכל

מה לעשות אנחנו בני אדם

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
סתם עובדה מענינת
השבוע בדקתי בעיתון במודיעין עילית היה שם קרוב ל60! יחידות פנויות להשכרה לא יודע מה המשמעות רק מענין מאוד לאן כל הזוגות נעלמים אם מדברים כל הזמן על חוסר בדירות מענין מאוד לדעת לאן כל השוכרים מתאדים..
זה נכון ומדהים. זו אחת הסיבות שאני חושב שהמחירים יירדו קצת: כולם מדברים על מצוקת הדיור החרדית, אך מצד שני, המון יחידות עומדות ריקות. בפריפריה המצב נורא יותר, דירה בחיפה יכולה להמתין לשוכר חרדי גם שנה, אבל זה עדיין לא מפליא כמו ההצפה של היחידות בערי הלוויין החרדיות.

ועוד תופעה מעניינת שקשורה גם לעניין הזה: בבית שמש, המוני דירות חדשות, בד' וה' עומדות ריקות, פשוט שוממות, כאמור בפרשת השבוע "והתמכרתם ואין קונה" איש לא מגיע לשכור, גם אם מורידים מחירים. גם לזה אין לי הסבר מדוייק, אבל תאמינו לי שזה המצב.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
גם לי יוצא לעבוד עם קבלנים לכן כתבתי את מה שכתבתי

נכון ,
ולכן כתבתי למעלה את האפשרות היחי^ שנראה לי כרגע, שרק כך המחיר ירד

ולכן כתבתי לעוווף לקנות דירות
כי אם יהיה אינפלציה
או שלא יהיה לאנשים כסף לקנות (תלוי אם זה משבר עולמי ואז
גם הדולר לא יעזור לנו ואין מטבעות / כסף )
ומה שבטוח שאנשים לא ירצו למכור !!
1) כמה כסף (הרי אין ערך)
2) בכמה (אין שווי )
3)איך (אין משכנתאות )
4) במה (אין מטבעות)

לעומת זאת מי שכן קנה
לא יצתרך לשלם כי
1) כמה כסף ישלם (הרי כל שקל שווה כך וכך עיין ערך כמה שווה הרובל הרוסי / ריאל אירני / לירה טורקית
האם זה יקרה גם לשקל / דולר / ביטקוון או כל מטבע חזק אחר)
2) כמה ישלם מה השווי (מה הסכום שצריך לשלם)
3 ) אין משכנתא (הבנקים הרי יקרסו לפחות חלקם)
4) באיזה מטבע (אלוי בשקל החדש כבר יש שם כזה)
אולי נמצא לו כבר עכשיו שם חדש ונקח זכות יוצרים :p:LOL::ROFLMAO:

לסיכווווווווווום
לא למכור שום נכס ! לפני שיש אחר במקום (גם אם יש לך חובות ענק כל אחד לפי דרגה דליה)
עדיין לא למכור, אין לך באזור זה לך למקום אחר, (אפי להשקעה) אבל להישאר בלי כלום ולחכות
גם למכור וגם לא לקנות תצא קרח מכאן ומכאן וחבל עליך
אח"כ בגיל יותר מבוגר זה ממש לא יותר קל
כמה אנשים בשנות ה- 20-35 קנו דירות בעשור אחרון וכמה 35 -60 ?

כל מי שעינו בראשו ויכול לקנות דירות (גם / רק להשקעה )
** שיעוווווווף לקנות לפני שיגמר **
כשאתה קונה דירה להשקעה, גם אם אתה חושב שהמחירים יעלו, קח בבקשה בחשבון שני פרמטרים חדדשים: מס רכישה 8% ועליית ריביות עוד כמה נניח 5% שנתי סך הכל (כולל ההלוואות המשלימות) כלומר, המחירים צריכים לעלות בלפחות20% (כי יש עוד הוצאות שהיו גם קודם) רק בשביל שלא תפסיד! ובשביל להרוויח צריך כבר שיעלה ב30% פלוס. גם בהיכלי האופטימיות האין סופית, אין אחד שחושב שזה המצב.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה